February 22, 2024

NSW/ACT Club Results – 2 December 2023

NSW/ACT Club Results – Bonnie Doon Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results Saturday, 2 December 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: C Lees (17) 42. Men: Stroke: Medal Dec: A: N Bourke (12) 66. M Kelly (8) 69. B: N Mallam (15) 64. T Broadhead (16) 66 cb. C: A Hoffmeister (28) 65. N Swanson (32) 66. A Scr: L Whitelaw (4) 75. B Scr: T Davies (13) 79 cb. C Scr: B Berrell (19) 88. Medal of Medallists: A: M Kelly (8) 69. B: G Hampton (15) 77. C: B Devine (24) 75. Women: Medal Dec: L MacMillan (20) 70. Medal of Medallists: L MacMillan (20) 70.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Ellam (11) 69 cb. A Scr: A Harvey 73 cb. B: A Williams (14) 67. B Scr: J Birt 82 cb. C: N Macko (37) 66. C Scr: T Arthur 90. Women: I Choi (37) 70.

AVALON: Women: Stableford: K Murray (47) 38.

AVONDALE: Men: Stroke: A: W Leamon (13) 62. B: R Crofts (15) 66. C: R Leach (28) 64. Scr: H Hesketh 72.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal: A: J Ralec (9) 62 cb. B: D Paton (17) 62. C: M Mitchell (26) 63.

BANKSTOWN: Medley: Stroke Black: A: S Underwood (-2) 68. S McGee (1) 72. B: J Druce (13) 77. M Heath (16) 83. C: T Considine (22) 85. J Abdallah (22) 89.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal Dec: A: T Riches (11) 58. B: J Kassas (15) 57. C: A Go (33) 53. A Scr: B Carr 63. B Scr: J Dallis 74. C Scr: B Mcdermott 79. Women: Stableford: K Hewitt (30) 40.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: A: D Van Den Boogaard (10) 56 cb. B: C Prieto (13) 57. C: J Garcia (20) 58. Medal of Medallists: S Spiteri (7) 56.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: J Tocquer (9) 62. B: N Smith (17) B Gilbert (17) 64 to playoff. C: D Baker (28) 63. Scr: A Scr: J Tocquer 71. B Scr: N Smith 81 cb. C Scr: M Rosic 88. Stableford: J Rollings (22) 36. Women: Div 1: J Reed (21) 32. Div 2: E Steel (30) 41. Scr: L Smith 21.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Stakos (10) A Brown (5) 66 to playoff. A Scr: J Domazetovski 70. B: P Lu (13) 64. B Scr: N Stergiou 81. C: B Christie (30) 67. C Scr: P Dedes 92. Medal Nov: A: A Piggott (11) 70. Women: C McDonald (19) 78 cb.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal Dec: A: K Grasevski (12) 60 cb. B: T Kunovski (18) 61. C: G Dounias (21) 58.

BLACKHEATH: Women: Stroke: Gold Medal: L Aaron (32) 71. Men: T Curtis (20) 62. Medal Dec: A: G Dowdell (9) 66. B: T Cleary (15) 65. C: T Curtis (20) 62. Stableford: M Hillier 40.

BONDI: Mxd: Par: 2B: I Bell (21) S Turner (27) 10 up. A: L Evans (7) 3 up. B: C Hurrell (9) 1 down. C: K Boden (17) 5 up.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: Scr: W Sellors (0) 40. A: M Coveney (6) 41 cb. B: C Pendlebury (13) 43. C: S Ireland (30) 40 cb.

