NSW/ACT Club Results 4 April 2024

Daily Club Golf Results for Thursday, 4 April 2024.

ASQUITH: Women: Stableford: K Go (35) 36.

AVONDALE: Men: Stableford Irish Team: White: J Simes (14) J Nevell (22) D Nevell (14) J Phelan (15) 91. A: W Weeks (12) 38. B: D Nevell (14) 40. C: B Perry (31) 46. Scr: A Fitzsimmons (1) 34.

BANKSTOWN: Women: Stroke: Medal Apr: A: R Candy (25) 73. B: K Ann (32) 78.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: F Tosti R Levi 45. R Hartley (18) 38. Scr: B Carr 33. Women: Stroke: Medal Apr: K Coldrey (18) 66. J Ammit (17) 69.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: 2B Agg: B Kelly (5) R Noack (31) 76.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: B Solo (13) R Henderson (10) 83. A: R Henderson (10) 39. A Scr: D Eun 39. B: B Solo (13) 44. B Scr: B Solo 31. C: P Collins (21) 37. C Scr: P Collins 19.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: C Dengate (20) L Morgan (20) 76 cb. 2B Agg Scr: D Cummins R Griffin 66. A: G Miles (11) 40. A Scr: L Mc Laren 37. B: N Beattie (15) 42. B Scr: S Tasker 22. C: L Morgan (20) 41 cb. C Scr: M Mlinaric 21. Challenge: N Beattie (15) 42.

CAMPBELLTOWN: Par: Veteran Men: P Garrad (13) 5 up. W Bell (29) 4 up. Veteran Women: F Meane (16) 2 down. K Corben (27) 2 down.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: J Russo (6) C Kim (Strathfield 3) 47. Men: Div 1: P Song (13) 40. Div 2: A Kuti (Barnwell Park 26) 34 cb. Women: O Choi (19) 36 cb.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: J Deen (4) 69. Div 1 Scr: J Deen 73. Div 2: J Song (27) 74. Div 2 Scr: J Song 101. Div 3: S Follington (39) 79. Div 3 Scr: S Ryan 116.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: J Hrdina (16) 41. B: S Farley (21) 38. Women: A: C Huggins (20) 37.

CROMER: Women: Par: Medal Apr: A: N Thomas (25) 2 down. B: N Florizoone (28) 2 up. C: V Oatley (37) 3 up. Captain’s Trophy: N Thomas (25) 2 down.

CRONULLA: Men: Par: A: J Sanderson (13) 4 up. B: D Allouche (19) 3 up. C: K Williams (26) 3 up cb.

EASTLAKE: Men: Stableford: Div 1: A Duckmanton (9) 41. Div 2: Y Suardana (23) 38. Women: White: J Clarke (23) 39.

ELANORA: Men: Stableford: B Neil (17) 39.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: C Papandrea (34) J Nowland (22) 47 cb. A: N Bertus (Muirfield 10) 35 cb. B: K Siow (14) 39. C: W Railton (23) 39.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Apr: A: J Chuck (30) 71. A Gollan (24) 76. V Hughes (21) 78. B: C Reeves (35) 74. K Axtell (35) 80. P Johnson (41) 87.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: K Pugh (18) K White (10) 47. Men: A: P Hubble (Future Golf) (11) 33. B: K Pugh (18) 41. C: R Haynes (29) 35.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: P Baker (8) 38. B: I Bumbers (16) 39. Veteran: A: B Stuart (14) 36 cb. B: B McKenzie (17) 40. C: K Donovan (27) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: B Roberts (11) 44. Div 2: J Toal (24) 41.

KOGARAH: Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1: R Mason (18) A Donaghey (22) 58.333. Div 2: R Penn (31) H Carter (32) 64.75. Scr: D Kerdsai S Wu 70.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: I Tennant (27) A Mitchell (25) 50. 2B Scr: C Iaria C Faico 38. A: M Kobryn (8) 40. B: J Thomas (17) 39. C: B Rylewski (24) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: J Hazlewood (12) 40. B: A Ng (19) 40. C: C Zeeman (26) 39.

MANLY: Medley: Stableford White: T McHutchinson (24) 35.

MONA VALE: Women: Stableford: L Spray (18) 39.

MOORE PARK: Men: Par White: S Oh (12) 5 up. Women: G Nasanjargal (16) 1 up cb.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Div 1: S Ra (18) 73. Div 1 Scr: S Kim (9) 85. Div 2: K Cahill (28) 70. Div 2 Scr: A Ko (21) 95. Div 3: L Donohoe (31) 74. Div 3 Scr: L Donohoe (31) 105.

NOWRA: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: L Weatherill (18) 69. Div 2: R Poulton (38) 77. Div 3: J Lead (41) 81. Div 1 Scr: L Weatherill 87. Div 2 Scr: R Poulton 115. Div 3 Scr: K Themsen 121.

PENRITH: Women: Stroke: Medal: Div 1: B McGrath (18) 69. Div 2: R Kemp (22) 74. Div 3: K Hill (35) 75.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: W Dayment (13) 40. Div 2: D Williams (22) 36.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: C Hubbard M Blake 46. White: A: D Chan (2) 41. B: R Caitness (18) 39. C: G Whyte (27) 38. Scr: D Chan 39.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: J Meacock (23) R Heller (14) 47. 2B Scr: T Smyth (+6) J Musgrove (2) 42. A: G Barron (7) 37. B: R Heller (14) 42. C: R Jones (35) 38. Visitor: G Brown (6) 34. Scr: J Pullen 37. 2B: Gold: Gold: T Clayton (20) T Mayes (24) 35. T Mayes (24) 35.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: K Kim (3) 37. B: J Jeong (16) 38. C: A Yao (21) 36. Women: C Wong (52) 38. Women: Stroke: A: E Kim (22) 68. B: L Kang (30) 66.

TALLWOODS: Women: Stableford: R Murray (18) 36. K Gordon (23) 30. G Taylor (51) 33. F Lane (39) 31 cb. 9-hole: Yellow: S Barnett (40) K Rosekelly (50) 16.

THE COAST: Veteran: Stableford: P Haren (23) 41.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Reid (16) 36. B: A Martin (32) 34.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: L Jukes (15) 35. 9-hole: D Elrick (24) 19.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Apr: A: P Formosa (16) 73. B: J Hrouda (31) 77. C: L Seeber (37) 80.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal: Black: T Wynn (22) 65. Div 1: K Turner (11) 70. L McMasters (9) 71 cb. A Steeden (11) 71. Div 2: J Mason (19) 68 cb. C Fripp (20) 68. M Holloway (18) 72. Div 3: W Ryan (25) 70. W Beckenham (25) 71. S Dossetor (22) 72 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: R Kight (7) 35 cb. B: T Bailey (16) 40 cb. C: S Brunnenmeyer (21) 37. D: R Isaacs (31) 41. Murray: A: S Webster (8) 38. B: L Nagle (17) 39. C: K Hayden (20) 37. Hole in one: P Ryan at 17th.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stroke: 9-hole: Pot Rnd: Blue: R Scott (12) 30. Red: C Hope (11) 34. Stableford: Blue: D Hall (9) 20. Red: I Jones (11) 18.

Our Partners