April 16, 2024

NSW/ACT Club Results – 28 February 2024

NSW/ACT Club Results – Camden Golf Club

Daily Club Golf Results for Wednesday, 28 February 2024.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: J Robertson (8) J Ellam (11) 47. 2B Scr: L Malcolm (-1) K Batcheldor (4) 41. Team Agg: J Lumby (21) T Maiolo (21) D Grove (19) J Baker (25) 108. A: J Ellam (11) 43. B: C Guthrie (15) 38. C: B Page (22) 39. D: G Jones (31) 39.

AVALON: Women: Stableford: J Johnson (34) 31.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke Ambrose: White: G Maclean T McIntyre (7.75) 58.25.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: T Strachan K Gray 50. A: D Osterlund (7) 36. C Wilson (9) 33. B: N Wilson (14) 37. P Watson (16) 34. C: K Gray (34) 44. M Colewell (23) 42.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford 2B Agg: White: E Soliola (11) R Griffith (20) 73. Div 1: H James (11) 37. Div 2: B Sprake (15) 38. Div 3: J Mitchell (23) 38.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: D Hanlon (14) 40.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: K Payne (11) 40. B: R Love (15) 41. C: J Vardill (31) 40.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: D Quattromani (25) T Barry (26) 45. G Gallagher (15) 39. A: P Calantzis (8) 37. B: G Street (12) 37 cb. C: J Solomons (29) 38. Scr: G Campbell (Eastlake) 32 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: A: P La Vite W Mitchell 66 cb. A Scr: S Halloran M Henley 52. A: J Martyn (8) 39. A Scr: G Heffernan 33 cb. B: D Salt (14) 37. B Scr: R Humphreys 21. C: J Dunne (22) 36. C Scr: S Flood 13 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: M Allen (10) S Caswell (15) 46. S Murphy (6) 41 cb.

BONDI: Men: Stableford: R Vukoman (20) 41. Veteran: V Dos Santos (17) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: W Smith (6) 40. B: M Gayst (14) 43. C: D Townson (25) 44. Scr: M Evans (0) 34.

BONVILLE: Medley: Stroke: Ambrose: T Punnett A Lees 60.75.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Jol (30) 34.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: N Ung (5) S Dao (18) 48. Div 2: V Narayan (13) P Vongphit (12) 45 cb. 2B Scr: D Marsh K Cummings 42. A: T Mateos (11) 41. B: S Dao (18) 43. C: T Chea (20) 40.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: S Greenacre (30) M Chapman (27) 46 cb. Div 1: S Lee (12) 41. Div 2: Y Yoo (23) 36 cb. Div 3: K Song (29) 38 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: Split Six: D Seo (12) P Mansour (12) 74. A: P Mansour (12) 39. B: J Camilleri (15) 39. C: J Gilbert (26) 38. Scr: A Kneeves 38. Split Six: D Harvey (9) J Calabrese (19) 74. A: M Scuglia (4) 41. B: B Clarke (13) 37 cb. C: R Brown (25) 37. Scr: M Scuglia 37 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: M Wallace (27) 36.

CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: B See Hoe P Mannix 75 cb. A: D Bombara (12) 41. B: A Toole (15) 40. C: B Mcdowell (34) 41. Scr: M Taylor 37.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: L Bamford (19) 42. B: L McKinniery (26) 38. C: L Bell (29) 36. D: S Holst (43) 33.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: F Stevenson G Walker 49. 2B Scr: J Freeman A Maroun 40. Div 1: B Lee (9) 41. Div 2: F Stevenson (18) 45. Div 3: J Baker (26) 40. Scr: J Freeman 38.

DUNHEVED: Medley Stableford: 4B Agg: White: R Davies (23) I Waters (8) 75. Div 1: I Waters (8) 42. Veteran: Gold: T Nuij (14) 39 cb. K Stindl (13) 39. R Estoque (22) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: D Jones (3) 40. B: C Farrington (14) 38. C: B Kelly (21) 40. Scr: S Campbell (0) 35.

