February 22, 2024

NSW/ACT Club Results – 13 December 2023

NSW & ACT golf results - Darling River Golf Club

Daily Club Golf Results for Wednesday, 13 December 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: C Hopkins (26) B Geary (20) 50. Stroke: L Malcolm (1) T Felton (2) 39. Team Agg: G Robertson (20) J Moore (22) M Pinnuck (11) S Peterson (14) 112. A: P Swan (11) 40 cb. B: N Payne (13) 43. C: C Hopkins (26) 43. D: B Sharpham (30) 36.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: S Painter (4) 39. B: G Birse (17) 38 cb. C: D Rodgie (27) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: Z Rahmat (10) 40. B: M Moore (18) 40. C: D Donohoo (25) 42.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: P Kachoyan (15) 40 cb. A: R Trisley (7) 39 cb. B: G McKinley (16) 39 cb. C: A Rousselis (19) 40. Scr: H Glenday (The Australian) 34.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: D Kalamaras (7) J Paton (16) 52. 2B Scr: G Heffernan R Hitchen 42. A: B Rider (9) 40 cb. A Scr: M Henley 37. B: G McCoy (19) 43. B Scr: G Whitaker 27. C: P Bambridge (20) 41. C Scr: B Cunneen 18.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: P Colton (21) M Hillier (11) 50. K Newcombe (5) 41.

BONDI: Men: Stableford: G Aldridge (22) 37 cb.

BONNIE DOON: Stableford White: A: B Maystorovich (7) 39 cb. B: S Gross (12) 42. C: T Maystorovich (19) 41 cb. Scr: S Lin 71.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: G Barnes (8) L Parkes (7) 48. M Bowles (24) 42 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: J Evans (25) 38.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: N Park (0) S Park (6) 45. Div 2: D Buhagiar (3) M Feehan (24) 54. 2B Scr: R McIvor P Barry 40. A: N Park (0) 41 cb. B: J Perez (13) 42. C: M Feehan (24) 50.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: Y Kim (13) J Kim (11) 49. Div 1: L Kim (10) 43. Div 2: S Hibbert (23) 39. Div 3: L Kim (26) 42.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: Split Six: R Kim (14) K Kwak (6) 70. A: T Jones (4) 38 cb. B: D Brown (19) 45. C: L Blanch (22) 42. Scr: T Wheeler 36. PM: Split Six: J Hemmings (19) D Hemmings (15) 75. A: R Lambert (9) 39. B: J Hemmings (19) 41. C: J Power (21) 39. Scr: M Thomson 41.

CROMER: Men: Stableford: 2B: J Drezner (25) T Birkett (14) 53. A: P Anderssen (8) 39 cb. B: J Drezner (25) 45. C: I Cameron (37) 39. Scr: D McGlinchey 37.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: K Eager (17) 44. B: J Yankos (20) 40. C: R Ashley (32) 40. D: B Brown (40) 42. Scr: L Quilliam 29. Gold: P Wiggley (35) 37.

DUNHEVED: Medley: 4B Stableford: White: J Jones (8) J Broadhead (20) 52. J Jones (8) 43. Veteran: Stableford 2B: Gold: W Beesley (16) E Chambers (23) 49. A: E Horvath (12) 42. B: J Gunn (22) 39. C: E Chambers (23) 43.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: M James (9) 41. B: J Mootoo (20) 36. C: S Thomas (21) 38 cb. Scr: D Spalding (2) 35 cb.

ELANORA: Women: Stableford: C Hodgkinson (17) 40.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: J Bowron (10) 38. B: S Grahame (17) 43. C: D Cullen (19) 40. D: D O’Sullivan (26) 39 cb. Scr: A Walters 36.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Dec: Div 1: J Karam (17) 66. Div 2: I Ramsay (20) 69 cb. Medal of Medallists: Div 1: R Gresty (15) 70 cb. Div 2: R McWilliams (22) 69.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: S Thomlinson (11) 42. B: K Manshon (18) 41. C: F McGlynn (19) 41 cb. Scr: S Thomlinson (11) 32.

GOULBURN: Women: Stableford Green: M Croker (20) 37. C Seaman (25) 36 cb.

HOWLONG: Women: Stableford: A: G O’Halloran (15) 41. B: E Coxon (29) 38. 9-hole: H Sarau (19) 17.

KAREELA: Men: Stableford: Team Agg: B Candy G Payn B Galvin B Axford 114. A: G Emery (8) 40. A Scr: K Mudadana (+4) 36. B: S Barlow (15) 41. B Scr: C Irwin (14) 25 cb. C: B Harrop (24) 44. C Scr: T Wood (20) 21. Hole in one: H Wright at 8th.

LONG REEF: Men: Par: 2B: J Gleeson D Quinn 12 up. A: M Savage (11) 5 up. B: T Clayton (17) 6 up. C: K Taylor (23) 6 up. Scr: C Wu sq.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: S Featherstone (15) P Seery (12) 52. Black: A: M Albino (9) 39. B: S Featherstone (15) 46. C: C Wise (22) 38. Scr: J Keith 33.

