NSW/ACT Club Results 11 June 2024

Daily Club Golf Results for Tuesday, 11 June 2024.

ASQUITH: Women: Stroke: Div 1: S Yang (17) 73. Div 2: C Kim (22) 67. Div 3: I Choi (29) 74. Stableford White: Men: D Kafaladelis (29) 40. Women: E Lee (47) 34.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: White: L Phan (19) 44. D Kassis (16) 41. B Chant (8) 39 cb.

BEXLEY: Women: Stableford: A Ng (26) 31.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: S Park (10) 38. A Scr: S Park (10) 28. B: J Urrutia (14) 39. B Scr: J Urrutia (14) 25. C: M Thomson (22) 45. C Scr: M Thomson (22) 23.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: N Katholos (1) A Dass (27) 65. A: B Crutcher (5 Strathfield) 39. B: P Shehadie (18) 39. C: J Kim (26) 37.

CASTLECOVE: Men: Stableford Irish Team: White: R Dow (26) R Williams (21) M Jovanovich (16) B Butler (23) 91. R Dow (26) 41.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: D Wilson (8) 36. P Hassall (20) 34. B: J Power (25) 39. L Barnes (22) 36.

CROMER: Medley: Stableford White: S Ahn (16) 38.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: W Maver G Bell 73. D Lieshout (15) 41. Veteran: Green: P Chaplin (9) 38.

CUMBERLAND: Women: Par: Div 1: M Hwang (19) 4 up. Div 2: M Hong (32) sq. Div 3: I Lee (41) 2 down.

EASTLAKE: Medley: Stableford: P Thorpe (23) 36.

EVERGLADES: Stableford: S Nicholas (23) 36. M Hockley (29) 39. B Burns (44) 41.

FORSTER TUNCURRY: Forster: Women: Stroke: A: T Bartlett (18) 69. A Scr: L Farrar (12) 83. B: A Jones (25) 74 cb. B Scr: K Loadsman (23) 98. C: W Quinn (32) 73. C Scr: P Chapman (28) 106. Tuncurry: Men: Stableford: 2B: G Partridge J Still 45 cb. M Zavaglia M Brearley 45. E Armstrong P Duckworth 44.

GOSFORD: Stableford: Medley: White: A Beehag (11) 35. Women: A: S Hams (13) 38. B: D Bentlin (29) 32 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: P Baker (9) 33.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Div 1: C Kerr (12) 66 cb. Div 2: D Goff (30) 67. Women: J Smith (17) 72.

KAREELA: Women: Stableford: Ambrose: T Reilly S Schwarz 67.75.

KILLARA: Women’s Ambrose Nett: L Wright (21) 68.75. Nett: P Sears 12. R/Up Nett: S Percival (15) 69.5. R/Up Nett: L Wigglesworth 31.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: P Lozusic (13) D Gascoine (14) 81. 2B Agg Scr: R Minns (+4) W Meredith (+1) 72. A: D Newman (6) 39. B: P Lozusic (13) 42. C: P Randall (21) 40. Women: R Mayoh (21) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: J Edwards (9) 39. Women: A: W Thomas (20) 34. B: M Russell (30) 38. C: S Dewell (365) 38.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: D Jones (2) M Setter (12) 43. L Long (4) 36. Scr: J Dunn 29. Women: Stroke: L Williams (17) 66. Scr: J Wallas 83.

MONA VALE: Medley: Stableford: C Fleming17 38.

MONASH: Women: Stableford: 2B: A Osborn (43) L Abbott (37) 46. A: G Hulme (8) 33. B Gregory (21) 33. B: L Katz (24) 32. N Fink (27) 32. C: L Abbott (37) 37. A Osborn (43) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: J Sin (37) 39.

NELSON BAY: Women: 2B: Stableford: Gymea Lily: J Punshon A Feldmayer 45 cb. N Smith J Frost 45 cb. S Dunn R Drake 45. J Partridge R Kelly 44 cb. D Brown J Tolhurst 44 cb. 9-hole: Christmas Bush: J Davies (37) 20 cb. C Rigon (52) 20.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Foursome qlfrs: Div 1: C Ward A Stubbs 70.5. Div 2: M Castle R Cashin 74. Div 3: M Williams E Sheppard 79.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Pollitt (12) R Lowndes (24) 45. P Rix (15) 39. J Brennan (13) 36. D Harwood (23) 35. Black: R Lowndes (24) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: T Durante (18) J Hunt (17) 75. A: J McMahon (12) 36. B: J Hunt (17) 43. C: H Blackmore (18) 38. Scr: C McMahon 31.

RICH RIVER: Medley: Par: East: C Easton (20) 4 up.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: S Fortin (12) 67. Div 2: H Oliver (30) 64. Div 3: J Collins (33) 72. Stableford: L Targ (44) 31. 9-hole: J Mai (31) 21. Snr: S Reynolds (45) 18.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: M Jones (32) 41. G Bush (21) 39. P Wines (11) 38. Women: B Sekine (34) 35. H Veverka (13) 35. I Hunt (28) 35.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: G Hackett R Hackett 65. A: C Thompson (8) 39. B: P Garrick (13) 37. C: P McGregor (24) 37. D: B Barnetson (36) 34.

STRATHFIELD: Women: Par: 9-hole: A: J Kim (25) 2 up. B: J Kim (27) 5 up. Medley: Stableford: 9-hole: B Vardanega (25) 23.

TALLWOODS: Women: Stroke Green: J Chilton (34) 75. K Gordon (19) 80. Stableford 9-hole: Men: Yellow: S Prykaza (21) 18. A Anderhuber (32) 17. Women: J Gould (22) 14 cb. D Horsell (28) 14.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: L Townsend (14) 36 cb. Div 2: G Shanahan (26) 34 cb. Div 3: G Tunstall (32) 32. Scr: L Townsend 24.

THE COAST: Stableford: 2B: S McDonald (28) L Ivory (18) 47. A: J Wood (14) 43. B: G Peppard (28) 38. Scr: S Madsten (4) 34.

THE LAKES: Women: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: E White V Freeman 174. B Scr: R Butcher D Enahoro 202. Men: Stableford: C Cleary (36) 37. Women: 9-hole: S Gering (45) 19.

TOCUMWAL: Women: Stableford Green: M Sadler (9) 39.

TOUKLEY: Women: Stableford: Captain’s Trophy: Div 1: Y Boardman (2) 36. Div 2: A Lumby (31) 37. Div 3: J Baker (43) 34.

WAKEHURST: Women: Stroke: A: S Cathcart (14) 74. B: J Brinker (38) 77. Stableford: A: K Lynar (29) 35. B: R Lee (32) 30.

WARRINGAH: Women: Stableford: S McKenty (25) 33. 9-hole: R McCourt (30) 19.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (28) 34. B: H Dart (37) 36.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Ambrose: R Maxted L Nowak 73.25.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: G Page (3

Our Partners