NSW/ACT Club Results 10 July 2024

Daily Club Golf Results for Wednesday, 10 July 2024.

ASQUITH: Stableford: 2B: D Kell A Gray 48. Men: 2B Scr: D Morgan L Malcolm 37. Team: A Wu Y Gao H Du B Hua 110. A: M Lenz (5) 40. B: M Black (2) 38 cb. C: B Page (20) 44. D: Y Gao (42) 41.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: Split Six: White: P Bailey L Le Bas 65. A: P Henry (2) 39. B: J Park (14) 36. C: M Matthews (22) 38.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: K Gatwood (24) 34.

BERMAGUI: Women: Stableford: P Jones (21) 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: J Martyn (7) G Mancevski (33) 48. 2B Scr: A Demidjuk I Kirk 41. A: M Pullen (10) 35 cb. B: S Maurice (14) 36. C: G Miller (24) 37. A Scr: M McDeed 31. B Scr: M O’Neil 21 cb. C Scr: O Khoh 15 cb. Hole in one: J Martyn at 7th.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: G MacDonald (18) J Wilson (27) 41 cb. I Griffiths (12) 36.

BONDI: Men: Stableford: B Welsh (3) 35. Veteran: D Johnstone (11) 34.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Smith G Priest 46. C Enchelmaier T Dryburgh 45. M Williams A Williams 43.

BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: A McLauchlain (31) 75.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal: A: R Wright (12) 73. A Scr: R Wright 85. B: K Cahill (27) 77. B Scr: K Cahill 104. C: K Hickman (34) 79. C Scr: K Hickman 113.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: R Magi (7) E Vassallo (4) 75. A: R Magi (7) 39. B: P Mansour (13) 41. C: M Phelan (21) 37. PM 2B Agg: C Hwang (17) C Yun (6) 76. A: F Doyle (9) 42. B: R Roulston (15) 40. C: D Kashan (33) 35. 4B Scr: R Magi E Vassallo 64.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: C Crawford (25) 38. B: H Bruni (42) 42.

CROMER: Men: Stableford: 9-hole: A: A Bathgate (12) 21. B: D Watson (21) 20. C: J Martin (30) 22.

CRONULLA: Women: Stableford 9-hole: Green: D Elrick (16) 23.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Holland (15) B Hearne (25) 78. Div 1: B Holland (15) 38. Div 2: B Hearne (25) 38. Veteran: Gold: A: S Maharaj 42. B: S O’Shea 37 cb. C: C Bain 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: D Drake (11) 38. B: R McKisack (19) 37. C: S Lee (29) 33 cb. Scr: T Fisher (1) 34.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: D Duffield (16) B Reynolds (22) 72. A: R Beer (6) 37. B: K Rachow (15) 39. C: K Gearside (19) 36. D: J Andrew (25) 39. Scr: A Walters (+2) 36.

FINLEY: Stableford: Men: White: D Smith 33 cb. Women: 4B: B White K McCaw 43.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: B: P Goulbourn (15) A Mann (15) S Taranto (17) 125 cb. J Sullivan (19) 45.

GOSFORD: Medley: Stableford 2B: White: P Miller S Hardgrave 44. A: Z Medlin 40 cb. B: S Currie 33. Scr: G Drennan (3) 34.

GOULBURN: Women: Par Green: K Weir (18) 1 down cb. H Buchanan (16) 1 down. G Moroney (18) 3 down cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: D Adams (10) 37. Women: 9-hole: C Ericson (33) 21. Stroke Ambrose: White: M Seddon G O’Halloran D Lampitt P Graeber 61.25.

KAREELA: Men: Stableford: Div 1: M Jones (9) 18. Div 2: A Ford (33) 22.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: P Emery (5) 37 CB. B Grade: J Herb (12) 41. C Grade: L Quigley (27) 42.

LEONAY: Women: Stableford: Div 1: C Mathias (21) 32. Div 2: P Karbe (43) 24.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: J Zakarian (30) J Tringas (27) 74. A: N Gosper (12) 34. B: P Micallef (18) 35. C: J Tringas (27) 39. Women: C Morris (26) 28. Scr: S Wunderlich.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Linehan A Thompson 76. A: M Linehan (17) 40. Women: 2B Agg: J Westley C Nelson-Smith 75. C Nelson-Smith (31) 43.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: G Hand (18) L Rupell (21) 46. A: B Porra (11) 38. B: L Rupell (21) 42. C: D Russell (26) 37 cb. Scr: J Bennett 31.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Alleyne (10) 41. B: M Mayer (13) 39. C: J Brett (27) 40. Veteran Men: E Perks (35) 36. Women: L Kendall (15) 37.

MOSS VALE: Medley Stroke A Grade: I Battersby (3) 70 cb. R/Up: J Ford (7) 70 cb. B Grade: B Gould (28) 69 R/Up: S Brabyn (19) 71.

NOWRA: Men: Stableford: A: S Berry (15) 41. B: G Smith (22) 39.

NSW: Men: Stableford: 2B: B Harrisberg (6) C Smith (28) 48. 2B Scr: Z Mullins L Naumovski 40. B Harrisberg (6) 38 cb. R Barnes (18) 37. P Guest (23) 36. Women: L Buckley (13) 33.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: C Fernandez E Ng 48. A: M Robinson (5) 39. B: C Fernandez (15) 40. C: D Elliot (24) 42. Scr: S Doherty (3) 33.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: N Goodall (16) R Meek (23) 46. A: A Mowat (9) 39 cb. B: C Hill (17) 38. C: M Tabone (31) 40. Scr: J Jung 41.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: D Palmer (21) B Lennon (17) 47. 2B Scr: K Koon (8) D Day (2) 46. A: B Geelan (9) 40. B: W Faint (13) 39. C: B Scott (19) 38.

RANDWICK: Women: Stroke: Ambrose: M Neeson S Whitburn (6.75) 55.25.

RICH RIVER: Women: Stroke West: Green: A: R Chapman (11) 69. B: L Kingston (22) 73. C: L George (31) 75 cb.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A Janschek (9) 42.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: S Oakes (11) P Smith (14) 45. Scr: M Hovey T Williams 39.

THE COAST: Stableford: A: A O’Reilly (11) 37. B: M Farrugia (27) 42. Scr: O Davies (7) 31.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: M Haigh E Zhu 47. A Balderston (28) 43. G Wang (10) 38. Men: 9-hole: J Zieme (3) 18 cb. J Gillies (15) 18.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: R Clark (14) 37 cb. B: B Shaw (1) 39. C: C Knight (22) 42.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: H Pearce (31) 72. G Pearce (8) 72. Scr: J Denniss (+1) R Oliver (+1) 64. A: C Wayland (9) 38. B: G Lothian (17) 35 cb. C: J Daly (21) 39. D: H Pearce (31) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: G Short (14) P Butcher (29) 48. A: J Hayes (13) 41 cb. B: E Brown (15) 41. C: P Buckley (21) 37. D: C Catteau (29) 41. Trophy: J Hayes (13) 41 cb. 9-hole: G Waddy (27) 22.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: T Seymour (8) 40. B: J Church (15) 39. C: D Kuberre (24) 38. Scr: K Rugless 36.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: Lake: A: T Johnson (15) sq. B: L Thomson (38) 1 down.

Our Partners