MANLY: Men: Stableford: 2B: M Shugg (8) L Diggin (19) 50. A: A Dakers (6) 39. B: L Diggins (19) 42. C: J Hawke (25) 41. Scr: W Crisp 38.

MONASH: Mxd: Stableford: 2B: A: A Pritchard-Davies (15) M Roubicek (14) 47. B: E Udovich (23) T Julien (24) 49. 2B Scr: S Patel (0) D Maciver (4) 40. A: P Lemoine (11) 41. B: G Hendy (13) 40. C: E Udovich (23) 46.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: C Sta Barbara (10) 37 cb. B: P Hickson (15) 35. C: P Reakes (29) 38 cb. Veteran: N Grusd (26) 37.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: M Johnson (1) 37. B Grade: D Watts (15) 38. C Grade: G Watts (23) 44. D Grade: R Deen (30) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: K Lee (22) I Soo Kim (18) 47. A: A Bratz (5) 28 cb. B: T Ratcliff (19) 41 cb. C: I Crangle (24) 43.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: J Venckus (13) 40. G Hickey (14) 39. M Quirke (15) 38. B: C Hernandez (18) 37. C Herring (17) 36. J Mudie (20) 35 cb. C: R Gabb (30) 38 cb. P Johnston (24) 38 cb. D Jones (36) 38 cb. Christmas Bush: A: L Bartlett (15) 35 cb. B Wolfe (12) 35 cb. D Knight (13) 35 cb. B: K Hitchen (16) 42 cb. K Wright (16) 42. A Bentley (22) 40. C: R Finnerty (32) 40. F O’Malley (35) 39. R Pethybridge (28) 38 cb.

NOWRA: Men: Stableford: A: S Westaway (12) 41. B: C Agar (18) 39.

NSW: Medley: Stableford: 2B: S Rahme (18) B Herring (2) 49. 2B Scr: Z Mullins D McCoubrie 40. A: P Schulties (11) 40. B: S Rahme (18) 40. C: K Sedergreen (24) 38. Gold: P Halloran (26) 31. Women: L Buckley (16) 31.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: J Sayer (8) 43. B: D Fairweather (14) 38. C: T Chok (19) 34. D: D Hwang (23) 44.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: M Pesavento (24) E O’Reilly (12) 47. A: W Winters (11) 38. B: M Thomas (13) 41. C: S Grigson (24) 38. Scr: G Naylor 36. Hole in one: G Winters at 18th.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: T Newman (12) H Chambers (19) 48 cb. 2B Scr: N Pellow A Sloane 39 cb. A: D Taylor (9) 39. B: S Pascoe (18) 43. C: D Mcmillian (28) 36 cb.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: J Abadee (7) J McIlwaine (16) 48. A Seton (14) 42 cb.

RICH RIVER: Women: Stroke West: Green: A: B Smith (20) 71 cb. B: D Ferrier (24) 68.

RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: M Seabury (33) M Hend (28) 65 cb. A: J Bloonfield (5) 39. B: M Pollastrini (19) 42. C: M Seabury (33) 43.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: T Gale (14) J Leathart (17) 73. Div 2: M Hansson (35) P Watson (17) 78. A: J Patel (10) 39. B: B Moir (18) 38. C: J Choi (23) 37. D: M Hansson (35) 42. Scr: H T Kim 38.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: A: J Thompson (23) 38. B: C Lloyd (32) 36 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Bell (21) 38. B White (18) 36 cb. B: A Horsell (25) 38. M Elderfield (26) 35.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: S Pike (17) J Frechtling (13) 47. Scr: L Robinson D Flanagan 35 cb.

THE LAKES: Men: Stableford: 4B: I Robertson D Williams 48. M Laing K Glover 49. P Tang (26) 42. T Kierath (7) 38.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: M Conway (10) 42. B: D Webb (17) 37. C: J Gradie (28) 36.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: G Aanerud (Magenta 9) A Atkins (Magenta 9) 79. 2B Agg Scr: N Miller R Oliver 70. A: G Aanerud (Magenta 9) 41 cb. B: M Donsworth (15) 39. C: D Hutchinson (19) 39. D: S Connelly (25) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: M Alexander (12) I Cumming (21) 48. A: M Alexander (12) 42. B: H Mitchell (16) 38 cb. C: J Crawford (22) 37. D: F Benbow (36) 39. 9-hole: I Miller (18) 21 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: J Pappas (14) 44. B: B Groundwater (18) 41. C: S Dounis (23) 40 cb. Scr: K Rugless 34.

WYONG: Men: Stableford 2B Agg: White: R Austin G Ehsman 76. A: T Pfeffer (3) 39. B: D File (18) 42. C: J Allen (34) 47.

Our Partners