April 17, 2024

NSW/ACT Club Results – 18 November 2023

NSW & ACT Golf Results - The Royal Sydney Golf Club aerial view

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Saturday, 18 November 2023.

ANTILL PARK: Women: Stableford: N Mallam (16) 38. Medley: Stableford 2B: White: R Farrell (23) S Kinnear (16) 49. Men: A: B Standen (11) 41. P Bale (5) 40. B: G Hampton (14) 41. A Suffell (16) 40. C: J Murphy (24) 45. R Farrell (23) 42.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Nov: A: R Darragh (12) 65. A Scr: B McGiffin 72. B: D Knudsen (18) 68 cb. B Scr: S Ayling 82 cb. C: G Thomas (24) 65. C Scr: B Buddo 90 cb. Women: L Zhang (26) 32 cb.

AVALON: Women: Par: J Spicer (27) 3 up.

AVONDALE: Men: Stableford Scr: Black: A Wilson (6) 33. A: T Sun (12) 44. B: G Shanks (14) 38. C: M Doughan (19) 46.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: Ambrose: D Weetman (35) J Braithwaite (8) B McPherson (13) B Raynesford (9) 46.875.

BANKSTOWN: Medley: Stableford White: A: J Chahoud (8) 41. V Cantore (7) 40. B: A Doyle (16) 42. M Denmeade (13) 39. C: K Johnson (23) 39. A Pengue (20) 39. M Lakkis C Eyles 46.

BARDWELL VALLEY: Men: Hole in one: R Hayes at 15th. Women: Stroke: E Van dam (15) 69. Men: Cup: B: S Bennett (15) 59. C: B Young (20) 62. A: M De montfort (8) 60. B Scr: J Prentice 74. C Scr: A Tringas 84. Cup: A Scr: B Carr 67. N Katholos 67. I Elliot 67.

BARHAM: Men: Par: A: W Wisby (9) 3 up. B: P Laughlin (15). C: T Munyard (43) 3 up. Women: C Phillips (31) 3 up.

BARNWELL PARK: Women: Par: S Knight (19) 3 up. Men: Stableford: A: D Van Den Boogaard (11) 37 cb. B: C Conder (13) 42. C: L Leggatt (31) 37 cb. 2B Agg: P Bentley (13) C Conder (15) 72 cb.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: G Fowler (9) 39 cb. B: M Byrne (15) 40 cb. C: O Fox (30) 39. Scr: T Chambers 36. Women: Div 1: L Smith (4) 35. Div 2: L McConachie (37) 39 cb. Scr: L Smith 31. Medley: 2B: B Arnott (25) L McConachie (37) 48 cb.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: J Domazetovski (3) K Edwards (4) 153. B: A Furey (14) R Doswell (13) 178. C: B Italia (20) G Cole (20) 96. Medley: Stableford: S Geraghty (6) 41. A: S Bome (6 St Michaels) 36. B: R Paul (15) 35 cb. C: B Wheelahan (27) 40. A Scr: M Sotiropoulos 27.

BEXLEY: Men: Stroke: Shield: B Scr: A Bissett 77. C Scr: G Niahos 82. B: M Braund (18) 61 cb. C: M Koutouridis (21) 61 cb. Medley: Stableford: A: P Wu (7) 40. B: S Mckay (15) 36 cb. C: D Joy (22) 35. A Scr: J Dodds 35. B Scr: D Watt 23. C Scr: J Kepreotes 13.

BLACKHEATH: Women: Stableford: M Rowe (29) 34. Men: Stroke: Jnr: T Curtis (20) 78. Cup: J Glasheen (0) 67 to playoff. Mxd: Stableford: M Mehrtens (24) 38.

BONDI: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: L Furlong (7) 56. B: K Petersen (10) 56. C: R Aoukar (15) 56. Hole in one: P Torney at 11th.

