NSW/ACT Club Results 9 June 2024

Daily Club Golf Results for Sunday, 9 June 2024.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: A Gorrie L Whewall 74. Mxd: J Kim J Kim 67. Men: A: R Winslow (12) 41. B: C Lee (15) 38. C: S Lane (22) 38. Women: A Mo (31) 36 cb.

AVONDALE: Men: Stableford: M Pilat (17) 36. Scr: K Druce 33. Women: F Tobin (18) 34. Scr: R Lee 35.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Multi: D Kim A Hwang 76 cb. 2B Scr: D Kim T Lu 34. A: J Parva (10) 41. B: K Kang (16) 39. C: H Kim (19) 38 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: M Fairbank (13) 39. Scr: B Carr 32. K Hewitt (28) 27.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 4B: K Taylor (16) J Stallard (33) L Forbes (38) A Lewis (25) 87. T Dang (10) 40.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: E Koukos (7) 39. B: L Mcmullen (14) 41. C: T Tarbey (20) 37.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: L Clarke (14) S Maurice (16) 76 cb. A: P Keogh (5) 36. B: D Sherry (18) 40. C: O Khoh (25) 35. A Scr: M Millyard (Wallacia) 24 cb. B Scr: B Sottiaux 26. C Scr: D Sait (Howlong) 14.

BONDI: Men: Stableford: 2B Multi: V McKell N George 81. A: J Cowper (6) 31. B: G Lodge (11) 37. C: V McKell (22) 40.

BONVILLE: Medley: Stableford: G Barnes (8) 37. D Kennedy (9) 36. R Hope (6) 35. P Mack (34) 34.

BRIGHTON LAKES: Stableford: Team: A Jones (15) L Billimoria (17) J Hankin (9) J Caffo (10) 84. A: J Choi (4) 36. A Scr: J Choi 32. B: K Skourou (17) 38. B Scr: A Jones 25. C: G Finneran (21) 40. C Scr: G Finneran 21.

CARNARVON: Mxd: Stroke Ambrose: White: P Park (15) E Choi (23) N Yeob (8) W Choi (12) 59.75. Medley: T Won (8) Y Choi (7) A Lee (10) S Yoo (10) 58.625 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: L Tsen (20) A Kim (12) . Men: A: B Mirza (8) 40. B: N Dawkins (18) 41. C: L Tsen (20) 38. Scr: Y Kim 31. Women: R Bal (30) 33. Medley: PM 2B Agg: Y Kim (12) M Kim (14) 72. Men: Y Kim (12) 43. Women: M Greentree (44) 34. Medley: Scr: T Wheeler 37.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: 4B: B Lewis K Watkins 41 cb. Women: H Briggs S Wood 43. Mxd: A: B Bull B Bull 41.

CROMER: Medley: Stableford: A: Z Arcus (3) 38. B: K Johnson (13) 38. C: K Dear (19) 35 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: 9-hole: A Girgis (14) 19 cb. Women: Green: C Axford (20) 18 cb.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: S Sun J Kim 49. 2B Scr: T Farrar R Fletcher 42. Men: Div 1: B Schutz (10) 40. Div 2: B Kim (20) 42. Div 3: L Yang (22) 41. Scr: R Fletcher 37. Women: H Gu (39) 34.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Patterson (11) B Hanshaw (19) 74. A: M Patterson (11) 43. B: S Adams (26) 42. Scr: J Pagett 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: N Schofield (10) 39. Div 2: R Stevens (13) 39. Div 3: N Sommerville (26) 42.

ELANORA: Medley: Stableford: 4B: T Duthie (13) J Duthie (23) 47. Men: White: T Duthie (13) 38. Women: V Edgell (17) 36.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: L Kelliher (23) M Kelliher (14) 46. A: B Schonkala (9) 37. B: M Kelliher (14) 41. C: B Smyth (19) 38. D: S Barry (27) 33 cb. Div 1: G Clune (5) 34. Div 2: A Mainland (32) 37.

GOSFORD: Medley: Stableford: 2B: P Tree S Kelly 46. J Swainston (7) 40.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: P Rundell (14) 40. B: M Wegener (16) 40. C: J Addicott (27) 42.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: J White (7) 41.

