NSW/ACT Club Results – 23 March 2024

Daily Club Golf Results for Saturday, 23 March 2024.

ASQUITH: Men: Stroke: Vardon: C Allen 69. B Harris (5) 67. Medley: Stableford: 2B: P Baguley (26) S McDonald (29) 46. A: M Hewitt (11) 35. B: R Saunders (13) 36 cb. C: R King (26) 40.

AVALON: Women: Stableford: J Grover (27) 37 cb.

AVONDALE: Men: Stableford: A: W Hennessy (9) 42. B: G Girvan (13) 37. C: B Sullivan (21) 40. A Scr: C Fan 43.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: D Hanshaw (9) 40. B: C Bartley (14) 35. C: S Maguire (40) 43 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: A: T Murray (10) 40. J Chahoud (5) 39. B: J Colefax (14) 43. L Bow (16) 40. C: J Falvey (21) 41. T Rowe (27) 38. S Jacobsen S Rook 81.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Cock o’ Walk: A Edmonds D Arnold bt K White M Gilmour. Foursome: A Scr: L Sanchez I Elliot 136. Medley: Stableford: 2B: E Hunter L Ritchie 47. J Calleja (3) 38. K Ferguson (25) 36. A Scr: B Forsythe 36.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: G Bannon L Coleman (14) T Roach (12) bt D Brown (16) J Sharma (22) 2up. Men: Stroke: Matchplay: P Bakker (3) P Rouillon (14) bt N Renneberg (16) P Heaphy (8) 4-2. Stableford: A: W Beaumont-Smith (1) 41. A Scr: W Beaumont-Smith (1) 40. B: J Hudson (16) 39. B Scr: A Smith (15) 23. C: A Kuti (22) 41. C Scr: B Lavery (26) 20.

BAYVIEW: Medley: Stableford: A: B Elliot (10) 41. B: D Skitt (19) 42 cb. C: L McConachie (33) 43. Scr: B Elliot 32. 2B: R Tuckett (20) T Baselgia (18) 50. Women: Div 1: A Dorrington (20) 35. Div 2: G Wood (32) 32 cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: T Haid (18) 42. A: P Morrison (11) 39. B: L Wilson (12) 39. C: R Wilson (20) 37 cb. A Scr: B Turner 35. 2B: D Downey (25) A Oates (13) 47 cb.

BEXLEY: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: J Dodds G Davis 141. B: K Klem N Hassapis 152. C: H Pizanias J Kallos 172. Medley: Stableford: Div 1: J Kepreotes (27) 35 cb. Div 2: L Moles (19) 35. Div 3: P Branch (27) 34.

BLACKHEATH: Women: Stableford: M Booth (14) 34. Mxd: V Kanjian (19) 38. 2B: M Allen (10) C Macartney (4) 46.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: A: M Pashley (8) 39. B: G Lodge (12) 34 cb. C: D Doyle (18) 43. D Doyle (18) L Doyle (24) 78.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: P Haim (9) 40. A Scr: M Song 33. B: R Fisher (16) 40. B Scr: R Fisher 24. C: G Savvas (32) 40. C Scr: D Grace 19. G Cullen (25) S Howard (14) 78.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: K Cummings (1) J Cummings (17) 78. Div 2: I Bicanic (23) M Olic (19) 76. Div 1 Scr: R Buettner M Nagy 66. A: H Ou (7) 38. B: D Drayton (10) 42. C: T Gardner (18) 42 cb. D: S Fletcher (26) 44.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: A Choice (19) M Gordon (14) 50. 2B Scr: M Bell W Bell 40 cb. Women: Hcp: A: L Newcombe (11) 35. B: S Goodall (21) 35. C: W Hyndman (37) 38. 2B: S Goodall (21) R Byles (42) 44. Men: A: J Newcombe (8) 40. A Scr: M Bell 39. B: P Erickson (17) 41. B Scr: J Williams 26. C: S Dike (24) 41 cb. C Scr: J Johansen 21.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: L Giblin (18) M Paterson (21) 49. 2B Scr: M Farhad S Sahazad 39. A: N Sagdic (4) 41. B: L Giblin (18) 42. C: J Chang (20) 43.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: L Ramsey (8) 40. B: D Murdocca (14) 36. C: M Wylde (20) 35. 2B Multi: S Moran G Heads 76. A: S McCahery (4) 39. B: D Fusca (16) 38. C: J Franklin (28) 43. 2B Multi: I Cochrane S Grima 71.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: C Dempsey (12) 39. B: C Long (23) 37. Medley: Split Six: A Long (31) C Long (23) C Price (20) G Kranias (6) 89. Women: Stableford: M Lulic (34) 32.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: 9-hole: D Ryan (21) 24. Women: Par: P Power (25) 3 up. Men: A: N Giles (5) 2 up. B: D Woods (20) 6 up. C: R Emmins (25) 2 up cb.

