NSW/ACT Club Results – 13 March 2024

Daily Club Golf Results for Wednesday, 13 March 2024.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: B Jo Y Kim 49. 2B Scr: A Birtles A Hughes 40. Team: C Chae B Jo Y Kim D Nam 114. A: N Payne (11) 41. B: J Spencer (6) 41. C: H Chung (24) 42. D: P Constantine (32) 38.

AVALON: Women: Stroke: J Pike (25) 92.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: E Fraser (6) 41. S Dean (8) 38. B: S Ham (13) 42. O Gebara (17) 40. C: D Hogg (25) 41. K Gray (25) 39. D: K Gray A Lee 80.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: L Gilmour (20) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: B Fontaine (15) 40. B: B Murphy (17) 39. C: R Titley (23) 42.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Ambrose: A O’Sullivan (28) M Sotiropoulos (4) J Meers (10) D Coulpasis (9) 49.625. Scr: G Butler I Sneddon S Shah S Warncken 61.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: T Poulos M Belos 75. 2B Agg Scr: G Heffernan S Terkalas 61. A: G Whitaker (11) 38. A Scr: A Demidjuk 34. B: D Reading (15) 41. B Scr: B Mitchell 26. C: C Kalogrias (21) 40. C Scr: C Romanovski 17.

BLACKHEATH: Men: Stableford: S Murphy (5) T Cleary (15) 44 cb. R Delaney (13) 37 cb.

BONDI: Men: Stableford: J Lefbom (11) 41. Veteran: K Boden (15) 36.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: J Purcell (11) 39 cb. B: B Godzik (12) 42. C: J Levi (27) 45. A Scr: A Arnold (-2) 37.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: S MCCarthy (16) P Owen (1) 50. S McCarthy (1) 41.

BRIGHTON LAKES: Par: S Moon (23) 2 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: B Regan (7) S Bugdayli (10) 47 cb. Div 2: J Tuovinen (31) W Brooking (26) 49. 2B Scr: M Dowd A Marsh 44. A: B Regan (7) 41. B: A Er (12) 40. C: J Rampling (32) 41.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: J Page M Ross S Chapman S Miller 61.125.

CARNARVON: Women: Stableford: Team: L Lee (35) J Park (40) J Park (40) L Kim (37) 93. Div 1: J Lee (17) 41. Div 2: J Kwon (24) 39. Div 3: A An (32) 38.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: D Hemmings (11) R Tang (8) 76. A: J Dakin (6) 40 cb. B: S Pak (14) 37 cb. C: F Mesiti (22) 38. 2B Agg: D Bloom (12) 75. B Zubrycki (19) A: D Bloom (12) 41. B: J Lim (15) 38. C: J Martin (22) 38 cb. 2B Agg Scr: B Lambert C Rowe 72.

CROMER: Men: Stableford: Split Six: B Thomas (16) R Knapp (21) 73. A: B Thomas (16) 45. B: H Ryden (26) 41. C: T Lyndon (31) 39. Scr: J Thomas 35.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: L Bamford (18) 38. B: R Moroney (26) 38. C: M Pierce (30) 36. D: B Medham (38) 37. Scr: D Rann (10) 26 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: B Davies T Fagalilo 49. 2B Scr: L Flack H Kim 40. Div 1: D Begg 38. Div 2: P Burge 40. Div 3: T Fagalilo 39. Scr: H Kim 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford 4B: White: A: S Beaton (14) B Wilson (21) 46. R Foaese (12) 39. Veteran: Gold: A: M Norris (7) 39 cb. B: S Duckett (20) 38. C: T Walsh (27) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: P Curran (11) 38. B: T Douglas (17) 40. C: D Roper (21) 39 cb. Scr: J Whiteford (1) 32 cb.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: D Hemming (9) 36 cb. B: M Smith (16) 37 cb. C: C Skomarow (22) 39. D: J Nucifora (28) 36. Scr: D Beer (1) 33.

