NSW/ACT Club Results 18 May 2024

Daily Club Golf Results for Saturday, 18, May 2024.

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Kennedy (5) 33. 2B Agg: J Dunn G Langston 69. Men: A: M Kay (12) 36. B: T Stringer (15) 34. C: B Norris (19) 37.

ASQUITH: Medley: Stroke: Foursome qlfrs: A: C Allen (1) N Mapledoram (6) 65.5. A Scr: M Harvey A Harvey 72. Div 1: S Wozniak (9) J Ellam (11) 68. Div 1 Scr: R Druce R Agostino 85. B: C Guthrie (16) S White (17) 70.5. B Scr: C Maher J Raper 89. C: Y Nakamura (28) K Lee (28) 70. C Scr: T Maiolo D Knudsen 92.

AVONDALE: Men: Stableford: A: A McDonald (11) 39. B: G Dalton (14) 35. C: M Gaston (22) 39. A Scr: C Sharp 36.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 2B: M Soderborg (18) L Trevenar (12) 46.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: J Tracey (8) 39. G Karagiannis (9) 38. B: S Chant (15) 42. C McMahon (15) 39. C: G Wise (22) 35. K Killen (26) 34. L Yarrow D Tickner 60.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: S Barnett (12) 36. B: M Sherley (17) 39. C: P Dennis (22) 41. Irish Team: S Warn (18) P Sharpe (19) K Channells (29) M Sherley (17) 85 cb.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal May: Black: A: M Perry (3) 69. B: C Dorrington (18) 70. C: J Paver (21) G Roberts (27) 70 to playoff. Scr: A Scr: M Perry 72. B Scr: B Fontaine 84. C Scr: J Paver 91 cb. Women: Medal May: Div 1: R Dockrill (13) 77. Div 2: A Toohey (24) 76. Div 3: R Cetinich (28) 75. Stroke: Scr: Div 1: R Dockrill 90 cb. Div 2: A Toohey 100. Div 3: R Cetinich 103. Medley: Stableford: J Owens (35) 34 cb.

BERMAGUI: Men: Stroke C’ship: Black: A: H Loth (3) 73. N Rutherford (11) 75 cb. B: T Jack (20) 74. M Farnham (18) 75. C: G Lingard (27) 74. P Tight (30) 75.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: J Davies (16) 38 cb. A: D Craker (6) 37 cb. B: D Wen (17) 37. C: J Spencer (30) 38. A Scr: B Turner 30. 2B Agg: K Berthon (18) R Johnson (20) 72.

BLACKHEATH: Women: Stableford: S Gardner (21) 32. Men: T Cleary (16) 38 cb. Stroke: Foursome: B Simpson (12.5) D Gawthorpe 70.5. A Scr: M Allen A Campbell 82 cb.

BONDI: Men: Stroke Foursome: Black: B Cox L Evans 71. R Aoukar (11) C Hurrell (11) 61.

BONVILLE: Medley: Stableford: J Ward (25) 39. A Louez (-1) 37 cb. B Daymond (8) 37 cb. Z O’Brien (18) 37 cb. R Williams (4) 37. F Mondello (18) 36. J Newland (26) 35 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: J Choi (5) 37. A Scr: J Choi 32. B: N Pollard (18) 41. B Scr: B Macnaught 23. C: J Stewart (30) 41. C Scr: N Beattie 19. N Pollard (18) R McMaster (22) 94.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: A Franic (15) M Franic (3) 46. Div 2: J Tuovinen (31) W Brooking (28) 47. Div 1 Scr: K Cummings G Narayan 37. A: D Marsh (3) 38. B: D Bithell (13) 37. C: A Franic (15) 41. D: W Brooking (28) 43.

CAMDEN: Men: Stroke: Matchplay: L Doyle bt J Ward 3-2. Women: Stableford: Hcp: A: L Newcombe (10) 29. B: W Hyndman (36) 27. Men: A: N Beattie (12) 39. A Scr: W Linden 34. B: S Tasker (15) 38. B Scr: A Billinghurst 22. C: C Lees (20) 37. C Scr: P Wilson 15 cb. 2B: S Tasker (15) C Lees (20) 47. 2B Scr: B Berkeley D Coombes 38 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: S Lohmann (3) D Su (9) 70. 2B Agg Scr: J Lind G Loughnan 59. A: M Choi (10) 36 cb. B: R Clavert (16) 37. C: S Kim (27) 35.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: A Donald P Alexander 63. A: J Deen (3) 35. B: B Bailey (17) 38. C: G Scicluna (23) 35. 2B Multi: B Ronan J Caputo 65. A: C Billyard (11) 36. B: S Grima (19) 33. C: C Behrens (20) 38.

CASTLECOVE: Men: Stroke Ambrose: White: L Grisaffe (16) J Dickson (21) M Curtin (16) P Noll (14) 49.625. Women: Stroke: M Lulic (33) 69.