CROMER: Medley: Stableford: A: J Boyse (6) 41. A Scr: C Rae (-3) 38. B: M Fox (15) 38 cb. C: S Benson (24) 40. 2B: M Taylor (2) S Rooney (12) 39 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: Scr: R Willis 37. 2B: K O’Loughlin (25) G Phipps (19) 47. A: C London (11) 40 cb. B: B Flegg (18) 41. C: D Allouche (21) 40.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Scr: I Pemble 39. Div 1: M Calleja 39. Div 2: J Aviet 40. Div 3: K Attard 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Geric (13) D Hurney (15) 48 cb. Div 2: B Paluch (17) T Hellies (19) 49. A: P Argryiou (8) 39 cb. A Scr: S Mclean 34. B: J Ingleton (14) 39 cb. C: T Miles (22) 39 cb. D: G Hayes (29) 36. Hole in one: C Ismay at 11th.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: A Vasilis (3) 41. B: S Kerr (16) 44. C: T Duffy (21) 49.

ELANORA: Medley: Stableford: A: R Bullock (13) 40. B: T Jones (17) 44. C: A Brown (23) 38.

FINLEY: Men: Stroke White: G Cain (26) 68. Women: Stroke: H Wastle (19) 74.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford 2B: Forster: White: A: M Schumann (12) J Osborne (10) 46 cb. A Scr: B Dormor (5) R Dormor (+3) 41. A: B Dormor (5) 39. B: J Webb (13) 41. C: K Paterson (21) 41.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B: S Trupkovic (The Ridge 7) J Sullivan (17) 50. A: M Castillon (42) 38. B: J Sullivan (17) 41. C: R Wynn (23) 40. D: K Bridgement (11) 16 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: 2B: S Ellem (15) D Ellem (19) 73.

GORDON: Medley: Par: A: R Siva (11) 3 up. B: M Stinson (17) 5 up. C: S So (28) 9 up. S So (28) M Jang (20) 13 up.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A Benton (16) 35 cb. B: J Moore (38) 33.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: P Hastings (14) 21. Women: B Pilfoot (29) 37. Men: A Scr: Q Cooke (-1) 34. A: M Versteegen (9) 38. B: I Campbell (16) 37. C: J Van Nispen (23) 41.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: A Pantano (9) 39. B: L Plowes (11) 45. C: M Gay (22) 39 cb. Women: D Williams (21) 39.

KAREELA: Men: Stableford: A: P Bendeich (11) 38. B: C Ow (14) 39. C: B Harrop (22) 38. 2B: J Field (30) P Cook (16) 51.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: K Pike (3) 39 cb. B Grade: B McKay (14) 39 cb. C Grade: M Sulman (19) 42. 2BBB: X Sengupta 20 L Park (27) 50. 2BBB Scratch: S Nanda C Gilmore 38.

KOGARAH: Men: Stroke Cock o’ Walk: White: S Kalatzis (12) N Kalatzis (8) bt D McCarthy (8) N Cody (18) 21st. Medley: Stableford A: J Boulton (11) 40. B: D Kerdsai (13) 38. C: J Quill (23) 39. A Scr: G Harnwell 38. 2B Multi: J Boulton (11) O Bramley (8) 80.

