NSW/ACT Club Results – 6 January 2024

Daily Club Golf Results for Saturday, 6 January 2024.

ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: G Perrott (12) 67 cb. M Kilgannon (12) 67 cb. B: W Bergmann (13) 69 cb. S Hart (13) 69. C: J Gogarty (24) 63. R Smith (28) 64. A Scr: D Humphries (-1) 69. B Scr: J Dimarco (14) 86 cb. C Scr: W Parkes (19) 86 cb. Medley: Stableford White: P Jansz (19) 38 cb. Women: Stroke: Medal Jan: S Kennedy (9) 70.

ASQUITH: Medley: Stroke: A: R Johnson (10) 65. B: J Gammie (17) 68. C: G Thomas (22) 66. A Scr: N Cosgrove (0) 72. B Scr: S Ayling (13) 84. C Scr: G Robertson (22) 89.

AVONDALE: Men: Stroke: A: J Knight (13) 65. B: M Clegg (15) 65. C: B Morgan (23) 69. A Scr: K Druce 71.

BALGOWLAH: Medley: Stroke: Medal Jan: A: J Hanshaw (11) 60. B: B Perry (15) 65. C: D Pearton (22) 61.

BANKSTOWN: Medley: Stroke Black: A: D Abbott (2) 65. B: P Conacher (16) 67 cb. C: C Robinson (27) 59.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal Jan: A: W Hijazi (10) 58. B: S Bennett (14) 59. C: C Da silva (19) 57. A Scr: I Elliot 62. B Scr: A Ferreira 73. C Scr: R Hayes 79. Women: Stableford: J Ammit (17) 35.

BARHAM: Men: Stableford: A: F Conallin (4) 38. B: D Cairns (15) 37 cb. C: B Hall (21) 35. A: J Harry (13) 34. B: C Elliot (38) 38 cb.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: P Smith (8) 59. A Scr: P Bakker (3) 66. B: A Smith (18) 55. B Scr: P Barry (14) 70. C: B Jensen (30) 61. C Scr: S King (21) 83.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: G Rees (11) 64. B: D Pickles (15) 68. C: C Walter (34) 66. Scr: A Scr: A Carter 74. B Scr: D Pickles 83. C Scr: D Euers 88. Stableford: P Trew` (31) 34. Women: Div 1: R Dockrill (13) 34. Div 2: I Newport (33) 35. Scr: L Smith 31.

BERMAGUI: Men: Stroke Medal Jan: Black: A Crome (9) 70. A: M Carey (9) 69. B: G Cummins (21) 70. C: R Ashton (24) 71.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Stakos (9) P Higgins (7) 70 to playoff. A Scr: I Collins 73. B: H Halias (17) L Wilson (13) P Morrison (12) 68 to playoff. C: J Anderson (36) 64. C Scr: A Michaelopoulos 87. Medal Dec: A: S Stakos (10) 69. Women: Medal Jan: K Caruso (22) 75.

BEXLEY: Medley: Stroke: Medal Jan: A: G Heffernan (1) 61. A Scr: W Matthews 66. Medal Jan: B: C Barrios (19) 61. B Scr: J Bacca (13) 74. Medal Jan: C: P Branch (32) 61. C Scr: J Clemente 87.

BLACKHEATH: Women: Stableford: R Brown (22) 33 cb. Men: M Hitchenson (7) 38. Stroke: Medal: A: O Antaw (8) 67. B: G Hull (16) 64. C: H Herron (19) 64.

BONDI: Men: Stableford: 2B: A: L Furlong (5) 40. B: P Larkin (11) 38. C: J Sullivan (24) 37. A Elford (19) C Mckell (13) 47.

BONNIE DOON: Men: Stroke Medal Jan: Black: A Scr: D Christian (2) 69. A: D Christian (2) 67 cb. B: K Lee (13) 66 cb. C: S Zaferis (28) 66 cb. Medley: Stableford White: A: B Awerbuch (11) 35. B: B Fain (15) 40. C: S Yeung (20) 39.

