February 29, 2024

NSW/ACT Club Results – 3 January 2024

NSW/ACT Club Results – Ariah Park Golf Club

Daily Club Golf Results for Wednesday, 3 January 2024.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: D Moffat A Casey 48. Mxd: 2B Scr: D Morgan B Silwal 40. Men: 4B Agg: B Stratton J Snell D Morgan B Silwal 106. A: C Kim (8) 39. B: S White (16) 38 cb. C: P Greenland (25) 40. D: E Summerson (36) 36.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Humphreys (10) 42. B: R Williams (14) 39. C: J Horne (27) 36.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Lloyd M Carroll 48. A: D Osterlund (8) 43. C Hardaker (11) 36. B: G Mullen (13) 39. H Tran (15) 39. C: M Carroll (29) 42. C Burke (29) 38.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: M Camilleri (10) 75. Scr: M Camilleri (10) 65. A/Medal: K Taylor (18) 62. B/Medal: S Peterie (24) 59. C/Medal: J Collins (42) 68.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: A Heron (12) M Loizou (15) 48. S Denison (15) 43 cb. A: T Smith (11) 41. B: M Loizou (15) 43. C: D Lindsay (20) 40. Scr: F Minati 31.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A Dashwood (11) S Mitchell (4) 49. 2B Scr: C McMahon (Randwick) J McMahon 38. A: S Terkalas (8) 37 cb. A Scr: D Lenehan 29 cb. B: S Haslegrave (19) 38. B Scr: B Mitchell 23. C: D Chou (20) 39. C Scr: P Dao 15 cb.

BONDI: Men: Stableford: J Arias (28) 42. Veteran: D Johnstone (10) 35.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: S Platt (10) 41 cb. B: M Gayst (14) 40. C: W Livingstone (19) 42. Scr: T Chapman (3) 38.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Smith C Lang 48. D Harper C Pollard 47 cb. D O’Reilly W Parker 47. A Berrada B Flanagan 45. R Fisher T White 44 cb. T Davidson J Mackenzie 44 cb.

BRIGHTON LAKES: Par: C Cook (32) 2 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Craig (13) B Gladdish (5) 45. Div 2: T Lupic (14) W Jarvis (13) 49. Scr: R McIvor M Nagy 41 cb. A: N Park (0) 41. B: T Lupic (14) 41 cb. C: S Miller (19) 41.

CAMDEN: Women: Stableford: A: S Goodall (21) 34. A Scr: C Bell 22. B: J James (26) 37 cb. B Scr: J James 15. C: G Wakeling (36) 36. C Scr: G Wakeling 6.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: I Chung (32) S Choi (16) 44. Div 1: S Choi (16) 38. Div 2: R Forrester (20) 34. Div 3: J Won (30) 33 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J McKenzie (6) M Rudd (17) 46. A: T Jones (4) 37. B: P Mansour (14) 38. C: T Graham (25) 38. PM 2B: D Nati (10) D Rossi (4) 48 cb. PM: A: D Rossi (4) 41. B: T Burnett (19) 38. C: R Cullen (21) 42. 2B Scr: D Nati D Rossi 41.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: R Wightley (9) R Wightley (15) 83. A: B Thomas (11) 40 cb. B: R Wightley (15) 39. C: C Berry (23) 38.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: J Parton (17) 38. B: R Moroney (26) 35. C: J Seeho (30) 36. D: B Mendham (37) 33.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Feeney (20) M Bellam (24) 50. 2B Scr: B Ellam (2) D Brekan (3) 41. A Barakat (+3) 35. Div 1: N Jones (14) 42. Div 2: J Walkinshaw (22) 42. Div 3: D Lancett (30) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford Team Multi: White: Div 1: B Beechey (15) P Fairbrother (8) K Stindl (12) G Williams (17) 110. Div 2: T Jones (22) S Jones (12) I Rogers (18) C Whyms (14) 107. A: A Sullivan (15) 38. B: G Hennessy (18) 38. Scr: J Pagett 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: S Campbell (1) 39. B: K Chan (20) 40. C: J Levy (23) 40. Scr: R Sondjaja (0) 38.