FINLEY: Men: Stableford White: I Armer 37. Women: K McCaw (26) 35 cb.

FOX HILLS: Women: Stableford: Bowl: S Donovan 38 E Edwards 38. S Donovan (15) 31.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Team: S Taranto (14) P Goulbourn (16) A Mann (13) R Crowfoot (35) 49. Div 1: P Wallis (11) 38. Div 2: J Tolley (27) 36. 9-hole: R Gresty (13) 16.

GORDON: Men: Stableford: P Webb (21) 39.

GOSFORD: Medley: Par: Black: A: S Robinson (12) -3. B: M Wadeley (14) -4 cb. C: R Laing (23) -5. Stroke: A Scr: G Drennan (4) 76. B Scr: M Wadeley (14) 81. C Scr: R Laing (23) 89.

GOULBURN: Women: Stableford Irish Team: Green: M Webb (19) G Prigg (26) M Antony (32) A Craig (35) 88.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: P Bongetti (24) 35 cb. B: A Lee (27) 36.

KAREELA: Mxd: Stableford: Team: G Eling (21) G Knight (31) C Martin (27) W Duhigg (31) 91. A: J Devlin (8) 40. B: W Walkerden (18) 42. C: T O’Shea (22) 41.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: C Johnson (20) P Perivolaris (20) 45 cb. A: A Adam (5) 38 cb. B: P Swan (14) 40. C: C Cotton (27) 41. Scr: J Nikiforidis 33 cb. Veteran: P Swan (14) 40.

LEONAY: Women: Stroke Medal Mar: White: Div 1: J Sutcliffe (19) 71. Div 2: R Chruszcz (35) 71 cb.

LONG REEF: Men: Stroke: Ambrose: R Bockman J Little R Cordaiy D Karlsson 57.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Multi: Black: W McAlpine (28) D Waugh (15) 81. A: G Glenday (10) 39. B: T Maluccio (16) 39. C: I Bevan (23) 42. Scr: G Ballantine (1) 34.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: B Elliott (12) J Seaman (14) 72. B Elliott (12) 39.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Hegarty D Herron 79. A: D Herron (10) 41. B: B Balakrishnadas (36) 39. Women: Div 1: P Glover (19) 39 cb. Div 2: P Cordony (37) 44.

MONA VALE: Men: Stableford 2B Agg: White: M Caine A Peagam 77. Scr: J Corroto J McLeod 78. M Weighill (27) 46.

MONASH: Men: Stableford: A: C Abbott (3) 41. B: C Holmes (16) 41. C: H Savitz (31) 41.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: K Hitchen ( 8) 37 cb. R/Up: C Kirby (10) 37. B Grade: K Narayan (16 ) 41. R/Up: D McGuinness (19) 37 cb. C Grade: R Cashmere (25) 39. R/Up: P Rumble (23) 36. D Grade: B Williams ( 28) 36. R/Up: P Moore ( 31) 35. 4B Multipiler: J Williamson & R Lundgren. 79. R/Up D Tyler & I Battersby 70.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: C Kim (20) J Hull (9) 77. A: S Kim (10) 42. B: C Kim (20) 40. C: P Probets (22) 40.

NELSON BAY: Men: Stroke: Gymea Lily: A: J Clark (10) 66. I Skoda (15) 67 cb. J Foote (15) 67. B: T Workman (18) 69 cb. C Ermer (17) 69. S Parrott (16) 70 cb. C: C Gray (27) 66. M Wojko (25) 74. T Smith (25) 76 cb. Stableford: Christmas Bush: A: H Payne (5) 38 cb. P Rigby (15) 38 cb. T Short (8) 38. B: D Graham (23) 38. W Strong (23) 36 cb. J King (19) 36. C: L Erskine (37) 47. J Ambrose (33) 37. D Evans (31) 36.

NOWRA: Men: Stableford: A: W Barwick (14) 42. B: C Armstrong (20) 40.

