February 28, 2024

NSW/ACT Club Results – 19 November 2023

NSW/ACT Club Results – The Grange Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Sunday, 19 November 2023.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: H Westbrook (22) M Westbrook (16) 48. T Ryan (6) 40. H Taguchi (16) 41. C Langton (21) 41. Mxd: Stroke: Foursome: A: J Kim J Kim (14.5) 71.5. B: L Chu Choc M Paredes (19.5) 68.5. C: K Kirk R Kirk (32) 66. A Scr: D Morgan A Lee (11) 84. B Scr: A Caiger A Malcolm (15.5) 86. C Scr: B Jeffery I Choi (20.5) 95.

BANKSTOWN: Medley: Par 4B: White: G Wong W Wong 12 up. B: G Wong (17) 7 up. C: C Eyles (19) 5 up. A: L Killen (+2) 3 up. Stableford 2B Scr: L Killen K Killen 41.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: A Mihaljek (5) F Mihaljek (36) 48. M Lutowski12 42.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: C Higgins (12) M Dantan (27) 46. Div 1: N Smith (16) 38. Div 2: M Dantan (27) 43. Scr: B Higgins (0) 37.

BERMAGUI: Men: Par: A: K Brown (9) 4 up. B: W McKenzie (19) 4 up cb. C: A Watson (22) 2 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P Calantzis (9) S Kuhner (21) 48. T Orlyski (27) 43. A: D Beck (9) 37. B: W Marshall (13) 40. C: S Kuhner (21) 40 cb. A Scr: B Naylor (5) 32.

BEXLEY: Medley: Stableford 2B: White: S Milligan (16) D Chanisheff (30) 49. 2B Scr: D Sherry G Davis 36. A: R Kelly (11) 36. A Scr: K Klem 31. B: J Bond (19) 40. B Scr: L Clarke 23. Stableford: C: V Costello (23) 36. White: C Scr: D Bray 15.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: H Winch B Goodyear 78. H Winch (17) 41.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: W Sellors (+1) 36. A: M Michael (10) 37. B: M Dyer (16) 40 cb. C: L Schirato (23) 46.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: A: B Jones (11) 39. A Scr: J Choi 34. B: S Soulie (14) 40. B Scr: S Soulie 26. C: D Absolum (23) 44. C Scr: D Absolum 21. B Jones (11) D Absolum (23) 83.

CARNARVON: Men: Par 2B: White: J Lind (1) A Hickey (8) 11 up cb. 2B Scr: J Kindred J Freeman (Fox Hills) 7 up. A: J Freeman (Fox Hills) (+3) 3 up cb. B: S Yo (13) 7 up. C: B Tully (29) 7 up. Women: Par: 2B: M Lee (26) I Lee (20) 9 up. Div 1: C Kim (14) 5 up. Div 2: D Graham (25) 3 up. Div 3: G Choi (28) 4 up. Mxd: Par 2B: White: S Yo (13) G Choi (28) 12 up.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: C Mitchell (2) 40 cb. B: R Witheridge (13) 41. C: A Zhang (31) 47. Women: L Wilson (26) 40. Medley: 2B Agg: A Zhang . S Hunt 78. Scr: C Mitchell (2) 38. PM: 2B Agg: K Williams . Williams 86. Men: Stableford: A: M Canale (7) 37. B: K Williams (18) 45. C: L Cardwell (25) 40. Women: K Williams (30) 41. Medley: Scr: M Halcrow (1) 30 cb. Jnr: Hole in one: White: M Toro at 17th.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: C Huggins (21) 42.

CRONULLA: Men: Par: 2B: M Bell (11) K Bresnahan (6) 11 up cb. Women: C Parbery (28) A Allen (34) 11 up. Medley: Stableford: M Convoy (22) 39. Jnr: Z Pearce (25) 28.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Mcaulay A Mcaulay 45. Men: Div 1: P Kennedy (11) 38. Div 2: S Jeong (14) 39. Div 3: J Ramos (33) 40. Women: R Hannaford (24) 37 cb.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: P Watson (28) A Wright (0) 47. Men: Div 1: P Fairbrother (12) 38. Div 1 Scr: J Fearnley 34. Div 2: M Aspland (20) 36. Women: F Badelles (19) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: C Randall (8) 36. B: M Bride (13) 36. C: N Baird (36) 41. Scr: H Holohan (1) 31. Women: Stroke C’ship: White: Div 1: A Mcguire (28) 72.