ELANORA: Women: Stableford: M Booker (16) 38.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: M Fritz (26) L Byrne (23) 48. A: S Wadeson (11) 39 cb. B: E McGillicuddy (13) 41. C: M Wilson (19) 40. D: G Judd (35) 40. Scr: L Papps (4) 32.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: R Watson (30) R Thompson (20) 45. Div 1: P White (11) 36 cb. Div 2: R Thompson (20) 36.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: C Eccleston (12) 38 cb. B: S Eccleston (13) 37 cb. C: L Sargeant (23) 42. Scr: M Coombs (-2) 37.

GOULBURN: Women: Stableford Green: H Peterson (19) 38. A Croker (22) 35 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: B Baring (7) 39. Women: Stroke Medal Jan: Yellow: A: J Lang (16) 65. B: F Young (22) 69.

KAREELA: Men: Stableford: A: C Elton (8) 33 cb. A Scr: J Heron (3) 29. B: S Robinson (14) 38 cb. B Scr: C Meintjes (14) 25. C: M Copas (35) 43. C Scr: S Lee (20) 18. Hole in one: J Leonard at 18th.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: I Kugel (7) 41. B Grade: A Harrison (18) 41. C Grade: D Marr (26) 44. 2BBB: D Marr 26 P Pathmanaban (11) 53. 2BBB R/Up: L Callanan 16 S Ponkshe (10) 46. 2BBB Scratch: J Madden J Elliott 42.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Pearsall (16) G Emerson (13) 76 cb. Men: A: C Ferrier (12) 39. B: G Moon (16) 41. C: L Picone (20) 39. Scr: D Gallagher 38.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: R Macqueen C Montgomerie 47. A: S Twigg (12) 44. B: C Montgomerie (16) 43. C: M Turnbull (23) 38. Scr: C Wu 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: L Kahler (6) 40. B: J Dodd (17) 47. C: R Goldfinch (20) 40. Scr: S Wunderlich 35. Women: S Croft (10) 32.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: G Brisley (26) T Maloney (16) 47. G Brisley (26) 42.

MANLY: Men: Stableford 2B: White: L Nelson D Spears 47 cb. A: S Bianchini (9) 41. B: L Nelson (15) 42. C: B Barry (33) 41.

MONA VALE: Men: Stableford Team: White: P Rowe G Willett W Laughton R Broger 95. P Bloomfield (12) 42 cb. J McLeod 46.

MONASH: Medley: Stableford: 2B: A: S Green (11) I Rosenthal (7) 47. B: E Watt (22) A Patel (28) 46. Scr: J Mackay (-1) J Turik (7) 39. A: S Green (11) 40 cb. B: P Leim (17) 39. C: P Ellis (26) 38.

MOORE PARK: Medley: Stableford: 4B: R Hardy (12) J Grant (3) 48. Men: White: R Hardy (12) 42. Veteran Men: D Cassie (7) 35.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: B Smith (7) 40. B Grade: R Dowding (18) 38. C Grade: U Menzei (20) 36 C/B. D Grade: T McBride (28) 37 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: J Park (21) N Ryan (27) 48. A: M Thompson (1) 38 cb. B: J Murphy (19) 41. C: J Park (21) 44. Scr: J Vidler (-1) 37 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: G Allen (12) 42. W Cleaver (13) 38. M Hoare (15) 37 cb. B: D Hellmrich (18) 39 cb. K Bryars (18) 39 cb. R Carruthers (20) 39. C: D Clark (28) 40. L Goodwin (32) 38. D Jones (35) 36. A: T Mather (13) 39. I Warrington (14) 38 cb. D Kirby (6) 38. B: J O’Shea (23) 41. P Miers (20) 40. D Marmo (19) 39. C: J LeBas (26) 42. N Waters (33) 41. J De Ridder (38) 38 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: P McBurnie (21) T Mesiti (20) 53. Scr: M Gordon (2) A McKie (0) 41. A: R Shuttleworth (7) 40. B: C Kiliby (19) 43. C: D Simpson (22) 44.