BONVILLE: Stableford: T Pryde (31) 47. I Smith (12) 40. I Martyn (16) 35 cb. G Zugajev (-1) 35 cb. A Wood (0) 35 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Yeates (10) 64. A Scr: D Yeates 74. B: D Burton (17) 62. B Scr: D Zaccagnini 79. C: M Weller (23) 64. C Scr: M Weller 87.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Dec: A: T Hunt (6) 69 cb. T Curic (8) 69. A Scr: N Park 74. B: S Chen (12) 67. T Pendlebury (14) 68. B Scr: P Tiley 80. C: T Lovric (15) 66. D Hayes (19) 67. C Scr: S Roberts 85. D: S Zitka (26) 63. T Bunh Vo (32) 68 cb. D Scr: H Omar 90. Gold Medal: A: D Drayton 69. B: S Sullivan 74. C: H Omar 69. D: D Di Giacomo 71. Hole in one: A Baeza at 14th.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: A Ahern (16) A Kelly (18) 51. 2B Scr: T Ballantyne R Minns 40. A: D Hooton (9) 41. A Scr: M Barton 37. B: A Ahern (16) 43. B Scr: P Bardsley 26 cb. C: T Elmoh (20) 40 cb. C Scr: H Williams 21. Women: 2B: J Matheson (20) R Byles (44) 48. Hcp: A: C Bell (12) 36. B: K De Cean (22) 35 cb. C: R Byles (44) 40. Stroke: Matchplay: C Pettitt bt B Johnstone 3-2.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: M Jung (20) P Park (27) 140 cb. 2B Agg Scr: N Katholos P Ellison 153. A: D Woo (11) 68. A Scr: P Muscat 76. B: A Lee (14) 68. B Scr: H Park 85. C: R Leabeater (23) 69 cb. C Scr: M Jung 92.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: T Camilleri (9) 66. B: M Rudd (19) 67. C: T Carney (25) 64. A: S McCahery (8) 68. B: S Hutton (15) 68. C: T Kim (22) 70.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Dec: A: F Garcia (4) I Christiansen (7) 61. Scr: F Garcia (4) 65. B: M Brooke (14) 63. C: D Moore (24) 64. Women: B Forsythe (32) 72 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: J Comer (30) 4 up. Men: A: M O’Meara (9) 5 up. B: R McDiarmid (19) 8 up. C: G Day (23) 3 up cb.

CONCORD: Medley: Stroke: Medal Dec: A: A Kelly (14) 62. B: R Uechtritz (19) 65 cb. C: O Neale (39) 60. A Scr: C Carruthers 69. B Scr: G Smith 82. C Scr: P Langdon 89.

CROMER: Medley: Stroke Medal Dec: Black: A: S Albanese (15) -5 cb. A Scr: C Rae (-1) 69. B: D Gilmartin (18) -7 cb. C: P Wettstein (26) -5.

CRONULLA: Mxd: Stroke Black: M Smith (12) 62. A: M Smith (12) 62. A Scr: S Brown (5) 73. B: C Denten (15) 68. B Scr: C Denten (15) 83 cb. C: W Coman (32) 67. C Scr: J Hughes (21) 92 cb.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Calleja 63. A Scr: J Bailey 74. B: K Mildwater 66. B Scr: L Dunks 82. C: P Chung 68. C Scr: Y Jong 88. Medal of Medallists: R Ranney 70.

ELANORA: Snr Stableford: Hcp: A: M McNair (12) 42. B: S Metzke (19) 42. C: J Lochtenberg (25) 47.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Dec: A: L Young (7) 62. B: J Quinn (14) 62. C: S Austin (24) 62 cb.

FINLEY: Medley: Stableford: T Smith 37 cb.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stroke: Medal Dec: Forster: A: L Hancock (7) 63 cb. A Scr: A Syme (3) 67. B: S Halliday (18) 58. B Scr: M Painter (16) 75 cb. C: F Parker (21) 55. C Scr: C Dunk (20) 79.

FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: M Catt-Davies (10) 67. A Scr: B Gladdish 75 cb. B: V Sikwila (16) 63 cb. B Scr: G Wilson 80. C: W Potter (25) 62 cb. C Scr: G Wright 85.

GEORGES RIVER: Medley: Stroke: Medal Dec: A: C Nicol (11) 70. A Scr: N Jadhav 79. B: P Horinek (18) 67. B Scr: G Lattouf 85. C: T Elley (20) 69. C Scr: V Hughes 92. Medal of Medallists: A: C Spears (10) 71. B: P Goulbourn (17) 72 cb. C: R Wynn (26) 70. Stableford: R Thompson (20) 32 cb.

GOSFORD: Men: Stroke Black: A: D Bosley (4) -4 cb. A Scr: D Bosley (4) 71. B: M Graham (15) -3. B Scr: J Gulpers (13) 82 cb. C: A Blanco (34) -8. C Scr: M Post (19) 89.

