April 17, 2024

NSW/ACT Club Results – 7 March 2024

NSW/ACT Club Results – Castlecove Country Club

Daily Club Golf Results for Thursday, 7 March 2024.

ANTILL PARK: Stableford: 2B: D Humphries L Mccormack 49. Men: A: B Jarman (7) 41. B: L Mccormack (18) 43. C: B Sharp (20) 40. Women: S French (39) 36.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: K Hemingway (15) T Shanahan (38) 47. A: S Wakeling (25) 41. B: T Shanahan (38) 39.

AVONDALE: Men: Stableford: Team Agg: J Loughnan (30) J Mildren (15) B Howell (32) L Sheringham (33) 115. White: A: I Skinner (9) 37. B: G Scott (17) 40. C: D Cutting (23) 39. Scr: D O’Donovan (+7) 39.

BANKSTOWN: Women: Stroke: 2B: S Ku J Kim 58. A: S Ku (23) 65. A Scr: J Kim (13) 86. B: M Lee (33) 73. B Scr: M Akers (30) 104.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: I Westley S Beck 44. V Tekura (14) 40. Scr: K Beck 32.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: A: C Conder (8) 37. B: A Anderson (25) 43. C: R Ferguson (28) 47.

BLACKHEATH: Women: Stableford: S Gardner (23) 63.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Agg: S Barter (21) U Ohman (13) 78. A: A Phimmachanh (12) 37. A Scr: M Kelly 36. B: U Ohman (13) 41. B Scr: U Ohman 28. C: A Driscoll (24) 41. C Scr: S Barter 20.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: M Tomkins (15) R Peel (32) 74. 2B Agg Scr: W Linden L Mc Laren 66. A: P Nonnenmacher (4) 41. A Scr: H Al Salemi 35. B: M Tomkins (15) 38. B Scr: C Pateman 24. C: L Morgan (21) 41. C Scr: K Bate 22. Challenge: L Morgan (21) 41 cb.

CAMPBELLTOWN: Par: Veteran Men: G Nicholls (9) 3 up. D Olsson (20) 2 up. Veteran Women: L Kelly (29) 3 up. C Foster (24) 1 up.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: R Chung (23) Y Choi (35) 51. Men: Div 1: D Seo (16) 43. Div 2: J Fung (21) 42. Women: M Jung (37) 38.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: J Deen (5) 71. Div 1 Scr: J Deen 76. Div 2: S Hunt (25) 73. Div 2 Scr: S Hunt 98. Div 3: S Follington (38) 81. Div 3 Scr: J Hill 119 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: J Hyde (12) 38. B: B Oldham (14) 39. C: V Willmoth (23) 38. Women: R Messner (33) 34.

CROMER: Women: Par: Medal Mar: A: S Pham (17) 1 down. B: L Cameron (30) 5 down. C: T Minami (40) 2 down.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: G West (23) B Taper (20) 48. 2B Scr: J Wood T Wood 35. A: M Kelly (8) 15. B: J Krause (16) 39. C: G West (23) 40.

EASTLAKE: Men: Stableford: A: I McCallum (16) 42. B: R Donald (24) 39 cb. Scr: A Valdy (0) 35. Women: White: S Packham (29) 33.

ELANORA: Men: Stableford: M Koop (13) 40.

FORSTER TUNCURRY: Medley: Par: Forster: A Morrison (22) 5 up.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: K Ackroyd (16) D Bisram (10) 48. A: D Bisram (10) 38 cb. B: K Ackroyd (16) 40. C: A Borg (22) 39.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Mar: A: D Simpson (22) 72 cb. R Te Amo (29) 72. A Gollan (24) 74. B: R Rorison (31) 73. M Campion (41) 81 cb. K Axtell (35) 81.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Multi: L Meli (36) F Hewitt (31) 89. Men: A: K White (11) 41. B: X Guo (19) 40. C: G Friedmann (21) 35. Women: R Jung (21) 39.

GOSFORD: Women: Par: L Freeman (45) 2 up. Stableford: 9-hole: N Fowler (28) 18.

HOWLONG: Medley: Stableford: I Campbell (14) 37 cb. Veteran: A: D Cowan (15) 38. B: J Blunsden (18) 34 cb. C: P Scholten (28) 37.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: N Freeman (15) 39 cb. Div 2: D Nicholson (26) 42.

