February 22, 2024

NSW/ACT Club Results – 10 February 2024

NSW/ACT Club Results –Bondi Golf Club

Daily Club Golf Results for Saturday, 10 February 2024.

ANTILL PARK: Women: Stableford: K Wright (18) 35. Men: Stableford White: A: J Eason (5) 39. J Dickie (8) 37 cb. B: P Kerr (16) 42. R Farrell (18) 40. C: D Hill (20) 41. N Troy (36) 38 cb. Medley: 2B Agg: D Hill (20) B Jarman (8) 78. Hole in one: B Jarman at 9th.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: K Kim (6) B Jo (19) 47 cb. 4B Agg: S Davis (13) K Kim (6) A Gorrie (13) B Jo (19) 107. A: R Darragh (11) 38. B: J Birt (13) 40. C: A Gottipati (37) 36. Men: Scr: M Harvey 33.

AVALON: Women: Stableford: J Johnson (34) 35.

AVONDALE: Medley: Stableford: D Shuetrim (16) 41.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: R Asser (10) 39. B: P Ross (20) 42 cb. C: G Worthington (29) 41.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: A: A De Maule (6) 40. D Laus (11) 38. B: P Sullivan (13) 40. T Murray (13) 40. C: C Turnell (21) 38. R Clifton (19) 37. E Fraser C Turnell 74.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: K Hewitt M Rynehart 80. K Delaney (21) 41. J Ammit (18) 34. A Scr: B Forsythe 32. Hole in one: M Abrahams at 3rd.

BARHAM: Men: Stableford: Div 1: G Thorne (5) 36. Div 2: D Bibby (17) 42. Div 3: N O’Toole (24) 43. Women: D Waller (18) 37.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: Ambrose: H Kantor (40) B Kantor (16) D Stuto (19) J Hudson (17) 47.5. J Dickson (5) M Mulcahy (9) K Brown (4) J Aurelius (17) 52.

BAYVIEW: Medley: Stableford: A: M Scott (12) 41. B: G Tate (14) 39. C: J Fleiter (35) 44. Scr: A Carter 30. 2B: G Dowsing (23) B Davidson (31) 48 cb.

BERMAGUI: Women: Stableford: T Howarth (33) 38. D Flavell (28) 36. L Ponsford (17) 35. Men: Stableford White: Div 1: K Brown (11) 37 cb. D Chamberlin (12) 37. Div 2: A Borrett (15) 38. M Dumburs (16) 37. Div 3: M Luland (30) 40. R Dickson (30) 36.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A O’Sullivan (30) 41. A: R O’Connor (9) 35 cb. B: T Motsos (15) 39. C: J Motsos (20) 39. A Scr: J Domazetovski 34. 2B: B Keeley (16) H MacAskill (3 Aust GC) 51.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: D Kalamaras (8) 40. A Scr: G Heffernan 33. B: M Papadopoulos (15) 39. B Scr: P McIntyre 23. C: R Thomas (20) 36. C Scr: P Bambridge 15.

BLACKHEATH: Women: Stableford: L Pressley (21) 34. Medley: 2B: K Pidgeon (14) B Pidgeon (6) 45. P Morgan (20) 41.

BONDI: Men: Par: 2B Agg: A: B Cox (5) 2 down cb. B: C O’Leary (9) 2 up. C: C Bentley (23) 5 up. C Bentley (23) A Hosick (13) 3 up.

BONNIE DOON: Stableford White: A: S Bethke (5) 40. A Scr: S Bethke 76. B: B Locke (16) 40. C: D Friedman (20) 39.

BRIGHTON LAKES: Par: A: D Johnstone (11) 4 up. A Scr: C Rees 6 down. B: M Quinn (18) 2 up. B Scr: A Phimmachanh 8 down. C: G Devet (31) 5 up. C Scr: G Wilson 21 down. G Wilson (21) G Baker (28) 11 up.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: J Quinn (11) J Hinley (24) 50. 2B Scr: G Matheson S Taylor 39. Hole in one: S Kumaran at 3rd. Women: Stableford: 4B: P Dilucchio (20) B Johnston (15) 42. Men: A: J Quinn (11) 40. A Scr: G Matheson 35. B: R Cummins (16) 42. B Scr: S Sandoz 24. C: J Hinley (24) 40. C Scr: G Barnes 19 cb.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Stroke: Y Park (17) J Lee (19) 58. 2B Scr: N Katholos M Burke 67. A: N Katholos (1) 67. B: M Burke (17) 69 cb. C: R Leabeater (21) 70. Veteran Men: A: J Coorey (11) 140. A Scr: P Scott 162 cb. President’s Trophy: M Chaudhary (18) 139. A Scr: N Katholos 143.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: G Mitchelson (14) 3 up cb. Men: A: A Cossar (11) sq cb. B: J Hyde (18) 5 up. C: S Ryan (26) 8 up.

