April 17, 2024

NSW/ACT Club Results – 12 March 2024

NSW/ACT Club Results – Club Banora Golf Club

Daily Club Golf Results for Tuesday, 12 March 2024.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: M Seo (31) S Park (20) 45 cb. J Wells (40) 44.

AVALON: Men: Stableford: I Taylor (20) 36.

AVONDALE: Women: Par: Div 1: L Xiao (13) 3 up. Div 2: M Docker (23) 4 up. Div 3: L Stanwell (32) 1 up.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: Div 1: I Westley (9) 40. Div 2: R Levi (14) 35 cb. Div 3: C Christian (22) 36.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (23) 38.

BAYVIEW: Medley: Stableford: A: J Baker (14) 35. B: J Cooper (16) 38. C: M Sheer (24) 38. Women: C Freeman (10) 34.

BONNIE DOON: Women: Stroke: A: C Weller (16) 69. B: B O’Toole (26) 77. C: S Palmer (34) 76. Scr: M Neeson (10) 26.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par White: A: C Nianios (2) 2 up. B: K McNamara (19) 4 up. C: P Linegar (33) 4 up.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Massad (10) D Simicevic (18) 48. 2B Scr: J O’Connor J Mitchell 38. A: R Laskazeski (11 Camden) 39. B: J O’Conner (13) 43. C: J O’Brien (35) 40.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Ambrose: J Diggins (13) N Burchall (15) L Evans (7) S Petrini (23) 50.75.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford 4B Agg: White: R Wallace F Messner 75.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B Agg: C Moffat J Smith 40. G Vaughan (15) 40. J Smith (15) 38. Veteran Men: Green: M Sharman (23) 38 cb.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: S Martin (27) 35. Div 2: A Kendal (42) 33.

FORSTER TUNCURRY: Women: Stroke: Forster: A: J Ervin (13) 66 cb. A Scr: S Stokes (13) 81 cb. B: D Bianco (27) 66. B Scr: S Georgia (22) 90. C: B Wright (31) 64. C Scr: F Lyons (28) 95.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: K Wendell (34) P Ridgley (21) 47. A: R Howard (10) 39. B: P Kent (15) 39. C: J Wallace (26) 37.

GOSFORD: Women: Stableford: Ambrose: D Flanagan (26) B Way (30) R Krahe (19) G Harvey (34) 83.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: A Locke (12) 39. B: S Hession (16) 37. C: W Horsefall (26) 44. Scr: S Thompson (6) 31.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: D Croot (11) 38. Div 2: N Sheffield (18) 40. Women: Gold: D Hanagan (20) 39.

KILLARA: Women’s Stableford Division 1: Nett: D Chan (9) 41. Division 2: Nett: J Best (22) 40. Division 3: Nett: F Taylor (28) 38. Division 4: Nett: J Zhao (32) 36. Gross Overall: D Chan 32 Granmothers Trophy: J Best (22) 40. Emeritus Cup: C Murchison (35) 31. Grandmothers Spoon: F Benoit (35) 16.

LAKESIDE: Medley: Stableford: Team Agg: S Hungerford (5) T Pane (18) S Diwakar (16) R Southwell (16) 94. A: C Payne (10) 39. B: M Goonan (18) 42. C: A Mortier (24) 41.

MANLY: Women: Par: Div 1: J O’Hagan (12) 3 up. Div 2: A Page (28) 5 up. Div 3: C Blampied (38) 2 up cb. Stableford 9-hole: Gold: H Hamiltion (39) 21.

MARRICKVILLE: Men: Par: S Maclure (18) 4 up. Scr: D Jones 2 down. Women: Stroke: L Williams (19) 57. Scr: J Wallas 75. Medal Mar: Div 1: L Williams. Div 2: S Mooney. Hole in one: L Williams at 12th.

MONASH: Women: Stableford: 2B: K Bartroff (48) K Wynne (35) 45. A: C Zhang (17) 36. B: G Lambourne (28) 40. C: F He (48) 38.