EVERGLADES: Mxd: Stableford Black: A: B Schonkala (9) 38. B: D Gemmell (17) 42. C: G Crane (24) 39. D: C Bickley (35) 40. Div 1: T Melnik (21) 37. Div 2: P Myles (38) 32 cb.

FINLEY: Men: Stableford: R Ross 39.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: S Fulton (6) 36. B: J Micallef (13) 41. C: N McDonell (32) 40.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: L Renton (28) N Wilkinson (16) 47 cb. Men: R Mullins (33) 42. Women: J Xu (25) 36 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford: T Dyer (14) 41 cb.

GOULBURN: JNJG BRETT OGLE JNR MASTERS: Final round: Boys C’ship (par 71): S Cascio (Bonnie Doon) 136 C Peng (Avondale) L Jordan (Manly) H Whitelock (Royal Canberra) 137 N Bricknell (Goulburn) 138. 16-17yrs: S Cascio (Bonnie Doon) 136. Hcp: B Jones (Royal Canberra 2) 136. 14-15yrs: C Peng (Avondale) 137 (won on first playoff hole). Hcp: L Jordan (Manly 1) 135. 13yrs: Z France (Northbridge) 146. Hcp: Z France (Northbridge 4) 138. Girls C’ship (par 72): S Eppelstun (Catalina) 142 S Ang (Bonnie Doon) K Connolly-Jackson (Kooindah Waters) 147 A Bhola (Concord) 148 A Maikap (Stonecutters Ridge) 149. 16-17yrs: S Eppelstun (Catalina) 142. Hcp: S Ellis (Royal Canberra 13) 138. 14-15yrs: S Ang (Bonnie Doon) 147 (won on fourth playoff hole). Hcp: S Laird (Kiama 7) 138. 13yrs: S Chau (Gungahlin Lakes) 157. Hcp: H Kim (Concord 12) 135.

KAREELA: Men: Stableford: D Nigro (16) 38. Women: K Alijagic (28) 39.

KILLARA: Mxd: Stableford: 2B: B Tesoriero (18) R Critchfield (17) 49. Men: White: M Heaney (6) 41 cb. Women: Green: I Deichl (27) 43.

KOGARAH: Men: Stableford White: J Safi (21) 40. A Scr: B Nagi 37. Women: H Jones (31) 37. Mxd: Stroke Foursome: White: M Butler (3) S Greaves (12) 58.5 cb. Foursome C’ship: Div 1: G Harnwell M Sui 125. Div 2: G Ryan D Ryan 151. Div 3: R Joice R Joice 179.

LANE COVE: Mxd: Stableford: L Guo (23) 41.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: V Lam P Hsiung 49. A Murgatroyd (5) 39. J Moon (14) 40. E Ipschitz (23) 42.

LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: P Toussaint G Clarke 45. Men: G Clarke (22) 40. Women: S Hay (19) 36.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: J Leishman B Nichols 52. Div 1: I Sleigh (11) 41. Div 2: J Leishman (19) 49. Div 1 Scr: R Judd (1) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Terzo (16) J Varas (18) 79. A: G Richards (0) 36. B: J Terzo (16) 42. C: C Ly (21) 40.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: P Oates T Oates 51. Men: White: A: M Egan (9) 36 cb. B: D Philips (14) 38. C: P Smyth (24) 40 cb. Women: Div 1: M Asari (22) 40. Div 2: C Noritis (27) 36. Mxd: 9-hole: S Salvage (28) 16 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Eager (22) 39. Women: Stroke: Ambrose: D Wilson N Fairfax J Morgan L Tonkin (10.88) 49.120.

MONA VALE: Medley: Stableford: 4B: C Yim (28) 45 cb. Y Baik (36) .

MONASH: Men: Stableford: 2B: R Dalton (27) G Wood (19) 46 cb. S Miller (18) 42. B Slocombe (15) 38. A Hedges (27) 36 cb. Mxd: 2B: I Gordon (18) G Gordon (26) 44. 2B Scr: J Choi (4) D Maciver (2) 37. Women: M Sheih (18) 36. M Lee (8) 35 cb.

MOSS VALE: Mixed Foursome Nett: E Jeffrey & J Aughton (13.5) 65.5. R/U: K Delaney & D O’Shannessy (6) 68. Gross: K Delaney & D O’Shannessy (6) 74.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: A Kendall P Garthwaite 50. A Kendall (22) 42. C Cho (15) 45.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: A Foate (27) P Wallen (11) 49. Men: Hcp: A: S Lawton (12) 37. B: L Ang (15) 37. C: R Lu (23) 38. Medley: Irish Team: I Flores (27) R Lu (23) M Irons (9) S Flores (26) 120.