GOULBURN: Women: Stroke Ambrose: Green: A Croker J Dooley (9.75) 77.25. K Stamatellis C Hobbs (9) 80.

HAWKS NEST: Women: Stableford: C Rose (34) 40.

HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Lee (12) 67. A Scr: R Johnson (5) 74. B: G Hunt (17) 65. B Scr: C Kerr (14) 80. C: D Traynor (26) 64. C Scr: B Sutton (19) 66. Women: Div 1: L Samuelson (22) 70. Div 1 Scr: J Lisle (11) 91. Men: Medal of Medallists: A: R Johnson. B: G Hunt. C: B Sutton. Women: Div 1: L Samuelson.

KAREELA: Men: Stableford: 4B: A: S Penny C Titmuss 49. A: R Ayres (10) 38. P Bendeich (11) 38. B: P Lennon (19) 39. M Bates (19) 38. C: P Tierney (21) 41. S Brooks (20) 40. Medal Dec: B/Medal: P Lennon 39.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: P Kerr (2) 42. B Grade: A Niblet (16) 41. C Grade: C Hennessy (24) 42. 2BBB: B Johnston 10 L Psaila (25) 50 cb. 2BBB Scratch: P Kerr N Goolie 42. Ladies: P Sears (10) 36.

KOGARAH: Medley: Stroke: Cup: A Rachid 53. Medal Dec: A: J Bertuzzi (7) 63 cb. A Scr: A Rachid 64. B: G Okladnikov (18) 61. C: P Wilson (29) 63 cb.

LAKESIDE: Men: Stroke: Ambrose: G York B Godfrey M Shepherd T Thiruloganathan 53.

LEONAY: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: S Meyers (3) 62. A Scr: S Meyers 65. B: A Burnes (13) 64. B Scr: A Burnes 77. C: J Ainge (19) 61. C Scr: J Ainge 80. D: L Caruana (36) 53. D Scr: L Caruana 89. Veteran Men: A: J Ainge (19) 61.

LIVERPOOL: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Fay (4) 68. A Scr: D Shepherd (0) 72. B: I Petrovski (19) 71. B Scr: E Alberici (14) 86. C: H Wilson (36) 61. C Scr: A Karam (23) 87.

LONG REEF: Men: Stroke Black: A: T Sheppard (12) 66. B: L Bates (18) 67. C: M Stevens (30) 66. A Scr: C Wu 67. Women: Stroke: E Thurlow (8) 67.

LYNWOOD: Men: Stableford: A: P Knipler (4) 40. A Scr: D Holmes (5) 33. B: P Barnett (13) 40. B Scr: S McDonald (12) 26. C: C Noonan (19) 42. C Scr: H Mercer (18) 19. Women: Div 1: A Rider (24) 36. Div 2: F Mildren (35) 42.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke MM: Black: A: M Peck (6) 70. A Scr: M Sandilands (2) 76. B: Y Minamino (18) 70. B Scr: I Nash (14) 84. C: J Singh (34) 67. C Scr: P Parkinson (24) 92. Div 1: C Morris (25) 73. Div 1 Scr: A Cummings (21) 100.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Medal Dec: Div 1: M Lindley (7) 65. Div 2: M Doyle (19) 65.

MANLY: Men: Stableford: 2B: B Vaughan D Gallagher 51. White: A: D Ross (10) 42 cb. B: R Mclean (15) 43. C: T Higgins (21) 43.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: T Skinner (2) J Skinner (14) 49. 2B Scr: T Shaw D Cremin 41. B McCarthy (Howlong 18) 43. Scr: S Oitmaa 39 cb.

MASSEY PARK: Women: Par: Div 1: J Nipperess (16) 38 up cb. Div 2: J Westley (27) 37 up. Men: Stroke: A: A Ferguson (10) 60. A Scr: C Smith (1) 67 cb. B: D Carigliano (18) 58. B Scr: M Van reyk (15) 70. C: P Gore (20) 60. C Scr: P Gore (20) 80. Hole in one: D Bowyer at 14th.

MONA VALE: Men: Stableford 2B: Black: K Grant (17) A Earl (21) 49. A Earl (21) 40. Stroke A: J Hawkins (13) 66. B: T Woo (20) 65. C: J Slack-Smith (33) 65. Stroke: Scr: A Radford 72 cb.

