April 17, 2024

NSW/ACT Club Results – 27 March 2024

NSW/ACT Club Results – Culcairn Golf Club

Daily Club Golf Results for Wednesday, 27 March 2024.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: S White C Hopkins 50. 4B Agg: J Goddard H Radic P Lorimer C Locker 109. A: L Chu Choc (11) 42. B: C Campbell (14) 38. C: J Goddard (20) 42. D: J Afford (35) 41.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 2B: D Lewis (13) S Thomson (18) 46.

BANKSTOWN: Medley: Stableford Split Six: White: K Kang S Wood 69. A: G Bush (7) 39. R Medlicott (5) 38. B: G Helm (14) 40 cb. D Kwon (13) 40. C: R Quinn (26) 38. B Eichorn (25) 37 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Luo (26) 43. Stroke: Matchplay: D Brown (16) C McKay (20) bt N Armstrong (15) A Lewis (24) 3-2.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: A O’Neill (18) P Gillbanks (7) 45. P Morrison (10) 40. A: I Sneddon (8) 39. B: A O’Neill (18) 39. C: B Italia (21) 39. Scr: S Warncken 32.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: K Baker (17) Z Becvarovski (20) 44 cb. 2B Scr: O Davis (The Australian) J Warren (The Australian) 37 cb. A: S Cox (9) 39. A Scr: A Demidjuk 34. B: S Kyriazopoulos (16) 36. B Scr: M Painter (Forster Tuncurry) 20. C: G Mancevski (34) 35 cb. C Scr: L Blair 16.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: H Shaw (24) S Purdon (13) 42 cb. K Lamb (17) 40.

BONDI: Medley: Stableford: J Sullivan (23) 40.

BRIGHTON LAKES: Stableford: C Farthing (33) 29.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: B Chin (7) V Pham (12) 43. Div 2: T Vo (25) S Bugdayli (10) 49. 2B Scr: T Lamb M Dowd 36 cb. A: P Tilley (11) 41. B: A Agostino (14) 40 cb. C: P Shepherd (19) 42 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: A: S Miller (18) 35. B: P Gleeson (29) 38. C: D Kingma (36) 34.

CARNARVON: Women: Stableford: Team: S Lee (23) J Park (40) J Lee (12) J Park (39) 94. Div 1: S Lee (17) 40 cb. Div 2: C Ashton (Kareela 21) 38. Div 3: E Kim (32) 43.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: K Fisher (24) 74 cb. B: J Mynard (28) 73 cb. C: J Boyer (35) 76 cb.

CROMER: Medley: Stroke: Ambrose: D Swainston (12) D King (39) M Brock (1) H Barbour (6) 50.75. Men: Scr: M Bonnici K Landers D Sprules D Marshall 55.

CRONULLA: Women: Stableford Irish Team: Green: S Holst (43) V Blizard (30) R Moroney (25) L Johnstone (20) 123. Scr: V Powell (20) L Quilliam (1) N Haines (7) M Ticehurst (10) 81.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D Chang T Kim 49. 2B Scr: D Hunter M Hurley 41. Div 1: G Reid 41. Div 2: T Kim 44. Div 3: M Wykes 42. Scr: M Hurley 36.

DUNHEVED: Medley: 2B Agg Stableford: White: B Rockliffe (11) L Epis (21) 73. Div 1: J Watson (15) 36. Div 2: L Epis (21) 38. Veteran: Gold: A: T Madigan 39. B: W McKeon 36. C: E Chambers 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: L O’Dwyer (7) 39. B: R McMahon (13) 41. C: K Baker (26) 40 cb. Scr: P Freundenreich (4) 34.

ELANORA: Women: Stableford: A: A Fantham (19) 34. B: N Wyrill (24) 36 cb. C: M Pizzey (33) 32 cb. D: L Winder (39) 34.

FINLEY: Men: Stableford White: T McCaw 39. Women: Stroke: M Polkinghorne (17) 71.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: C Kimmins (12) 41. B: G Matthews (18) 39. C: R McNeill (20) 37. Scr: N Gates (1) 34.

GEORGES RIVER: Men: Stableford Split Six: White: K Reynolds (21) H Roberts (15) 73. Div 1: W Kelly (8) 39. Div 2: I Reeves (29) 42.

GORDON: Men: Stableford: J Falcomata (16) 40.

GOSFORD: Medley: Stroke Ambrose: White: M Sissons G Puglisi S Thompson T Kennedy 56.

GOULBURN: Women: Stableford Green: G Prigg (26) 39 cb. H Cohen (8) 39. A Croker (22) 38 cb. C Seaman (24) 38 cb. M Webb (20) 38.

HOWLONG: Women: Stableford: 4B: M Delaney M Villeneuve 49.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: B Heaton (26) P Mackenzie (24) B Vyvyan (22) B Hyde (6) 121. A: P Morgan (8) 41. B: L Phelps (17) 41. C: S McIntyre (24) 39 cb.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: J Mare (5) 41. B Grade: R Penney (19) 40. C Grade: R Cheung (26) 42. 2BBB: M Gallagher 17 R Muir (26) 48. 2BBB Scratch: J Mare S Finfer 38.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: G Kambouroglou (6) A Watt-Smith (18) 49. A: A Mcgrath (10) 36. B: A Watt-Smith (18) 39. C: C Bailey (22) 42.