CROMER: Medley: Stableford: A: J Smith (-3) 39. A Scr: J Smith 42. B: M Fox (14) 39. C: A Pile (24) 42. 2B: C Brown (20) J Hubbard (18) 45.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: N Poniris (8) 67. A Scr: C Clunes 74. B: J Degan (16) 71. B Scr: D McHenry 86. C: D Browne (38) 67. C Scr: L Holdsworth 98.

CUMBERLAND: Men: Stableford: J Russo (1) 33. Div 1: M Roveto (11) 38. Div 2: M Holovinsky (15) 38. Div 3: B Arrow (31) 40. 2B: G Gormly (12) M Holovinsky (15) 43. 2B Scr: M Andrew (4) T Hill (4) 35.

DUNHEVED: Medley: Stableford: Trophy: S Atherton (31) 39. A: D Mcmillan (6) 38. A Scr: J Pagett 33. B: S Cromie (18) 38. C: K Thorley (23) 38. D: C Bain (27) 37. 2B Agg: Div 1: G Ravet (13) S Cromie (18) 73. Div 2: C So (17) B Chad (18) 71 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: G Hollingshed (12) 36. Div 2: M Robinson (16) 38. Div 3: A Muller (29) 34.

ELANORA: Mxd: Stroke Medal May: Black: A: D Joffick (15) 69. B: A Green (24) 68. C: F Kerr (25) 82. Stroke: A Whiteside (25) 74. Stableford: Hcp: G Rich (26) 37.

FINLEY: Women: Stableford: J Delmenico 31. Men: Stroke White: A: M Daniel (4) 73. B: S Fuller (13) 73. C: J Smith (23) 74.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Team: Medal: P Presidents (N Sherring) 1114. C Captains (W Healy) 1107.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: P Carroll (10) 38. Div 2: R Chapple (Leonay) (27) 45. Div 1 Scr: D Bishop 28.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: J Gulpers (11) 39. B: C Frost (40) 40.

HOWLONG: Women: Stroke: A: D Tyrell-Miller (18) 71. B: R Stevens (23) 69. Men: Stableford: A Scr: Q Cooke (0) 33. A: T Beach (5) 37. B: W Degering (17) 40. C: D Scatchard (24) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: B McEntyre J Allen 82. Div 1: B McEntyre J Allen (15) 68. Stableford: A: D McNamara (10) 36 cb. B: D Moss (11) 36. C: M Boussi (21) 38.

KAREELA: Men: Stableford: A: J Grabowski (5) 34. B: B Nunn (16) 37. C: A Thomson (27) 37. 2B Multi: C Titmuss G Geraghty 69.

KILLARA: Men’s & Women’s Stroke Cuff Links: M Grose (10) 70. A Grade: C Manuell (2) 73 cb. A Grade Runner-up: C Santone (11) 73. B Grade: A Adam (22) 72. B Grade Runner-up: J Lumsden (25) 73. C GradeL T Evennett (29) 77. C Grade Runner-up: G Wrate (30) 78. Scratch: C Manuell 75. StablefordL A Stringfellow (15) 33.

KOGARAH: Medley: Stroke: Medal May: A: A Mourad (11) 66. A Scr: S Puskaric 72 cb. B: P Tumata (14) 68 cb. C: J Hodges (20) 67.

LAKESIDE: Women: Stableford: C Jones (23) 34. Team: A Calman (14) A Brodbeck (14) cb. M Dib (9) S Gambera (26) 87. Men: Scr: S Spink (5) J Webb (-2) B Warby (0) M Brinkworth (1) 74. A: B James (3) 35 cb. B: A Calman (14) 39 cb. C: W Azzopardi (27) 35.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: A Doggett (10) 37. B: R Huh (18) 38. C: B Bang (21) 38. 2B: B Bang (21) D Choi (18) 46. 2B Scr: J Hoang-Ngo (5) C Farrell (5) 37.

LONG REEF: Medley: Stableford: A Scr: C Wu 36. A: J Little (1) 36. B: G Davies (19) 30. C: J Perego (21) 33. Split Six: S Mulvena M Savage 53.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: V Sacco (24) F Siciliano (9) 45. A: R Hayes (5) 35. A Scr: G Roden (8) 32. B: A Christopher (18) 37. C: V Sacco (24) 36.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Medal May: Div 1: S Foster (18) 71. Div 2: M Doyle (21) 69.

MANLY: Stableford White: A: D Cleary (12) 39. B: M Epper (19) 37 cb. C: J Cambridge (26) 32. 2B: A Prideaux (11) S Salier (18) 45 cb.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Ambrose: S Nunan S Flohr P Rich J Hennessey (8.13) 45.87. Scr: D Cameron P Stafford A O’Neill P Helm 54.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: V Morrison G Russell 71. A: S Williams (4) 35 cb. B: V Morrison (14) 34. C: G Russell (22) 37.

MONA VALE: Men: Stableford Black: A: F Nicholls (14) 37. B: A Brown (19) 42. C: J Slack-Smith (26) 40. 2B: D Patterson (22) R Ware (17) 45. Scr: A Radford 34.