MONASH: Medley: Stableford: 2B: A: A Barnhill (19) P O’Brien (14) 47. B: B Savill (24) P Fisher (24) 47. Hcp: A Scr: J Mackay (-1) 38. A: K Beattie (8) 39 cb. B: A Barnhill (19) 39 cb. C: A Cooper (33) 41 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: A: S Parker (11) 64. A Scr: J Vidler (0) 67. B: E Baek (13) 64. B Scr: E Baek (13) 77. C: T Damouni (21) 62. C Scr: T Damouni (21) 83.

NELSON BAY: Men: Stroke: Brushbox: A: M Atkns (10) 70. A Daubaras (13) 73 cb. C Mawson (12) 73 cb. B: T Hogan (23) 64. B Rostron (16) 69 cb. J Keating (17) 69. C: R Gabb (33) 71 cb. K Wilson (25) 71. M Regan (29) 72 cb. Stableford: Gymea Lily: K Williams 48 cb. P Rigby 48 cb. D Hellmrich 48. R Castle 48. A: B Tomlins (13) 40. V Komadina (15) 37 cb. G Eaton (12) 37. B: R Castle (16) 40 cb. P Rigby (17) 40. M Baker (23) 38 cb. C: P Walker (24) 38 cb. P Marks (25) 38 cb. B Justice (25) 38.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal: Scr: B Bates 72. A: B Cummerford (7) 63. B: P Simmons (19) 65. C: C Simmons (26) 69.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Dec: A: P Skurrie (2) 60. A Scr: P Skurrie (2) 62. B: M Barden-Case (20) 62. B Scr: M Restuccia (15) 63. C: J O’Neill (22) 64. C Scr: J O’Neill (22) 86. Stroke Gold Medal: White: J O’Neill (22) 64. Women: Stableford: S Manning (15) 33.

NOWRA: Medley: Stroke: MM: A: N Brown (10) 68 cb. A Scr: J Barnes 70. B: I Hayes-Williams (18) 67. B Scr: M Kable 84. C: B Mason (22) 68. C Scr: B Mason 90.

OATLANDS: Stroke: A: J Bell (12) 65. B: A Farhart (18) 64. C: S Jones (20) 67. D: P Hall (38) 68. A Scr: P Schliebs 72.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: M Tough (10) 67 cb. A Scr: J Davies (4) 36. B: L Harris (15) 69 cb. C: C Davies (24) 67. Gold Medal: A Munro (5) 69. Stableford: M Vinci (36) 45. Hole in one: White: D Leach at 9th.

PENRITH: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: D Orth (8) 66 cb. B: S Dollisson (16) 66. C: C Johnstone (22) 68. Scr: A Scr: P Morris (2) 70. B Scr: D Mohr (14) 81. C Scr: D Miklecic (20) 90 cb. Men: Cup: B Gadd (4) 75 cb. Hole in one: G Honeysett at 15th.

PYMBLE: Women: Stroke: C Adamsas (11) 70. A: R Eaton (9) 65. B: R Warren (13) 66 cb. C: M Sullivan (19) 67. Stableford: D Borean (14) 40.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Todd (4) 54. A Scr: M Todd 58. B: J Hunt (16) 55. B Scr: T Tanner 70. C: R Begley (23) 50. C Scr: R Begley 73. Jnr: H Oldham (35) 60.

RICH RIVER: Men: Stableford Cup: East: Black: A: A Golding (11) 41. B: K Henson (17) 42. C: M Fitzpatrick (21) 45. Women: Green: A: C Eddy (19) 40.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: R Towers (17) 37. White: M Wong (17) 37. Women: Stableford: J Lamble (27) 38. Stroke: M Thoumelou (25) 68. Men: Medal Dec: A: S Reidy (12) 61. B: P Rose (18) 64. C: D Vickovich (30) 63. Scr: B Harry (4) 70.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Green (11) 65. A Scr: M Collins 74. B: T Guo (16) 67. B Scr: G Squire 85. C: I Johnson (19) 66. C Scr: P Corne 90. D: K Wen (31) 68. D Scr: M Dornan 98. Medley: Stableford: P Sermani (18) 39.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Kassis (9) 57 cb. B: J Glynn (12) 54.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: C Mumberson A Whyte 53. Medley: N Rigby L Rigby 42 cb. Women: Gold Medal: F Smith (20) 36. Men: A: C Hetherington (3) 42. B: A McInnes (16) 40. C: M Killick (21) 44. Women: S Grant (19) 38.

