NSW/ACT Club Results – 24 March 2024

Daily Club Golf Results for Sunday, 24 March 2024.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B Multi: D Moffat S Lane 41. Mxd: S Ham S Kim 44. Men: A: S Stewart (9) 40. B: S Ham (17) 42. C: A Wu (29) 37 cb. Women: J Gallmann (17) 34.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Hwang C Na 52. 2B Scr: W Wong G Bayley 39. A: W Wong (11) 39. B: H Bachir (17) 40. C: C Na (30) 46.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: Ambrose: K Johnson E Johnson K Ferguson K Noone 47.125.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: M Mulchay (8) R Colquhoun (18) 47. M Mulchay (8) 40.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Beck (17) C O’Neill (14) 48. C O’Neill (14) 43. A: M Morrison (9) 38 cb. B: J Chalmers (15) 40. C: J Phillips (21) 38 cb. Scr: A Brown (2) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford 2B Multi: White: J Kepreotes (25) G Lawerance (19) 73. 2B Scr: S Andreacchio G Pilarinos 35. A: A Bissett (9) 44. B: J Bond (18) 39. L Graham (27) 35.

BONDI: Men: Stableford: 2B: C Potts (9) J Cowper (6) 47. C Potts (9) 44.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: Scr: J Colquhoun (3) 34 cb. A: R Moxley (9) 40. B: T Gallop (14) 38. C: S Yeung (20) 37 cb. Women: Canadian Foursome: M Woodward L Rippon 76.25 cb.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: G Araya (21) A Jennings (13) 78. A: D Chang (8) 38. A Scr: I Elliot 32. B: L Hindmarch (16) 36. B Scr: L Hindmarch 22. C: G Araya (21) 47. C Scr: G Araya 26.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Park (25) T Konstantakos (11) 49. 2B Scr: J Lind P Ellison 44. A: T Konstantakos (11) 42. B: K Hwang (19) 42. C: D Knott (23) 40 cb. Mxd: 2B: S Hong (17) L Shin (25) 47. Women: 2B: K Shin (30) M Choi (23) 47. Div 1: N Yeob (7) 37. Div 2: J Threlfo (23) 38 cb. Div 3: K Shin (30) 36.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: L Cash (14) W Cash (5) 73. 2B Agg Scr: S Kemp J Hatchett 61. Men: A: A Gratland (9) 41 cb. A Scr: B Fasher 40. B: Y Kim (13) 37. B Scr: Y Kim 25. C: Z Rahiman (28) 44. C Scr: Z Rahiman 28. Women: M Kim (15) 37.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: J Grant (28) 40.

CROMER: Medley: Stableford: Split Six: M Taylor (1) D McLean (22) 74. A: R Alper (11) 43. B: J Wang (18) 40. C: J Jan (20) 42. Scr: M Arnold 41 cb. Mxd: Stroke: Matchplay: D Meyer (13) bt M Macmillan (11) 3-2.

CRONULLA: Women: Stableford 2B: Green: M Youssef C Neiman 42. R Russel (28) 39. Men: P Goh (27) 40.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: B Jack (2) 38. Div 2: K Choi (14) 40. Div 3: E Soriano (28) 37 cb. Women: J Kim (20) 37.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: G Beale (12) F Johnson (22) 53. Div 1: G Beale (12) 43. Scr: C Williams 37. Div 2: G Rousell (27) 44 cb. Women: Trophy: F Badelles (18) 35 cb. Cup: M Charan (22) 67.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: T Heppenstall (6) 43. Div 2: S Hailes (13) 43. Div 3: K Baker (28) 45.

ELANORA: Mxd: Stableford: 4B: J Fox (21) N Kenny (2) 46. Men: White: D Fitzpatrick (21) 37. Women: S Parker (35) 38.

FINLEY: Men: Par White: S Corcoran 4 up. Women: S Pyle 2 up.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: N Annen (7) 40. B: P Speers (16) 35. C: J O’Brien (29) 35.

GOSFORD: Medley: Stableford: Z Medlin (39) 45. Scr: B Duffy (16) 27.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: J Hanke (7) 39. B: C Alexander (17) 38. C: I Gavin (25) 42.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: N Gonella (18) 44.

KAREELA: Men: Stableford: A: B Harrison (12) 38 cb. M Gilson (26) 38. Women: Div 1: A Cran-Crombie (34) 36 cb. K Gillson (18) 36.

KILLARA: Men’s & Women’s Stroke: S Bear 3 L Huang (11) 76. Women’s Stableford: L Collins (4) 40. S Galloway (26) 40.

KOGARAH: Medley: Stableford Team Multi: White: K Whitwell (15) J O’Connor (15) R Mitchell (14) T Swaffer (32) 151. Men: B Jones (19) 40. Scr: D Gallagher 38. Women: D Moran (10) 38.

LIVERPOOL: Mxd: Stableford: 2B Agg: J Meakins J Marks 79. A: A Te-Hira (9) 38. B: J Meakins (13) 42. C: S Soo Spm (22) 41. Women: H Choi (8) 36 cb.