BONNIE DOON: Medley: Stroke Ambrose: White: B Pulley M Swadling M Swadling G Bell 52.875.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: P Harvey (12) 41. A Scr: D Burge 35. B: B Madgen (17) 44. B Scr: G Nohokau 28. C: A Abella (40) 46. C Scr: S Panchal (21) 23. J Seo (26) L Ly (25) 96.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: D Marsh (3) T Hunt (6) 80. Div 2: M Ngo (17) M Ly (15) 76. Div 1 Scr: G Narayan J Cummings 60. A: T Hunt (6) 42. B: J Quinterell (13) 40. C: S Myring (16) 42. D: J Tomasevic (30) 43.

CAMDEN: Women: Stroke: American Foursome: J Maas A Brady (17.625) 73.375. Men: M Turvey A Roberts (9) 63. W Bell M Bell 68 cb.

CARNARVON: Men: Hole in one: S Kim at 3rd. Stableford: 2B Agg: J Ayoub (31) B Eltakchi (19) 78. A: P Muscat (4) 38 cb. B: S Kim (14) 41. C: P Park (29) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: B Russell R Keenan 50. A: M Duffy (12) 41. B: S Hutton (15) 40. C: R Keenan (27) 44.

CASTLECOVE: Men: Stableford: 12-hole: A: J Rumpler (7) 40. B: P McBarron (21) 38. A: J Rumpler (7) 40. B: P McBarron (21) 38.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Medal Nov: M Majernik (28) 67. Men: G Kerr (25) 68. A: D Clarke (11) 70. B: H Storer (17) 69. C: G Kerr (25) 68.

CONCORD: Medley: Stableford: A: R O’Conner (15) 39 cb. B: B Patel (18) 44. C: G Keating (26) 41. 2B: B Patel (18) A Evans (19) 50.

CROMER: Medley: Stableford: A: J Richardson (6) 39. A Scr: C Rae 67. B: P Fagan (18) 40. C: J Pontifex (23) 40. 2B Agg: R Richards (18) G Dunlop (16) 73 cb.

CRONULLA: Mxd: Par Black: A: M Hargreaves (4) 4 up. B: S Bennett (19) 7 up. C: J Beardsley (30) 6 up. Scr: C Clunes (3) 1 up.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: S Babic (5) 40. Div 2: S Choi (19) 41. Div 3: J Mclean (22) 39. 2B: N Kim Y Kim 50.

DUNHEVED: Medley: Stableford: D Flood (21) 45. A: G Koh (12) 40. B: Z Isaako (17) 40. C: S Cromie (21) 43. D: M Campbell (25) 38 cb. A Scr: D Bain 35 cb. Men: Trophy: D Flood (21) 45. A: G Koh (12) 40. A Scr: D Bain 35 cb. B: Z Isaako (17) 40. C: S Cromie (21) 43. D: M Campbell (25) 38 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: C Hicks (0) 32. A: S O’Neill (10) 38. B: S Hailes (16) 41. C: P Muttitt (31) 40.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: T Pearce (12) 40. B: P Verschuer (15) 41. C: A Brown (27) 42.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: M Nomchong (6) 38. B: P Wilkinson (13) 39. C: A Fulton (19) 42. D: M Hammond (27) 40.

FINLEY: Men: Stableford White: R Simmons 41 cb. Women: Stableford: S Wood 36.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: M Jackson (1) 40. A Scr: T Jay (2) 33. B: I Ison (14) 41. B Scr: U Anderson (13) 27 cb. C: P Mackin (24) 39 cb. C Scr: N Fox (20) 19.

GEORGES RIVER: Medley: Par: Team: P Fellows (23) D Tolley (9) R Host (20) L Searle (10) 16 up. A: N Jadhav (3) 2 up cb. B: A Green (15) 7 up. C: R Wynn (25) 3 up cb.

