NSW/ACT Club Results 20 April 2024

NSW/ACT Club Results – Forster-Tuncurry Golf Club
Image Shows:  Forster-Tuncurry Golf Club

Daily Club Golf Results for Saturday, 20 April 2024.

ANTILL PARK: Women: Stableford: N Mallam (17) 34. Men: A: T Chell (6) 38 cb. B: M Kay (13) 41. C: A Smith (22) 36. 2B: M Kay C Nolan 49.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Apr: A: D Moore (10) 69. A Scr: B Folkard 72. B: M Boland (14) 69. B Scr: A Gray 86. C: C Sansom (21) 71. C Scr: H Xu 93. Women: A Gottipati (31) 80.

AVALON: Women: Stableford: A Bowler (33) 36.

AVONDALE: Men: Stroke: A: M Sim (10) 68. B: P Russell (14) 61. C: M Haynes (20) 70. A Scr: A Robson 72.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B Agg: White: K O’Neill (8) A Revill (10) 68 cb. K O’Neill (8) 37.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: M Rynehart K Hewitt (14) 42. J Ammit (17) 36. M Montgomery (13) 38. A: R Jones (11) 36. B: B Hurson (16) 35. C: J Calleja (21) 32. A Scr: B Forsythe 31.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: F Jimenez (7) 38. B: P Rouillon (14) 37 cb. C: B Lavery (25) 40. Irish: R Saville (17) P Barry (11) K Hickson (28) D Jarvis (20) 94. Women: D Hanlon (14) 38.

BAYVIEW: Medley: Stableford: A: S Catterick (9) 34 cb. B: L Richards (18) 36 cb. C: R Brown (28) 35 cb. Scr: S Hunter (Mona Vale) 26. 2B: L Richards (18) A Nasko (11) 46.

BERMAGUI: Women: Stableford: L Ponsford (17) 26. A Brown (24) 25. Men: Par: A: S Cook (12) sq cb. R Scott (13) sq. B: M Greenwood (17) 1 up. D Rhodes (20) 1 down. C: J Adam (29) sq. P Tight (25) 1 down.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 4B: S Buchanan (18) G Hankinson (18) 45. A Scr: M Sotiropoulos (6) D Coulpasis (10) 33. A: M Sotiropoulos (6) 39. B: B Shanahan (18) 38. C: A Martinovic (23) 37.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: M Savoldi (10) 36 cb. A Scr: G Heffernan 33 cb. B: M Hill (16) 40. B Scr: M Shaddock 25. C: A El-Sous (28) 37. C Scr: J Bond 17. 2B Agg: K Wo C Kalogrias 71 cb.

BLACKHEATH: Mxd: Stableford: 2B: C Oldfield (7) S Brown (13) 47. L Oldfield (12) 38.

BONDI: Men: Stableford: C Bentley (21) 32. Split Six: C Bentley (21) L Evans (5) 59.

BRIGHTON LAKES: Par: A: P Irvine (10) 2 up. A Scr: D Horton 3 down. B: M Barlow (14) 5 up. B Scr: M Barlow 8 down. C: R Clarke (32) 1 up. C Scr: C McCormack 12 down. S Clark (13) F Lowe (21) 10 up.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Cup: W Brooking (29) 65. T Vo (25) 67 cb. J McGarr (21) 67. B Scr: W Kourieh 85. R Gray 86. C Scr: C Ainley 93. S Dy 95. Stableford: A: T Curic (8) 37. B: D Drayton (10) 37.

CAMDEN: Men: Stableford: A: J Price (12) 38 cb. A Scr: M Bell 34. B: A Geary (13) 40. B Scr: T Woods 25. C: M Davison (24) 39. C Scr: T Elmoh 17 cb. Irish Team: J Johansen (19) B Berkeley (4) S Ash (17) L Manoel (16) 124. Women: Hcp: A: S Goodall (21) 38. B: S Purnell (40) 32.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Dodds (4) S Lohmann (3) 74. A: J Dodds (4) 39. B: N Park (15) 41. C: C Michael (27) 34 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: M Dawkins (7) 39. B: D Bloom (13) 44. C: Z Loscialop (21) 37. 2B: M Wylde (13) D Bloom (19) 76. A: W Grant (5) 38. B: M Billyard (19) 43. C: P Dorahy (35) 33 cb. 2B: C Watson W Grant 73.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: P Thomas (12) 40.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: S Vaenuku (6) 71. B: M Sizer (18) 69 cb. C: M Mckean (22) 69. Women: J Comer (27) 72. Medley: Stableford 9-hole: White: J Brown (21) 19.

CROMER: Medley: Stableford: A: C Rae (+3) 39. B: A Delaat (18) 38. C: S Wight (20). A Scr: C Rae (+3) 42. 2B Multi: A Delaat (18) T Berney (17) 76.