CROMER: Medley: Stableford: A: P Jolley (12) 40. A Scr: C Plimmer 34. B: S Lang (14) 42. C: M Hall (31) 38. 2B: J Hubbard (31) M Hall (23) 48.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: M Warzuger (11) W Maver (24) 47. 2B Scr: D McKinley (12) M Osbourne (-1) 39. M Duff (5) 40. S Rodgers (17) 42. D Gehrig (31) 39.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: B Porter (13) 44. Div 2: J Balajan (16) 43. Div 3: L Yang (30) 47. 2B Agg: L Torre L Torre 81 cb.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Byrne (1) D Schroot (14) 46 cb. Div 2: M Patterson (16) A Renshaw (21) 51. A: A Wright (10) 38. A Scr: C Williams 36. B: D Schroot (14) 43. C: A Baker (22) 43. D: S Douglas (25) 38.

EASTLAKE: Medley: Stroke: 4B Scr: A: P Tunks A Michelsen 61.

ELANORA: Mxd: Stableford: Hcp: T Cormac (16) 38. 4B: C Horder (24) T Bannon (12) 45.

EVERGLADES: Medley: Stroke: American Foursome: S Simpson (19) R Mole (14) 60.625. A Scr: G Beatty (6) G Turner (6) 69. Men: Stableford: A Walters (+2) 36.

FINLEY: Men: Stroke: Medal Feb: R Daniel 76. R Shaw (27) 66. Stroke White: Div 1: K McCumstie (16) 67. Div 2: R Shaw (27) 66. Women: Stroke: K White (15) 67. Medal Feb: A Scr: K White 82. A: K White (15) 67.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford: Tuncurry: B Forrest (12) 37. A May (12) 36. G Cato (13) 35.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: P Kent (19) 49. A Loftus (22) 49. K Robertson 33. K Moodley 33. A: L Holmes (7) 38. B: B Kelly (14) 44. C: J Annen (23) 39.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D Hooper (11) 39. Div 2: D Ellem (22) 40. Div 1 Scr: B Michelmore 34. 2B Multi: C Horne (5) D Ellem (22) 81.

GOSFORD: Men: Stableford White: B Thomas (10) 40. G Bosley (21) 35.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A Scr: J Evers 34. A: D Mills 42. B: W REITENBACH 38. C: T Jones 45. Women: Stableford: A: R Stevens 41 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Poropat (22) F Nado (15) 47. Men: A: D Curtis (9) 38. B: R Martin (15) 40. C: J Cuthers (21) 38 cb. Women: L Firth (26) 40.

KAREELA: Men: Stableford: A: T Mayne (5) 38. B: B Nunn (18) 38. C: C Titmuss (25) 38. 2B: A: R Arnold D Faidley 48.

KILLARA: Men’s & Women’s Medal Cuff Liinks: H Haberlin (9) 66. A Grade: J Kugel (11) 67. A Grade R/Up: T Killian (14) 69. B Grade: B Grehan (19) 70 cb. B Grade R/Up: T Wilks (16) 70. C Grade: B Zicat (26) 69. C Grade R/Up: J Stubbs (21) 70. Scratch: C Brown 74. Womans Stroke: V Hanrahan (16) 73. Stableford: R Norwood (13) 34.

KOGARAH: Medley: Stroke: Cup: M Lee 137 cb. Men: Gold Medal: C Jones 133. Medley: A: J Mourad (10) 63. A Scr: T Corr 72. B: S Kalatzis (13) 66. C: L Picone (21) 66 cb.

LAKESIDE: Men: Stableford: 4B: P Reilly (25) J Reilly (20) cb. A Parker (12) S Hook (12) 89. 4B Scr: S Tanner (8) J Choma (3 9) L Christopher (9) D Flore (14) 70. A: J Choma (3) 38. B: G Mc Fadyen (18) 38. C: S Gambera (27) 39.