MOSS VALE: Women’s Par A Grade: M Grady (24) -1 cb. R/Up: L Poulton (19) -1. B Grade: P Kull (25) +1. R/Up. J Smith ( 32) 0. C Grade: J Wolf ( 53) +3. R/Up: L Ainsworth ( 41) -2 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Woo (20) E Yi (25) 50. J Kim (21) 45.

NELSON BAY: Women: Stableford: Gymea Lily: A: L Drake (18) 37 cb. J Bezuidenhout (16) 37. J Hazer (22) 36 cb. B: L Kerr (29) 37. J Petith (28) 35 cb. J Newsham (25) 35. C: S Barnes (45) 36. H Crutch (39) 35. D Hall (40) 33.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Marks (22) D Harwood (21) 46. White: A: P Banbury (3) 38. B: V Lloyd (18) 37. C: P Marks (22) 37. Black: D Kong (20) 37.

NOWRA: Veteran: Stableford: 2B: G McVey (24) J Winspear (37) 49. M McVey (24) 41 cb. Women: 2B: L Hatchman (27) L Weatherill (17) 42. C Bright (31) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: J James (15) B Lee (12) 79. A: Z Delevski (11) 38. B: J James (15) 44. C: E Huber (18) 39. Scr: M Todd 39.

RICH RIVER: Medley: Stableford: West: A: J Clancy (11) 40 cb. B: D Edgar (20) 39. C: R Bisset (25) 37 cb.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Div 1: S Fortin (11) 66. Div 2: J Madsen (25) 67. Div 3: K Inglis (36) 68. Stableford: M Joseph (26) 37. 9-hole: L Quilter (43) 17. J Gleeson (38) 18.

RYDE-PARRAMATTA: Stroke: Div 1: J Sung (18) 68. Div 1 Scr: Y Lei 80. Div 2: L Lee (25) 72. Div 2 Scr: E Lee 97. Div 3: S Rhee (40) 39.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: R Smith S Patterson 74. A: R Smith (10) 37. B: M Sheldon (15) 38. C: D Kidd (21) 39. D: R Ferrucci (26) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: M Minho (7) 41. B: B Beak (14) 40. C: B Worrell (32) 42. Women: Par: A: S Park (23) 6 up. B: A Rhee (32) 6 up.

TALLWOODS: Women: Stroke Ambrose: Green: K Hedges M Richards 69.5. K Edwards J Hicks 69.75. Stableford 9-hole: Men: Yellow: E Taylor (19) 22. S Prykaza (20) 21. Women: D Horsell (28) 19 cb. T Hamilton (27) 18 cb.

TOCUMWAL: Women: Stroke: Medal Mar: A/Medal: M Pearce (12) 69. B: H Barker (40) 73.

TOUKLEY: Women: Stroke: Div 1: D Andrews (16) 75. Women: C’ship: O Arneil (25) 88. Stableford: Div 2: G Bryant (24) 39. Div 3: M Bird (32) 41. Div 4: L Hough (42) 42.

WAKEHURST: Women: Stroke: A: R Charnell (12) 67. B: R Chuter (31) 75. C: M Fitzsimmons (34) 77. Stableford: A: N Sacco (30) 31. B: R Neighbour (31) 36.

WARRINGAH: Women: Stableford: Irish Team: O Yoon (19) D Tomkins (22) J Shim (27) C Holmes (29) 80 cb. Div 1: O Yoon (19) 34. Div 2: M Shimmins (33) 35. Div 3: S Littler (44) 36. 9-hole: B Emerson (36) 18.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: S Williams (36) 37. V Smith (27) 35.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: 2B: J Nelson (21) L Fuller (18) 49. P Barrett (42) 42.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: J Dawes (6) 37 cb. B: D McFarland (19) 42. C: R Stapleton (27) 39. Murray: A: K Barry (16) 41. B: S Maynard (27) 39.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: B Wyatt (12) 20. T Evans (18) 20.

Our Partners