ELANORA: Women: Stableford: Div 1: S Grosmann (12) 38. Div 2: G Pearce (22) 40. Div 3: V Fitzgerald (32) 36. J Finley (41) 35.

FOX HILLS: Women: Stableford: L Nethercote (34) 33. D Winterbottom (40) 32.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal: Div 1: A Neumann (12) 68. Div 1 Scr: C Nicol 80 cb. Div 2: R Watson (30) 66. Div 2 Scr: G Gartner 87.

GORDON: Men: Stableford: M Macleod (15) 39 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford 2B Agg: White: O Drennan J Drennan 73. A: P Paul (10) 39. B: N Parker (15) 37 cb. C: O Drennan (33) 46. Scr: S Hardgrave (7) 30.

GOULBURN: Women: Stableford Green: K Weir (16) 36. J Dooley (17) 33. D Bodel (16) 32. W Stewart (12) 31. G Prigg (26) 30 cb.

HOWLONG: Women: Stableford 2B Agg: Yellow: A Lee G Frichot 66 cb.

KAREELA: Men: Stableford: A: A Bryant (10) 37. A Scr: G Stone (3) 33. B: F Padman (17) 41. B Scr: C Meintjes (15) 25. C: C Martin (26) 36 cb. C Scr: T Barber (22) 16.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: D Gannon (+1) S Puskaric (3) 79. A: D Picone (7) 41. B: G Folcarelli (15) 36. C: C Johnson (24) 45. Scr: D Gannon 37. Veteran: J Cooper (20) 40.

LIVERPOOL: Women: Stableford: H Choi (7) 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: Div 1: S Khoury (10) 46. Div 2: J Terzo (13) 39. Div 3: C Kangpin (22) 40.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Multi: J Riley (4) G Groizard (10) 60. J Arrowsmith (17) 35 cb.

MANLY: Men: Stableford 2B Agg: White: J Dougherty (11) R Frost (17) 75. A: B Tallack (5) 39. B: J Dougherty (17) 44. C: P Appleton (31) 38 cb. Scr: E Blake 38.

MASSEY PARK: Medley: Stableford White: A: G Marsh (14) 35. B: M Morrison (37) 39. Women: Stroke: Medal Feb: A: N Newton (13) 68. B: R Woods (32) 69.

MONA VALE: Men: Stableford 2B: Black: M Roh (15) P Hewat (25) 51. E Nankoo (27) 39. Scr: L Tydeman 35. A: J Lean (13) 70 cb. B: D Judge (19) 68 cb. C: P Hewat (25) 67.

MONASH: Men: Stableford: A: M Cummins (11) 43. B: S Schneider (18) 42. C: S Kendler (23) 39 cb.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: P Maslen (4) 42. B Grade: J Springett (13) 38 cb. C Grade: P Rumble (23) 35. D Grade: M Cummings (37) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: L Yates B Christie 46. A: C Jarvis (11) 40. B: G Longe (19) 40. C: D Long (32) 38 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: M Moussa (13) 39. J Ingleton (15) 38. J Venckus (9) 37. B: A Diemar (18) 38 cb. S Rapson (19) 38 cb. B Lawrence (20) 38. C: S Jones (27) 39 cb. B Joncevski (27) 39 cb. B Woodhouse (26) 39. A: S Barnett (14) 38 cb. A Barclay (11) 38. M Pride (9) 36. B: C Tognon (16) 42. J Stokeld (19) 38. A Fisher (23) 37. C: M Balsarini (24) 39. T Newsham (30) 38. F O’Malley (32) 35.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: B Hastings (21) W Lazar (25) 48. 2B Scr: M Gordon (13) A McKie (-1) 39. A: P Bertoni (14) 40. B: K Chang (15) 39. C: L Meakin (27) 39.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: K Priestly (15) C St John (10) 51. A: K Priestly (15) 43. B: B Field (22) 43.