CRONULLA: Medley: Stroke Black: A: A Wilson (11) 70. A Scr: M Alison 75. B: T Morris (18) 68. B Scr: S Connors 84. C: C Schweighoffer (21) 66. C Scr: C Schweighoffer 87. Jnr: Stableford W Lanham (38) 39.

DUNHEVED: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: Z Isaako (11) K Ingleton (14) T Mcdonald (8) G Kelly (11) 59.5. Div 1 Scr: D Williams C Williams P Krasser L Moore 62. Div 2: G Doyle (16) A Baker (18) M Clow (19) B Donlan (20) 58.87.

ELANORA: Mxd: Stableford: A: V Edgell (16) 39. B: E Stanistreet (21) 35. C: R Farr (23) 37.

FINLEY: Men: Stableford White: R Doyle 42. Women: Stableford: S Simpson 34 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: T Byrnes (35) 45. B O’Connor (33) 45. J McQuaid 28. G Watts 28. T Amosa (12) 33. M Aewadalla (17) 37 cb. D Watts (21) 39.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford Team: White: P Goulbourn (14) R Crowfoot (34) S Taranto (15) A Mann (11) 48. A: G Joshi (Brighton Lakes 7) 38. B: J Rudd (19) 37. C: M Boaz (Windsor GC) (32) 40.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: S Kinsella R Johnson (Hurstville 5) 65. Div 1 Scr: M Mayers M Talley 70.

GORDON: Men: Stableford: A: V Care (12) 35 cb. B: M Braithwait (18) 38. C: P McKinney (21) 37. Medley: 2B: P McKinney (21) M Braithwait (18) 44 cb. Men: Trophy: R Bergin (15) 33 cb.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: D Bosley (4) 39. B: D Bateman (13) 40. C: C Frost (45) 39.

HOWLONG: Men: Stableford: 2B Agg: J Van Nispen R Outen 76. Mxd: A Krause G Krause 71.

HURSTVILLE: Women: Par: L Holland (30) 3 down. Men: Par White: A: T Shaw (3) 2 up. B: T Rothwell (14) 2 up. C: A Aziz (24) 5 up. Mxd: Par: 4B: A Aziz (24) R Evans (17) 10 up. Women: Hole in one: L Holland at 11th.

KAREELA: Men: Stableford: T Mayne (5) 37. S Barlow (16) 39. C Kennedy (25) 42. 2B: D Jose N Hadfield 50.

KILLARA: Men’s & Women’s Stableford: A Grade: O Mead (12) 39. B Grade: A Newma (15) 35. C Grade: J Guyver (31) 37. Ladies: J Best (21) 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Lang (7) A Mewburn (14) 44. A: S Croft (8) 36. A Scr: G Harnwell 31. B: V Pacetta (18) 36 cb. C: J McWhinney (20) 33.

LAKESIDE: Women: Stableford: L Simpson (36) 36 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: K Small (11) 58. B: K Connolly (13) 60. C: A Bushell (22) 58. D: P Law (23) 61.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: D Lao (8) 40. B: A Perret (16) 39. C: D Pang (24) 38. 2B: L Davis (18) D Lao (8) 47. 2B Scr: D Shepherd (+1) B Davies (+2) 40.

LONG REEF: Medley: Stableford: A Scr: R Bockman 37. A: R Bockman (2) 39. B: J Malin (19) 35. C: J Dertateossian (22) 30.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: J Marks (21) 77. L Bone (26) 77. A: D Sampson (9) 38. B: J Qin (15) 40. C: J Marks (21) 41. Stableford: L Galluzzo (26) 27.

MANLY: Men: Stableford White: A: S Fowler (11) 40. B: R Lewis (16) 42. C: J Cambridge (26) 33. 2B: R Mounsey R Lewis 46.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Hcp: M Lakiss (Bankstown 11) 55. Scr: J Gudmundsson 59.

MASSEY PARK: Men: Stroke: Foursome: S Tunstead D Busetto 66.

MONASH: Mxd: Stableford: A: S Patel (-1) 37. B: R Lorge (13) 37. C: C Jugmans (20) 37. 2B: Div 1: G Dubic (11) C Berrell (10) 44. Div 2: D Brown (18) C Jugmans (20) 49. Scr: S Patel (-1) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: B Johnson (9) 38 cb. B: J Joyce (17) 41. C: H Kim (37) 40. 4B: D Jeon S Kim 47.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Apr: A: P Selberg (7) 61. A Scr: P Selberg (7) 68. B: M Barden-Case (17) 63. B Scr: M Barden-Case (17) 80. C: S Urwin (23) 66. C Scr: R Keeler (21) 88. Women: Stableford: J Cooper (14) 29 cb.

OATLANDS: Stableford: A: S Doherty (5) 39 cb. B: P Lamperts (16) 40. C: J Wehbe (24) 40. D: A Ku (47) 40. A Scr: R Prasad (1) 34.