ST MICHAELS: Men: Stroke: Scr: A Radevski 70. A: M Hooper (12) 66. Stroke White: B: B Ginsberg (11) 68. C: A Karam (22) 69. B Reid (19) 69. Stableford Gold: Gold: B Patton (27) 38. Women: Stableford: W Gower (14) 33.

STRATHFIELD: Medley: Stroke: Medal Dec: A: M Collier (11) 65. B: D Park (16) 63. C: V Tai (34) 64. A Scr: S Nashaar (4) 72. Stableford: Y Kim (+3) 40.

TALLWOODS: Women: Stroke: Div 1: S Dawson (Port Macquarie 15) 73 cb. K Edwards (12) 73. Div 2: J Prykaza (31) 74. V McGrath (30) 75. Men: A: S Priest (11) 66. M Farrer (6) 69. B: G Hedges (29) 76 cb. P Stephenson (25) 76.

TERREY HILLS: Medley: Stroke: Medal Dec: A: T Noad (12) 68 cb. B: J Carter (18) 67. C: K Whelpton (34) 70.

THE COAST: Medley: Stroke: Medal Dec: A: T Perks (13) 68. A Scr: O Young 74. Men: Stroke White: B: A Reynolds (14) 64. B Scr: T Fukushima 78. C: V Johnson (20) 63. C Scr: V Johnson 83.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: K Crilly (13) 39. B: T Gubbins (17) 36. C: B Cavanagh (22) 39. Women: A: L Marshall (15) 37. B: J Brown (27) 37.

TOUKLEY: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Pearce (11) 65. A Scr: D Willett 74. B: J Bush (13) 65. B Scr: J Bush 78. C: B Condon (20) 68. C Scr: B Condon 88. Medal Nov: A: B Luke (8) 69. Women: Stableford: K McKinnon (13) 35.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: Div 1: P Turner (9) 42. Div 1 Scr: B Atkinson 30.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Dec: A: W Hutt (10) 65. A Scr: C Holmes 69. B: M Gillies (13) 67. B Scr: S Mcbrien 81. C: T Zammit (23) 69. C Scr: A Ivers 92. Medal of Medallists: A: C Holmes (-3) 69. B: G Bentley (12) 72. Women: Stableford: Y Hong (24) 36.

WARRINGAH: Medley: Stroke: Medal Nov: A: K Wallis (5) 68. B: J Donnell (16) 68. C: L Zanella (18) 64. D: M Lee (29) 67. Scr: K Wallis (5) 73. Hole in one: D Dowler R Rasmussen at 5th.

WINDSOR: Stroke Medal Dec: Black: A: G Midford (13) 70. B: C Conway (16) 64. C: S Mongomery (27) 64. Medley: Scr: A Scr: M Whitmore (4) 76. B Scr: C Conway (16) 80. C Scr: I Satomi (24) 85. Stroke: Medal of Medallists: C Conway (16) 64.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Dec: A: I MacDonald (6) 64. B: K Nathan (13) 64. C: A Freeman (23) 63. Scr: M Williams 69. Hole in one: A Freeman at 9th.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Trophy: Black: P Hankin (15) 64 cb. Stroke: Medal Dec: A: T Hilder (9) G Carter (9) 69. A Scr: J Hallinan 68. B: P Hankin (15) 64. B Scr: S Smith 83 cb. C: S Bourke (22) 64. C Scr: A Lohman 89. A: M Davis (Scr) 68. Hole in one: T Hilder at 16th.

WYONG: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Connell (7) 64. B: P Ball (18) 69. C: L Dye (28) 68.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Medal Dec: Murray: B/Medal: J Ramsdale (19) 70. A: C Boers (12) 72. Lake: B/Medal: L Bridgeman (24) 69. A: D Cleaver (11) 70. Women: Stableford: Murray: A: N Crothers (14) 42. B: C Lowrie (36) 37. Men: Stroke: Medal of Medallists: S Blackley (15) 73.

Our Partners