MONASH: Men: Stableford: A: S Green (12) 37. B: B McCabe (14) 36. C: B Cooper 36.

MOSS VALE: Medley 4BBB Stableford Winner: G Morris (18) J Baxter ( 12) 47. R/Up: J Cusack (18) S. Hovey (19) 45. 3rd: C Lamond (22) R Maddox ( 15) 44 cb..

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: J Nettleton (8) 39. B: M Stafford (15) 38 cb. C: A Lovelle (29) 49. 4B Agg: S Davey M Stafford 75.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Tysoe (22) P Russo (30) 46. A Scr: F Thompson (1) D Thompson (7) 36. Hcp: A: C Chang (8) 38. B: B Hall (15) 35. P Langwil (22) 38.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: P Stephens (5) 38. A Scr: P Stephens (5) 34. B: D Tamas (18) 39. C: S Urwin (18) 41. Women: H Harlow (20) 31.

NOWRA: Medley: Stableford: A: B Dixon (14) 34. B: C Lott (15) 37. C: J Meredith-Timbs (30) 33.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: G Bourke (8) 68. A Scr: D Pondekas 75. B: S Pesavento (13) 68. C: S Coffey (23) 68. Stableford: J Goggin (23) 36.

PYMBLE: Stableford: A: T Carroll (8) 38 cb. B: R Sauer (14) 41. C: H Tooth (30) 42. 2B: H Tooth T Brooks 52.

RANDWICK: Men: Stroke: Foursome: S Todd (1.5) M Todd 63.5. A: S Todd M Todd 65. B: J Hunt B Dambrosio 80. C: A Smith J Purcell 93.

RICHMOND: Medley: Stroke Ambrose: Black: A Scr: M Robinson (0) M Finn (0) 63. B Scr: M Guillaumier (0) G Thomas (0) 65.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Multi: W Cliffe (28) J Hepner (14) 66. Men: Stableford White: A: S Abernathy (1) 37. B: H Watt (15) 37. C: M King (20) 35. Women: Stableford: N Campbell (18) 34. Snr Stableford Green: M Cowley (19) 30. Stableford: Scr: S Abernathy (1) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: P Ferris (15) 76. D Gage (8) 76. Div 2: B Story (12) 69. J Story (29) 69. A: H Haydon (12) 38. B: P Ferris (15) 42. C: J Williams (20) 37. D: J Story (29) 37. A Scr: M Green 37.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: B Gilzean (9) J Livingstone (14) 64.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 9-hole: C Emde (8) 19 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: J Roumanous (7) 37. B: B Williams (13) 45. C: S Chiou (30) 34. A Scr: H Kim (+1) 38. 2B Multi: B Williams (13) B Hough (4) 90.

TALLWOODS: Medley: Stableford: G Clarke (20 Wauchope GC) 35. G Dunn (1 Kareela GC) 34.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: J Banfield (12) 72. B: W McIntosh (16) 70. C: S Clyne (26) 70. A Scr: M Giles 82.

THE COAST: Stableford: A: N Flanagan (7) 31. B: M Kent (17) 30. C: P Veuillet (20) 32.

THE LAKES: Men: Stableford: A: A Kambouroglou (9) 36. B: K Xu (17) 36. C: J Scott (22) 33. Women: K Kang (12) 30.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: R Anderson (9) 38. B: R Clark (14) 36 cb. C: S Ryan (23) 38 cb. D: T Schmidt (28) 33. Women: A: H Crilly (15) 35 cb. B: S Lawson (29) 37.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: G Higgin (5) G King (13) D Laugwitz (7) B Davey (20) 85. A: D Laugwitz (7) 36 cb. B: C Killen (14) 38. C: D Lear (21) 41. Women: A Prince (7) 27.

WAKEHURST: Men: Stroke: Medal May: A: S Batten (7) 3. A Scr: S Batten 10. B: G Banis (14) -4. B Scr: G Banis 10. C: M Moran (20) 4. C Scr: M Moran 24. Stableford: A: P Brown (14) 35. B: M Zhang (25) 35. Women: Stroke: K Scott (25) 77.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: S Miller (10) 39. B: H Matheson (18) 42. C: J Ladec (22) 38 cb. D: M Curtis (27) 39. Scr: S Miller (10) 30 cb. 2B: H Matheson (18) L Foley (9) 48.

WOOLLAHRA: Mxd: Stableford 2B Agg: White: P Bracken (19) R Tremlett (26) 71. Div 1: J Kosmina (4) 34. Div 2: J Penny (16) 33 cb. Div 3: P Bracken (19) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: J Hallinan (-4) 35. B: C Hallam (16) 34. President’s Trophy: D Strong (4) 34. Captain’s Trophy: N Longmuir (27) 36. P Presidents 676. C Captains 644.

WYONG: Medley: Stableford: M Strachan (24) 20. 2B: P Coles B McKelvey 23.

Our Partners