KOOINDAH WATERS: Men: Par White: A: A Bellamy (11) 3 up. B: R Jones (18) 4 up. C: S Lau (32) 6 up. Women: Par: L McLoughlin (17) 2 up.

LAKESIDE: Men: Stableford: 4B: J Reilly (20) P Reilly (25) D Hanagan (23) S Reading (14) 89. 4B Scr: J Webb (-2) M Brinkworth (2) B Warby (0) J Choma (4) 83. A: M Brinkworth (2) 41. B: P King (13) 42. C: P Reilly (25) 39.

LEONAY: Mxd: Stroke: A: F Birks (32) 59. A Scr: R Walker 68.

LIVERPOOL: Men: Stableford Ambrose: White: C Quagliata (11) N Saroufim (10) A Saroufim (11) E Alberici (12) 54.5.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: J Keith (4) E Wright (54) 47. Stableford: A: J Keith (4) 37. A Scr: S Wunderlich (4) 34. B: N Brandt (17) 37. C: L Carman (34) 40. D: H Glenday (26) 34.

MANLY: Mxd: Stableford: A: R Dykstra (7) 41. B: J Brewer (17) 38 cb. C: A Wearne (22) 43.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: T Unwin (15) 42. Div 2: A Perry (29) 32.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: M Harris (15) M Harris (8) 48. A Scr: S Alfbinski G Stanford 40. T Warner (13) 42.

MONASH: Men: Stableford: A: M Cotie (12) 40 cb. B: G Sechi (16) 39 cb. C: J Levy (22) 40.

MOSS VALE: Medley Scramble: D Hussey, M Wallace, G Harrington, S Ho (6.625) 53.375. R/Up: A Adams, P Parry, W Adams, K Narayan (7.625) 55.375. 4 Person Ambrose: A Rumble, K Rumble, J Webb, P Rumble (15.0) 58. R/Up: B Smith, T Smith, C McAlister, N Cameron (5.75) 59.25.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: A Babu (8) 44. B: T Colli (11) 42. C: A Choi (35) 43. 4B: A Babu J Walsh 50.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 4B: M Mcshane (22) J Evennett (22) D Stewart (31) M Bowles (24) 92. Hcp: A: S Haire (12) 43. B: M Boyle (16) 40. C: T Bolton (26) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: D Illingworth (2) 41. B: A Rogan (13) 40. C: G Fish (20) 39. Women: Green: J Cooper (13) 35. Medley: Stableford: 2B: A Gowthorp D Brown 47 cb.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: A Tonacia M Patano (5) 56.

NSW: Men: Stroke: A: A Taylor (5) 67. B: S Kochan (18) 66. Stroke White: C: B Topper (22) 69. Women: Stableford: J Widarma (4) 35.

OATLANDS: Stableford: A: R Easterbrook (0) 39 cb. B: A Payne (13) 41. C: C Taylor (23) 37. D: M Wahbe (30) 39. A Scr: I Priest 35 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: Cup: M Kenny (16) 44 cb. A: M Fogarty (1) 44. A Scr: M Forgarty 43. B: D Sefton (18) 40 cb. C: I Ritchie (24) 42.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: J Simon (25) P Sandel (19) 48. A: T Fletcher (5) 42. B: S Smith (15) 39 cb. C: B Sullivan (36) 43.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: B Dambrosio (15) J Hunt (19) 49. A: M Ryan (10) 43. B: R Webster (17) 43. C: E Stivala (18) 39. Scr: R Fernandes 35.

