NSW/ACT Club Results 2 May 2024

Daily Club Golf Results for Thursday, 2 May 2024.

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Peters (23) 33.

ASQUITH: Women: Stableford: J Kim (29) 37. Y Kim (30) 31 cb.

AVONDALE: Men: Stableford Irish Team: White: L Horin (11) C Rainnie (18) C Cooper (17) S Gresham (3) 89. A: B Burrows (7) 37. B: P Neary (16) 37. C: J Fuller (19) 37. Scr: C Fan (+6) 38.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: Medal May: Div 1: H Kim (21) 70. Div 1 Scr: J Kim (13) 86. Div 2: S Beves (38) 73 cb. Div 2 Scr: R Dickson (28) 104 cb.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: K Miners (13) J Friedman (20) 51. B McCann (32) 38. Scr: K Meyn 36.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: 2B Agg: G Tisdell (11) B Howard (23) 77.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Haase (13) 38. A Wilder (3) 37. D Quinto (11) 35. B: S Brown (18) 33. W Burke (17) 32. N Stolk (20) 30 cb. C: A Watson (22) 37. J Bryan (29) 34 cb. J Adam (28) 34.

BLACKHEATH: Women: Stableford: D Pease (27) 34.

BRIGHTON LAKES: Stableford: Split Six: W Wood (25) W Jol (27) P O’Brien (23) G Rendall (20) 91. A: V Vararutsupagul (9) 35. A Scr: V Vararutsupagul 28. B: B Hayes (17) 36. B Scr: C Lysaght 21. C: P O’Brien (23) 40. C Scr: G Kendrigan 19.

CABRAMATTA: Veteran: Stroke American Foursome: White: B Way R Skien (11) 69. Women: Stroke: Medal May: Div 1: L Schwarz (29) 75. Div 2: P Suplat (34) 75.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: L Capner (Antill Park 18) J Newcombe (7) 71 cb. 2B Agg Scr: L Hudson D Cummins 62. A: J Bodeker (Campbelltown 3) 38. A Scr: D Cummins 32 cb. B: L Capner (Antill Park) (18) 39 cb. B Scr: D Byrne 22 cb. C: D Bogg (20) 39. C Scr: G Dent 16. Challenge: D Bogg (20) 39 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: D Fleming (40) 40 cb. Div 2: W Bell (27) 40. Veteran Women: Div 1: P Morrison (24) 41. Div 2: B Regan (22) 38.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: B West (19) B West (21) 46. Men: White: Div 1: Y Choi (5) 38. Div 2: B West (19) 37. Women: O Choi (18) 37.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: K Romer (11) D Mann (17) 44. 2B Scr: K Romer D Mann 28. Div 1: D Mann (17) 36. Div 2: J Lien (27) 36. Div 3: C Amery (34) 31. Grandmothers Trophy: D Mann (17) 36 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: S Humphries (15) 36. B: M Milovitch (19) 39. Women: H Adkins (33) 35 cb.

CROMER: Women: Stroke: Medal May: A: D Meyer (14) 76. B: N Thomas (26) 72. C: S Bombara (39) 79.

CRONULLA: Men: Stableford: A: S McDonald (5) 39. B: D Russell (16) 38. C: H Thuge (27) 38 cb. Scr: S McDonald 34. Jnr: M Mayer (4) 38.

EASTLAKE: Men: Stableford: Div 1: A Wilson (13) 38. Div 2: I Hopkins (29) 40. Scr: D Spalding (1) 34. Women: White: M Hyon (20) 36.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford Tuncurry: White: B Forrest (9) 39. G Seers (10) 36 cb. S Griffiths (13) 36.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: G Giles (26) R Friend (35) 47. A: S Lal (12) 33. B: D Douwes (17) 36. C: N Jackson (25) 42.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal May: A: V Hughes (22) 79. A Gollan (25) 81. R Te Amo (29) 82. B: R Rorison (31) 76. L Reynolds (53) 79. K Axtell (36) 80.

HOWLONG: Stableford: Medley: R Reid (14) 38. Veteran: A: J Arthur (8) 37. B: B Pearce (20) 36. C: G Bryant (29) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: J Cherry (9) 40 cb. Div 2: D Nicholson (27) 38 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B Agg: White: J Wilkinson (14) J Pridans (23) 74. 2B Scr: A Wright A Brennan 60. A: C Iaria (12) 37. B: M Ingram (15) 39. C: H Renny (23) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: E Jennis (4) 38. B: P Jones (14) 39. C: N Delaney (30) 36.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: F Statham M Silvia 77. A: D Pather (13) 39. B: F Statham (18) 39. C: S Leslie (28) 38.

MOORE PARK: Men: Stableford White: C Smedley (9) 39. Women: K Dries (23) 36.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Div 1: A Westwood (19) 72 cb. Div 2: C Chae (21) 72 cb. Div 3: K Chung (35) 69. Div 1 Scr: S Kim (9) 82. Div 2 Scr: C Chae (21) 93. Div 3 Scr: K Chung (35) 104.

NOWRA: Women: Stroke: Medal May: Div 1: R Moore (23) 67. Div 2: M McLean (37) 73. Div 3: K Royston (44) 73. Div 1 Scr: R Moore 90. Div 2 Scr: J Brown 108. Div 3 Scr: K Royston 117 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: D Jepson (10) 70. Stableford: S Garrigan (28) 39. 9-hole: A Bookie (36) 18.

PENRITH: Women: Stroke: Medal: Div 1/Medal: M Howarth (16) 75. Div 2/Medal: C Field (22) 76. Div 3: P Hatch (30) 75. Stableford: K Hill (34) 35.

RANDWICK: Veteran: Stableford: B Lee (11) 38.

RICH RIVER: Men: Par: East: A: A Docking (13) 6 up. B: J Ridge (14) 5 up. C: D Jones (20) 2 up cb.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B Agg: White: T Dobell-Brown (15) S Campbell (7) 72. A: S Campbell (7) 37. B: S Campbell (16) 37. C: N Robertson (23) 42. Green: D Pople (26) 35.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: H Quan (32) S Huang (28) 48. 2B Scr: J Serhan (0) H Mortensen (14) 37. A: J Serhan (0) 36. B: R O’Shea (14) 38. C: L Yong (20) 37. Visitor: H Quan (32) 36. Scr: C Matthews 35. 2B: Gold: Gold: B North (22) G Mason (17) 38. R Davoren (28) 30. Women: J Berry (32) 29.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: K Kim (6) 38. B: T Lee (15) 37. C: G Purves (22) 42. Women: Stroke: A: S Yo (19) 73. B: L Kang (27) 69. Scr: D Song (11) 85.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: L Anderson (40) 34.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal May: Black: T Wynn (21) 68. Div 1: K Cole (11) 69. L Pigram (11) 70 cb. C Burgess (14) 70. Div 2: L Beal (19) 70. C Williams (23) 73. S Dossetor (23) 74 cb. Div 3: C Dallorto (27) 69. W Beckenham (24) 70. A Mc Master (26) 72.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: Blue: V Brincat (18) 30. Red: A Beattie (11) 34.

Our Partners