BRIGHTON LAKES: Stroke: A: G Williams (10) 67. A Scr: G Brown 75. B: D Monkus (17) 62. B Scr: P Papadopoulos 79. C: B Park (26) 60. C Scr: B Park 86.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Jan: A: L Newcombe (11) 74. A Scr: L Newcombe 85. B: S Goodall (21) 76. B Scr: S Goodall 97. C: M Wackett (41) 79. C Scr: C Pettitt 113. Men: Stroke Black: A: S Cahill (7) 67. A Scr: M Bell 71. B: J Price (17) 66. B Scr: D Grezelak 82. C: K Crawford (28) 61. C Scr: R Andrews 85.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: M Seager (22) C Dyson (12) 137. A: M Mcglinn (10) 68 cb. A Scr: N Katholos 72. B: S Curtis (19) 70 cb. B Scr: F Eldick 84. C: P Park (27) 66. C Scr: M Seager 89.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: L Ramsey (10) 69. B: S Jeong (16) 69. C: M Toro (23) 66. A: D Simonsen (8) 66. B: A Kim (15) 68. C: A Bradley (28) 72. Medley: Stableford: P Sinclair (18) 38.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: M Sadler (7) 43. Men: 4B Agg: J Florance C Leighton-Daly 81.

CROMER: Medley: Stroke Medal Jan: Black: A: T Bradley (4) -5. A Scr: C Rae -4. B: P Collins (20) -5. C: R Curry (32) -4.

CRONULLA: Mxd: Stroke Black: A: T Cumines (8) 66. A Scr: C Clunes (2) 71. B: B Leadbeatter (16) 69. B Scr: B Leadbeatter (16) 85. C: S Birdsall (39) 64. C Scr: I Forsyth (21) 89.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Jan: A: G Brooks (11) 67. A Scr: J Lozada 72. B: D Geric (13) 68. B Scr: S Walker 84. C: T Helies (20) T Miles (23) 70 to playoff. D: D Egan lee (25) 67. D Scr: J Chalmers 100 cb. Women: Stableford: E Mangulbnan (11) 35.

ELANORA: Men: Stableford: A: M Allchurch (6) 37 cb. B: S Glass (21) 38. C: K Cherry (23) 45.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stroke: Medal Jan: Forster: A: B Pomplun 58 cb. A Scr: N Gates (+1) 62. B: L Simpson (13) 60. B Scr: D Kelleher (13) 74. C: J Tjornelund (29) 48. C Scr: B Paton (21) 83 cb.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: Z George (11) 66. A Scr: J Freeman 72. B: J Edwards (16) 62. B Scr: F Pasapera 81 cb. C: A Iqbal (23) 66. C Scr: W Lee 89.

GEORGES RIVER: Medley: Stroke: Medal Jan: A: C Spears (10) 66. B: J Watts (15) 62. C: J Glenday (20) 72. A Scr: B Rix 77. B Scr: P Wallis 80. C Scr: P McGuire 94.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: P Swatridge (13) 69 cb. Div 2: G Johnson (16) 68. Div 1 Scr: W Hoven 70. Medal Jan: A: A Robb (2) 69. B: G Johnson (16) 68. C: A Bowden (27) 69.

GORDON: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Lowe (5) 61. B: A Dowsing (16) 64. C: R Sathiaraj (27) 62.

GOSFORD: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: A Barrington (6) 67. B: J McPhie (15) 67. C: A Maini (21) 62. A Scr: M Coombs (0) 71. B Scr: B Burns (14) 82 cb. C Scr: A Maini (21) 83.

GOULBURN: Medley: Stableford White: M Jones (16) 45. J Cross (13) 41. P Gordon (17) 39 cb. M Atkinson (29) 39 cb. R Fidler (20) 39 cb.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: K Green (24) 37. B: C Rose (32) 35.