GORDON: Men: Stableford: A: C Martin (6) 39. B: A Moss (14) 45. C: S Bowden (22) 41. Hole in one: P Cummins at 4th. Stableford: 4B: C Martin (6) T Martin (21) 49.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: D Cheetham (11) 39. B: J Buckley (15) 41. C: B Rand (20) 42 cb. A Scr: M Snelson (4) 30.

KAREELA: Men: Stroke: A: C McCarry (12) 63. B: A Player (17) 61. C: S Nelson (20) 60.

KILLARA: Mixed Stableford A Grade M Rolfe (4) 41. B Grade: G Colman (17) 44. C Grade: G Mullins (20) 42. 2BBB: E Tanzil 32 R Raffell (26) 48 cb. 2BBB R/Up: J Guyver 29 G Coleman (17) 48 cb. 2BBB Scratch: G DeCarvahlo M Rolfe 41 Ladies: A Taylor (29) 40.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: C Jones (18) B Jones (23) 45. A: A Mala (9) 37 cb. A Scr: M Musgrave 34. B: I Davis (17) 41. C: M Duggan (31) 39.

LAKESIDE: Men: Stroke: A: B James (8) 68 cb. A Scr: B Warby (6) 74. B: N Smedley (17) 71. B Scr: M Shanahan (14) 85. C: J Harrod (20) 71. C Scr: A Rapley (23) 96.

LEONAY: Mxd: Stroke: A Scr: P Homan 69. A: A Monardo 61.

LONG REEF: Men: Stableford: A: P Marnoch (10) 43. B: A Jenkins (15) 41. C: D Moult (28) 42. A Scr: N Mundy 36. Women: J Hagan (18) 36. Medley: 4B: P Marnoch (10) A Dunn (15) 81.

LYNWOOD: Men: Stableford: A: M Dirube (7) 40. B: B Robertson (18) 42. C: M Mezger (25) 40. A Scr: C Mavin (3) 73. Women: Div 1: J Smith (12) 36. Medley: 2B: B Robertson (18) S Wilson (11) 52.

MANLY: Mxd: Stableford White: A: H Binsted (11) 38 cb. B: E Elvy (20) 39. C: T Higgins (21) 40. Stableford: 2B: J Montgomery C Wood 48.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Bowl: D Cremin 62. Hcp: L Smith (10) 56. Stableford: B: D Cameron (14) 41. C: J Bourke (Brighton Lakes) (21) 40. Medley: Snr: J Granger (25) 42. Jnr: P Da Rosa (11) 34. Women: Hcp: M Choi (30) 40.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: S Callaghan (21) 44. Div 2: B Reynolds (26) 34.

MONA VALE: Men: Stableford: A: S Cleaver (12) 37 cb. B: J Reilly (17) 37 cb. C: T Harris (28) 36 cb. 2B: A Radford (-1) S Cleaver (12) 47. Scr: S Albinski 37. Hole in one: S Cleaver at 15th.

MONASH: Mxd: Stableford: Hcp: A: G Molam (10) 40. B: J Dawe (18) 41. C: S Jha (34) 44.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: C McKegg (6) 37. B: B Gaitz (16) 40. C: C Brading (30) 38. Scr: Y Imamura (1) 34.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: S Weston (10) 39 cb. R/U G Ganham (9) 39. B Grade: H McMillan (17) 40. R/U J Flockton (16) 39 cb. C Grade: C Ryan (35) 41. R/U P Daley (28) 40..