RICHMOND: Medley: Stableford 2B: Black: A: D Evans (8) 40 cb. B: C Hanson (19) 40. C: P Salzmann (23) 40. A: L Stockman-Collins (26) D Evans (8) 69. B: C Hanson (19) B Holland (20) 72.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: M Poirier (24) 38. Women: Stableford: K Morris (28) 36. Men: Stableford White: A: R Manon (11) 39. B: M Wong (16) 37. C: W Cliffe (27) 36. Medley: Stableford: 2B: J Croll (26) M Porrier (24) 46. Men: Stableford Scr: White: C Foley (7) 31.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford Ambrose: White: A: J Hobden (10.875) T Crowe H No J Kim 51.125. A Scr: E Hong (10.25) M Youm M Yoon D Kim 58.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Multi: D Quain (5) P Bacon (10) 65.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: M Sheldon (10) 41. B: R Dorn (14) 40. C: J Tomlinson (24) 38 cb. Women: A Gale (11) 36. Men: 2B: N Archer M Riley 73. Medley: M Sheldon S Sheldon 73.

ST MICHAELS: Men: Stableford Scr: White: J Scruse 33. A: B Ginsberg (10) 37. B: S Mair (15) 38. C: L Yong (20) 39. Gold: Gold: D Parr (25) 33. Women: Stableford: M Heller (17) 32. Men: Stableford 2B: White: L Wainstein (19) L Dryer (12) 49. 2B Scr: C Baso (+1) J Tuigamala (13) 37. 2B: Gold: Gold: C Jackson (16) D Parr (25) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: P Davies (3) 42. B: P Zuzza (14) 40. C: D Lee (26) 45. A Scr: P Davies (3) 39. 2B: J Psarakis (10) D Lee (26) 50.

TALLWOODS: Women: Stableford: B Jones (27) 34. S Ireland (21) 31. Men: A: I Granger (14) 40. F Teodoruk (11) 36. B: R Maunder (20) 34. M Gaffey (19) 33 cb. C: D Dunworth (30) 35 cb. D Gordon (24) 35.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: A McGill (9) 69 cb. B: D Saville (15) 69. C: S Pike (23) 68 cb. A Scr: J Warren 66. Trophy: S Pike (23) 68 cb.

THE COAST: Men: Stableford White: A: N Fraser (12) 42. B: Y Ueono (17) 41. C: F Doherty (25) 43. A Scr: K Isch (2) 33. Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: M Grant (19) 71 cb. Div 2: S Garlick (32) 71. E Deenick (38) 70.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: M O’Brien (8) 38. B: W Youlten (17) 37. C: P Aston (24) 34. Women: A: J Penny (18) 37. B: H Barker (41) 38.

TOUKLEY: Medley: Stroke: Ambrose: A Hodgson (12) M Grace (6) T Cowan (8) J Constantinidis (34) 53.5.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Gold: A: A McLaughlin (10) 40. A Scr: M Pearce (-5) 38. B: R Kim (14) 36. C: R Glascott (25) 41. Women: Green: D Byrne (3) 41.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: G Wang (9) 39. A Scr: M Owens 0. B: J Cho (13) 38. B Scr: J Cho 11. C: N Miles (28) 39. C Scr: C Loong 21. 2B: B Sertbas (14) T Tez (26) 47. Women: J Reid (16) 31. Men: Hole in one: A Shapley at 13th.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: P Stott (12) 41. B: G Schwarz (15) 38. C: I Satalic (21) 37 cb. D: B Faulks (34) 42. 2B: L Frigo (28) J Griffiths (30) 49. Scr: A Greenland (7) 32.

WOOLLAHRA: Men: Par: Cup: F Kleiner (Patron’s Cup Winner) (29) 8 up cb. H Nancarrow (Patron’s Cup Runner Up) (17) 8 up. Div 1: M Williams (0) 3 up. Div 2: H Nancarrow (17) 7 up. Div 3: F Kleiner (29) 8 up.

WYONG: Men: Stableford White: A: B Dodd (11) 39 cb. B: S Edwards (14) 43. C: B Triggell (23) 38 cb. 2B Agg: S Edwards M Kenny 79.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B: Murray: C Ryan (32) A Ballantyne (31) 43 cb. Men: A: T Peacock (11) 40. B: D Retallick (19) 36. Lake: A: M McInerney (5) 40 cb. B: J Payne (16) 40. C: B Steele (19) 37.

Our Partners