HOWLONG: Men: Stroke: A: D Schliebs (5) 68 cb. B: P Rymer (18) 63. C: I Bain (22) 68. Women: A: F Barnes (17) 66. B: K Kinlyside (22) 69.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Jan: A: A Pantano (9) 69 cb. A Scr: T Shaw 73. B: C Stevens (15) 65. B Scr: C Stevens 80. C: M Frawley (20) 66. C Scr: M Frawley 86. Women: Div 1: D Leary (21) 68. Div 1 Scr: J Lisle 88.

KAREELA: Men: Stroke: A: P Gardner (10) 62. A Scr: W Knight (6) 71. B: S Nelson (17) 59. B Scr: C Hodgson (15) 77. C: H Whitley (22) 59. C Scr: R Mead (20) 86.

KILLARA: Men’s & Women’s Stableford A Grade: A Du Pont (11) 41. B Grade: A Newman (18) 43. C Grade: G Corrigan (24) 41. 2BBB: L Park 33 L Park (29) 49. 2BBB R/Up: J Baker 14 T Little (23) 48. 2BBB Scratch: J Wooster C Manuell 40. Ladies: S James (Royal Sydney) (28) 35.

KOGARAH: Medley: Stroke: Medal Jan: A: S Dunlop (5) 65 cb. A Scr: P Cooper 64. B: M Mayhew (16) 65. C: M Sayegh (25) 66 cb.

LAKESIDE: Medley: Hole in one: C Dowling at 17th. Men: Stroke: Medal Jan: A/Medal: B James (6) 67. B/Medal: J Tilt (15) 70. C: A Towle (23) 69. MM: A Scr: J Webb (1) 70. B Scr: P Janes (13) 84. C Scr: J Reilly (21) 93 cb.

LEONAY: Mxd: Stroke: Medal Jan: A: A Chong (8) 63. A Scr: A Brennan 70. B: S White (14) 64. B Scr: S White 78. C: B Mason (18) 63. C Scr: B Mason 81. D: T Porter (24) 62. D Scr: T Porter 86. Medal of Medallists: A Chong (8) 63.

LONG REEF: Men: Hole in one: P Blanshard at 13th. Stableford: A: P Morison (13) 45. B: M Broadhead (15) 42. C: A Korbel (22) 41. A Scr: C Wu (+3) 41. Women: M Ackerman (26) 36. Mxd: Team Agg: A Regan (7) J Little (2) 80.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke MM: Black: A: R Braithwaite (11) 67. A Scr: G Nardo (1) 73. B: C Kowik (19) 67. B Scr: S Bikarevic (13) 84. C: J Miners (25) 70. C Scr: C Atkinson (20) 90. Div 1: C Morris (24) 79. Div 1 Scr: K Riley (22) 103.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Medal Jan: Div 1: M Morsanuto (15) 65. Div 2: G Brisley (27) 65.

MANLY: Men: Stroke: A: P Howard (6) 65 cb. B: J Roberts (20) 62. C: L Smith (24) 65 cb. Women: S Singh (9) 76.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Hcp: A: M Studdert (9) 56. B: S Shaw (16) 57. S Ashton (20) 55. Scr: A Scr: S Oitmaa 61. B Scr: J Gozdzialski 72. C Scr: J Lees 74. Men: Medal Jan: A: M Studdert (9) 56. B: S Shaw (16) 57. C: S Ashton (20) 55.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: A Burt (9) 38. Div 2: R Ch’ng (23) 39. Men: Stroke: Medal Jan: A: J Ivill (9) 63. B: S Ashman (14) 62. C: C Taraborrelli (32) 64 cb.

MONA VALE: Men: Stroke MM: Black: A: R Grant (14) 65. B: D Meijer (16) 67. C: W Storey (22) 66. Scr: A Radford 71. Stableford 2B: J Blythe (15) M Way (25) 50. R McKay (20) 38.

