September 18, 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Daily Club Golf 30 March 2021

Daily Club Golf 30 March 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Tuesday, 30 March 2021.

AVALON: Men: Stableford: 3B: I Newson (19) R Slee (19) S Gaal (12) 118.

AVONDALE: Women: Stroke: Ambrose: M Garra (17) J Wheatley (8) 65.75.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: G Han (38) 43.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (31) 43.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: D Kammerl (8) 38. B: P Dunn (29) 44. Women: Div 1: J Chung (14) 40. Div 2: C Cox (25) 36. Div 3: D Shea (37) 38.

BOWRAL: Women: Stableford: E Neale (18) 36.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford Black: B Costello (27) 39.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: R Trice (15) 38.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: B Potter (24) T Dolan (16) 72. 2B Agg Scr: A Maroun Y Park (Castle Hill) 62. A: C Choi (12) 37. B: J Karam (15) 38. C: T Pak (22) 39.

CASTLECOVE: Men: Stroke Ambrose: White: J Berry (13) N Burchall (14) I Manton-Hall (7) H Forsythe (15) 50.875.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: M O’Donnell (23) 37. Div 2: S Prater (29) 35. Div 3: K Inglis (33) 38.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: J Hrdina (15) 38. E Wisniewski (19) 35. Veteran: Stroke White: A: N Milligan (15) 67. B: T Wouters (20) 73 cb. C: D Lewis (33) 75.

CONCORD: Women: Par: Div 1: J Haddrick (9) 1 up cb. Div 2: L Morey (25) 2 up. Div 3: L Perini (35) 2 up. 9-hole: P Fung (42) sq cb. Medley: Stableford: J Zhang (5) 32. 9-hole: R Rowley (25) 19.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: W Gray (19) 43.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Elliott (15) 38. Div 2: B Moran (33) 39. Div 3: C Borg (37) 40.

FORSTER: Women: Stableford: Div 1: S Stokes (15) 42. Div 2: M Lowry (22) 39. Div 3: D Redman (33) 36.

FOX HILLS: Men: Par: 2B: K Farley (13) J Wallace (27) 10 up. A: P Dawson (9) sq cb. B: K Farley (13) 4 up. C: G Clark (21) 3 up cb. Snr: T Burraston (24) 3 up.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: A: F James (23) 36. B: M Carmichael (36) 37 cb.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Mar: A: C Affleck (12) 72. B: S Campton (32) 67. C: M Bonney (42) 69.

HURSTVILLE: Women: Stroke: Div 1: M Hyland (24) 70. Men:  White: Div 1: K Roche (8) 70. Div 2: N Campbell (20) 67.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: L Green (19) 34. Div 2: R Gregson (28) 31. Div 3: W Unsworth (42) 28.

KAREELA: Women: Stableford: A: J Rowell (23) 28 cb. B: C McElroy (30) 30. C: N Duhigg (34) 26 cb.

KIAMA: Veteran 2 Person Ambrose : Men: A Hartley R Jaeger (7.5) 57.5. Women: P Grosse B Roddy (15.25) 66.75 cb.

KILLARA: Women: Stroke: Div 1: P McGushin (20) 71. Div 2: K Cistuli (24) 73. Div 3: M Joppich (32) 68. Div 4: D Jansen (34) 78.

LAKESIDE CAMDEN: Medley 2BBB Scr B Petersen (7) B Millan (1) 38. Medley 2BBB B Scheidler (19) C Brennan (17) 46. Women’s Stableford Div 1 L Hall (14) 38pts Div 2 C Charlton (22) 36pts. Women’s Championship Ladies Club Champion Tracey Wood 221 Ladies Club Champion Runner Up J Jacka 232 Division 1 Nett Winner L Matthews 244 Division 2 Champion K Seery 261 Division 2 Champion Runner up K Wagg 277 Division 2 Nett Winner R Francis 211 2020 Division 3 Champion D Leicester 29pts Division 2 Champion Runner up M Irvine 25pts Division 2 Nett Winner M Brennan 92 Stableford Champion L Hall 111 c/b Veterans Champion T Wood 149 Veterans Net champion J jacka 76.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: M Tran (13) 39.

MANLY: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: T Dougherty (14) 69. Div 1 Scr: T Dougherty (14) 83. Div 2: D Laidlaw (25) 74. Div 2 Scr: D Laidlaw (25) 99. Div 3: M Frost (44) 76. Div 3 Scr: S Webb (34) 111. Stableford: Div 1: B Pattinson (13) 32. Div 2: R Cain (32) 35. Div 3: G Hennessy (37) 27 cb. Yellow: M Dillon (OAM) (45) 23. 9-hole: J Herringe (41) 20.

