NSW/ACT Club Results 18 April 2024

NSW/ACT Club Results – Coffs Harbour Golf Club
Image Shows:  Coffs Harbour Golf Club

Daily Club Golf Results for Thursday, 18 April 2024.

AVONDALE: Men: Stableford: A: A Walker (12) 39. B: A Reeve (17) 36. C: T Middleton (26) 35. Scr: C Fan 43.

BANKSTOWN: Women: Stroke: Ambrose: J Kim M Lee J Jung S Ku 59.75.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: W Hijazi (7) T Patel (26) 44. K Beck (6) 37. B Meyn 33. Women: J Amnet (18) 39. W Prideaux (27) 33.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: 2B: R Buckley (29) R Leo (9) 53. Hole in one: R Leo at 3rd.

BLACKHEATH: Women: Stableford: 2B: D Pease (24) C Soady (24) 45. Div 1: T Elderfield (20) 33. Div 2: S Mills (33) 32 cb.

BONVILLE: Medley: Stableford: S Appoo (6) 38.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: O Ford (14) C Pham (22) 47. A: M Tuite (8) 38. A Scr: G Stubbs 33. B: P Hassarani (14) 40. B Scr: B Tancred 27. C: I Winters (20) 42. C Scr: I Winters 22.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: D Feeney (12) D Freeman (20) 50. 2B Scr: N Beattie A Haddad 40. A: D Feeney (12) 41. A Scr: A Haddad 36. B: R Sheraton (13) 40. B Scr: S Maddern 25. C: C Seach (23) 38. C Scr: D Moore 17.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: P Shehadie (15) S Kim (12) 48. Men: Div 1: C Choi (12) 40 cb. Div 2: R Leabeater (21) 39. Women: C Yim (12) 38.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: L Wilkie (15) 36. Div 2: S Han (32) 36. Div 3: G Teague (35) 28.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: S Clarke (45) 43.

CROMER: Women: Par: A: D Meyer (14) 1 up. B: A Willis (48) 2 up.

CRONULLA: Men: Stableford: A: G Osborne (2) 40. B: D Steege (18) 38. C: J Smith (45) 39. Scr: G Osborne 38. Jnr: R O’Leary (40) 49.

ELANORA: Men: Stableford: C Yuncken (22) 39.

EVERGLADES: Par: 2B: J Lawson D Dexta 7 up. Div 1: D Mitchell (15) 3 up. Div 2: L Hendry (30) sq.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Stableford Tuncurry: White: A: K Ferris (12) 39 cb. B: C Giles (17) 38 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Chew (26) K Chew (15) 46. A: B Hopkinson (12) 39. B: K Chew (15) 41. C: B McCann (33) 38.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Ambrose: A: V Hughes J Chuck 72. B: A Gollan L Reynolds 73.5. C: P Cutts P Johnson 80.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Agg: J Falcomata (13) L Back (13) 73. Men: A: K White (10) 37. B: L Back (13) 38. C: J Petre (25) 35. Women: J Youm (32) 35.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: R Robertson (19) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: W Reitenbach (10) 41. B: L Moylan (22) 39. Veteran: A: D Cowan (15) 38. B: K Garfield (22) 37. C: S Goodale (29) 39 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: E Corvino (6) 38. Div 2: J Atwell (29) 38.

KILLARA: Men’s & Women’s Stableford: Gross Men: G Keighran 27. Gross Women: V Hanrahan 20. Winner 65 – 74 S Kavanagh (18) 37 cb. Winner 75 – 79 K Mason (26) 37. Winner 80 and Over I Anderson (16) 34. Overall Best Stableford Score – Super Senior Trophy: C Bartlett (30) 39.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: H Renny (23) G Bissett (15) 46. 2B Scr: G Bennett C Haywood 37. A: M Cain (9) 36. B: G Bissett (15) 39. C: A Brace (21) 38.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: G Lambert (8) 42. B: W Wang (15) 39. C: J Sutton (23) 41.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: L Natale (2) R Baker (2) 74. A: R Baker (2) 38. B: P Murphy (14) 35. C: B Frauenfelder (20) 38. Hole in one: S Fitzpatrick at 12th.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: A Westwood (19) 40. Div 2: S Kim (22) 41. Div 3: K Chung (36) 38.

MURRAY DOWNS: Medley: Stableford: Div 1: C Fletcher (9) 37. Div 2: B Lacey (17) 41. Div 3: G Kiemann (21) 38. Div 4: R Merritt (31) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: Christmas Bush: P Campbell (14) 34. M Oechsle (25) 33. P Mann (23) 30. Veteran: A: L Sellers 21. B: G Kennett 20.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: Split Six: E Brentnall C Hiew 73. Men: White: A: E Brentnall (3) 42. B: T Cox Wilson (18) 40. C: B Katsaros (27) 41. Medley: Black: V Margetts (42) 39. Women: H Harlow (20) 41.

NOWRA: Women: Stroke: Ambrose: J Shirlow T Moran (Kiama 10.25) 73.75.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: M Rowe (39) C Donnelly (45) 45. 9-hole: H Durham (45) 15.

PENRITH: Women: Par: T Burke (22) sq cb.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: M Kandara (10) 39. Div 2: M Lee (28) 37.

RICH RIVER: Men: Stroke: East: A: J Clohosey (11) 70 cb. B: L Curson (14) 68. C: M Mitchell (22) 70.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: M Brooke P Arnold 80. White: A: P Arnold (12) 41. B: D Little (18) 42. C: M Brooke (27) 39. Green: R Gesterkamp (25) 34.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: D Dalley (12) 39. B: W Dickenson (13) 37. C: M Duggan (22) 38. D: B Kearsley (28) 33. Scr: J Hart 36.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: B Eames (31) A De Manincor (20) 53. 2B Scr: O Janschek (+2) L Furlong (+3) 42. A: R Hatrick (9) 41. B: J Ugarte (17) 38. C: B Eames (31) 42. Visitor: L Paikin (12) 37. Scr: K Walther 36. 2B: Gold: Gold: R Davor (28) K Magnay (23) 42. T Brandtman (25) 40. Women: P Pitsawong (10) 31.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: S Lee (10) 42. B: J Oh (16) 39. C: G Clark (27) 42. Women: A: T Rail (21) 40. B: C Wong (51) 37.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: M Byrnes (25) 34. J Stephens (24) 33. Div 2: J Panada (36) 41. G Taylor (50) 36. 9-hole: Yellow: G Mateley (48) 18. D Horsell (32) 17.

THE COAST: Veteran: Stableford: B Pickering (31) 35.

WAKEHURST: Women: Stableford: L Mather (23) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: S Raghavan (18) 40 cb. 9-hole: S Bell (33) 22.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: R Bullen (42) 69.

WYONG: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: B Diamond (4) 72. Div 2: D Docherty (25) 72. Div 3: M Kirk (35) 64.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Par: 9-hole: Blue: J Mason (7) 1 up. Red: P Mansfield (10) 1 up.

Our Partners