OATLANDS: Medley: Stableford: C Walkerden (6) 43. A Walkerden (14) 37.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: H Ridgewell (25) J Kerr (13) 54. Men: A: C Losco (14) 39. B: H Ridgewell (25) 46. Women: T Skuodas (13) 40.

PENRITH: Medley: Stableford: 2B: J Ford (3) E Cochran (32) 49. White: D Stott (7) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: M Garvey (10) 39. Div 2: P Sailer (28) 39. Scr: M Williams 33. Women: Div 1: J Langridge (12) 36. Div 2: C Blank (35) 44.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Multi: S Balis J Balis 83. Men: White: A: S Balis (13) 39. B: B Entwistle (18) 42. C: P Cooper (35) 42. Green: L Pincott (26) 38. Women: Y Zhan (31) 46.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Par: 2B: M Kang (14) 4 up. P Choi (15) 4 up. Mxd: Stableford: 2B Agg: A Bloomfield (11) 66. Y Lei (9) 66. Men: A: R Bortfield (12) 41. B: C Webb (39) 16. C: C Eldridge (39) 23. D: M Leverett (24) 43. Scr: A Middleton 30. Women: E Lee (19) 43.

ST MICHAELS: Medley: Stableford 2B: White: B Chesher (30) S Whiteman (18) 46. A: A Radevski (+3) 37. B: T Moses (17) 38. T Parrelli (28) 37. Scr: A Radevski (0) 40. Gold: B Gates (21) 31. Stableford: . Red: K Nelson (29) 35.

TALLWOODS: Men: Stroke: D Clarke (11) 70. I Granger (16) 74. A: T Saville (7) 72 cb. N Bell (Pennant Hills 11) 72. B: D Bullock (20) 74. M Fisher (19) 75 cb. C: G Wisbey (27) 72. S Hardy (Coffs Harbour 25) 73. Hole in one: L Bourke at 16th. Women: Stroke: Div 1: S Ireland (21) 73. K Edwards (11) 76. Div 2: T Reynolds (32) 65. J Prykaza (32) 71. Div 1: J Stephens (22) 78. J Colvin (28) 77. Div 2: V McGrath (30) 79 cb. J Prykaza (31) 79 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Matchplay: Black: A: O Davis bt D Mackay 3-1. Women: Stroke: Div 1: A Rathbone bt L Thomsen 9-7.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: N Chung (20) R Holcroft (15) 46. A Scr: P Baigent 27. A: J Eccleston (12) 36. B: G James (18) 39. C: A Scott (22) 37. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: P Kham J Ryan 173. R Sparling M Millican (24.5) 145.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: A: J Hill (9) 19. B: B Parker (17) 21. C: A McKirdy (23) 18 cb. A: C Reyes (16) 40. B: D Usher (18) 44.

TOCUMWAL: Men: Par Black: A: D John (8) 3 up. B: V Christensen (20) 2 up cb. Women: Green: B Wilkinson (10) 1 up.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: N Darcy (25) J Wright (27) 49 cb. Div 1: L Buxton (15) 38 cb. Div 2: N Darcy (25) 42. Medley: 4B: N Stevens (19) T Stevens (27) 42 cb. Women: L Plumb (45) 36.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: Split Six: M Pich (5) J Jeong (32) 68. 2B Scr: M Nowosadko T Green 37 cb. Men: Stableford Gold: A: M Nowosadko (3) 39 cb. B: C Happell (13) 38 cb. C: W Liak (22) 36 cb. A Scr: G Stamatakis 36.

WALLACIA: Men: Stableford White: W Manser (7) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: R Wickham (17) 40. 9-hole: M Wilson (31) 21.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: L Winton (16) S Gottlieb (25) 45. Div 1: N Odze (12) 38. Div 2: L Winton (16) 35. Div 3: Z Orbach (26) 35 cb. Women: Stableford: C Bonic (20) 35. Medley: 9-hole: Women: S Britton (42) 17. Men: D Deemer (2) 16.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: A Marney (32) 41. Men: S Gaynor (12) 41. Jnr: C Boyce (23) 37.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: B Martin B Newell 59. Mxd: K Bathgate L Sebbens 63. Men: White: A: T Mellon 68. B: W Arundell 64. Women: A: K Bathgate 67.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: A: T Peacock (14) 41. B: L Nagle (20) 46.

Our Partners