NSW/ACT Club Results – 20 March 2024

Daily Club Golf Results for Wednesday, 20 March 2024.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: G Birt (20) S Birt (7) 48. 2B Scr: D Keith (5) L Malcolm (-1) 38. 4B Agg: N Walker (20) B Lewthwaite (21) R Darragh (8) 107. A: A Yang (10) 40 cb. B: K Cronin (17) 39 cb. C: G Longley (25) 42. D: M Tey (38) 35.

AVALON: Women: Par: C Thompson (24) 4 up.

BANKSTOWN: Medley: Stableford Black: A: C Wilson (10) 39. A Derrig (5) 38. B: J Houston (17) 41. T Murray (14) 41. C: A Brown (35) 49. Y Zhang (37) 44.

BARNWELL PARK: Women: Par: D Hanlon (14) 2 up. Hole in one: M Camilleri at 5th.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: P Trew (30) M Bleach (23) 49. A: T Kirby (8) 40. B: J Gojnich (18) 39 cb. C: R Lloyd (26) 40. Scr: B Higgins 38.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Canadian Foursome: G Girdlestone (16) M Holt (19) 67.875. Scr: S Warncken F Minati 72. Stableford: W Hall (21) 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: C Freese (8) A Assassa (12) 79. 2B Scr: D Kalamaras D Moeke 51. A: T Trad (9) 37 cb. A Scr: P Aroney 31. B: H Stephenson (17) 34 cb. B Scr: S Van 21. C: J Dunne (21) 34. C Scr: P Bambridge 15 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: J Wilson (27) G MacDonald (19) 46. J Holmes (21) 35 cb.

BONDI: Men: Stableford: L Evans (5) 37. Veteran: M Pashley (9) 36.

BRIGHTON LAKES: Stableford: R Mason (21) 35.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: N Ung (6) B Chin (8) 77. Div 2: X Huyen (18) M Sainsbury (17) 75. Scr: Z Marsh K Cummings 60. A: N Ung (6) 40. B: X Huynh (18) 41. C: L Rose (22) 38.

CARNARVON: Women: Par: 2B: Y Na (26) J Min (24) 10 up. Div 1: D Trevena (15) 5 up. Div 2: J Min (24) 3 up. Div 3: S Greenacre (30) 1 up.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: B Goh (23) M Timbs (12) 47. A: J Dakin (7) 36. B: K Hugo (15) 41. C: B Goh (23) 37. 2B: K Clarke (26) S Mccahery (4) 45. A: C Yun (5) 36 cb. B: H H’ng (17) 37. C: K Clarke (26) 39. 2B Scr: R Magi A Donald 39.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: M Rhode (21) 34. J Schnoor (21) 33. B: J Callanan (30) 38. R Messner (34) 35.

CROMER: Men: Stableford: 2B Multi: M Armstrong G Hughes 87. A: M Walsh (14) 39 cb. B: G Benstead (16) 44. C: G Hallowes (31) 37 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg Scr: C George (+2) A Maroun (5) 64. 2B Agg: D Sheather (2) J Ross (6) 75. C George (+2) 36. Div 1: M Trigona (13) 39. Div 2: S Hwang (21) 39. Div 3: B Leonard (30) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Agg: K Patterson (19) D Barber (12) 74. A: D Barber (12) 41. B: A Bannerman (17) 34. Veteran: Gold: Div 1: E Horvath G Thatcher 78. A: E Horvath 38. B: G Bishop 34. C: G Thatcher 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Ambrose: J Doyon (20) J Roy (13) 57.75.

ELANORA: Women: Stroke: Foursome qlfrs: S Brown (16) S Borean (30) 72.

FINLEY: Women: Stroke: Medal Mar: T Dean (25) 70. B Wilkinson 84.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: N Kennedy (12) 40. B: M Saunders (17) 44. C: M McGrath (21) 38. Scr: N Gates (1) 38.

FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: S Kim (19) A Lee (19) C Peppas (19) 63.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Mar: Div 1: A Neumann (13) 64. Div 1 Scr: R Ericsson 79. Div 2: P Paoli (24) 72. Div 2 Scr: P McGuire 97.

GORDON: Men: Stableford: C Fitzgerald (23) 35.

GOSFORD: Medley: Stableford 2B: White: M Wills J Wills 49. A: G Wilson (9) 42. B: M Crehan (18) 37 cb. C: D Wilson (24) 37. Scr: W Wilson (9) 33.

GOULBURN: Women: Stableford Green: J Christoff (17) 32. V Spnks (19) 31. S Langbein (22) 30.

HOWLONG: Women: Par: A: A Dyer (14) sq cb. B: L Nothrop (34) 3 down.

KAREELA: Men: Stableford: Ambrose: J Prier C Hubbard R Perkins R Connon 57.5.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: S Nanda (2) 38. B Grade: J Herb (13) 36. C Grade: P Best (18) 38. 2BBB: H Haberlin 6 B Neill (17) 46. 2BBB Scratch: C Manuell A Lamble 40.

