NSW/ACT Club Results – 21 January 2024

Daily Club Golf Results for Sunday, 21 January 2024.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: A Naaman D Daskal 77. A: P Randall (5) 38. D Abbott (0) 37. B: M Parl (17) 40. D Daskal (13) 40. C: P Goh (33) 39. A Kang (21) 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: A El-Chah (24) 33. Scr: H Matar 32.

BARHAM: Medley: Stableford: A: L Whelan (15) 42. B: L Hyne (26) 42.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: R Boothby (12) T Boothby (36) 47. T Chan (16).

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Rolff (28) J Lloyd (2) 47. A Gentile (18) 40 cb. A: C Pigott (10) 39. B: A Cadet (16) 37. C: J Tarleton (22) 38.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: C Barrios (16) M Georges (16) 79. A: B Te Whiu (8) 38. B: P Vezos (16) 37. C: A Hoang (32) 37. Scr: A Scr: L Liang 30. B Scr: J Kallos 23. C Scr: V Costello 17.

BONDI: Men: Par: 2B Agg: J Campbell J Arias 8 up. J Campbell (18) 6 up.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: Scr: J Fuchs (-4) 38. A: J Leung (9) 41. B: H Skacel (18) 47. C: R Horsburgh (19) 39.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: Split Six: B Gough (19) M Gorman (24) 80. A: A DeSousa (12) 37. A Scr: J Choi 31. B: B Gough (19) 47. B Scr: B Gough 29. C: H Thamrin (20) 41. C Scr: H Thamrin 23.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Kim (18) J Jang (12) 48. 2B Scr: N Hong (Macquarie Links) J Hong (Macquarie Links) 41 cb. A: J Jang (12) 43. B: C Arezo (15) 41. C: S Yeo (21) 40. Mxd: 2B: J Jang (12) I Kim (43) 49. Women: 2B: L Kim (31) A Yang (26) 44. Div 1: C Kim (13) 38. Div 2: J Jeon (20) 38. Div 3: I Kim (43) 35.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: B Mirza E Thoo 73. Men: A: B Mirza (8) 40 cb. B: A Mitchell (18) 39. C: L Makin (24) 39. Medley: Scr: D Odgers (7) 34. Women: T Brown (33) 39 cb. Medley: PM 2B Agg: T Saywell (Royal Sydney) J Saywell (Royal Sydney) 82. Men: A: D Odgers (7) 41 cb. B: J Saywell (Royal Sydney 19) 42. C: B Birdie (Cabramatta 35) 38. Women: J Deen (5) 37. Medley: Scr: B Fash (+3) 38.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: A Ramsay B Ashe 52. A: V Caveney (9) 41. B: M Van Oosterom (15) 41 cb. C: P Van Schalkwyk (28) 45.

CRONULLA: Men: Stableford: P Supple (5) 39. Scr: P Supple 34. Women: Green: J Thuge (9) 35. Scr: J Thuge 26.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: B Lee D Kim 47. Men: Div 1: D Kim (11) 41. Div 2: O Javad (14) 41. Div 3: J Manachian (24) 40. Scr: B Thurbon (6) 35. Women: A Wade (31) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: A Btoadhead (21) J Broadhead (22) 47. Div 1: A Urfana (14) 39. Div 1 Scr: A Barnes 28 cb. Div 2: F Vincent (31) 42.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: P Forrester (9) 40. B: P Thangarajah (17) 38. C: J Knight (21) 39. Scr: M Xu (4) 32.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: A McKinnon (24) A McKinnon (38) 48. Men: A Lieutenant (23) 40. Women: A Mckinnon (38) 39.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B: D Channon (28) B Purcell (20) 49. A: B Schonkala (8) 38. B: K Ware (14) 38. C: M Podnar (19) 39. D: A Bell (27) 40. Div 1: M Taylor (25) 37. Div 2: A Mainland (37) 32 cb.

FINLEY: Medley: Stableford: L Donkin 37.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: M Rajca (0) 38. B: R Venkat (18) 35. C: K Wendell (34) 35.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: G McFarlane (33) D McGilvray (18) 43. Men: L Renton (Killara 20) 33. Women: V McGilvray (23) 34.

