February 22, 2024

NSW/ACT Club Results – 20 January 2024

NSW/ACT Club Results - Aerial shot of Bathurst Golf Club

Daily Club Golf Results for Saturday, 20 January 2024.

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Kennedy (7) 34. Men: Stableford White: A: K McGuire (5) 40 cb. N Bourke (8) 40. B: S Davis (16) 41 cb. C Gibson (18) 41. C: J Van Heeswyk (23) 45. K Ferguson (21) 40 cb. Medley: 2B: J Van Heeswyk (23) K Schuhmeier (21) 50.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: V Smith (15) J Drever (15) 49. 4B Agg: V Smith (15) C Conlon (30) J Drever (15) G Birt (19) 110 cb. Men: A: L Malcolm (0) 39 cb. B: V Smith (15) 43. C: G Robertson (20) 40 cb. Scr: N Cosgrove 37.

AVONDALE: Men: Stableford: A: M Sherlock (9) 47. B: L Witts (13) 41. C: G Carr-Boyd (24) 39. A Scr: M Sherlock 38.

BALGOWLAH: Stableford: A: R De Luca (11) 39. B: G Ryan (16) 37 cb. C: W Hart (22) 40.

BANKSTOWN: Medley: Par White: A: S Jooste (12) 6 up. M Davies (8) 4 up. B: B Cecilio de Oliveira (15) 3 up. J Paxinos (16) 3 up. C: H Ebb (19) 3 up. T Rowe (29) 2 up. T Murray B Cecilio de Oliveira 9 up.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: J Sharma (22) 35 cb.

BAYVIEW: Medley: Stableford: A: M Perry (6) 38 cb. B: F Godfrey (17) 40. C: I Tew (24) 39. 2B: A McNally (25) M Buckley (24) 51.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A Martinovic (27) 25. A: T Cleary (9) 10 cb. B: C O’Neill (16) 18. C: W Clayden (23) 21. A Scr: I Collins 4.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: P Bates (9) J Baca (13) 72. A: W Russell (11) 38. A Scr: G Heffernan 35. B: T Keverkis (14) 36. B Scr: M O’Farrell (13) 21. C: R Thomas (20) 36. C Scr: T Mazando 16.

BLACKHEATH: Mxd: Stroke: Foursome: M Mole (21.50) N Lavers 67.50. Stableford: B Pidgeon (8) 40. Stroke: Foursome C’ship: C Rhind (16) J O’Keeffe (16) 170.

BONDI: Mxd: Stableford: A: B Lainchbury (3) 39. B: C Danzey-Gillet (11) 46. C: D Doyle (18) 37. 2B Agg: C Danzey-Gillet (11) I Sykes (4) 73.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: J Bell (0) 36. A: C Pendlebury (10) 41 cb. B: L Baylie (12) 41. C: C Witt (27) 37.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: A: G Mitchell (10) 5 up. B: B Sims (13) 7 up. C: S Lee (37) 6 up. A Scr: B Mawhinney 1 down. B Scr: B Sims 5 down. C Scr: M Rogers 11 down. N McBride (13) S Lee (37) 14 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: T Young (16) B Gladdish (5) 46. Div 2: M Labas (11) J Orlovic (29) 40. Div 1 Scr: M Nagy M Wilson 40. A: M Conrades (4) 39. B: H Toreston (13) 43. C: S Woodley (15) 42. D: R Hui (27) 41.

CAMDEN: Men: Stableford: A: D Skinner (6) 38 cb. A Scr: G Paddock 37. B: B Webb (15) 41. B Scr: J Masters 26. C: W Burge (20) 40. C Scr: J Woods 20. 2B Multi: J Staff (Macquarie Links) (7) W Burge (20) 91. 2B Scr: D Skinner D Jansen 54 cb. Women: Hcp: A: C Bell (11) 41. B: K De Cean (21) 38. C: A Toto (36) 38. 2B Multi: A Toto (36) C Pettitt (30) 88.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: T Kim (19) J Seo (33) 49. A: T Won (9) 40. B: M Stark (15) 39. C: J Seo (33) 46.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: J Pearson B Somera 48. A: M Halcrow (2) 40. B: L Khoo (17) 41. C: J Camilleri (20) 44. 2B: J Romer P Taylor 53. Men: A: A Kim (12) 43. B: P Butson (14) 40. C: J Drummond (21) 38.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: G Kranias (8) 39 cb. B: M Curtin (17) 40. Women: Stableford: E Brasch (34) 39. Men: Par Team: White: R McKenzie (16) G Kranias (8) L Grisaffe (17) M Curtin (17) 54 up.

