March 3, 2024

NSW/ACT Club Results – 26 November 2023

NSW & ACT golf results - Berrigan Golf & Bowling Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Sunday, 26 November 2023.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: P Seiffert M Harvey 45. Mxd: A: P Young (5) 41. B: R Alchin (16) 35. C: P Seiffert (19) 40.

AVONDALE: Men: Stableford: S Martin (20) 43. Scr: K Druce 37. Women: B Mew-Sum (17) 39. Scr: M Jang.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: A Pak G Kinsley 47 cb. 2B Scr: G Bayley P Salameh 37 cb. A: T Lee (10) 39. B: Q Miao (16) 42. C: K Killen (25) 42.

BARNWELL PARK: Medley: Stroke: Ambrose: P Bakker (4) F Mihaljek (35) A Mihaljek (5) A Washington (3) 47.125. Hole in one: M Hunt at 10th.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Team: R Stepney (16) J Gallagher (27) N Warren (24) J Siely (11) 91. S Kuhner (21) 38 cb. A: T Koroneos (10) 37. B: G Street (15) 37. C: J Hogan (21) 38. Scr: K Rae (3) 33.

BEXLEY: Medley: Stableford 2B Multi: White: J Clemente (22) B Te Whiu (8) 73. A: M Stanley (12) 39. B: D Sherry (18) 35. C: D Phu (30) 38. A Scr: W Matthews 32. B Scr: M Halpin 23. C Scr: G Lawrence 17. Red: V Costello (23) 39.

BONDI: Men: Stableford: 2B: J Callen (20) L Callen (14) 52. J Callen (20) 48.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: E Gelsomino (11) 41 cb. Scr: W Sellors (-1) 38. B: J Purcell (13) 41. C: W Luk (32) 40. Women: D Fotu-moala (31) 41.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: Team: H Thamrin (22) J Joe (21) U Halim (25) D Darmawan (21) 91. A: J Choi (4) 39. A Scr: J Choi 35. B: M Christensen (17) 39. B Scr: M Devlin 26. C: J Medway (29) 39. C Scr: D Darmawan 19.

CARNARVON: Men: Stableford White: A: M Kim (5) 40 cb. B: J Kim (19) 43. C: S Yi (24) 44. 2B Agg: C Park (8) J Kim (19) 83. 2B Agg Scr: J Lind A Hickey 67 cb. Mxd: 2B Agg: J Kim (19) J Kim (12) 78. Women: Div 1: S Lee (13) 39. Div 2: S Lee (23) 38. Div 3: H Hong (29) 35. 2B Agg: S Lee (13) M Chung (22) 74.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: E Vassallo (6) A Toro (18) 48. Men: A: K Hyams (12) 42. B: N Cayless (16) 41. C: M Thorn (20) 36. Women: T Mushtaq (41) 40. Medley: Scr: R Fletcher (+4) 35. PM 2B: N Clarke L Clarke 47 cb. Men: A: R Tang (11) 39. B: M Franklin (13) 42. C: W Chen (36) 39. Women: G Mahony (29) 35. Medley: Scr: R Gibbeson (1) 33.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: S Dean (33) 43.

CROMER: Medley: Stableford: Scr: J Vaughan 36. A: J Vaughan (10) 46. B: M Fraser (18) 42. C: A Riches (33) 43.

CRONULLA: Men: Stableford: P Aistrope (28) 40 cb. Scr: R Willis 35. Jnr: L Price (22) 40. Women: S Bennett (15) 39 cb. Scr: L Quilliam 33. Mxd: Team: J Richardson (16) B Richardson (8) I Carroll (17) D Carroll (5) 142.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: J Dengate (14) D Dawson (25) 50. Div 1: J Jones (10) 40. Div 1 Scr: W Purcell 31. Div 2: D Dawson (25) 40 cb.

EASTLAKE: Medley: Stroke: A: S Appoo (6) 68. B: R Salter (16) 69. C: J Wightwick (32) 64. Scr: D Spalding (2) 35.

ELANORA: Mxd: Par: 4B: M Scamps (16) L Scamps (20) 13 up.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: Irish Team: R Bickley (25) C Bickley (36) J Johnson (15) T Wilcockson (12) 98. A: S O’Brien (5) 39. B: J Fleming (15) 37. C: B Purell (21) 38. D: C Bickley (36) 41. Div 1: G Colley (16) 34. Div 2: J Butcher (38) 34.

FINLEY: Men: Par White: H Daniel 6 up. Women: Par: L Rendell sq cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: S Neylon (Strathfield 11) 43. B: L McDonald (14) 35. C: N McDonell (31) 39. Jnr: J Gordon (45) 26.

GORDON: Men: Stableford: B Johnson (14) 39. Women: J Xu (37) 37. Medley: Split Six: P Sheehan (36) G Wade (20) 68.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: J Cino (30) 41.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B Multi: S Jerome (22) S Higgerson (22) 59. Men: M Stewart (28) 39. Women: S Dempsey (19) 34.

KILLARA: Men’s & Women’s Stableford Men’s Individual: M Hope (14) 40 cb. Women’s Individual: P Biszewski (16) 37. 2BBB Mixed: D Stacey 11 M Coffey (28) 47. 2BBB Medley: P Stiles 29 J Gallichan (4) 46.

KOGARAH: Men: Stableford White: L Farrell (13) 40. Scr: D Gallagher 35. Women: M Tumata (22) 35. Stroke: Ambrose: M Sui (14) H Do (28) 55.5.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: R Vinod (23) M Deura (27) 48. 2B Scr: F Gerace (5) W Meredith (2) 39. A: J Simpson. (8) 40. B: D Naidu (15) 38. C: S Asmaro (21) 37 cb.