LONG REEF: Medley: Stableford: 4B: P Bailey C Busch 49. B Hancock (6) 41.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: J Hawke L Mitchell 49. Men: White: A: T Chandler (11) 40. B: S Penny (18) 42. C: H Pitzer (26) 39. Women: Div 1: F Nyman (21) 34. Div 2: V Pye (30) 33.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: J Simmons (13) 39 cb. Scr: D Jones 33. Women: H Schneider (33) 36 cb. Scr: G Varcoe 20.

MONA VALE: Medley: Stableford: J Milch (20) 40.

MONASH: Men: Stableford: 2B: D Felthun (30) T Pogroske (`27) 48. S Curry (18) 44. Mxd: 2B: J Li (32) J Xioa (7) 46. 2B Scr: S Albinski (2) M White (20) 38. Women: J Li (32) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: A Lovelle F Gallagher 47 cb. B Jamie (18) 40. V Bamford (20) 39 cb.

NELSON BAY: Women: Stableford: Christmas Bush: A: B Frost (17) 36. J Punshon (23) 35 cb. B: K Edumunds (27) 36. C Johnston (46) 35. Men: A: J McCaw (14) 38. J O’Connor (2) 37 cb. B: P Anstice (16) 40 cb. L Wilson (17) 40. C: R Baunach (27) 32 cb. R Ball (26) 32.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: A: G Lovatt (5) G Pattison (23) 51. Men: A: S McCloskey (12) 39 cb. B: K Chin (16) 40. C: J Cummins (31) 41. Women: A: L Ong (19) 38 cb. B: C Fife (27) 42.

OATLANDS: Medley: Stableford: C Nielsen (11) 41. R Tresnan (23) 39.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Schad (32) C Thomson (19) 48 cb. Men: M Criss (14) 40. Women: J Jiang (36) 42. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: P Sherry J Sherry (8) 166.

PENRITH: Medley: Stableford: White: W Smith (16) 39.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: P Snodgrass (25) B Costello (32) 49. F Harricks (23) 43.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: M Moffroid (8) 39. Div 2: E Annesley (24) 41. Scr: J Hughes 29. Women: Par: Div 1: A Taylor (19) 2 up. Div 2: B Zhang (31) sq.

RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: B Wilson (8) W Popplewell (13) 75. A: B Wilson (8) 42. B: B Maxwell (19) 41. C: R Berry (25) 38.

ROSEVILLE: Mxd: Stroke: Ambrose: B Mcdonnell K Bunting 58. Scr: B McDonnell (4) K Bunting (4) 60.

RYDE-PARRAMATTA: Stroke: Ambrose: N Killalea J Hughes (10.5) 58.5. Scr: B Eldridge A Fuller (6.25) 67.

ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Woodlands (15) N Elder (23) 80. Men: A: S Kawaguchi (10) 41. B: I Fekete (13) 44. C: N Elder (23) 43. Scr: J Morrow 37. Gold: B Gates (22) 32. Women: K Moses (17) 37.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: D Son (20) J Pil (24) 49. J Pil (24) 42. Scr: R Kim (2) 37.

TALLWOODS: Women: Stableford: B Jones (27) 34. S Ireland (21) 31. Men: A: I Granger (14) 40. F Teodoruk (11) 36. B: R Maunder (20) 34. M Gaffey (19) 33 cb. C: D Dunworth (30) 35 cb. D Gordon (24) 35.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: W Collis J Crocker 82. White: A: C Zhang (12) 41. Scr: P Baigent 37. B: M Spencer (18) 40. C: C Stacey (28) 43. Women: J Skippen 39.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: A Purtill (8) 36. B: J Henry (17) 37 cb. C: R Ellis (22) 36. Women: B Muir (22) 37.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: J Martin (25) C Petrie (45) 47. Div 1: B Howell (7) 38 cb. Div 2: J Martin (25) 40. Medley: 4B: D Wallace (6) K McKinnon (12) 45. Women: K McKinnon (12) 41.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: A: L Tri (10) 39. Scr: J Tolomeo (+2) 38. B: P Buttifant (15) 41. C: B Lawson (30) 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: Team Agg: F Kim (22) H Suh (22) F Kim (21) J Kim (11) 86. Men: P Morris (20) 39. Women: L Jones (29) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: L Foley (8) 39. 9-hole: A Francois (30) 21.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: T Crowe (8) H Nancarrow (15) 48. Div 1: T Carr (11) 38. Div 2: H Nancarrow (15) 39. Div 3: S Gottlieb (24) 38. Women: J Hruda (29) 27 cb. Medley: 9-hole: Women: S Britton (43) 17. Men: A Britton (27) 16.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: R McAvoy (11) 40. Women: T Arnold (18) 38. Jnr: B Gavin (26) 39.

WYONG: Men: Stableford 2B Agg: White: L Chebib (28) L Waters (28) 82. Mxd: 2B: D Sullivan (28) M Sullivan (17) 81. Men: White: L Waters (28) 44. A: K Allen (15) 40 cb. B: M Sullivan (17) 39. Women: D Sullivan (28) 42.

Our Partners