LEONAY: Mxd: Stroke Ambrose: White: A: K Zvirbulis (2.38) B Davies D Moore A Brennan 48.62. A Scr: K Zvirbulis B Davies D Moore A Brennan 51.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: G Nguyen (10) 40. B Lakmas (18) 42. S Brett (23) 44. 2B: M Lynch 52. S Brett 52. 2B Scr: J Sherson 40. A Princi 40.

LONG REEF: Medley: Stableford: A: M Robertson (12) 37. A Scr: N Mundy 34. B: M Rogan (17) 36. C: G Kelly (26) 42. Men: 2B: N Krncevic G Phillips 45.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: Div 2: N Carraro (25) 43. Div 1: E Holmes (17) 37 cb.

MANLY: Mxd: Stableford White: A: M O’sullivan (11) 42 cb. B: S Nelson (16) 42. C: T Proud (30) 40. 2B: R Fullerton W Dent 48 cb.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Hcp: A: R Moffatt (10) 56. B: S Rippon (Teven GC) (17) 59. C: S Newton (24) 57. Scr: A Scr: D Wonnocott 60. B Scr: S Rippon (Teven GC) 76. C Scr: I Bickerton 80. Men: Medal Feb: A: R Moffatt (10) 56. B: J Tuttle (16) 61. C: S Newton (24) 57.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: J Baresic (16) A Craig (12) 71. A: D Henderson (6) 38 cb. B: R Miller (18) 39. C: J Law (37) 35 cb.

MONA VALE: Medley: Stableford: A: T Allen (10) 39 cb. B: K Moore (21) 39. C: M Tucker (31) 36. A Scr: A Radford 36.

MONASH: Mxd: Stableford: A: R Biddulph (8) 39 cb. B: G Macarenhas (14) 40. C: H Rosenthal (33) 39. 2B: Div 1: B Cooper (20) J Davis (22) 49. Div 2: J Samuel (29) C Mackay (22) 47. Scr: D Cullam (2) 33.

MOSS VALE: Men’s & Women’s 2 Person Ambrose: G Lewis (37) & J Lewis (6) 59.25. 2nd: C De Leeuw (19) & C Marmont (14) 59.75. 3rd: M Cummins (36) & A Beattie (9) 61.75.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: G Muir (12) 38 cb. B: M Thirgood (20) 43. C: P Purcell (25) 38. 4B: M Thirgood J Empson 49.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: M Galloway (13) 39 cb. J Russell (12) 39. B: N Lembcke (17) 39. M Pisani (18) 35. C: T Newsham (31) 35. S Punshon (28) 34 cb. A: M Brunt (14) 37. S Quinn (6) 36 cb. P Elliott (14) 36. B: S Rapson (19) 38. D Petith (19) 35 cb. P Wheatley (20) 35. C: A Edwards (34) 40. J Pepper (24) 37. J Sollitt (28) 36 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Hcp: A: P Wallen (13) 40. B: G Dennis (17) 42. C: V Rudzitis (24) 39.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: N Deitz (12) 41. A Scr: S Chan (4) 40. B: M Drennan (17) 38. C: A Lewis (25) 41. Women: Green: J Barnes (24) 37.

NOWRA: Medley: Stableford: A: P Collins (14) 38. B: M Taylor (20) 39. C: H Wallace (48) 40.

NSW: Men: Stableford: A: G Hall (5) 41. B: D McCoubrie (16) 38. C: J Ellis (27) 40. Women: N Dress (17) 30.

OATLANDS: Stroke: A: S Cale (11) 67. B: N Kim (17) 68. C: G Downes (19) 66 cb. D: J Zhou (41) 68. A Scr: C Fong 72.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: S Bailey (10) 39 cb. A Scr: S Kennedy 33. B: J Neville-Towle (14) 40. C: J Lichaa (36) 42.

PENRITH: Mxd: Stableford 2B: White: W Hogben (10) R Cruickshank (25) 49. 2B Scr: B Gadd J Gadd 41. Hcp: A: B Drew (9) 39. B: T Leitch (15) 41. C: A Garret (22) 40.

PYMBLE: Stroke: A: D Thompson (5) 65 cb. B: D Nugent (14) 65. C: N Thompson (26) 68 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: A: A Danza (11) 37. B: T Farrington (16) 38. C: J Elizondo (18) 38. A Scr: R Fernandes 30. 9-hole: J Elizondo (18) 21.

RICH RIVER: Men: Stroke Medal Feb: East: Black: A: J Norwood (9) 65. B/Medal: H Redwood (14) 65. C: D Zeissner (19) 67. A Scr: S Morgan (4) 73. B Scr: S Tonkin (12) 79. C Scr: C Griffin (19) 87. Women: Star Medallist: Green: A: K Evans (33) 70.