CROMER: Medley: Stableford: A: H Barbour (10) 42. A Scr: H Robb 38. B: O Wilson (14) 42 cb. C: D Crombie (34) 41. 2B Agg: A McNeil (14) O Wilson (14) 83.

CRONULLA: Medley: Stableford: A: J Large (9) 38. B: R Madden (19) 41. C: F Barry (29) 47.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: A Strutchbury (10) M Malo (20) 48 cb. Div 2: P Whiddon (18) A Jaramillo (17) 49 cb. A: B Van dongen (8) 43. A Scr: D Bain 34. B: P Sullivan (15) 43. C: M Malo (20) 42. D: B Barrakett (27) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Markezic (10) 42. B: T Jugas (17) 40. C: C Luxton (23) 39. A Scr: C Hicks (1) 37.

ELANORA: Mxd: Stableford: Hcp: A: N Jagger (13) 38. B: H Henry (17) 39. C: P Ritchie (30) 39.

FINLEY: Medley: Stroke: Div 1: A Kable 69. Div 2: A Tregeagle 69.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: R Dawson (5) 37 cb. A Scr: B Henry (4) 32. B: B Mannng (19) 38 cb. C: M Liddle (24) 40.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: I Marscham (19) 47. M Timbs (11) 47. M Rajca 36 cb. K Moodley 36 cb. A: D Kim (9) 38. B: D Pulo (19) 41. C: J Neyra (23) 40.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: G Piconi (15) 118. S Vrachas (8) I Ramsay (20) W Farrer (15) A: T Markovski (9) 39. B: S Taranto (15) 39 cb. C: I Ramsay (20) 37.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: J Kilbourne (Penrith) (11) 41 cb. Div 2: P Mason (Springwood) (19) 41. Div 1 Scr: A Robb 36.

HOWLONG: Men: Stableford: A: E Boxall (10) 37 cb. B: R Wilson (13) 41 cb. C: N Gray (29) 42. Women: K Kinlyside (22) 42.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B: M Roberts (12) D Hancock (12) 47. Men: Stableford White: A: A Pantano (7) 38. B: M Roberts (12) 40. C: C Bailey (18) 39. Women: Stableford: I Kelson (21) 34.

KAREELA: Men: Stableford: A: L Wardle (11) 41. B: J Lindhardt (18) 39. C: S Crane (21) 38 cb. Irish Team: A: M Thompson R Overhall P McllWraith T Bush 116.

KILLARA: Mixed Stableford A Grade: N Williams (12) 41. B Grade: M Baker (18) 41. C Grade: J Hennessey (29) 42. 2BBB: M Wilson 15 S Kugel (9) 50. 2BBB Scratch: 2 M Wang M Rolfe 40 cb. Ladies P Davies (10) 31.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: P Sheilds (18) P Wilson (26) 45. A: D Divcott (12) 38 cb. A Scr: T Small 35. B: S Croft (14) 40. C: M Lau (21) 38 cb.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: J Webb (0) R Hayward (4) 76. 2B Scr: M Brinkworth (4) B Warby (4) 60. A: R Hayward (4) 39. B: D Mullins (13) 38. C: J Alimbakis (28) 41.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: B Grant (10) 42. B: M Warbrick (15) 39. C: D Carter (18) 44. D: N Donohoe (26) 39. 2B: A: D Carter (18) M Ingram (17) 49. A Scr: A Brennan O Brennan 37.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: M Naaman (1) 40. B: G Ashton (17) 42. C: R Kwong (29) 43. Men: 2B Multi: F Cerone (17) M McLeod (34) 84.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: N Sanchez (27) Y Minamino (16) 53. 2B: A: M McBride (11) 40. A Scr: G Stubbs (6) 35. B: R Joeng (16) 40. C: M GERACE (25) 42. Div 1: A Cummings (22) 36.