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: N Miller (3) 41 cb. B: S Lee (13) 41. C: J Allen (23) 43. 4B: S Kim K Kwak 50 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: T Aitken (10) 43. B: R Begg (17) 38. C: L Hogan (37) 41. Women: A: J Simmonds (22) 36.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: C Mawson (11) 42 cb. R Grace (11) 42. M Woods (13) 39. B: L Walsh (19) 41 cb. S Ferguson (18) 41. K Humphreys (22) 40 cb. C: B Campbell (29) 39 cb. B Foley (31) 39. P Griffin (35) 38. Christmas Bush: A: N Lilly (14) 37 cb. G Watt (11) 37. I Skoda (15) 36 cb. B: B Pobje (18) 40 cb. G Durie (20) 40. C James (17) 38 cb. C: R Harris (25) 38. P Lakeman (28) 37 cb. J Maslen (27) 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Hcp: A: B Macrae (7) 37. B: M Davidson (18) 38. C: C Simmons (25) 37. 2B Multi: A: B Bates (10) K Leslie (7) 79. B: P Shin (14) T Park (18) 74. Hole in one: C Millard at 10th.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: C Rignall (18) 46. A: P Stephens (9) 42. B: B Freckleton (20) 39. C: S Gallmann (25) 43. Women: L Hulme-Jones (23) 37. Medley: 2B: H Mikkelsen (52) S Gallmann 51 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: A: M Carney (13) 40. B: D Pickup (18) 40. C: R Girdler (St Georges Basin ) (31) 37.

OATLANDS: Stroke: A: P Schliebs (6) 67. B: J Gabriel (15) 68 cb. C: L Mcaulay (23) 70. D: J Barclay (27) 72 cb. A Scr: R Easterbrook 73 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: Trophy: M Newman (11) 42. A: M Newman (11) 42. A Scr: R Richards 38. B: A Mills (15) 38 cb. C: J Pittard (22) 39.

PENRITH: Men: Stableford Split Six: White: M Hatton (8) K Aylward (8) J O’kelly (24) T Vredegoor (24) 92. Scr: J Wild A Dilshad D Neill C Fitzsimmons 78. Hcp: A: J Head (8) 44 cb. B: T Leitch (15) 45. C: P Johnston (26) 40.

PYMBLE: Men: Stableford: A: M Breytenbach (3) 40. B: C Nelson (14) 41. C: N Cain (19) 43. Mxd: 2B: S Hartmann (19) P Vrachas (12) 49. Women: S Benad (20) 36.

RANDWICK: Men: Stableford: Irish Team: J Smith (17) M Ramsden (17) T Farrington (18) G Pead (19) 91. A: W Gardiner (9) 40. B: N Boyd (13) 39. C: J Gardner (29) 40. A Scr: M Williams 40. Stroke: Cock o’ Walk: L Rose (13) T Brinckley (11) bt M Batcheler (12) T Park (8) 3-2. Hole in one: R Mckiernan at 10th.

RICH RIVER: Men: Stroke Medal Nov: East: Black: A: A Nicholls (9) 65. B: C Opie (16) 70 cb. C: K Jenkinson (20) 71 cb. A Scr: A Loader 72. B Scr: P Retallick 82. C Scr: I Maddison 88. Women: Star Medallist: Green: I Coburn (34) 73 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: M Green (1) 67. A Scr: H Kim 74. B: S Cleave (18) 68. B Scr: J Pendergast 85. C: R Jones (20) 68. C Scr: B Apps 88. D: D Muirhead (26) 67. D Scr: C Sweeney 96. C’ship: A: M Dane 280. A Scr: A Hogg 321. B: D Totaro 355. C: E Sze 372. D: J Oh 386.

SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: B Gilzean (9) J Livingstone (15) E Ramos (19) 46.84.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: A O’Connor (12) 38 cb. B: M Boston (18) 41. C: B Brown (22) 40. Women: A: S Grant (19) 40. Men: 4B: D Hallaways B Brown 46 cb. Medley: J Duffy B Roberts 45.