RICHMOND: Medley: Stableford 2B Agg: Black: A: F Meiring (12) 38. B: M O’CONNOR (19) 36. C: L Biggs (39) 43. A: T Beazley (19) K POWELL (12) 71. B: A Hogan (12) L Biggs (39) 71.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: A Lowenstein (30) 36. Women: Stableford: K McCabe (20) 37. Stroke: W Butler (20) 68. Men: Stableford White: M Blake (13) 36. Stroke: Medal Feb: A: J Murray (5) 64. B: B Barry (14) 64. C: T Rogers (20) 67. Scr: J Murray (5) 69.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: P Mcgivern (12) 39. A Scr: S Robertson 33. B: N Choi (15) 38. C: A Wignall (20) 37. D: M Aloe (25) 41. 2B: Div 1: T Simmons (18) M Dolan (13) 47. Div 2: M Aloe (25) J Shepherd (17) 47.

ST MICHAELS: Men: Stableford Scr: White: L Hickey 33. A: N Hayward (6) 36. B: T Gottlieb (16) 40. C: R Hayes (20) 39. Gold: Gold: B O’Regan (27) 31. Women: Stableford: M Heller (18) 35. Men: Stableford 2B: White: M Bateman (18) S Fanale (15) 46. 2B Scr: J Morrow (1) R Angus (6) 34. 2B: Gold: Gold: D Parr (24) S Sturt (21) 40.

STRATHFIELD: Medley: Par: A: G Becus (11) 2 up. B: P Lanci-Towney (18) 6 up. C: A Tran (24) 5 up. A Scr: H Kim (+1) 2 up. 2B: A Tran (24) I Stretton (13) 11 up.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford White: A: D Cooper (11) 40 cb. B: B Morris (13) 38. C: R Cavanagh (23) 39. Scr: D Gillard 33.

THE COAST: Men: Stroke Gold Medal: White: G Engeler (10) 64. Women: Stableford: C Fukushima (22) 35. A: P McFayden (11) 36. B: A Oshiba (18) 37. C: R Weston (19) 40. A Scr: K Isch (3) 31. Trophy: R Ogilvie (24).

THE LAKES: Stableford: C Reichman (16) 43. Scr: T Coroneo 32. PM: E Salerno (21) 38.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: R Chan Wan (13) 37. B: K Waller (17) 37. Women: A: H Crilly (14) 32. B: M Murphy (25) 37.

TOUKLEY: Men: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: A: J Denniss J Bennett (1.5) 114. B: B McGrath W Handebo (15) 135. C: C Mahon K Mahon (20) 144. 27-hole: A: W Ellis C McGarry (10.5) 105.25. B: P Weekes D Moore (16.5) 112.25. C: W Whitney S Stokes (27.5) 108.75.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A Scr: M Pearce (-5) 41. A: T Wilson (10) 39. B: J Martlew (14) 37. C: L Fittler (28) 37. Hole in one: M DeVries at 17th. Women: Stableford Green: S Han (37) 31. Medley: Stableford: Split Six: J Williams (7) I McLean (11) 71.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: P McDonald (14) Y Kim (21) 46. Men: A: M Nicholls (9) 38. A Scr: M Owens 2. B: G Topping (17) 39. B Scr: P McDonald (14) 12. C: J Ferrier (29) 41. C Scr: B Appleyard 22.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: M Alexander (12) 38. B: J Rankin (17) 39. C: S Bullock (20) 40. D: W Paddison (25) 39. Scr: M Pattison (-1) 30 cb. 2B: S Nott (20) C Baxter (27) 47 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: P Bacci (12) 37. Div 2: B Raymond (20) 37 cb. Div 3: R Filapek-Vandyck (27) 41.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Team Multi: S Bourke (20) R Lancaster (3) A Roberts (17) L Roberts (19) 111. A: T Smith (12) 40. B: R Smedts (24) 38 cb. Scr: J Hallinan 37.

WYONG: Men: Stableford White: A: D Grogan (7) 39. B: K Brown (17) 43. C: C Glover (19) 39. 2B: L Dye (24) T Jones (21) 46.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: K Rourke (19) 43. B: P Charles (41) 42. Men: A: P Johnson (15) 40 cb. B: A Matthews (33) 39. Murray: A: B Hennessy (6) 41. B: K Jensen (12) 40 cb. C: E Kerr (23) 41.

Our Partners