NSW/ACT Club Results 25 May 2024

Daily Club Golf Results for Saturday, 25 May 2024.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: J Snell (18) M Beresford (7) 50. Men: A: D Atkins (9) 40. B: A Perring (18) 42 cb. C: G Thomas (21) 40 cb. Scr: M Black 35. Women: J Kim (17) 36.
AVALON: Women: Stroke: C McDonald (30) 62. Scr: L Zalitis (18) 87. Medal: Div 1: C McDonald (30) 62. Div 2: A Bowler (32) 66.

AVONDALE: Men: Stableford: A: B Moussa (12) 42. B: J Mildren (18) 38. C: T Greenrod (28) 48. A Scr: K Druce 38.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: D Karren (2) 40. B: J Deegan (19) 42. C: M Fisher (28) 38.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: R Hore (6) 40. A Harrison (11) 39. B: S Rook (16) 41. J Chivers (13) 41. C: J Mackay (27) 41. M Batger (22) 40. M Batger J Chivers 48.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford 2B Multi: White: K Hewitt (27) J Ammit (15) 78. Men: B Spilsted (21) 40. A Scr: I Elliott 36. Women: Stableford: S McGann (28) 39.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: A Lewis (25) 35. A: J Dickson 39. B: B Thomson 36. C: C Castledine 40. Women: Matchplay: M Camilleri (12) bt G Bannon (15) 3-2.

BAYVIEW: Medley: Stableford: A: S Catterick (10) 38 cb. B: T Rajah (16) 43. C: N Allen (39) 41 cb. Scr: P Clarke 34. 2B: T Rajah (16) I Scott-McDonald (22) 50 cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: J Spencer (29) 38 cb. A: D Coulpasis (10) 38. B: S Buchanan (17) 38. C: A Rousselis (19) 38 cb. A Scr: S Thorsby 31.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: J Atanasovski (10) 38. B: T Cooke (17) 40. C: P Mcgahan (20) 41. Scr: G Heffernan 32. 2B Multi: M O’Farrell (14) R Thomas (22) L Beard (26) J Abbott (24) 109.

BLACKHEATH: Women: Stableford: C Soady (27) 33. Men: Stroke: Foursome C’ship: M Allen (8.50) A Campbell 165.

BONDI: Men: Par: 2B Agg: A: M Pashley (8) 1 down. B: T Compton (9) 3 up. C: R Jensen (16) 3 up. R Jensen (16) T Compton (9) 6 up.

BONVILLE: Medley: Stableford: J Ward (24) 44. S Henriksen (12) 40. N Hutchinson (25) 39. J Ward (9) 38. B Bienefelt (8) 37 cb. J Oilvier (6) 37. G Zugajev (0) 35 cb.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: A: P Anand (6) 41. A Scr: P Anand (6) 35. B: N Mcbride (13) 36. B Scr: N Mcbride (13) 24. C: J Jung (33) 42. C Scr: S Power (20) 22. P Anand (6) A Crew (15) 83.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: S Hilaney (8) L Markozski (7) 77. Div 2: K Lacey (21) J Ward (24) 77. Div 1 Scr: M Wilson R Chand 55. A: S Hilaney (8) 40. B: J Karan (14) 38. C: S Collins (17) 41. D: K Lacey (21) 40.

CAMDEN: Men: Stroke Cup: Black: T Fox (Concord) 64. J Duncombe (8) 66.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Antouny (14) B Threlfo (14) 75. 2B Agg Scr: J Lind P Ellison 67. A: J Kim (8) 38 cb. B: B Threlfo (14) 38 cb. C: J Lee (24) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: G Patterson (8) 38. B: G Watkinson (15) 39. C: K Petit (21) 34. 2B: J Hugo G Watkinson 47. A: T Pagliaro (10) 39. B: P Wright (14) 39. C: T Poole (29) 39. 2B: P Wright B Zubrycki 49.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: M Ryan (11) 35 cb. B: P Ryan (19) 39. C: K Hindson (25) 39. Women: A: R Rettke (28) 41.

CONCORD: Medley: Stableford: A: M Scarfone (+1) 39. B: M Nash (13) 39 cb. C: J Perkins (25) 41. 2b: A Whelpton (36) P Ballesty (33) 46 cb. 2B Scr: M Scarfone J Asakura 41.

CROMER: Men: Stroke: Veteran Men: D Sprules bt M Walsh 2-1. Snr: D Simpson bt J Grace 5-3. Medley: Stableford: A: M Kelly (11) 40 cb. B: P Collins (19) 40. C: R Koopman (29) 41. A Scr: L Toole 40. 2B: M Weatherley (21) J Byrne (24) 76. Jnr: 9-hole: M Slattery (34) 18 cb.