MONASH: Men: Stroke: Medal Jan: A: A Gyi (10) 68.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: M Lee (9) 69 cb. B: A Smyth (14) 70. C: C Keenan (19) 69. Scr: A: C Nolan (2) 72. B: A Sroufe (12) 84 cb. C: N Lim (19) 91. Women: A: L Quilliam (5) 70.

MOSS VALE: Medley Monthly Medal A Grade: A Norman (9) 70 cb. P Shiel (8) 70. B Grade: S Law 17 (67) R/U: J Flockton (14) 68. C Grade: F Daley (22) 67. R/U: S Muhlbock (23) 68. Gross A Grade: I Battersby (4) 77. B Grade: J Flockton (14) 82. C Grade: F Daley (22) 89. Womens Stroke: S Shallis (18) 71 C/B. R/U: K Rumble (17) 71.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: A Scr: J Vidler (-2) 66. A: R Goosen (5) 65. B Scr: M Peacock (13) 81 cb. B: J Granero (19) 64. C Scr: P Pearce (24) 89 cb. C: P Pearce (24) 65.

NELSON BAY: Women: Stableford: Christmas Bush: L Drake (20) 32. Men: A: M Pride (10) 41. M Ingle (14) 40 cb. J Marshall (6) 40. B: L Pearson (23) 40 cb. N Stanfield (18) 40. R Lalor (18) 39 cb. C: W Reisch (36) 45. R Graystone (27) 43. B Foley (26) 36. Gymea Lily: A: K Oberman (14) 41 cb. T Guthrie (10) 41. D Hogan (6) 38 cb. B: B Allman (17) 42. M Day (19) 37. D Unthank (23) 36 cb. C: L Williams (28) 38. D Rowse (27) 36. M Regan (26) 35.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal Jan: A: R Fisher (13) 64. B: P Lewis (14) 57. C: D Simpson (22) 63.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Jan: A: T Hoffmann (11) 61. A Scr: J Renshaw (2) 65. B: T Connolly (20) 59. B Scr: T Meek (14) 75. C: W Sanger (26) 59. C Scr: J Lane (21) 84 cb. Stableford: L Morrison (24) 41. Women: P Beckton (10) 33.

NOWRA: Medley: Stroke: MM: A: B Taylor (9) 59. A Scr: B Taylor 68. B: G Sturgiss (18) 67. B Scr: G Sturgiss 85. C: J Studdert (23) 66 cb. C Scr: J Studdert 89.

NSW: Men: Stroke: A: K Ryan (12) 66. B: D Shannon (16) 67. C: A Gonzci (20) 69. P Guest (23) 69. Women: A Bennett (27) 75. Men: Scr: P Frankland 71. Stableford Gold: O Berman (29) 36.

OATLANDS: Medley: Stroke: A: P Crawford (10) 64. B: C Fernandez (16) 63. C: P Lamperts (20) 65. D: K Lee (28) 69.

PENNANT HILLS: Stableford: A: T Whitney (12) 40. B: G Maiden (17) 39 Cb. C: S Logan (26) 37 cb. Scr: R RICHARDS 39.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: I Tatana (9) J Hines (13) 51. 2B Scr: J Gadd M Organ 46. Hcp: A: J Metuangaro (2-twin creeks) 40. B: G Matusz (17) 42 cb. C: D Clarke (21) 41.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Jan: A: T Brinckley (11) 56. A Scr: M Williams 58. B: T Tanner (13) 54. B Scr: T Tanner 67. C: B Hill (30) 51. C Scr: R Young 79. Jnr: H Oldham (33) 53. Men: Medal Nov: J James (15) 60.

RICH RIVER: Men: Stableford West: Black: A: R Gentle (9) 42. B: D Hubble (14) 43. C: R Kilgour (19) 41. Women: Green: N King (27) 36 cb.

RICHMOND: Medley: Stroke Medal Jan: Black: A: P Ashpole (11) 68 cb. B: S Rothemund (18) 65. C: J Davis (20) 64.