LEONAY: Women: Stroke: Ambrose: A: T Whiteside J Linfoot C McConnell (12.67) 64.33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: S Diwakar (20) D Schiavello (6) 78. A: D Schiavello (6) 40. B: H Loui (17) 38. C: S Wang (32) 40.

MANLY: Men: Stableford: 2B: A Staunton K White 47 cb. A: N Mcmurray (7) 40. B: K White (19) 41. C: R Cook (30) 38.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: H Winning (16) 34 cb. Div 2: P Cordony (35) 33.

MONA VALE: Men: Stroke: Ambrose: D Allenspach (9) H Woolford (4) M Tomkins (15) A Angelucci (10) 55.25. M Williams D Couldwell J Stuart B Edwards 60.

MONASH: Men: Stableford: A: J Dawber (7) 40. B: J Colley (15) 41. C: B Deverall (20) 43.

MOSS VALE: Medley Stroke A Grade: J Ford (6) 67. R/Up: D Hussey (8) 68. B Grade: R Day (17) 70. R/Up: C Drake (17) 71 cb. C Grade: M Fenwick (21) 68. R/Up: D Bull (21) 70. D Grade: P Barry (27) 66. R/Up: G Bond (49) 70.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: R Crook (6) D Porter (12) 47. A: B Kim (11) 40 cb. B: G Steer (20) 38 cb. C: N Ryan (28) 39 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: P Metham (15) 40 cb. P Power (14) 40. C Mawson (10) 39. B: D Hellmirich (18) 41. J Mudie (18) 38. G Rocher (16) 35 cb. C: W Strong (24) 40. W Morley (31) 35 cb. S Barrett (27) 35 cb. Brushbox: A: R Palmer (11) 38 cb. M Peebles (4) 38 cb. J Ingleton (15) 38. B: P Wheatley (19) 41. M Balsarini (21) 38. K Woodley (23) 37 cb. C: S Jones (25) 40. P Buckley (25) 38. D Shepherd (24) 35 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B Scr: D Storey (1) 41. R Savage (7) 41. 2B: D Storey (1) 47 cb. R Savage (7) 47 cb. A: R Savage (7) 41. B: S Janczuk (14) 40. C: R Domabyl (19) 38 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: R Sleiman (12) D Zaiter (21) 46. A: R Easterbrook (1) 39 cb. B: M Clout (17) 40. C: M Rushwan (21) 41. D: R Smith (32) 40. Scr: W Reece (0) 35 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: R McDonald (15) B McDonald (6) 49. A: M Bambagotti (12) 42. B: C Boyd (18) 40. C: Y Park (21) 40.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: A Richmond (17) S Pascoe (16) 46 cb. 2B Scr: M Urquart (1) T Spain (6) 38. A: G Sayer (6) 40. B: L Collins (17) 38 cb. C: A Skinner (26) 38.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: C Beeton (17) 49. L Hedley (30) D McIntosh (8) 43.

RANDWICK: Women: Par: A: M Sakakibara (18) 4 up. B: P Litten (23) 5 up. C: J Falla (31) 4 up. D: J Yeats (37) 4 down.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: J Webber (9) W Popplewell (13) 82. A: J Webber (9) 41. B: G Smith (16) 40. C: S Cooney (37) 41 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford: P Hanna (19) 36 cb. L Thomas (11) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Par 2B: White: S Moraitis (18) P Moraitis (21) 11 up. Scr: S Jagot (2) A Revai (+1) 7 up.

THE COAST: Men: Stableford 4B: White: J Bergin (6) D Truong (13) 48. A: J Horo (15) 41 cb. B: B Kresner (38) 42. Scr: M Roberts (5) 34.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: M O’Brien (9) 69. B: N Finn (15) 68. C: S Rempel (20) 71. D: G Huxtable (27) 71.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: R Lee (18) M McKinnon (9) C Clark (6) L Buxton (10) 93. A: C Clark (6) 41. B: R Lee (18) 43. C: A Wooldridge (23) 40. D: N Cowan (35) 43.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: A: R Pearce (7) 38. A Scr: M Pearce (+5) 43. B: M Nicol (17) 39. C: P Fair (26) 39.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: K Daniels (22) A Aitken (11) 48. A: G Wang (9) 39. A Scr: A Sutton 0. B: M Bateman (14) 39. B Scr: M Bateman 12. C: J Walker (29) 37. C Scr: B Appleyard 25.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: P Butcher (29) C Jones (19) 46. A: D Rodd (9) 39. B: L Kelly (15) 35 cb. C: P Harvey (29) 36. 9-hole: S Wallace (26) 19 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: T Seymour (9) 41. B: S Willis (16) 39 cb. C: N Oberg (30) 42. Scr: R Lancaster 34.

WYONG: Men: Stableford Team: White: A: C Burnham P Watson P Hetherington R Hayes 87. A: T Tynan (7) 38. B: S Sinclair (14) 40. C: G Richardson (20) 42.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: K Bridgeman (23) 36. B: I Cocks (29) 37. C: L Thomson (42) 37.

Our Partners