CRONULLA: Men: Stroke Singles KO f: Black: N Perry bt K Ewington 4-3. Stableford: 2B Agg: B Kimmorley (6) D Givney (11) 70. A: A Parker (9) 39 cb. B: S Gilliland (14) 39. C: P Haplin (21) 34. Scr: M Osborne (-3) 36.

CUMBERLAND: Men: Stableford: J Russo (+1) 36. Div 1: A West (8) 43. Div 2: T Tomic (13) 38. Div 3: K Levaggi (19) 42. 2B: S Brownlow (27) S Szyczew (23) 51. 2b Scr: A Walsh (0) J Russo (+1) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: A Barnes (7) R Foaese (13) 49. Div 2: M Aspland (18) R Franzke (26) 48. Div 1: C Powell (11) 38 cb. Div 1 Scr: D Neill 34. Div 2: R Foaese (13) 41 cb. Div 3: R Taufa (19) 40. Div 4: B Lynch (26) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Pantaleone (10) 40. B: T Morgan (13) 40. C: T Bartone (27) 38.

ELANORA: Mxd: Stableford Shield: Black: N Jagger (14) 39. Stableford: Hcp: R Austin (29) 43. Hole in one: Black: P Hartog at 17th.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: R Moore (12) 39. B: B Capewell (26) 38. C: R Fordham (24) 41. D: M James (26) 43. 2B: M Taylor (14) J Taylor (30) 48 cb.

FINLEY: Men: Stroke White: A: M Whelan (5) 73. B: L McNamara (16) 69. C: B Smith (21) 73. Medal May: A Scr: M Whelan 78. A: L McNamara (16) 69. Women: Stroke: S Pyle (15) 72. Brooch: S Pyle (15) 72.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team Multi: J Wachowicz (11) 92 cb. L Holmes (5) 92 cb. N Annen (7) 92 cb. B Queenan (16) 92 cb. P Sinclair 60. G Sinclair 60. N Booth 60. K Booth 60. Z George (11) 40. T Gleeson (19) 41. A Springall (23) 38.

GEORGES RIVER: Medley: Stroke: American Foursome: K Jackson (13) J Glenday (18) 66.375.

GLENMORE: Medley: Stroke: Foursome C’ship: A Robb J Robb 164. Stableford: 36-hole: P Carroll (9) 77. Div 1: P Carroll (9) 39 cb. Div 2: C Cognetti (27) 39. Div 1 Scr: B Michelmore 35.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: R Morgan (12) 38. B: B Pilling (16) 40 cb. C: P West (23) 40. A Scr: Z Duffy (1) 35.

GOULBURN: Medley: Stableford: A: D Croker (8) 37. R Eddy (4) 35 cb. B: R James (11) 35. J Wilcox (10) 34 cb. C: J Ryrie (36) 39. S Pointon (33) 38. Mxd: Stroke: Foursome: A Scr: G Moroney D Falk (6) 78. A: K Weir O O’Neill (14.5) 70.5. B Scr: J Dooley W Dooley (17.5) 97. B: G Prigg J Blewitt (17.5) 80.5.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A: K Green (22) 69.

HOWLONG: Women: Stroke Yellow: G Krause (18) 70 cb. Men: Stableford Black: A: S Proctor (9) 36 cb. A Scr: Z Grubisa (0) 33. B: N Batt (16) 37 cb. C: R Richardson (25) 36.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: S Paskoski (5) 39. B: B McEntyre (12) 40. C: I Teasdale (17) 41. Women: J Lisle (12) 37. Medley: Split Six: A Aziz (23) A Schultz (7) I Teasdale (17) D Felstead (14) 91.

KAREELA: Men: Stroke: Cock o’ Walk: C McCarry C Holland. Medal May: A: R Shephard (10) 62. A Scr: G Dunn (2) 70. B: M Broach (14) 64. B Scr: G Reilly (14) 80. C: M Proudlock (25) 66. C Scr: L Ramsden (21) 87.

KILLARA: Men’s & Women’s Stableford A Grade : D Maher (12) 42. B Grade: R Siva (13) 39. C Grade: S Clarebrough (19) 43. 2BBB: S Clarebrough 19 P Neilsen (10) 49. 2BBB R/Up: M Hope 11 A Hooper (24) 48. 2BBB Scratch: M Rolfe D Valenti 39. Senior Champ: I Norton DEF R Crittenden 2/1 D Graham DEF J Mare 3/1.