GOSFORD: Medley: Stableford: T Balneaves (19) 42. Scr: R Whyte (3) 34.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: A Harmer (6) 39. B: B Cohen (19) 40. Women: Yellow: A: L Willet (23) 37 cb. Medley: Black: A: A Lyell (8) 39. B: D McCubbin (25) 36 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: G Robertson (10) 43.

KAREELA: Medley: Stableford: 4B: P Herrick A Baxter R Arnold B Nunn 78. Women: Y Rochford (14) 35. Men: J Woolley (5) 38.

KILLARA: Mixed Stableford: B Johnston (8) 40. P Davies (11) 38. J Baker 14 B Johnston (8) 48 M Wang 2 L Chang (19) 47 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Diener (36) J Doran (9) 46. Men: S Greig (10) 41. Scr: A Honeysett 35. Women: Stroke: Medal Jan: S Greaves (13) 69.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: C Prowse (11) 42. B: J Hemingway (17) 40. C: S Dooley (35) 49.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: T Tran (12) 38. B: R Sciuriaga (16) 39. C: M Lee (22) 410. Women: S Kim (19) 37.

LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: M Kleint B Hein 49. Men: J Hart (12) 42. Women: S Sparke (21) 36.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Fong (18) A Feng (36) 79. A: B Taylor (7) 39. B: M Gabriel (15) 41. C: A Feng (36) 40.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: M Rudd I Garay 48. Men: White: A: T White (11) 40. B: S Mccarthy (17) 41 cb. C: J Pitzer (27) 41. Women: Div 1: I Garay (6) 45. Div 2: P Lindsay (27) 38.

MARRICKVILLE: Women: Stableford: J Wallas (12) 34. Scr: N Fairfax 19. Men: I Lafoa’i (20) 40.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: M Diamantis (17) J Pizzinga 71. M Diamantis (17) 39.

MONA VALE: Medley: Stableford: 4B: J Meiboornm (11) D Meijer (14) 47.

MONASH: Men: Stableford: N Ginsberg (11) 41 cb. H Park (16) 41. Women: A Osborn (45) 40. J Dawber (16) 39.

MOSS VALE: Medley 4BBB Agg: G Lewis & K Delaney 73 cb. 2nd: C Oakley & J Ashcroft 73. 3rd: S Winsor & P Richards 72 cb. Medley Stableford: A Grade: G Robinson (7) 39 cb. 2nd: J Ashcroft (4) 39 cb. B Grade: G Irvine (13) 38. 2nd: R Lundgren (17) 37 cb. C Grade: G Lewis (41) 42. 2nd S. Muhlbock (23) 37 cb. Whyte Cup: 4BBB Aggregate Stableford: Moss Vale GC/ Highlands GC: Winners Moss Vale 824/760.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Ambrose: J Allen C Maxwell A Shurley 55.167.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: C Mawson (8) 40. J Venckus (11) 38. B: R McLean (17) 36. G Bezuidenhout (16) 35. C: I Pfennigwerth (29) 35. B Campbell (27) 34 cb. Women: S Skinner (32) 37 cb. K West (17) 37. E Pfennigwerth (26) 35 cb.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: N Banu-Lawrence (19) T Treseder (21) 49. Men: A: D Fazzolari (1) 41. B: S Guirguis (19) 40. C: N Banu-Lawrence (20) 39. A: D Fazzolari (1) 41. B: S Guirguis (19) 40. C: N Banu-Lawrence (20) 39. Women: A: M Woodley (4) 35. B: M Smith (28) 36.

NSW: Medley: Stableford: 2B: R Anthony (33) L Mead (35) 49. R Anthony (33) 40. Scr: G Shneier (5) 34. Women: P Montague (29) 40.

OATLANDS: Stableford: D Wills (14) 42. H Adey (22) 38 cb.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: S Rowe (12) C Jones (20) 47 cb. Men: Div 1: A Kivell (16) 40 cb. Div 2: M Bampton (31) 40. Women: C Jones (20) 39.

PENRITH: Medley: Stableford: 2B Agg: J Wilson (18) B Bartlett (30) 74. A George (6) 38.