ROSEVILLE: Men: Stroke: A: J Murray 63. B: S Campbell 62. C: M James 64. Women: W Butler 65. Men: Stableford Green: R Taylor 40.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Fisher (8) 67. A Scr: H Kim 74. B: S Spackman (14) 69. B Scr: M Ryland-Adair 85. C: P Tkachuk (22) 68. C Scr: L Scarano 89. D: M Petrolo (27) 67. D Scr: M Kermali 97. Medley: Stableford: K Barnes (13) 42.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Jan: A: D Quain (6) 55. B: P Bacon (12) 52.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: N Rigby (9) 39 cb. B: C Bond (13) 40. C: N Dunn (19) 40. Women: K Betts (15) 41. Men: 2B Multi: J Tracey C Bromfield 84. Medley: C Crouch E Crouch 78 cb.

ST MICHAELS: Men: Stroke: G Sacks (11) 69. Scr: J Pullen 70. Stroke White: A: A Abrahamson (17) 66. B: P Frawley (20) 67. Stableford Gold: Gold: J Nicholas (17) 43. Women: Stableford: W Gower (14) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stroke: Medal Dec: D Park. Medal Jan: L Kelly (17) 62. A: B Hough (11) 66. B: L Kelly (17) 62. C: A Hunt (36) 65. A Scr: P Lee (5) 72. Stableford: F Yoon (17) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: B Paterson (13) 40. B: I MacAskill (20) 38 cb. C: M Dawbney (29) 38.

THE COAST: Men: Stroke White: A: S Mcfadyen (10) 65. B: K Hindle (14) 67 cb. C: E Butcher (19) 64. A Scr: M Danne (2) 37.

THE LAKES: Stroke: Medal Jan: A: S Fung (9) 66. Medal: B: C Cheney (19) 63. C: D Lim (24) 69 cb. Scr: A Coull 67. C Ueda (6) 68. Stableford: 9-hole: R Mitchell (45) 22. D Levy (5) 12.

TOCUMWAL: Medley: Stableford: A: R Watmore (5) 40. B: C Forster (15) 38. C: S Davie (19) 40 cb. D: L Forsyth (29) 40.

TOUKLEY: Men: Stroke: Medal: A: P Graham (12) 65. A Scr: J Denniss 68. B: W Stephens (16) 68. B Scr: W Stephens 84. C: B Howe (22) 69. C Scr: B Howe 91 cb. Women: Stableford: C Walters (22) 35.

TWIN CREEKS: Medley: Par: A: D Logan (6) 5 up. B: N Spinks (17) 4 up. C: A Leung (20) sq cb. A Scr: D Eun 3 up.

WARRINGAH: Medley: Stroke: Medal Jan: A: J Toro (5) 67 cb. B: B Gaw (16) 66. C: J Matulin (23) 65. D: V LaFou (25) 67. Scr: J Toro (5) 72.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: G Moddel (11) R Nahum (13) 48. Div 1: T Crowe (9) 42. Div 2: G Hardaker (15) 41. Div 3: L Borthwick (25) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Symeou (11) 65. A Scr: J Hallinan 70. B: J Church (18) 64. B Scr: S Taylor 81. C: L Mapstone (23) 65. C Scr: B Riordan 89. Stroke Medal Dec: Black: T Hilder (9) 77.

WYONG: Men: Stroke: Medal Jan: A: T Pfeffer (2) 67. B: T Harvey (18) 67. C: T Roberts (24) 65.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Medal Jan: Lake: A/Medal: A Buckley (12) 38. B: A Johnson (32) 38. Medley: Stroke: A/Medal: A Mott (10) 67. B: J Williams (15) 67. C: B Cope (20) 69. Men: Murray: A/Medal: T Robertson (-1) 67. B: R Adkins (17) 68. C: S Williamson (22) 70.

Our Partners