KOGARAH: Medley: Stableford Trophy: White: B Michalopoulos (8) T Nyhan (24) 45 cb. A: B Micholpolous (8) 38. A Scr: M Musgrave 33 cb. B: P Shields (17) 38. C: G Morrison (25) 41.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: N Donohoe (27) N Pillay (23) 49. A Scr: J Mallard S Malesevic 34. A: K Homan (9) 36. B: G Murphy (17) 38. C: A Brockbank (20) 38. D: M Deery (24) 45.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: J Hoang (4) 40. B: R Morrison (17) 38. C: J Tran (35) 41. Medley: 2B: G Zoabi (16) E Alberici (16) 49. 2B Scr: B Lakmas (16) M Naaman (+1) 38.

LONG REEF: Medley: Stableford: A Scr: L Edgell 34. A: D Durdevic (12) 41. B: J Malin (18) 40. C: D Millson (21) 35. 4B: L Cleary A Cleary S Cleary D Mason 84.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: S Carre (16) L Bone (25) 78. A: A Goldfinch (9) 38. A Scr: B Rouse (3) 33. B: P Micallef (19) 39. C: P Forward (21) 41. Div 1: C Morris (25) 32.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: M Maiden (10) J Mackenzie (23) 45 cb. L Brooks (2) 40.

MANLY: Men: Stroke: A Scr: H Peterson 73. A: P McManus (12) 67. B: B Fulcher (16) 70. C: D Webster (34) 68.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Ljajic (9) N Chronis (30) 82. Hcp: D Dolan (14) 41. 2B Agg Scr: T Shaw S Oitmaa 66. Medley: Scr: D Wonnocott 36.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: M Flack (9) 40. Div 2: T Bayas (14) 39 cb. Div 3: D Brandon (21) 42. Scr: S Fitzpatrick 39. 2B: C Campbell S Griffitth 48.

MONA VALE: Men: Stroke MM: Black: A: R Chambers (6) 70. B: R Douglass (18) 70. C: R Miller (32) 69 cb. Scr: A Hugill 74. Stableford 2B: M Miller (22) R Miller (32) 49. A Earl (17) 38.

MONASH: Mxd: Stroke: Medal May: A: R Pearse (12) 66. B: J Anstee (16) 66. C: H Furness (21) R Garland (23) 71 to playoff. Scr: S Morgan (4) 72. Stableford: M Lee (5) 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: R Shakoori (12) 40. B: S Mamone (20) 39. C: P Pearce (24) 41. 4B: J Lee J Hotten 47 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Christmas Bush: A Bootland 44. R Walker 44. M Brunt 43 cb. F Brunt 43 cb. Brushbox: A: M Brunt (9) 40. M Galloway (14) 38. G Ensor (10) 36. B: B Kew (16) 38. A Bootland (22) 36. S Roxby (17) 34 cb. C: F Brunt (26) 34 cb. M Stocker (26) 34 cb. C Stone (29) 34. Christmas Bush: P Donoso 47. P Hamshaw 47. K McElwain 45. C Windon 45. A: K McElwain (12) 38. G Luke (9) 37. S Phegan (4) 36. B: K Wilson (22) 35. R Johnson (16) 34 cb. J Pepper (22) 34 cb. C: F O’Malley (26) 37. J Warton (24) 36 cb. D Hurley (29) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: P Wallen (11) S Derkatch (17) 47. A Scr: F Campbell (0) J Fennell (3) 41. Hcp: M Gordon (2) 39. A Gianotti (18) 39. M Chapman (20) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: A Shi (12) 42. A Scr: P Banbury (1) 36. B: A Dunn (18) 38. C: T Twyman (24) 42. Women: Green: S Hawker (14) 38. Medley: Stableford: 2B: Z Shi (24) A Shi (12) 48.

NOWRA: Medley: Stableford: A: A Goodman (14) 35 cb. B: C Armstrong (16) 38. C: L Ashton (29) 42 cb.

NSW: Men: Stroke: A: F McLeish (12) 69. B: K Ryan (15) 68. C: C Galpin (18) 72. R Pattinson (24) 72. Stableford Gold: O Berman (30) 34. Women: Stroke: J Widarma (2) 74. J Widarma 74.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: T Shin (11) 36. B: B Knowles (14) 37. C: P Purcell (19) 37. D: C Knipp (30) 36. A Scr: W Reece (0) 35.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: M Jarvis (10) 41. B: T Day (17) 39 cb. C: L Sheppard (31) 43. A Scr: M Fogarty 36.