NSW: Medley: Stableford: 2B Agg: P Whalan (12) A Grzetic (3) 76. 2B Agg Scr: M Yetman J Baker 58. A: A Grzetic (3) 42. B: M Dawson (14) 38 cb. C: J Denford (21) 38 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: M Carlin (16) E Kim (26) 46. A: D De Silva (11) 40. B: S Rahmati (15) 40 cb. C: P Lu (23) 37. D: M Cuming (31) 39.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: G Crawley (21) I Ritchie (25) 49. A: E O’Reilly (10) 42. B: R Wheatley (15) 39. C: G Crawley (21) 45. Scr: B Saw 35.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: P Pender (28) M Alefaio (5) 45 cb. 2B Scr: J Burns (3) L McAlister (2 Howlong) 39 cb. A: M Urquart (2 Dunheved) 37 cb. B: S Plummer (12) 40. C: H Chambers (21) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: R Davies (18) R Chue (22) 46. 2B Scr: S Lovegrove L Allen 39. R Hatch (31) 41.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: D Castles (16) 62. Div 2: H Fu (27) 58. Div 3: D Hudson (30) 60. Div 4: K Ford (40) 63. Captain’s Trophy: C Lozano (24) 128. Scr: S Wright (11) 154 cb.

RICH RIVER: Women: Stableford East: Green: A: N Horneman (13) 42. B: K Briggs (27) 41. C: A Speight (30) 36 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: M Harrison (19) G Willett (18) 73 cb. A: W Palmer (3) 39 cb. B: G Willett (18) 40. C: R Dillworth (37) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: C Chen (12) K Lin (18) 76. Div 2: N Morris (22) P Watson (16) 78. A: M Yoon (7) 42. B: P Watson (16) 39. C: K Jung (22) 40. D: R McRae (26) 42. Scr: S Park 33.

STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: J Lindsay (38) E Walters (26) 11 up. 2B Scr: M Reeve (+5) M Hilder (3) 7 up. A: G Cole (3) 5 up. B: T Song (15) 6 up. C: P Kerrigan (31) 4 up.

TALLWOODS: Veteran: Stableford 4B Agg: Green: K Edwards J Panada 68. M Richards J Hicks 65. Men: White: P Hanna (15) 37. L Thomas (10) 36 cb. 9-hole: Yellow: J Roslaniec (38) 18 cb. N Challis (21) 16 cb. Women: D Horsell (29) 18. M Challis (32) 16.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: G Cario (30) N Waterworth (17) 47.

THE COAST: Men: Stableford 4B: White: A Deutsch (33) S Antflick (23) 49. A: T Papley (14) 42. B: G Thomson (19) 45. Scr: K Isch (2) 33 cb.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: B Shaw (12) 64. B: R Bourke (20) 72 cb. C: J Scandrett (26) 72 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: B Dokter (31) D Prest (17) 48. 4B Scr: R Oliver (+2) N Miller (3) 43. A: N Miller (3) 38. B: N Darcy (14) 42. C: J Daly (19) 43. D: S Marsh (25) 43.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: A: A Gray (11) 40. B: T Shakeshaft (17) 40. C: A Montana (21) 38. Scr: M Pearce (+3) 37.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Fung (17) R Taylor (11) 48. A: J Chung (8) 39. A Scr: J Chung 31. B: J Fung (17) 42. B Scr: C Caruana 25. C: G McClellan (25) 37. C Scr: D Goodrich 16.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: P Harvey (27) N Winterton (25) 45. A: J Donnell (12) 37. B: J Calvert (17) 35 cb. C: M Wilson (21) 35. D: D Nelson (30) 37. Trophy: D Nelson (30) 37 cb. 9-hole: B Gaw (13) 20.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: N Colys (8) C Halam (18) 50. A: T Koroneos (12) 39. B: R Lombo (24) 38 cb. Hole in one: B Lukins at 9th.

WYONG: Men: Par 2B: White: P Tomkins H Standen 8 up cb. A: W Smith (9) 3 up. B: G Lunn (17) 4 up cb. C: J Frame (20) 3 up.

Our Partners