February 22, 2024

NSW/ACT Club Results – 27 December 2023

NSW/ACT Club Results – The Country Club St Georges Basin

Daily Club Golf Results for Wednesday, 27 December 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: P Griffin (22) L Dalziel (15) 48. 2B Scr: W Wells (2) N Cosgrove (0) 40. 4B: Z Johnson (6) I Malcolm (4) M Pestell (7) J Gammie (20) 112. A: S Hwang (11) 40. B: L Zhang (14) 38. C: J Gammie (20) 43. D: G Geelan (40) 35.

BALGOWLAH: Stableford: A: K O’Neill (8) 39. B: B Perry (15) 36. C: M Olds (22) 38.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 2B: G Ross L Le Bas 45 cb. White: A: N Wilson (11) 38. C Hickey (9) 37 cb. B: C Allison (14) 39. P Watson (14) 35 cb. C: R Wallace (29) 40. R Peacock (19) 39.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Godworth (29) 36.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: G Street (14) 40. A: K Rae (4) 39. B: G Bonello (18) 38 cb. C: P Barnes (21) 38 cb. Scr: S Smith 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: G De Pasquale X De Pasquale 82. 2B Scr: C Freese J Atanasovski 49. A: S Cox (8) 44. B: L Budden (16) 39. C: A Ng (24) 41. A Scr: M North 36. B Scr: K Lewis 24 cb. C Scr: E Francis 21.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: J O’Keeffe (8) C Macartney (7) 44 cb. M Hitchenson (8) 40.

BONDI: Men: Stableford: I Sykes (4) 39. Veteran: L Furlong (6) 38.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: M Tupper (11) 41. B: A Barrat (12) 41. C: N Cody (21) 40 cb. Scr: R Rudkin 38.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: N August (27) 40.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: K Sirimanotham (9) R Buettner (4) 45. Div 2: K Boggs (28) D Bithell (13) 52. Scr: M Nagy S Park 38. White: A: K Sirimanotham (9) 40 cb. B: T Mateos (13) 40. C: K Boggs (28) 42.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: C Pak (19) C Kim (13) 45. Div 1: J Lee (13) 38. Div 2: O Choi (19) 42. Div 3: S Greenacre (34) 37.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: E Somra (17) O Brightman (1) 77. A: A Cooper (9) 41. B: M Phelan (18) 39. C: H Hickson (29) 37. Scr: J Hatchett 35.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: S Bea T Ashelford 47 cb. A: J Fulton (11) 43. B: R Cover (20) 40. C: B Newton (35) 40. Hole in one: M Hewitt at 4th.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: S Wiggins (6) 38. B: J Morris (24) 36. C: C Murphie (30) 37. D: S Hansen (38) 39. Scr: S Wiggins (6) 32.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: G Davison (2) 42. B: N Stemi (20) 47. C: J Whitwick (24) 43.

ELANORA: Women: Stableford: C Carroll (23) 35.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: J Nucifora (30) W Palmer (19) 51. 2B Scr: P Martin (9) L Bradstreet (5) 37. A: R Hooke (6) 40 cb. B: K Dewar (14) 41. C: B Cunningham (24) 42 cb. D: D Channon (29) 39. Scr: L Bradstreet (5) 35.

GORDON: Men: Stableford: M Macleod (16) 39 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: G Aldcroft (11) 38. B: L Burgess (18) 37 cb. C: M Hayes (21) 41. Scr: T Cosentino (6) 30.

HOWLONG: Medley: Stableford: P Kong (12) 42. Women: E Hall (44) 42. 9-hole: M Hudson (31) 16.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: A Bryant G Turnbull 72. A: B Zhang (8) 37 cb. B: R Overhall (15) 41. C: O Brissett (30) 42.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: B Johnston (10) 42. B Grade: A File (16) 39. C Grade: G Hutchinson (18) 40. 2BBB: H Newbery 6 P Muir (24) 45 cb. 2BBB Scratch: D Norton Rn Bernard 42.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: K Cribb (8) P Trevenar (10) 85. Medley: A: M Te-Hira (10) 42. B: R Stephens (15) 41. C: W Christie (22) 39. Scr: M Gannon 36. Veteran: K Cribb (8) 39 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: Irish Team: R Thomas R Smith N Mundy M Dennis 94. A: M Savage (11) 43. B: A Cleary (17) 40. C: B Jones (22) 42. Scr: C Wu 40.

