NSW/ACT Club Results 7 April 2024

NSW/ACT Club Results – Dunheved Golf Club
Image Shows:  Dunheved Golf Club

Daily Club Golf Results for Sunday, 7 April 2024.

ASQUITH: Mxd: Stableford: Ambrose: W Campbell C Goddard J Goddard M Harvey 51.5.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Agg Nett: L Plowes & J Moore 79. Scratch: G Bayley F Murugan 39. Medley Stableford A Grade: L Plowes (8) 42. B Grade: M Ryan (18) 43. C Grade: J Chalouhi (19) 39.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford:  A: S Collins (11) 37. L Ritchie (18) 32. B: S Kemp (17) 38. C: B Masri (19) 40. Scr: I Elliot 36.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: L Kelly (10) P Goldie (21) 47 cb. W Lay (21) 44.

BEXLEY: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Kalamaras (6) G Snowden (12) 71. A: G Bombell (12) 35. A Scr: W Matthews 32. B: G Costello (13) 36. B Scr: S Maurice 22. C: T Mazando (23) 34. C Scr: O Khoh 13.

BONDI: Men: Stableford: 2B: J Williams O Warner 47. A: C Potts (6) 39. B: D Henderson (13) 40. C: J Williams (22) 39 cb.

BONNIE DOON: Women: Stableford: 2B: E Shin (23) K Yang (26) 47. Medley: White: Scr: R Rudkin (0) 38. A: G Fyson (4) 41. B: K Assassa (12) 42. C: R Robinson (26) 37.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: J Commisso L Toh 93. Men: A: J Wong (10) 43 cb. B: J Lewis (13) 41 cb. C: J Commisso (26) 44. Women: S Kim Rah (11) 37.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford White: C King (6) 36 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: T Tomic (12) D Criss (22) 49. 2B Scr: L Lambert (1) B Gladdish (3) 39. S Vlahos (1) 37. Div 1: J Van waard (1) 30. Div 2: L Lambert (17) 41. Div 3: E Baldacci (29) 43. Women: E Pyun (23) 38.

ELANORA: Medley: Stableford: 2B: D Steinberg (15) S Hutcheon (30) 49. Men: S Taylor (22) 42. Women: H Marich (10) 36.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B: M Skene (13) S Bennett (4) 51. A: S Bennett (4) 40. B: A Cook (18) 41 cb. C: A Fullwood (23) 41. D: R Wenzel (32) 40 cb. Div 1: L Mcmuray (11) 35. Div 2: A Mainland (34) 40.

FINLEY: Men: Stroke White: J Peck (8) 70. Women: H Wastle (19) 75 cb.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: S Davies (15) S Austin (10) 44 cb. Men: S Henry (10) 38 cb. Women: L Partridge (14) 36.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: S Jennings (9) 40. B: A Arnot (17) 38. C: H Erskine 43.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: J Canty (15) 39 cb.

KAREELA: Medley: Stableford: 9-hole: S Robinson (12) 23.

KILLARA: Mixed Stableford: T Ludington (24) 46. A Quann (11) 38. T Ludington 24 D Walker (17) 49 cb. V Ahern 22 D Walker (17) 44 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: B Earl (7) G Levy (16) 44 cb. Men: A Donaldson (10) 41. Scr: D Gallagher 36 cb. Women: Stroke: L McKinniery (23) 71 cb.

LONG REEF: Medley: Stableford: 4B: S Rowe A Davies 46. B Jones (25) 40.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: G Richards (+1) M Richards (12) 47. A: L Panzarino (11) 42. B: N Dimas (13) 41. C: K Doulkeridis (22) 37.

MOSS VALE: Medley Stableford Overall Winner: P Jansz (20) 36. R/Up: D Englefield (9) 35 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Ambrose: A Hart M Culican 58.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: M Clifton (11) 39. S Phegan (5) 38. D Warder (8) 37 cb. B: M Thornber (16) 41. G Shorter (17) 39. C Alderson (19) 38 cb. C: W Morley (32) 39. B Neville (27) 37. P Bowles (24) 36. Women: A: K West (18) 38 cb. A Hutchinson (24) 38. B: N Smith (27) 40. R Buchanan (34) 38.

OATLANDS: Stableford: M Luo (35) 45. S Wolrige (27) 44.

RANDWICK: Medley: Stableford: 2B Multi: J Doueihi (12) T Coorey (11) 93. Men: Z Rose (30) 42. Women: M Sakakibura (16) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: T Spratt (24) T Orton (24) 83. A: R Jeong (13) 41. Scr: M Collins 36. B: G Hwang (14) 43. C: M Rowe (23) 38. D: T Spratt (24) 42. Women: I Zheng (22) 42.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: A: J O’Brien (7) 65. B: I Clift (14) 68. C: D Millard (20) 68. Women: Stableford: C Stolz (1) 33.

ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B Agg: White: N Elder (17) R Elder (10) 81. Men: A: R Elder (10) 44. B: M Fautley (10) 42. C: B Sims (22) 45. Scr: L Furlong 41. Gold: B Chesher (30) 36. Women: H Williams (19) 41.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B: T Robins (29) S Kostoglou (19) 53. White: A: J Swaysland (6) 40. Scr: J Swaysland 34. B: J Phibbs (16) 43. C: J Brady (27) 47. Women: L Lindsay (31) 37.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: S Kresojevic (7) 7. B: N Finn (15) 70 cb. C: P Aston (23) 70. Medal: N Finn (15) 70. Women: Stableford: J O’Brien (25) 37 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P De Boer (9) H Pearce (32) 47. Div 1: R Carrigan (2) 38 cb. Div 2: H Pearce (32) 40. Medley: 4B: M Sykes (15) L Sykes (31) 43. Women: P Yates (19) 34.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: T Armstrong (34) L Armstrong (44) 46. Men: A: S Maher (12) 39. B: A Bhalla (16) 42. C: R Mitchell (22) 39. Women: L Armstrong (44) 39.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: R Taylor (11) B Goldsworthy (5) 51. Mxd: 2B: G McPhan (12) C Ford (20) 44. Men: White: N Cowan (31) 43. A: K Ferguson (3) 41. B: N Cowan (31) 43. Women: K Raishbrook (21) 35.

Our Partners