PYMBLE: Stableford: 2B: R Klemt D Ediriwira 48 cb. S Hartmann (21) 43.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: L Daly (7) 41. Div 2: M Ardrey (19) 41. Scr: I Russell 33. Women: B Langtry (18) 41.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: C Fortin (31) J Chiu-Nicholson (36) 50. Men: White: A: B Henry (10) 41. B: C Sanderson (14) 37. C: C Fortin (31) 39. Women: D McAleer (10) 38. Snr Green: D Hum (18) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: L Jones (31) J Kusto (19) 50. A: J Fraser (13) 38. B: R Smith (17) 41. C: T Simmons (20) 42. D: L Jones (31) 42. Women: J Kwon (24) 38. Stroke: S Park 33.

SAFETY BEACH: Men: Stableford: 2B: T Hunt (21) . B Irvine (16) 51. A: N Tennant (12) 37. B: G James (19) 39. C: T Hunt (21) 45.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: J Lack J Lack 50. A: R Wyatt (11) 42. B: P Hill (16) 40. C: J Lack (25) 42.

ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B: White: G Edstein (23) P Martell (16) 74. A: J Nicholas (4) 41. B: C Fitzgerald (13) 43. C Kery (20) 39. Scr: H Wang (0) 38. Red: R Aldred (34) 36. Gold: K Magnay (23) 39.

STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: T Fehon (11) A Hargreaves (45) 15 up. J McAuliffe (18) 7 up. Scr: C Sarkis (6) 1 down. Women: A Hargreaves (45) 4 up.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: J McLeod (7) 39. K Nelson (13) 38. B: K Stevens (20) 39. R Jones (20) 38. C: S Barnett (32) 40. R Cameron (30) 35. Women: G Taylor (53) 33. K Gordon (24) 31 cb.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: K Osgood (25) 34.

THE COAST: Medley: Stableford Irish Team: White: A O’Loughlin D Meyer W Hudson A King 98. A: M Roberts (5) 39. A Scr: M Roberts 34. B: D Sheehan (16) 39. C: P Breusch (22) 43. Women: J Rose 39.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: C Chow (37) A Young (9) 46. 4B Scr: J Kitchin V Di Bella 30. Women: R Butcher (26) K Anderson (19) 43. Men: Stroke: The Lakes Medal: A Scr: N Happell 71.

THE RIDGE: Stableford: A: L Grant (2) 40. B: J Smith (19) 42. 9-hole: A: D Baxter (12) 19. B: B Steater (16) 22. C: M Riordan (28) 23.

TOCUMWAL: Medley: Par: A: G Hyde (6) 4 up. B: L Jolly (17) 2 up cb. C: J Anderson (26) sq cb.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: R Brown (16) P Turner (11) D Polkinghorne (8) W Horbacz (16) 91. Men: Div 1: W Horbacz (16) 39. Div 2: S Murray (19) 38 cb. Women: J Everett (22) 37.

TWIN CREEKS: Medley: Par: A: S Babic (3) 7 up. B: J Cho (14) 4 up cb. C: J S Song (22) 9 up. Scr: B Hodges 3 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: P Hencke (13) V Hencke (33) 44 cb. Men: A: P Hencke (13) 37 cb. B: C Poole (25) 40. Women: C Martin (31) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: M Pereira (17) J Nieuwenhof (13) 50. M Pereira (17) 45. 9-hole: M McCrann (19) 22.

WOOLLAHRA: Men: Par 2B: White: T Browne (8) P Vedder (16) 6 up cb. Div 1: J Say (9) sq cb. Div 2: P Ullman (17) 1 down cb. Div 3: B Raymond (20) 3 up. Women: V Chong (25) 39. Medley: 9-hole: Women: B Boucoiran (11) 19. Men: P Bacci (11) 14.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: S Foster (22) A McGuinness (14) 48 cb. Men: A Nasralla (10) 40. Scr: T Smith 31. Women: R Clark (38) 42.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: J Blatch (26) T Moloney (31) 47 cb. A: H O’Regan (11) 41. B: J Tough (23) 40. Mxd: 2B: S Galloway (8) K Nugan (44) 46. Women: K Matheson (26) 39.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: J Stevenson (10) 67. Stableford: B: T Leitch (17) 40. C: B Carling (30) 42. Women: Lake: A: J Langford (9) 38. B: J Ryan (24) 39.

Our Partners