PENNANT HILLS: Stableford: Scr: B Saw 36. Stableford White: A: M Mee (11) 38 cb. B: B Jones (18) 39. C: J Lichaa (33) 41.

PENRITH: Men: Stableford: Cup: R D’souza (15) 40. A: X Stamatakis (4) 37. B: T Utakea (12) 38. C: H Chamber (19) 38.

PYMBLE: Stableford: A: S Phillips (6) 38. B: D Lamming (18) 37. C: G Hough (19) 39. 2B: A Scr: S Langham 37. J Abadee 37. J Kelly (36) 44. S Watts (4) 44.

RICH RIVER: Men: Stableford 4B Agg: East: Black: A: B Sufsolk 75. K Mckormack 75. Women: Green: A: M Ciavarella 69. G Azzopardi 69.

RICHMOND: Men: Stroke Vardon: Black: A Scr: M Norbis (-4) 68. H Glenday (-4) 69 cb. D Eun (-3) 69. A: D Nichols (12) 70. D Dennis (1) 72 cb. J Moss (2) 72.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: T Satill (25.0) 35.0. Women: Stableford: D Holden (34) 32. Men: Stableford White: A: D Engelman (9) 36. B: A Knep (15) 31. C: D Norton (26) 39. Medley: Stableford: 2B: D Comassutti (19) D Norton (26) 46. Men: Stableford Scr: White: K Faulkner (2) 31.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Medal of Medallists: R Fitzgerald (29) 68. Medal Apr: A: S Bae (10) 69. A Scr: M Collins 76. B: S Cho (14) 67. B Scr: J Kim 83. C: L Hutton (23) 70. C Scr: K Rao 91. D: R Fitzgerald (29) 68. D Scr: M Tonkin 97. Medley: Stableford: D Maurici (25) 39.

SEFTON: Men: Stableford: A: P Bacon (10) 30. B: J Livingstone (14) 34 cb.

ST MICHAELS: Men: Stableford: Scr: R Ter Morshuizen 27. A: S Gibson (8) 30. Stableford Scr: White: A Radevski 31. A: M Tey (3) 34. B: P Haddock (16) 33. C: T Parrelli (29) 30. Gold: Gold: J Nicholas (16) 31. Women: Stableford: W Gower (14) 29. Men: Stableford 2B: White: P Haddock (16) J Docking (11) 40. 2B Scr: M Tey (3) J Lee (19) 31. 2B: Gold: Gold: J Nicholas (16) J Nicholas (6) 38.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: W Michael (4) 37. B: T Whitnall (16) 38. C: J Li (29) 33. A Scr: Y Kim (+2) 37. 2B: H Doria (19) T McQuillan (15) 45.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: F Teodoruk (12) 39. B Shields (10) 35 cb. B: R Jones (21) 44. M Bennett (16) 41. C: J White (28) 39. D Dunworth (23) 37. Women: V McGrath (30) 39. J Bennett (15) 34.

THE COAST: Stableford: A: P Kelly (4) 36. A Scr: P Kelly (4) 36. B: S Cradick (17) 31. C: D Reynolds (22) 32.

THE LAKES: Stableford: D Kochan (13) 41. M Ellison (16) 37. Scr: J Zieme 29.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: H Crilly (17) 36. B: N Duncomb (25) 36. Men: A: A Purtill (6) 38. B: P Clancy (20) 34 cb. C: P Small (26) 35.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: M Prentice (23) M Pogson (11) 71. Men: A: M Pogson (11) 39. A Scr: A Sutton 2. B: B Kidner (13) 36. B Scr: P Newland 17. C: P Kwan (36) 37. C Scr: J Glannasca 29. Women: A Lam (39) 32.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: L Goldman (32) 39 cb. B: D Gale (15) 38. C: S Raghavan (19) 39. D: D Neville (32) 39. Trophy: D Neville (32) 39 cb. Scr: A Peade (Mona Vale) (0) 32. Team: D Neville (32) J Griffiths (29) A Velk (21) L Frigo (28) 109 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: 36-hole: S Zets (24) 131. M Caldwell (18) 133. Medal Apr: A: J Greenaway (0) 68. B: I Mackinlay (18) 65 cb. C: S Zets (24) 68. Scr: J Greenaway 68.

WOOLOOWARE: Men: Par: Father/Son Trophy: D Mayer (16) M Mayer (4) 7 up. 4B: S Bonney (6) D Kelly (28) 9 up cb. A: T Sharman (14) 2 up cb. B: J Parkinson (19) 3 up cb. Scr: J Hallinan 4 up.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B: Lake: C Edwards (28) A Ballantyne (30) 47. Men: Murray: B Fielder (33) K Allen (30) 43 cb. Lake: G Healey (20) C Rowlands (6) 45.

Our Partners