NSW: Stableford: Medley: 4B: P Best (23) C McDonald (26) 49 cb. Men: A: B Fairclough (4) 40 cb. B: M Yetman (13) 37. C: I Haege (21) 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: 2B Agg: P Deehan (7) B Mcdonald (12) 77 cb. A: P Deehan (12) 42. B: R Wehbe (15) 42. C: R Ruston (25) 43. D: P Hall (36) 42. Scr: C Kim (1) 31 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: D McAllister (13) I McGill (16) 48. A: M Newman (10) 39 cb. B: D McAllister (13) 42. C: G Harris (21) 40 cb.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: R Oldham (9 GSC) P Zadrevec (6) 76 cb. 2B Agg Scr: D Eun (+4 NSW GC) N Abdul (+6 Twin Creeks) 80. A: D Clarke (8) 38. B: L Thompson (13) 39 cb. C: B Sayer (21) 43.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: J Feetham (17) 39. Div 2: G Kouvelis (25) 36. Div 3: C Chappell (32) 38. Div 4: J Yeats (37) 34.

RICH RIVER: Women: Stroke East: Green: A/Medal: N Horneman (12) 66. B: A McKiterick (28) 67. C: M Howell (29) 67.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: B McDonald (9) 70. A Scr: S Kim 81. B: G Dreyer (15) 70. B Scr: P Pannozzo 91. C: J Camroux (19) 66. C Scr: J Choi 94. D: P Peachey (26) 71. D Scr: P Tkachuk 99. Medley: Stableford: R Farmer (27) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Phillips (18) P Binskin (22) 99. Scr: H Kim (+1) C Carruthers (+7) 79. A: K Bone (11) 39. B: J Phillips (18) 43. C: W Ng (22) 39.

TALLWOODS: Men: Stableford White: S Murray (25) 42. L Burke (18) 37.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: S Jagot (2)T Heaton (-2) 46. Scr: S Jagot T Heaton 45. Trophy: The Australian GC bt New South Wales GC.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: F Neill (16) J Ford (26) 48. Scr: T Sidley B Reichman 37. A Holman (18) 39. M Joseph (10) 38. Scr: T Coroneo 33. 9-hole: K Lucas (17) 15.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: K Jackson (11) 39. B: D Dollard (17) 41. C: G Owen (22) 40.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Walsh (17) P Gould (26) 50. 4B Scr: R Oliver (+1) N Miller (3) 38. A: M McKinnon (9) 39. B: R Witkamp (16) 44. C: M Glianggurd (20) 36. D: G McCarthy (28) 40.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: P Moorehead (36) J Martlew (14) 47. 2B Scr: J Tolomeo P Borg 41. A: M Thomas (2) 42. B: D Brien (14) 39. C: C Lee (19) 37. Scr: J Tolomoeo (+2) 36.

VWGA: Women: 2B Stableford: Salver: K Mayoh (Monash 19) C Lozano (Randwick 28) 47. Div 1: L Baker (Roseville 27) A Austin (Roseville 20) 42. Div 2: C Shean (Randwick 30) J Butcher (Randwick 37) 44. Snr Veteran: T Huthwaite (Woolooware) V Hewitt (Woolooware) 40.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A Munro (29) L Roren (18) 47. A: D Wells (10) 41. B: M Pile (16) 40. C: A Munro (29) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: B Latham (9) K Link (29) 46 cb. A: D Rodd (10) 40. B: S Campbell (16) 35 cb. C: M Cohn (20) 38. D: C Whitting (25) 39 cb. 9-hole: D Lee (13) 19 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: J Frazer (13) 41. B: J Hammond (15) 39. C: D Kuberre (25) 45. Scr: D De Traubenberg 40.

WYONG: Men: Stableford Team: White: S Fallon P Garnam S Dashwood 81. A: S Dashwood (8) 43. B: B King (13) 42. C: M Hobson (25) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: 4B: Lake: M Shell (23) A Buckley (10) 45.

Our Partners