NSW/ACT Club Results 23 May 2024

Daily Club Golf Results for Thursday, 23 May 2024.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford 2B: White: L Anthony (52) L Pickering (42) 48. W Hijazi (7) 37. Scr: B Meyn 32.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: A: G Tisdell (10) 35 cb. B: M Khan (19) 40. C: B Jensen (31) 44.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: D Craker (4) 37. B: C Parkinson (13) 33. C: M Wilcox (19) 36.

BLACKHEATH: Women: Stroke: Cup: D Pease (26) 71.

BONVILLE: Medley: Stableford: D Bailey (14) 33 cb. A Lees (3) 33. A Clark (23) 32 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: W Grace (12) 38. A Scr: M Frith 34. B: A Dooling (18) 37. B Scr: J Frasca 23. C: G Deitch (30) 34. C Scr: N August 14. R Leech (33) M Loring (27) 48.

CABRAMATTA: Women: Stroke: Ambrose: L Thompson C Milson K King K Lee (10.38) 61.62. Veteran: Stableford White: R Suplat (12) 40.

CAMDEN: Men: 2B: G Cook (19) S Maxwell (36) 45 cb. 2B Scr: D Mulley M Tomkins 41.  A: P Koutroubas (9) 37 cb. A Scr: W Linden 36. B: G Cook (19) 37. B Scr: V Mudaly 22. C: J O Malley (23) 38. C Scr: R Hodson 16 cb. Stroke: Matchplay: N Hoskin J Smuk bt C Jaeger S Hungerford 2-1.

CAMPBELLTOWN: Stableford: Veteran Men: T Hibbert (15) 39. R Hayward (23) 37 cb. Veteran Women: L Lambros (32) 38. C Foster (24) 35.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B Agg: J Park (36) A Yang (29) 71. Men: White: Div 1: R Lee (13) 37. Div 2: S Jeon (20) 37. Women: N Yeob (8) 40.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: L O’Brien (21) T Mushtaq (33) 47. 2B Scr: K Romer J Deen 29.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: M Muller (10) 36. Women: 9-hole: J King (27) 14.

CROMER: Women: Stableford: A: R Buizen (11) 37. B: A Harrison (30) 34. C: R Hall (35) 38. Stroke: Salver: S Adams bt L Power 1up.

CRONULLA: Men: Stableford: A: T Bayley (6) 39 cb. B: T Holt (17) 39. C: C Yates (22) 45. Scr: T Bayley 33.

EASTLAKE: Men: Stableford: A: D Dunne (2) 34. B: D Bennett (13) 37. C: N Varshavskii (23) 38. Scr: A Valdy (-1) 33. Women: White: P Carew (16) 38.

ELANORA: Men: Par: D Courtney-O’Connor (22) 3 up cb.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: D Mitchell (15) 38. Div 2: A Duncan (27) 37. Div 3: M Cullen (40) 38.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford: Tuncurry: A: B McCann (9) 38. B: C Kimmins (13) 40. C: L Coghlan (32) 37 cb.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: Irish Team: A: K Axtell P Johnson L Reynolds M Campion 99. B: V Hughes J Chuck S Frost D Simpson 93.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: D Flanagan (26) 36.

HOWLONG: Medley: Stableford: 2B Agg: R Reid (13) M Tobin (8) 70. Veteran: K Smith (14) J Blom (19) 80.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: N Munro (12) 38. Div 2: T Harrison (19) 37. Hole in one: K Greene at 11th.

KOGARAH: Women: Stroke: Medal May: Div 1: D Polychrone (20) 73. Div 2: J Lee (32) 75. A Scr: S Sin 92.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: G Bennett (0) C Haywood (19) 47. Scr: G Bennett C Haywood 36. A: C Malvern (10) 35. B: C Haywood (19) 41. C: J Pridans (23) 34.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: B Regan (6) 40. B: J Drury (14) 38. C: D Johnston (33) 42.

MANLY: Mxd: Stableford: J Stacey (43) 39. 9-hole: J Mcintyre (25) 15.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Jones (25) R Quinn (8) 43. A: A Naylor (9) 36. B: P Gore (16) 37. C: D Webster (23) 36.

MONA VALE: Women: Stableford: A: M Blagg (22) 37. B: B Logan (29) 35. C: E Hewitt (32) 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: J Mould (12) 43. Women: F Hobbs (23) 34.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Kim (9) 34 cb. Div 2: A Pile (30) 32. Div 3: E Lee (44) 44.

NELSON BAY: Women: Stroke: Brushbox: A: C Perry (30) 73. J Woodhall (26) 76 cb. M Reisch (20) 76 cb. B: L Goudge (44) 76. D Buckley (38) 78. L Tinkler (54) 79 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: T Thomas G Lambert 82. 2B Scr: L Diserens S Foster 37. Men: White: A: L Diserens (6) 38. B: J Simpson Morgan (18) 36. C: T Thomas (26) 43. Medley: Black: D Small (17) 34. Women: J Lim (33) 33.

NOWRA: Women: Stroke: C’ship: Div 1: C Ison (27) 72. Div 2: C Bright (31) 74. Div 3: S Milton (41) 86.

PENRITH: Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: D Montgomery (12) T Warne (11) 84. Div 1: V Hall (10) J Berg (13) 76.5. Div 2 Scr: J Abbott (26) P Tunchon (27) 111. Div 2: J Nash (31) J Hartley (34) 85.5.

RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Multi: A Mahony (23) G Walker (36) 72. Scr: L Lane (17) 40.

RICH RIVER: Men: Stroke: Ambrose: West: C Masenholder J Moyle 61.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Multi: D Beange (7) S Barbera (13) 85. White: A: D Beange (7) 37. B: S Fawcett (16) 39. C: J Allaway (20) 39. Stableford: Scr: I McAleer (3) 33. Snr: Green: G Tomagra (24) 34.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: 9-hole: A: R Ayton (6) 19. B: A Hogan (17) 18. C: R Creswick (22) 20. D: H Cope (26) 21.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: H Zhao (19) C Li (29) 79. 2B Agg Scr: A Koch (5) M Ripoll (6) 38. M Ripoll (6) 39. G Wolman (17) 41. S Huang (24) 39. Visitor: C Li (29) 48. Scr: J Morrow 35. 2B Agg: Gold: Gold: M Glover (11) J Allen (24) 65. D Parr (25) 36.

TALLWOODS: Women: 9-hole: Stableford: K Rosekelly (51) 21. J Puxty (17) 17.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Hobson (21) 40. 9-hole: T Schweickle (36) 20.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: J Eardley (31) 34. B: L Anderson (39) 39.

WYONG: Men: Stableford White: A: T Thomas 13. Women: A: L Mullard (0) 38. B: A Oh (26) 34. C: S Basoc (37) 33.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: G Rowe (8) 36 cb. B: N O’Bryan (17) 37 cb. Lake: A: P Storey (12) 38. B: G Thomson (17) 41. C: P Heather (22) 40. D: R Stewart (27) 34 cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: R Neilson (11) 21. Red: Lakes: G Burgess (8) 20.

Our Partners