MANLY: Mxd: Stableford: A: D Tweedale (6) 38 cb. B: D Robinson (15) 42 cb. C: R Burke (30) 41.

MARRICKVILLE: Medley: Par: 2B Agg: J Gozdzialski (13) S Madigan (9) 6 up. Hcp: M Ribarovski (7) 5 up. Scr: J Dunn 1 down. Men: Cock o’ Walk: J Gozdzialski (13) S Madigan (9) 9 up. Medley: Hole in one: D Fletcher at 1st.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: A Ruggeri (21) J Stanley (26) 74. A: P Willis (12) 40. B: M Hall (14) 38 cb. C: C Taraborrelli (32) 40. A Scr: B Smith (1) 36.

MONA VALE: Men: Stableford: A: T Cimino (12) 40. B: G Key (16) 45. C: M Jones (24) 42. 2B: R Platt (22) R Catteau (16) 49. Scr: A Radford 39.

MONASH: Mxd: Stableford: A: D Brown (7) 39 cb. B: E Guz (18) 39 cb. C: C O’Brien (51) 48. 2B: Div 1: A Bedford (6) R McClelland (7) 46. Div 2: C O’Brien (51) S Smith (14) 53. Scr: D Cullam (2) 35.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: L Clancy (12) 45. B: G Pavey (15) 43. C: D Grattan (22) 40. 2B: M Ornatowski (17) A Ornatowski (23) 49.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: B Ostini (19) 38. B: S Dunn (16) 31. Men: A: R Wright (10) 39. P Kent (10) 38 cb. S Lantry (14) 38. B: G Egan (18) 41. M Day (19) 37. G Bezuidenhout (17) 36 cb. C: N Delfendahl (31) 41. G Bonfante (32) 38. R Worthington (26) 37 cb. A: Z Semmens (13) 42. S Quinn (6) 36 cb. I Skoda (13) 36. B: T Chaplin (17) 41 cb. D Unthank (21) 41. C Jones (22) 40. C: J Maslen (25) 38 cb. G Flux (24) 38 cb. N Cousins (28) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: President’s Trophy: G Onley (13) 43. A: J McKie (7) 38. B: P Westcott (20) 41. C: A Cope (21) 43. A Scr: J Lin (0) 34.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: P Maiolo (Worrigee) P Wells (Worrigee) (1) 56.

NSW: Men: Stroke: S Janzcuk (16) 66 cb. Stableford White: S Tulenheimo (21) 39. Gold: O Berman (28) 34. Women: Stableford: G Dooley (1) 41. Men: Stroke: Scr: Z Mullins 73 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: E McCann (10) 43. B: C Jackson (10) 41. C: J Casali (24) 44. D: J Zhou (47) 42.

PENNANT HILLS: Stableford: A: R Griffin (5) 40. B: M Reid (15) 42. C: S Antonini (29) 42. A: R Griffin (5) 40. B: M Reid (15) 42. C: S Antonini (29) 42. Scr: A Lam 37.

PENRITH: Men: Stroke: Medal Jan: A: T Daley (8) 66. B: G Callaby (14) 65. C: R Stasiuk (26) 63 cb. A Scr: D Turner (1) 70. B Scr: A Corbett (12) 79 cb. C Scr: T Zadrave (20) 87. Jnr: Cup: R Stasiuk (26) 63.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: M Williams (+1) P Johnstone (9) 78. A: T Barrett (9) 41. B: J Riley (13) 37. C: D Askie (26) 41. A Scr: M Williams 40.

RICH RIVER: Women: Par: West: C Eddy (18) 2 up. J Smith (23) 2 up cb. Men: A: A Stevens (7) 6 up. B: C Heywood (9) 5 up. C: K Whitby (21) 4 up.