NOWRA: Medley: Stableford: A: R Stuart (17) 38. B: T Stevenson (21) 40.

NSW: Medley: Stableford: 2B: B Bennett (9) T Warwick (5) 48 cb. 2B Scr: Z Mullins S Pierce 42. A: B Balzer (11) 42. B: B Breen (15) 39 cb. C: P Harris (25) 42. Gold: P Halloran (26) 36. Women: L Buckley (16) 35.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: C Fong (4) 41. B: D Zaouk (13) 41. C: D Sally (19) 36. D: A Fan (29) 44.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: E Ingram (27) S Norton (7) 48 cb. A: L Karatsiolis (2) 41. B: M Moore (16) 41 cb. C: E Ingram (27) 41. Scr: H Murray 42.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: E Whalan (11 Oberon) R Pilarowski (35) 47. 2B Scr: J Byrnes B Clements 42. A: E Banguis (2) 38 cb. B: R D’Souza (15) 38. C: L Rodger (20) 37 cb.

PYMBLE: Medley: Stableford: S Thompson (16) 40.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: D Adam (5) C Adam (29) 48 cb. S Thomson (14) J Dillion (27) 48. A: B Wright (13) 42 cb. B: J O’neill (18) 41. C: N Vroom (31) 40 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Warwick (10) E Calixto (18) 72. Div 2: L Camroux (17) L Jones (31) 77. A: J Koo (12) 39. B: S Zhou (16) 39. C: T Smith (22) 43. D: L Jones (31) 40. Scr: H Kim 35.

SAFETY BEACH: Men: Stableford White: M Loomes (2) 41. T Brindle (10) 39 cb. D Yarnold (15) 39. T Keighran (12) 38 cb. S Bull (11) 38 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: L Phan (34) A Nguyen (26) 49. Scr: T Green (0) D Craig (1) 40. A: G Phillips (2) 38. B: I Marinic (14) 40. C: L Phan (34) 48.

THE COAST: Men: Stableford 4B Agg: White: D Jeffrey (9) T Fukushima (9) 76. A: C Chigwidden (8) 39. B: M Robinson (16) 42. C: A Jansson (20) 38. Scr: B Roach (2) 36.

THE LAKES: Men: Stableford: 4B: J Gouganovski G Starr 46. P Moraitis N Landsberry 45 cb. PM: P Moraitis (24) 38. S Brown (11) 39 cb. 9-hole: J Baker (21) 16.

TOCUMWAL: Medley: Par: A: S Naughton (12) 4 up cb. B: N Ireland (15) 2 up cb. C: S Grant (21) 3 up cb. D: G Haberfield (26) 4 up.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P Higgins (23) S Devlin (16) 49 cb. 4B Scr: R Carrigan D Carrigan 39. A: D Carrigan (11) 44. B: D Apely (15) 42. C: A Callow (20) 40. D: W Hutchinson (25) 44.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: A: C Lim (0) 40. B: K Ken Ng (16) 41. C: D Lazarus (25) 42. Scr: N Abdul (+5) 40.

WALLACIA: Women: Stableford: S Owen (19) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: H Mitchell (13) K Wallace (2) 77. A: W Smith (3) 40. B: H Mitchell (13) 40. C: J Crawford (21) 40. D: P Harvey (27) 40. Trophy: J Crawford (21) 40 cb. 9-hole: A Law (19) 22.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: A Mercuri (16) D Lohman (16) 79. A: P Watkins (16) 40. B: M Chynoweth (26) 43. Scr: W Sampson 34.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: J Rodger G Whitehead 50. A: K Dukes (6) 39. B: T Harvey (18) 41. C: G Whitehead (19) 45.

Our Partners