KILLARA: Men’s & Women’s Stableford: Men’s Individual: L Ballantine (9) 42. Women’s Individual: S Hofman (21) 39 cb. 2BBB Mixed: A Blumberg (12). A Judd (17) 48. 2BBB Medley: A Furlong 12. S Bear (2) 46.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: S Kelly (11) M O’Connor (20) 44. Men: K Dae-In (16) 39 cb. Scr: T Skinner 32. Women: M Ngo (32) 34 cb.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Kanniappen (16) C Lee (14) 74. 2B Scr: D New (0) M Johnson-Garcia (0) 66 cb. A: P Withers (6) 40. B: B Kanniappen (16) 38. C: D Hanagan (22) 40.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: T Fortescue (-1) M Riall (20) 81. Medley: 2B Agg Scr: T Fortescue (+1) M Riall (20) 64. A: R Bruker (4) 42. B: K Park (18) 42. C: M Riall (20) 45.

LONG REEF: Medley: Stableford: 4B: S Skinner M Zimmer 45. S Skinner (14) 41.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: R Berkman S Tebbutt 50. Men: White: A: R Berkman (11) 43. B: P Amate (15) 38 cb. C: W Dent (29) 37 cb. Women: Div 1: G Amate (8) 38. Div 2: D Laidlaw (26) 36. Mxd: 9-hole: Gold: F Mckinlay (40) 22.

MARRICKVILLE: Women: Stableford: N Fairfax (14) 33. Men: A Aplin (19) 38 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: P Davidson A Taylor 75 cb. Div 1: P Calbert (16) 40. Div 2: A Taylor (21) 41.

MONA VALE: Medley: Stableford: B Tran (16) 42.

MONASH: Men: Stableford: 2B: S Lemlin (36) G Hooker (10) 47. J Miller (16) 40. Mxd: 2B: D Dreyfus (25) R Lee (32) 44. 2B Scr: R McClelland S Patel 38. Women: J Park (15) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: T Stevens J Wysiecki 49 cb. J Barry (25) 42. C Cho (12) 37 cb.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: K Flatt (27) 39. B: S Barnes (45) 36 cb. C: M Good (29) 36. Men: A: S Punshon (26) 36. B: R Mclean (18) 35 cb. C: R Barnes (16) 34. D: D Chapman (29) 32.

NORTH RYDE: Medley: Stroke: Matchplay: K Govender (9) bt A Boyd (23) 20th. Hole in one: J Phillips at 19th.

NSW: Medley: Stableford: 2B: L Trollip (9) A Verlander (22) 46. L Trollip (9) 43. Scr: J Driscoll (1) 35.

PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Carter (23) G Lemon (20) 110. R Jerzyna (6) 40.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: J Chander (29) L Chander (43) 48 cb. J McIlwaine (18) 45.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Garvey (8) A Agius (25) 49. G Wilkinson (19) 39. Scr: C Mcmahon 27. Women: Div 1: H Parkes (16) 31. Div 2: B Zhang (31) 30.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B: J Balis (10) R Manson (19) 45. Men: Div 1: J De sousa (12) 40. Div 2: D Leahy (15) 41. Div 3: J Buttonshaw (23) 36. Green: A Russell (21) 33. Women: H Schreuder (28) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: L Maggs (20) M West (15) 51. A: T Saghabi (3) 38. Scr: M Collins 37. B: M West (15) 40. C: T Martin (21) 44. D: N Morris (24) 43. Women: M Choi (20) 36.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: C Brown R Sipple 45. 2B Scr: B Spurway I Fennell 41. A: B Spurway (1) 38 cb. B: C Doyle (18) 40. C: T Allison (20) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 9-hole: A: T CHoi (12) 21. B: R Orpen (18) 22. C: A Pham (26) 22.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: H McLeod J McLeod 46. L Thomas P Hanna 46. Women: J Puxty (22) 34. R Murray (18) 33.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: T Brady T Hoy bt T Shaw D Singer 5-4.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: B Ronen (6) J Cooper (12) 46. Scr: X Macklinshaw 39. 4B: T Berrett D Mahony (20) 42. Women: Div 1: H Touw (7) 37. Div 2: D Jorgensen (28) 32. Medley: Irish Team: J Loveday C Loveday S Zhu C Zheng 93.

TOUKLEY: Medley: Stableford: 4B: N McCann (30) F Fulham (22) 49. Men: G King (13) N Schwarz (38) 45. Div 1: G King (13) 41. Div 2: H Wardle (25) 38. Women: N McCann (30) 36.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford 2B Agg: Gold: J Pelly (1) J Pelly 74. 2B Agg Scr: N Lovelock (7) M Lovelock 35. A: N Lovelock (7) 41. B: N Furfaro (14) 46. C: S Riddell (23) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: L Ryan (25) 44. 9-hole: A Smith (36) 24.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: D Mayer (15) 38. Jnr: A Pratt (14) 36 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: A: M Franich (10) 39. B: P Dalla Rosa (21) 39. C: A Dickens (32) 41.

Our Partners