NSW/ACT Club Results 30 April 2024

NSW & ACT golf results - Gloucester Country Club
Image Shows:  Gloucester Country Club

Daily Club Golf Results for Tuesday, 30 April 2024.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: M Daly (37) N Robinson (32) 43. A: J Noh (24) 35. B: K Go (34) 39.

AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: A Pilat (11) 36. Div 2: J Tasker (21) 38. Div 3: P Everall (38) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: White: J O’Brian (17) 39 cb. S Cirillo (15) 39 cb. N Pham (12) 39 cb.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford White: Div 1: B Moore (12) 37. Div 2: K McAunlty (21) 38 cb. Div 3: A Williams (53) 34. Hole in one: J Pedreira at 3rd.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: C Conder (11) 35.

BERMAGUI: Medley: Stableford: D Nash (13) 35 cb. B Stolk (37) 35 cb. P Greenwood (20) 35.

BEXLEY: Women: Stableford: W Baker (33) 30 cb.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: Black: S Park (31) 51. D Wiegand (15) 32.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: P Stephens (10) J Mills (8 Glenmore Park) 68. A: M Lee (11) 35. B: J Fung (18) 34. C: T Davies (20) 34.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: G Dare (11) S Petrini (23) 45. I Moon (13) 38.

CROMER: Medley: Stableford: R Mitchell (20) 36.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: M Ingram (19) G West (20) 38 cb. C Yates (23) 36. Veteran: Green: G Geldart (29) 37.

EVERGLADES: Women: Stableford: 2B Agg: R Taylor (29) D Beechey (29) 68. Div 1: J Duffield (12) 34. Div 2: D Beechey (29) 34 cb. Div 3: L Fry (36) 35.

FORSTER TUNCURRY: Women: Stableford: Team: Forster: C Googh C Collier S O’Leary K Loadsman 77.

GOSFORD: Women: Stroke: Div 1: M Lanham (21) 69. Div 2: H Broadbent (30) 70. Div 3: M McGann (36) 81. Div 1 Scr: S Hams (12) 84. Div 2 Scr: A Kim (23) 100 cb. Div 3 Scr: M McGann (36) 117.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: S Butterworth (12) 37 cb. B: J O’Halloran (14) 39. C: N Lowe (24) 40. Scr: G O’Brien (5) 32 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: B Edmonds (15) 39 cb. Div 2: K Hughes (25) 37 cb. Women: Gold: L Samualson (21) 38.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: J Lennon (25) 37. Div 2: D Hibberd (28) 34 cb. Div 3: L Glover (47) 40.

KILLARA: Women’s Stroke Div 1: Nett: J Wright 67. Div 2: Nett: J Bracka 75. Div 3: Nett: C Bartlett 72. Div 4: Nett: C Murchison 77. Gross: J Crichton 80. Green Stableford: L Morell (3 balls) 34.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: A Walker (4) 42. B: P Pasfield (19) 39. C: W Rogers (24) 33. Women: S Smith (26) 31.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: F Holovinsky (20) S Brticevich (28) 72. 2B Agg Scr: L Arthur (+3) M Johnson-Garcia (1) 71. A: M North (7) 38. B: M Ennis (16) 39. C: C Pollard (34) 42. Women: L Simpson (34) 36.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: C MacGregor (32) D Jones (2) 46. Hcp: M Bluestone (22) 39. Scr: J Chong (6) 33. Women: Stroke: Hcp: J Granger (25) 61. Scr: J Wallas 79. Medal Apr: Div 1: D Taylor (16) 67. Div 2: J Granger (25) 61.

MONASH: Women: Stableford: 2B: R Fischl (20) K Gall (52) 46. P Lim (22) 32. E Rodwell (24) 32. A May (17) 37. B Gregory (21) 32. K Gall (52) 41. A Coates (33) 33.

MOSS VALE: Women’s Par: K Flight ( 22) +2 cb. R/Up: J Maloney (26) +2.

MUIRFIELD: Medley: Stableford White: R Swinnerton (31) 39. Women: 9-hole: S Lenart (34) 20.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Medal Apr: A: J Ro (25) 66. B: M Smith (28) 73. C: J Durham (36) 72.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: Split Six: P Walkaden (18) D O’Keeffe (26) 65. White: P Doyle (21) 40. M Bartlett (22) 40. B Katsaros (25) 37. Black: W Boyd (25) 35.

NOWRA: Veteran: Stroke: Ambrose: M Russell D Davis (5) 72 cb. Women: J Levi L Robson (14) 72 cb.

PYMBLE: Women: Stableford: N Bradshaw (30) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: A: M Mcnamee (10) 36. B: J Santos (17) 35. C: M Loke (36) 35. Scr: R Fernandes 31.

ROSEVILLE: Women: Stableford: A: A Halstead (24) 35. B: L Beard (30) 39. C: C Dobbin (36) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: M Yoon (7) C Lee (9) 47. Div 1: S Park (10) 37. Div 2: S Cho (26) 41. Div 3: J Malley (34) 39. Div 4: L Vlaeminck (43) 32. Scr: Y Lei 27.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: A: M Hayward (9) 37. B: R Hallaways (14) 34. C: R Hackett (19) 35. D: J Farquharson (26) 33.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: B Clement (10) 37. B: P Kelly (18) 35. C: J Hilgendorf (25) 40. Women: A: L Rasiah (19) 35. B: M Choi (30) 33.

TALLWOODS: Stableford 4B: White: F Teodoruk K McMahon 45. S Murphy D Gordon 45. Veteran Men: B Tipton (17) 41. R Aleidzans (27) 39 cb. 9-hole 4B: J Puxty K Aldham 20. Veteran: Green: F Lane H Roslaniec 20. 9-hole: Yellow: Men: D Fellen (44) 20 cb. B Gould (21) 19. Women: R Ezzy (29) 20 cb. G Mateley (44) 18 cb.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: L Jolly (18) 36. B: V Ranken (27) 38. C: M McMahon (30) 40.

TOUKLEY: Women: Par: Div 1: Y Boardman (2) 1 up. Div 2: K Scott-Harden (29) 2 down. Div 3: H Potter (48) 2 up.

WAKEHURST: Women: Stroke: Ambrose: L Mather (23) J Lemm (41) 66.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: G Shanahan (20) 30. B: B Lang (42) 34.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: S Williamson (7) 18. Red: N Loveridge (11) 18.

Our Partners