MANLY: Men: Stableford 2B Multi: White: I Spittal L Seelenmeyer 81. A: J Jackson (4) 37. B: G Hankinson (16) 42. C: E Allison (22) 38 cb.

MONA VALE: Men: Stableford: A: J Kinsey (12) 44. B: G Neasmith (18) 42. C: M Gaffikin (30) 39. Scr: M McInnes 40.

MONASH: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: B Delaney (14) J McDonald (19) 48. Div 2: H Furness (23) R Scott (17) 49. 2B Scr: N Barbieri (-4) S Morgan (4) 42. A: S Kesby (9) 39 cb. B: D Antico (15) 39 cb. C: N Smith (39) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: F Cusak (12) 39 cb. Veteran Men: J Brown (10) 39.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: S Winsor ( 5) 43. R/Up: S Abbey (7) 37. B Grade: J Baxter (13) 40. R/Up: B Bruce (18) 38c/b. C Grade: J Keane (21) 40. R/Up: G Heading (23) 38. D Grade: M Cummins (37) 43. R/Up: R Harrison (28) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: H Konsti (14) W Hearps (18) 46. A: G Willard (5) 36 cb. B: B Christie (20) 40. C: T Lim (22) 39 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: T Short (8) 39 cb. G Eaton (12) 39. P Gibson (5) 38. B: M Barden (17) 39 cb. R Lalor (19) 39. F Hill (18) 37 cb. C: D Lewis (25) 37. Z Wasilewicz (30) 34. R Baunach (28) 32 cb. Christmas Bush: A: C Mackenzie (7) 36 cb. C Hernandez (15) 36 cb. J Ball (10) 36. B: M Norman (19) 40. R Connor (21) 39. B Lawrence (19) 38 cb. C: R Bennett (26) 42. L Goodwin (31) 38. S Barrett (26) 37.

NOWRA: Men: Stableford: M Balzer (22) 40.

NSW: Medley: Stableford: 2B Agg: N Dunn (11) D Saville (16) 80. 2B Agg Scr: L Naumovski (3) J Halls (+2) 75. A: J Mackenzie (11) 44. B: D Saville (16) 43. C: T Ellis (29) 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: R Ballin (35) M Trigwell (14) 49. A: D Yates (5) 42. B: P Camden (14) 43. C: L Parker (19) 37 cb. D: R Ballin (35) 42. Scr: C Kim (0) 37.

PENNANT HILLS: Stroke: A: C Stubbs (12) 69. B: G Pearce (16) 70 cb. C: K Mortlock (23) 69. Scr: R Richards 72. Stableford: Div 1: J Verco (16) 34 cb. Div 2: J Graham (36) 34 cb.

PENRITH: Medley: Stroke Ambrose: White: D Stokes S Walker (3.75) 59.25. Scr: C March E Banguis (2.75) 67 cb.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: P Bailey (13) M Minogue (27) 49. A Stevens (15) 41.

RANDWICK: Women: Stroke: Medal: Div 1: S Greer (20) 62. Div 2: S Bush (24) 61. Div 3: B Quinlivan (30) 64. Div 4: D McMahon (35) 68. Par: Trophy: P Litten (23) 5 up.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford Ambrose: White: E Hong J Zheng E Yeoh J Song (6.625) 51.375. Scr: J Kim M Yoon C Lee A Kim (5.75) 61.

STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: A: D Moir (13) R Stapelfeldt (18) 11 up. A Scr: T Green (+3) C Delaney (3) 9 up. A: C Delaney (3) 4 up. B: I Marinic (14) 4 up. C: D Kaye (29) 5 up.

THE COAST: Men: Stableford 4B: White: D Wilson (13) R Fletcher (27) 50. A: W Braden (13) 37. B: R Fletcher (27) 48. Scr: M Ross (10) 27.

THE LAKES: Medley: Stroke: Ambrose: G Hersch (32) M Nabarro (3) B Rosenberg (10) A Rosenberg (11) 54.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: P Stanbrook (9) 38. B: S Molnar (15) 36. C: S Bell (20) 38 cb. D: G Lawson (28) 33.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: H Smith (31) I Knight (38) 47. 4B Scr: D O’Meara (19) P Robertson (7) 32. A: P Robertson (7) 38. B: M Morris (Wyong) (16) 40. C: B Roome (21) 39 cb. D: H Smith (31) 40.

WAKEHURST: Men: Stroke: Ambrose: M Prentice (24) M Pogson (11) M Stanley (16) S Evans (13) 54.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: T Morgan I Gallacher 47. B Adams (28) 39 cb. A: P Wilson (10) 38. B: L Zanella (17) 36. C: M Beebar (19) 36. D: B Adams (28) 39 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: B Lukins (13) M Kemp (10) 62.25. Scr: N Bell C Weekes 68.

WYONG: Men: Stableford 2B Agg: White: K Allen B Thorne 79. A: G Brown (3) 42. B: K Allen (14) 41. C: G Charles (25) 42.

Our Partners