RICHMOND: Medley: Stableford Split Six: Black: A: B Rosser (9) 40 cb. B: G Northey (15) 45. C: B O’Connor (31) 47. A: G Northey (15) K Bogart (8) 79. B: B O’Connor (31) P Gounder (12) 70.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: J Bryant (30) 38. Women: Stableford: E Lamming (18) 34. Men: Stableford White: A: A Bayliss (3) 38. B: L Cameron (18) 40. C: P Hessell (20) 40. Medley: Stableford: 2B: D Norton (29) W Cahill (36) 48. Men: Stableford Scr: White: A Bayliss (3) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Smyth (16) G Squire (13) 77. Div 2: P Pannozzo (14) W Williamson (26) 77. A: G Squire (13) 40. A Scr: M Dane 33. B: J Camroux (18) 41. C: S Thompson (21) 41. D: W Williamson (26) 44.

SEFTON: Men: Stroke: A: B Gilzean (9) 55. B: P Bautista (20) 50.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: L Venables (6) 42 cb. B: J Robilliard (14) 41. C: M Butcherine (35) 42. Women: C Ceeney (36) 40. Men: 2B: T Byrne J Robilliard 69. Medley: M Pearce A Chew 65.

ST MICHAELS: Men: Stableford: Scr: A Radevski 34. S Beck (12) 41. Stableford Scr: White: M Hammond 39. A: T Yarrow (9) 37. B: R O’Shea (16) 44. C: N Waller (26) 39. Gold: Gold: G Russell (26) 38. 2B: White: A Holden (14) P Frawley (19) 48. 2B Scr: M Hammond (+2) D Glynn (8) 39. 2B: Gold: Gold: G Russell (26) S Sturt (21) 45.

STRATHFIELD: Medley: Par: A: G Rolls (11) 4 up. B: J McLoughlin (14) 8 up. C: A Sepansky (29) 7 up. A Scr: J Roper (3) sq. 2B: S Chiou (35) C Ruut (28) 12 up.

THE COAST: Men: Stableford White: A: J Jakobsson (8) 40. B: G Hetherington (38) 12. C: B Morissey (36) 42. A Scr: M Bennett (7) 32.

THE LAKES: Medley: Stableford: G Vaughan (24) 43. 9-hole: R Kim (20) 19. T Happell (10) 16.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: J Kerr (12) 41. B: W Youlten (20) 39. C: D O’Brien (34) 40. Women: A: B Muir (22) 42. B: J Brown (25) 35.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: B Boesen (20) M Jennings (15) 78. 2B Agg Scr: W McGovern M Elsworthy 58. A: M Vukasin (7) 40. B: M Jennings (15) 41 cb. C: D Hamill (23) 39 cb. Women: R Primmer (18) 39.

TWIN CREEKS: Women: Stableford: Div 1: J Kang (13) 39. Men: A: S Joo (7) 42. B: K Kim (15) 40. C: H Kim (33) 41 cb. A Scr: N Abdul 38.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: J Kim (12) 37. A Scr: A Sutton (0) 2. B: B Kidner (16) 46. B Scr: Y Park (15) 9. C: J Walker (30) 38. C Scr: P McSorley (20) 19. 2B: G Ross (9) A Calcraft 53. Women: A Lam (45) 44.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: M Farrell (12) 41. B: G Lee (17) 42. C: F Moise (19) 43. D: L Finlayson (25) 40. Scr: S Springall (1) 37. 2B: L Finlayson (25) S Martin (6) 49.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: A: K Nathan (11) 58. B: S Smith (18) 64. C: K Joyce (23) 61. 36-hole: K Nathan (Edgecliff Shield Winner) (11) 121. P Reed (Edgecliff Shield Runner-Up) (27) 129 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: A Jackson (6) L Gavin (8) 46 cb. A: L Manahan (12) 42. B: M Samios (19) 38. Scr: J Hallinan 39.

WYONG: Men: Stableford White: A: R Strange (10) 40. B: M Millington (13) 39. C: B Triggell (28) 42. 2B Multi: G Kemp (20) M Millington (13) 86.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: J Kirchen (17) 39. B: M Johnson (20) 40 cb. Men: Stroke: Lake: A: J Kelly (2) 68. Stableford: A: M Sharp (12) 40. B: L Cross (19) 45.

Our Partners