NSW/ACT Club Results 7 May 2024

NSW/ACT Club Results – Griffith Golf Club
Image Shows:  Griffith Golf Club

Daily Club Golf Results for Tuesday, 7 May 2024.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Kim (13) 35. Div 2: Y Kim (30) 34.

AVONDALE: Women: Stroke: Div 1: M Gara (16) 72. Div 2: G Agnew (22) 74. Div 3: L Stanwell (32) 75. Scr: S Thompson (2) 80.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: White: A Craddock (7) 39. M Lee (17) 38 cb. N Phu (20) 38.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford White: Div 1: B Moore (12) 37. Div 2: G Heise (15) 40. Div 3: T Fardell (23) 35.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (23) 42.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: A: P Irvine (10) 39. A Scr: P Irvine (10) 29. B: R Galbraith (16) 37. B Scr: R Yeap (14) 23. C: R Kelly (24) 44. C Scr: S Park (21) 23.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: T Kim (16) J Jang (22) 47. A: J Jang (4) 36. B: J Han (18) 38. C: J Jang (22) 39.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: B Gook (7) 37 cb. J Hyde (13) 37 cb. B: F Bovalino (19) 37. G Huxtable (24) 36. C: A Maynard (40) 39. J Dobbie (42) 33 cb.

CROMER: Medley: Stableford: M Dudfeild (25) 42.

CRONULLA: Medley: Stableford: W Meredith (19) 18. Veteran: 9-hole: Green: K Wood (33) 22.

CUMBERLAND: Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1: G Kim S Jeong Park 74. Div 1 Scr: E Park B Smith 91. Div 2: C Finlay C McDonald 75. Div 2 Scr: S Colussi M Golden 103. Stableford: K Baik (42) 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford: D Katon (20) 36.

EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: G Clune (4) 71. Div 2: S Nicholas (24) 69. Div 3: M Cullen (40) 75.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: D Ball (5) 39. B: L Costaganna (17) 39. C: V Zeitoun (31) 35.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: W Furlong (2) 38. B: P Moss (16) 42. C: R Murray (30) 41. Scr: Z Grubisa 35.

HURSTVILLE: Mxd: Stableford: 2B Agg: G Warwick (24) D Arentz (10) 43. Medley: White: Div 1: D Cooper (10) 38. Div 2: R Milne (19) 36.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: K Roberts (27) K Hardie (22) 46. 2B Scr: R Warby (16) B Warby (0) 36. A: J Jong (6) 37. B: R Warby (16) 35 cb. C: K Morgan (29) 35 cb. Women: Stroke: L Simpson (34) 76. E Kang (17) 78. L Hall (16) 80.

LONG REEF: Men: Stableford: A: G Cope (17) 41. Women: Div 1: G McCorby (28) 35. Div 2: F McKnight (39) 32. Div 3: S Cordaiy (39) 29.

MANLY: Women: Stroke: Div 1: C Wallis (12) 73. Div 2: J Shehade (26) 73. Div 3: M Cochrane (33) 82. Scr: C Wallis 85. Stableford: S Bedingfield (24) 30 cb. 9-hole: Yellow: P Pogson (22) 21.

MARRICKVILLE: Men: Par: 2B Agg: D Jones (2) M Setter (12) 2 up. Hcp: S Leat (9) 2 up. Scr: J Chong 3 down. Women: 2B Agg: J Wallas (13) L Williams (17) 3 down. Hcp: J Granger (25) sq.

MUIRFIELD: Medley: Stableford White: R Austin (9) 38. Women: 9-hole: V Quarmby (25) 19.

NAMBUCCA HEADS: District Stableford WGCNC Seniors Tournament: Second day washed out. Div 1: S Ward (Kew) 39 cb, Div 2: T Kimber (Nambucca) 35 cb, Div 3: D Latif (Port Macquarie) 36.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: P Skurrie (2) E Yi (13) 81. F Curtis (20) 38. E Yi (13) 38. J Mansell (20) 38. Black: D Tamas (13) 35.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Multi: G Snook (9) P Smith (13) 72. A: C McMahon (2) 36. B: P Smith (13) 36. C: N Elizondo (19) 34. Scr: R Fernandes 27.

RICH RIVER: Medley: Stableford: West: A: R Quinn (7) 41. B: D O’Dea (16) 42. C: N McBeath (24) 37.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Div 1: S Fortin (12) 68. Div 2: J Madsen (25) 68. Div 3: B Billingsley (34) 80. Scr: S Fortin (12) 80. Stableford: M Johnson (32) 34. 9-hole: J Mai (31) 12. G Morris (45) 11.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Div 1: Y Lei (8) 70. Div 1 Scr: M Kim 91. Div 2: W Kemp (29) 74. Div 2 Scr: M Kim 105. Div 3: Y Seo (35) 38. Stableford: S Gilfedder (4) 31.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: A: T Johns (5) 18 cb. B: F Borg (26) 16 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: A Ko (11) 41. B: P Kelly (17) 39. C: M Wilding (23) 33. Women: A: L Rasiah (18) 32. B: H Nam (34) 36.

THE COAST: Men: Stableford 4B: White: M O’Dwyer S McFadyen 45 cb. A: R Macey (5) 37 cb. B: S O’Shaughnessy (20) 37 cb. Scr: R Macey (5) 32.

THE LAKES: Men: Stableford: S Koirala (+1) 40 cb. Women: A: N Finney (20) 42. B: D Jorgensen (30) 39.

TOCUMWAL: Women: Stroke: Medal May: A/Medal: B Wilkinson (10) 72. B: D Arklay (43) 72.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Lim (18) 33. B: C Hadwen (38) 27.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: C Hicks (21) 31 cb. Div 2: S Ferguson (37) 29. 9-hole: M Tichelaar (34) 9.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal May: A: M Frankel (16) 71. B: T Goulding (28) 71. C: L Anderson (39) 73.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: P Nunn (6) 1 up cb. B: S Blackley (14) 1 up. C: R Woodgate (21) 5 up. Murray: A: J Wilson (7) 3 up cb. B: J Davies (14) 1 down. C: L Bridgeman (24) 4 up.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: T Latta (12) 21. Red: T Strickland (8) 17.

Our Partners