MARRICKVILLE: Women: Stableford: 2B: K Loosley (15) L Yang (26) 44. C Sutton-Brady (36) 38. Veteran: L Hough (24) 35. Men: 2B Agg: A Kambouris (11) 75. A Cross (8) 75. 2B Agg Scr: G Finley 54. P Gay 54. Hcp: N Foley (19) 39. Scr: D Jones 34.

MUIRFIELD: Women: Stroke: American Foursome: P Davidson (32) K Cahill (27) 71.875. Medley: Stableford: D Guardala (18) 41.

NEWCASTLE: Women: Stableford: 9-hole: Div 1: D Norgard 16. Div 2: J Wilson 16 cb. Div 3: S Bailey 17.

NORTH RYDE: Women: Stroke: A Scr: M Irons 82. A: J Irons (20) 67. B: R Hanlon (29) 70. C: J Bergin (31) 71. D: S Dale (37) 72.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: P Psomadelis (18) 42. 2B: N Padoa G Belogiannis 48.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal Mar: A: D Mulvihill (10) 38. B: B Martin (21) 38. C: H Phillips (27) 36. Women: L Hatton (29) 37.

PALM BEACH: Women: Stableford: C Hopton (42) 41. 9-hole: N Kadwell (27) 17.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford White: G Lynch (10) 40.

PYMBLE: Mxd: Stableford: A Clare (15) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: M Wright (36) A Curtis (22) 80. A: B Dunn (12) 37. B: B Shepherd (15) 37. C: M Wright (36) 44. Scr: C Smith 30.

ROSEVILLE: Women: Stableford: 4B: K Ward (17) E Guest (23) B Carnegie (24) H Hildebrand (25) 50. 9-hole 4B: S Collins (45) C McKay (36) K Sweeney (45) 25.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: Div 2: M Noonan (23) 41. Div 3: M Kelly (30) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Ambrose: E Mcguigan J Wall. J Furlong M King (11.875) 60.125. Scr: S Chung J Bang M Kim J Kim 75.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: A: L McKechnie (+3) 38. B: D Hodges (13) 36. C: C Ollerhead (19) 37. D: J Jenks (26) 34. 2B: A Templeton (11) G Knight (12) 44.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford Split Six: White: L Pereira (12) D Peterson (25) 69. A: L Pereira (12) 38 cb. B: W Gubbins (17) 39. C: R Bicknell (24) 43. Scr: S Ballard 36.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: G Morrison (6) 38. B: M Feeney (17) 37. C: K Baker (26) 40. Women:  Yellow: Div 1: C Druett (24) 33. Div 2: S Stephens (29) 32.

STONECUTTERS RIDGE: Women: Stroke Gold: A: S Kim (20) 72. B: H Joo (27) 67 cb. C: I Song (45) 65. Stableford 2B: White: A: N Anning (4) 42 cb. B: A Kim (14) 41. C: D Lopez (21) 42 cb. D Stewart 49. C Delaney . A Scr: N Anning M Horton 45.

TALLWOODS: Men: Stroke Ambrose: White: M Farrow (3) S Browne (9) 67. A Smith (14) B McManus (13) 67.25. Women: Stableford Veteran Women: Green: Div 1: S Ireland (18) 29. J Gould (19) 28. Div 2: E Polikevics (36) 31. J Hicks (27) 28. Medley: 9-hole: Yellow: J Bodycote (41) 17. P Quinlivan (26) 14.

TERREY HILLS: Stableford: C Vass (12) 39.

THE COAST: Veteran: Stableford: A White (4) 38. Medley:  2B Agg: White: A: J Jakobsson (8) 39 cb. A Scr: R Farrugia 33. B: D Oliver (15) 39. C: A Pellegrino (25) 38. 2B: G Adams (16) D Williams (11) 78.

THE LAKES: Women: Stableford: 9-hole: J Yap (45) 17. Men: White: A Collick (13) 40.

WAKEHURST: Women: Stroke: Medal: A/Medal: R Charnell (13) 72. A Scr: R Charnell 85. B/Medal: C Baker (22) 79. B Scr: C Baker 101. C/Medal: M McLean (34) 75. C Scr: J Noble 105. D/Medal: J Fuller (42) 74. D Scr: J Fuller 116. Stableford: M Streeter (28) 33.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Littlebury (9) P Bower (14) 44. J Hasler (14) 39 cb.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: T Emerson (21) 34. Div 2: K White (34) 33. Div 3: T Kelly (36) 31. 9-hole: J Bettiol (26) 18 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: P Cowan-lunn (14) 35 cb. Gold: A Helmrich (19) 40.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Foursome: U Khurana F Boyer 75.5. Hole in one: S Zerby at 9th.

© Golf NSW | ALL RIGHTS RESERVED