LANE COVE: Mxd: Stableford: L Brown (21) 38.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: C Haggarty (10) 39. B: J Meakins (14) 38. C: B Lee (21) 43. S Auciello (29) 38.

LONG REEF: Mxd: Stableford: 4B: K Allan (9) K Allen (29) 52. Men: M Klient (20) 41. Women: K Allen (29) 46.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A: A Williams (6) 37. B: N Nand (14) 40. C: J Marks (25) 40.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: S Curtis H Hellegas 51. Men: White: A: C Smith (8) 40. B: C Smith (18) 43. C: H Hellegas (25) 45. Women: Div 1: M Clark (22) 38. Div 2: P Ewing (26) 44. Mxd: 9-hole: S Gaunt (24) 20.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: M Jesson (10) 39. Scr: J Maxymenko 29. Women: D Sebbens (20) 34. Scr: K Lindsay 18.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Mansford A Mansford 50. Div 1: L Torney (12) 40 cb. Div 2: J Willis (28) 39 cb.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Albers (13) 41. Mxd: Stroke: Foursome: K Rule K Strydom 73.

MONASH: Men: Stableford: 2B: D Brown (11) J Hamilton (19) 47. R Pearse (8) 42 cb. D Brown (11) 42. D Cuda (6) 41. Mxd: 2B: E Rodwell (23) R Pearse (8) 45. 2B Scr: F Gurren (6) D Cuda (6) 38. Women: R Lee (33) 36. B Layden (29) 34.

MOSS VALE: Mixed Foursome C’Ship Round 2: Gross P Maslen & Y Skerman 79. Round 2 Nett: P Maslen & Y Skerman (10) 69. Gross Championship: D O’Shannessy & K Delaney 154. Nett Championship: P Maslen & Y Skerman (10) 138.5.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B Multi: K Lee K Cambaz 95 .K Lee (16) 42. V Bamford (19) 39 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Christmas Bush: A: M Ferguson (11) 41. P Hazer (12) 34. B: S Ferguson (16) 41. T Perrin (17) 39. C: I Upton (27) 40. B Campbell (27) 37 cb. Women: A: R Kennett (15) 37. C Elliott (23) 36. N Bethwaite (24) 35. B: J Hazer (25) 40. P Townsend (38) 39. R Buchanan (34) 36.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: W Waldie (9) M Fitzpatrick (20) 47. Men: A: W Waldie (9) 40. B: M Fitzpatrick (20) 37. C: G Loon (24) 40. Women: A: P Ternes (17) 34. B: E Paton (27) 35.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: A: N Posa (8) 37 cb. B: M Booth (17) 38. C: C Macleod (32) 48.

OATLANDS: Stableford: E Lee (28) 44. M Reicher (44) 46.

PYMBLE: Stableford: 2B: D Blunt S Hulme 49. D Blunt (17) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: L Pelosi (18) J Lo (32) 53. J Lo (32) 45. Scr: M Todd 33. Women: Stroke: Ambrose: J Feetham (83.125) J Walsh D Castles C Weller 525.125.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: S Hwang (16) J Lee (17) 76. B Haynes (5) 41. Stroke: B Mckissock 78.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: P McCarville (31) B Maunsell (32) 79. Men: White: A: D Eeles (6) 39. B: B Cahill (12) 41. C: C Kery (19) 40. Scr: T Williams 37. Women: B Maunsell (32) 46. Men: Gold: Gold: K Magnay (22) 35.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: P Piao (30) J Taweel (32) 50. J Taweel (32) 43. A Scr: Y Kim (+2) 42.

TERREY HILLS: Medley: Stroke C’ship: Black: A: M Gibson bt L Houghton 2-1. Women: White: W Redfearn bt C Giga 19th. Men: A res: Black: M Painter bt H Park 4-3. C’ship: B: C Yim bt J Previtera 4-3. Stroke: C: D Ivers bt S Stevens 2-1.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: B Holmes (23) H McCarthy (10) 77. White: E Becina A Becina 73. Stableford: A: P Baigent (4) 42. A Scr: P Baigent 38. B: A Singh (14) 40. C: E Galea (36) 40. Women: M Grant (19) 36.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: S Smith (11) 39 cb. B: C Galvin (26) 46. Women: G Tyers (24) 43.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: C Carlon (8) D Haley (36) A Brennan (17) J Karakizos (21) 94. Men: Div 1: W McGovern (9) 42. Div 2: G Richardson (32) 38. Women: Y Boardman (4) 36 cb.

TWIN CREEKS: Medley: Par: A: C McMillan (2) 5 up. B: D Lo (16) 5 up. P Anderson (25) 2 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: L Barnsley (13) S Earl (16) 47. Men: A: S Earl (16) 38. B: G McClellan (27) 42. Women: A: D Wongsoong (22) 33 cb. B: F Madden (40) 29.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Carroll (5) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Toro (4) M Cuzzilla (10) 73. J Toro (4) 38 cb. 9-hole: C Anderson (32) 19 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford: Woollahra Shield: J C Mignon (13) 38. Runner-up: A Girling (11) 36 cb. Div 1: R Yaldwyn (13) 35 cb. Div 2: M Shaw (21) 36. Div 3: M Norburn (30) 35. Women: M Meredith (43) 35. Medley: 9-hole: Women: V Chong (25) 17. Men: M Shearer (26) 15.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: B Lukins (13) 43. Women: V Tasker (19) 39. Jnr: C Boyce (23) 33.

WYONG: Men: Stableford White: A: J Allomes (6) 40. B: M Phillpot (28) 44. Women: K Bathgate (42) 45. Men: White: A: M Phillpot 48. B Taaffe 48. Mxd: 2B: Green: A: L Sebbens K Bathgate 48.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: R Austin (26) 40 cb.

Our Partners