KOGARAH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: W Goodwin (19) 74. Div 2: C Kelly (31) 75.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: B Jenkins (4) 41. B: G McIntosh (17) 43. C: S Jeong (22) 38. Women: K Adams (21) 32.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: B Evans (11) S Malesevic (13) 43. 2B Scr: M Cain P Homan 36. A: K Gordon (13) 42. B: P Wallace (14) 40. C: R Olencewicz (23) 37. Hole in one: N Donohoe at 18th.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: M Tran (8) J Sherson (+1) 71. 2B Agg Scr: G Niess T Shipway 65. A: M Tran (8) 38. B: F Pagano (14) 39. C: S Schomber (21) 36 cb.

MANLY: Medley: Stableford White: S Longes (18) 41. Women: 9-hole: Yellow: J Hughes (21) 16.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: J Broun (19) 42. L Mar (27) 42.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B: White: M McAlister S Moore 49. A: T Zabakly (12) 41. B: D Cordina (16) 40. C: D Vartuli (21) 42.

MONA VALE: Women: Stableford: A: J Buckley (Elanora 18) 36. B: K Corcoran (28) 37. C: L Waterhouse (37) 40.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: M Kim (18) 35. Div 2: J Tourlas (32) 39. Div 3: M Park (38) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Marks D Harwood 46. 2B Scr: C Russell T Brown 35. Black: F Fink (14) 38. Men: A: D Manchee (10) 36. B: J Stephens (15) 35. C: R Rolfe (27) 37. Women: L Mills (22) 34.

NOWRA: Women: Stroke: American Foursome: J Jones J Levi (28.78) 74.62.

OATLANDS: Women: Stroke: A: P Skelton (11) 68. B: A Park (33) 70. C: J Leeds-Roberts (35) 70.

PENRITH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: B McGrath (18) J Ogle (5) 74 to playoff. Div 2: P Tunchon (28) L Roberts (25) 77 to playoff. Div 3: P Hatch (31) 78.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Split Six: R Ormsby (19) B Goodsell (13) W Lloyd (21) L Johnson (30) 87. J Cincotta (20) 40.

RICH RIVER: Men: Par: East: A: G O’sullivan (4) 5 up. B: T Fleming (17) 7 up cb. C: T Wines (21) 4 up.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: R Plummer M Ryan 73. White: A: P Doerner (7) 38. B: S Kouros (19) 41. C: K Longland (27) 38. Green: R Li (26) 38.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: C Lamont (9) 40. B: N Hodgkinson (13) 41. C: G Irwin (23) 40. D: T Flint (26) 36.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: A Radevski (+1) G Barron (8) 47. 2B Scr: W Wang (+1) D Shneier (1) 43. A: G Binskin (6) 40. B: G Wolman (17) 40. C: L Yong (21) 43. Scr: D Shneier 38. Visitor: J Jiang (25) 37. Women: K Moses (16) 30. Men: 2B: Gold: I Timewell (19) W Kilcran (23) 42. I Timewell (19) 35.

STRATHFIELD: Stableford: Men: A: H Wang (15) 38. B: G Roach (22) 36. Women: M Lim (54) 30. Women: Stroke: A: S Choi (15) 66. B: S Gim (31) 65.

TALLWOODS: Women: Stableford: J Puxty (20) 37. M Byrnes (26) 34. 9-hole: Yellow: S Barnett (45) 19. D Horsell (33) 18.

THE COAST: Veteran: Stableford: J Hogan (17) 37. Women: Stroke: Matchplay: C Fukushima bt C McDonald 3-1.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Morris (20) 39. B: J Webb (31) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: A Bowler (40) 38. 9-hole: W Boyd (17) 23.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Mar: A: D Taylor (22) 72. B: E Briand (35) 71. B Lang (41) 74.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Mar: Black: P Smith (24) 68. Div 1: A Steeden (13) 68 cb. W Burton (15) 68. K Stevenson (9) 69. Div 2: M Holloway (17) 72. N Themsen (17) 73. E Steeden (22) 75. Div 3: D Clark (29) 71 cb. G Goswell (26) 71. W Beckenham (26) 73 cb.

WYONG: Women: Stroke: Div 1: J Richards (21) 71. Div 2: B Barnett (28) 73. Div 3: C Outred (36) 75.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: R Zubin (11) 40. B: N Byrne (19) 40. C: J Jolley (23) 43. Murray: A: L Clark (13) 39. B: I Croft (18) 37 cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: B Digger Dunne (13) 23. Red: R Douglas (11) 24.

Our Partners