MANLY: Men: Stableford: 2B: R Low (35) A Cavill (15) 53. A: P Grange (9) 43. B: A Cavill (15) 41 cb. C: R Low (35) 45. Scr: P Grange 34.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: M Linehan (19) I Gamble (25) 78. A: J Bresolin (15) 43. B: A Osman (19) 45. Women: Div 1: A Burt (9) 34. Div 2: M Walsh (37) 37 cb.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: A Stanford (18) B Stanford (5) 48. A: J Boughton (14) 43. B: A Stanford (18) 43. C: A Paton (24) 40. Scr: A Radford 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: N Hood (10) 38 cb. B: J Braid (12) 40. C: M Tockar (20) 41. Veteran Men: E Riddell (20) 38.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: P Touma (8) 41. B Grade: G Millar (15) 40. C Grade: A Kich (21)36. D Grade: j Dowling (31) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford 2B: White: B Carter (13) M Isaac (17) 48. A: J Hahn (5) 40 cb. B: M Isaac (17) 42. C: I Hodson (29) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: P Sutton (12) 38. J Keating (15) 37 cb. M Atkins (9) 37. B: D Hellmrich (20) 42. C Hernandez (18) 40. G Hall (17) 38 cb. C: G Flux (27) 39. G Cavanagh (29) 39. T Knife (26) 38 cb. A: L Lawson (0) 42. T Ainsworth (7) 39 cb. S Phegan (7) 39 cb. B: C Haggett (20) 39. A Lambert (19) 38. S Law (17) 36 cb. C: C Kelly (31) 40. M Balsarini (24) 37. R Wilcock (26) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Team: D Kim K Chang B Lamaro P Feros 89. A: A O’Neill (11) 41. B: D Longo (19) 42. C: Z Dale (35) 40.

NOWRA: Medley: Stableford: 2B: C Lott G Walters (The Coast) 53. A: C Agar (17) 41. B: R Vanzino (18) 40.

NSW: Medley: Stableford: 2B Agg: S Murphy (10) R Grinsell (17) 77. 2B Agg Scr: B Herring K Mudadana 69. A: G Phillips (8) 42. B: H Pagliaro (16) 43. C: W Jenkins (25) 43. Gold: B Cox (33) 36. Women: G Dooley (1) 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: M Hardy (24) L Wehbe (25) 48. A: T Bragg (9) 41. B: P Langdon (14) 40. C: L Wehbe (25) 40. D: B Bechara (29) 40. Scr: X Yang (3) 36.

PENRITH: Medley: Stableford: 2B: D Steltenpool (7) T Irvine (30) 46. 2B Scr: B Gadd J Gadd 44. A: C Phillips (11) 39 cb. B: G Ward (16) 41. C: C Lauer (20) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: P Fairfax (8) B Story (16) 89. Div 2: J Kim (15) K Kim (36) 100. A: M Howard (10) 42. B: B Story (16) 41. C: A Williams (22) 42. D: K Kim (36) 47. Scr: A Hogg 34.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: P Bolster (5) 42. Women: C Davis (27) 33.

TALLWOODS: Medley: Stableford: T Tynan (7) 36 cb. D Neilson (12 Stonecutters Ridge) 36 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: I Schlipalius (20) T Hoy (10) 48.

THE COAST: Men: Stableford White: A: N Flanagan (9) 39. B: P Mcphee (15) 43. Scr: J O’Connell (6) 32 cb.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: R Coppleson (16) J Simos (26) 47. 4B Scr: A Coull A Bolton 40. B Scaffidi (15) 39 cb. PM 2B: C Cheney (17) A Salerno (12) 48. 2B Scr: T Sidley J Bennett 39. Z Gao (13) 41.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: S Connelly (22) K Mexted (17) D Maunder (18) A Pomeroy (23) 94. A: J Wilcock (8) 44. B: P Green (18) 40 cb. C: A Pomeroy (23) 43. D: T Thompson (26) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: J Nicholson (8) F Marcar (18) 48 cb. A: C Cannon (12) 38. B: A Clark (18) 41. C: S Nott (22) 41. D: P Butcher (29) 37. Trophy: A Clark (18) 41 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: J Loy (5) 39. B: P Coates (18) 41. C: R Smedts (24) 35 cb. Scr: M Sear 37.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: R Harmsworth C Hills 48 cb. A: P Kent (8) 38 cb. B: D McPherson (17) 39 cb. C: T Moloney (35) 43.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: A: M Buggy (8) 40. B: C Abbott (27) 40. Murray: B Ellis (22) 41.

Our Partners