NSW/ACT Club Results – 29 February 2024

Daily Club Golf Results for Thursday, 29 February 2024.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: G Richards J Malcolm 77. L Kilgannon (8) 43. G Richards (18) 41. F Jama (23) 37. Women: S French (38) 33.

ASQUITH: Women: Stableford: J Williams (20) 37. 9-hole: H Dodshon (30) 21.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford 2B: White: K Meyn (2) L Knight (29) 50. H Matar (4) 40. Scr: B Meyn 37.

BARNWELL PARK: Veteran: Par: A: B Kelly (6) 5 up. B: H Springord (19) 8 up. C: B Jenson (32) 7 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: C Shah (8) 37. B: M Kean (17) 34. C: T Ferguson (22) 36.

BLACKHEATH: Women: Stroke: Ambrose: L Stevenson R Brown (6.75) 65.25.

BONVILLE: Medley Stableford: B Bienefelt 34.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: H Brind (1) 38. A Scr: H Brind 37. B: J Whitby (18) 38. B Scr: E Stauber 23. C: G Douglas (22) 38. C Scr: G Douglas 18. D: H Brind (1) G Douglas (18) 80.

CAMDEN: Men: Stableford: Team: G Pratt (16) I Goodall (23) W Eagles (10) A Kelly (15) 88. A: B Moyes (3) 38 cb. A Scr: A Haddad 34. B: G Pratt (16) 38 cb. B Scr: V Mudaly 24. C: S Ireland (20) 37. C Scr: K Westerland (Macarthur Grange) 15.

CAMPBELLTOWN: Stableford: Veteran Men: A Lambert (20) 41. T Nash (20) 38. Veteran Women: F Keane (17) 36. C Foster (24) 32.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B Agg: C Arezo (14) P Shehadie (17) 81. Men: P Shehadie (17) 42. Women: K Roh (15) 36.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: A Lal (20) 74. Div 1 Scr: J Deen 87. Div 2: L Chan (31) 80 cb. Div 2 Scr: C Bae 108. Div 3: S Follington (38) 83. Div 3 Scr: S Follington 121 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: P Cers (17) 2 up cb. B: A Wallace (19) 2 up. Women: P Orriss (26) 2 up.

CROMER: Women: Stableford: A: L Power (20) 35. B: V Lankow (25) 37.

CRONULLA: Men: Stableford 2B: Black: J Adams G Mawson 48 cb. Medley: M Alison (2) 40. G Mawson (17) 41. I Davies (28) 40. Scr: D Ettridge 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: C Williams (9) 44. Div 2: J Lichaa (19) 44.

ELANORA: Men: Stableford: S Spring (22) 37.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Multi: I Paton (20) J Wilcox (20) 68. Men: A: J Oh (12) 35 cb. B: D Douwes (18) 37. C: J Wilcox (20) 40. Hole in one: D Bisram at 15th.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: A Gollan (24) 31. K Axtell (35) 29. V Hughes (21) 28 cb. R Rorison (31) 28 cb. D Simpson (22) 28.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: B Johnson (11) I Hammer (18) 46 cb. Men: A: B Johnson (11) 35. B: V L Pham (13) 39. C: G Deacon (21) 39 cb.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: S Anderson (19) 35.

HOWLONG: Medley: Stableford: M Shelley (20) 37. Veteran: A: P Moss (14) 40. B: R Chapman (20) 37. C: K Garfield (25) 43.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: K Bell (6) 41. Div 2: K Hawkins (22) 39.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: R Kuipers (17) P Gibbs (12) 47. 2B Scr: L Cupples S Archer 33. A: P Gibbs (12) 37. B: K Mitchell (14) 37. C: T Davies (28) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: D Kim (30) 42.

MANLY: Mxd: Stableford: F Nyman (22) 37.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1: T Ortiz (17) 40. Div 2: M Williams (27) 41.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Yewdall P Canty 77. A: P Spratt (6) 41. B: A White (18) 41. C: L Morgan (26) 41.

MONA VALE: Women: Par: R Hooper (20) 4 up.

MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: S Kim (10) 76. Div 1 Scr: S Kim 86. Div 2: F Gallagher (27) 70. Div 2 Scr: S Kim 97 cb. Div 3: K Hammond (36) 74. Div 3 Scr: S Cho 108.

NELSON BAY: Men: Stableford: P Campbell (15) 39. Women: A: J Knott (40) 33. B: C Beattie (17) 32. C: C Ledingham (29) 31.

NORTH RYDE: Women: Stableford: B Evennett (35) 41.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Harrs A Wiseman 47. Medley: Black: B Hockey (24) 34. Men: White: A Wiseman (10) 40. Women: S Hawker (16) 34.

NSW: Women: Stableford: A: C Allen (13) 41. B: E Kaiwa (26) 41. C: S Fields (36) 35.

OATLANDS: Women: Stableford: A: L Bechara (19) 37. B: J Davey (28) 38. C: M Lantry (49) 35.

PENRITH: Women: Par: Div 1: D Montgomery (9) 1 down. Div 2: R Kemp (22) 1 down. Div 3: C Kenny (30) 4 down. Shield: R Kemp (22) 1 down cb.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: K Smith (13) 40. Div 2: B Quinn (22) 37.

RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: G O’sullivan (5) 41. B: D Borthwick (13) 42 cb. C: G Cole (19) 41.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: C Archibald S Fawcett 48. A: P Ham (9) 39. B: A King (15) 36. C: M James (20) 42. Green: R Ulrick 33.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: L Mashman R McAuley 45. A: T Johns (10) 37. B: A Hogan (16) 38. C: I Laing (19) 40. D: R Kenney (31) 38.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: C Riethmuller (13) B Blakemore (7) 72. 2B Agg Scr: B Clementson (+5) M Collie (2) 44. A: K Walther (2) 38. B: G Hayes (15) 39. C: J Jiang (25) 35. Visitor: W Huang (26) 37. Scr: M Davis (+2) 36. 2B Agg: Gold: Gold: M Clover (9) B Gates (22) 59. B O’Regan (27) 30.

TALLWOODS: Women: Stableford: H Roslaniec (36) 39. G Taylor (53) 35. 9-hole: Yellow: J Chilton (33) 16 cb. D Horsell (33) 16.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: T Bradford (24) G Williams (13) 49. Trophy: The AGC bt Navy.

THE COAST: Veteran: Stableford: K Austin (25) 38. Women: L Williams (16) 40.

WAKEHURST: Women: Stableford: H Takashiba (18) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: W Fox (21) 39. 9-hole: M Lee (31) 20.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: S Zerby (39) 37.

WORRIGEE VETERANS: Stableford: Div 1: K Stevenson (9) 40. A Steeden (12) 37 cb. C Kennedy (13) 37. Div 2: P Conlon (17) 40. M Peck (22) 37. G Buckley (17) 34. Div 3: L Elliott (25) 34. C Dall’Orto (25) 32. C Tyrrell (29) 31.

WYONG: Women: Stableford: L Wales (22) 36.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Murray: R Hammond (20) 3 up. Lake: A: J Dawes (7) 4 up. B: R Rebesco (15) 2 up cb. C: C Carling (18) 3 up cb. D: B Graham (41) 4 up.

Our Partners