PENRITH: Mxd: Stableford Split Six: White: C Lawler (0) D Stott (5) C Coulter (8) B Hawkings (6) 87. Stableford: Scr: J Fog (5) J Fog (6) L Jerzyna (5) M Rech (3) 74. Stableford Hcp: White: A: G Howland (3) 41. B: R Hickey (12) 41. C: J Townsend (21) 38.

PYMBLE: Stableford: A: G Rockliff (9) 39 cb. B: A Dunlop (17) 38 cb. C: K Nicholas (27) 41. 2B: K Nicholas J Freeman 50. Hole in one: D Dammers at 11th.

RANDWICK: Stableford: Irish Team: G Price (10) L Price (14) S Mullen (45) S Lightfoot (34) 87. Men: A: R Forward (10) 37. B: R Webster (15) 40. C: W Chin (19) 37. A Scr: D Johnson 31.

RICH RIVER: Women: Par: West: S Karen (25) 3 up.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: D Miller (1) 37. B: C Kirk (17) 44. C: A Milgate (33) 39. Stableford: 2B Agg: A: C Ellings (0) D Dennis (1) 71.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: J Croll (29) 34 cb. Women: Stableford: T O’Donoghue (27) 35. Men: Stableford White: A: C Kang (8) 40. B: C Hubbard (19) 41. C: C Armstrong (26) 40. Medley: Stableford: 4B Agg: M James (20) H Pauley (18) K Johnson (11) P Ware (17) 126. Men: Stableford Scr: White: D Chan (0) 35.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: E Odishoo (14) E Ramos (19) 71.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: Ambrose: K Capeski A Taylor 58.5. Mxd: P Sliwinski L Sliwinski 66.5. Women: J Tarran S Eastway 70.25.

ST MICHAELS: Men: Stableford Scr: White: J Morrow 38. A: L King (6) 42. B: C Antonini (13) 41. C: A Resnick (24) 42. Women: Stableford: C Bonic (23) 31. Men: Stableford Gold: Gold: M Ousley (33) 36. Irish Team: White: A Resnick (24) D Lees (20) T Goodman (11) A Abrahamson (18) 97. 2B Scr: J Morrow (0) G Binskin (6) 42.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: J Allen (6) 38. B: R Mustillo (18) 44. C: P Pearce (22) 40. A Scr: Y Kim (+3) 37. 2B: J Allen (6) A Courias (11) 49. President’s Trophy: P Presidents C Captains 29/24 to playoff.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: P Miles (8) 39. A: P Miles (8) 39. B: B Phillis (18) 37 cb. C: R Drake (20) 38 cb. A Scr: M Giles 34.

THE COAST: Women: Stableford: L Lindsay (29) 37.

THE LAKES: Stableford: G Hersch (27) 44. Snr Trophy: R Vandersluis 27. D Buxton 26. Scr: J Rayner 38. 9-hole: S Franklin (23) 23. K Lasky (11) 15.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: M Elsworthy (11) W McGovern (6) 72 cb. 2B Agg Scr: J Denniss J Bennett 63. A: P DeBoer (10) 40. B: B McGarrity (15) 39. C: N Renowden (37) 42. Women: J Kenna (32) 38.

WAKEHURST: Medley: Stableford: Team: D Goodrich (17) P Martin (21) J Sullivan (6) G Hatch (16) 88. Women: J Reid (17) 39. Men: A: J Fricker (9) 37. A Scr: M Owens 5. B: J Kim (13) 39. B Scr: J Kim 10. C: D Hodgson (23) 39. C Scr: I Morrey 18.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: R Bjorkmann (12) 40. B: D Dowler (15) 39 cb. C: S Campbell (20) 38. D: P Harvey (32) 39. 2B: C Anderson (33) I Satalic (21) 48. Scr: N Baglin (5) 34.

WOOLLAHRA: Men: Par 2B: White: A Rosenthal (31) S Isben (34) 8 up cb. Div 1: A Platas (1) 4 up. Div 2: P Kemper (14) 3 up. Div 3: A Rosenthal (31) 1 up.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: J Hallinan (+4) K Rugless (1) 56.75. M Hurly (1) D Gray (6) 63.

WYONG: Men: Stableford White: A: R Hook (4) 40. B: A White (17) 40. C: C Hills (26) 44. 2B Agg: D Daginns (30) A White (17) 78.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: J Thomas (27) 44. B: J Lawrance (32) 38. Men: G Runnalls (22) 35 cb. Lake: S Johnson (16) 37. Stroke: A: P Crothers (12) 71. B: W Turnell (17) 7

Our Partners