ST MICHAELS: Men: Par: B Blakemore (9) 2 down. Par White: A: L Hickey (2) sq. B: R Hudson (13) 2 down cb. C: M Knespal (23) 2 down cb. Gold: B O’Regan (26) 2 up. 2B: White: D Gleeson (18) D Flarerty (27) 9 down. 2B Scr: C Smith (5) B Blakemore (9) sq. 2B: Gold: D Milne (28) B Patton (28) 4 down.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: D Kim (11) 38. B: G Budwee (19) 45. C: M Smith (24) 44. A Scr: P Lee 33. 2B Agg: M Hilder (6) G Budwee (19) 81. 2B Agg Scr: M Hilder G Budwee 57.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: T Saville (7 Taree) 72 cb. N Bell (11 Pennant Hills) 72. B: D Bullock (20) 74. M Fisher (19) 75 cb. C: G Wisbey (27) 72. S Hardy (25 Coffs Harbour) 73. Women: Div 1: S Ireland (21) 73. K Edwards (11) 76. Div 2: T Reynolds (32) 65. J Prykaza (32) 71.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: J Williams (10) 68 cb. B: J Goldberg (20) 68. C: F Lee (21) 69. A Scr: S Jagot 73.

THE COAST: Men: Stroke C’ship: White: B: T Lloyd bt P Stanbrook 3-1. Stroke: C: J Maling bt B Dominish 2up. Stableford Hcp: White: A: S Knowles (8) 44. A Scr: S Knowles 36. B: D Morgan (18) 41. B Scr: J Hartley 28. C: I Cullen (20) 38. C Scr: N Rahal 20. 2B: J Stavroulakis J Hartley 50. Mxd: Stroke: Foursome: A Scr: A White M White 86. A: R Sparling (24.5) M Millican 70.5.

THE LAKES: Medley: Stroke: D Seeff (22) 67. Stableford: 9-hole: J Davis (27) 22. Men: Stroke: Medal of Medallists: R Green (13) 70.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Shipman (6) 42 cb. B: D Lloyd (17) 39. C: M Woodward (23) 44. 2B Multi: M Woodward (23) G Moffitt (28) 91. 9-hole: A Allcock (15) 16.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: K Crilly (13) 70 cb. B: J Bradbury (15) 72. A Scr: A Adams (22) 69. Women: A: J Penny (19) 73 cb. B: J O’Brien (28) 72.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: G King (13) B Martin (23) 46 cb. 4B Scr: R Oliver N Miller 37. A: B Needs (10) 38. B: I Steel (14) 41. C: I Vandeven (29) 41. Women: R Primmer (18) 33 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: D Yun (12) 40. B: N Denton (18) 38. C: T Spinks (19) 39 cb. A Scr: D Eun 39 cb. Women: Div 1: D Borg (21) 37 cb. Medley: 2B Agg: T Spinks (19) G Gunstone (19) 78. 2B Agg Scr: N Abdul D Eun 76.

WAKEHURST: Men: Stroke: Cup: A Sutton 70. Stableford: Bowl: M Shelton (21) 40. Women: L Donnelly (19) 40. Medley: 2B Agg: A Davies (12) R Taylor (11) 75. A Scr: A Sutton M Bateman 59.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: G Bentley (13) J Paz (9) 47. 2B Scr: J Woodward R Lee 38. A: J Paz (9) 41 cb. B: T Morgan (15) 37. C: P Deguara (19) 41. Mxd: 2B: K Klein (45) D Klein (10) 45 cb. Women: D Chant (28) 34.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: T Lewis (11) 39. B: S Soiland (17) 39. C: M Pilhage (23) 42. D: M Genna (26) 38. Scr: S Springall (2) 33. 2B: C Readman (14) J Blake (23) 47.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: C Beattie (10) R Pacholek (29) 48. Div 1: C Beattie (10) 39. Div 2: M Georganas (15) 37 cb. Div 3: M Richardson (33) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: W Woolooware 767. M Muirfield 708. A: P Ikutegbe (6) 40 cb. B: J Morrison (16) 40. C: T Oritz (25) 40. Scr: J Leggo 36.

WYONG: Men: Stableford White: A: B Di-Candilo (11) 40. B: Z Ryan (17) 41. C: N Perham (22) 47. 2B: A: G Deane 94. D McComas 94. B Dodd 94. S Dodd 94.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: 4B: Lake: L Clark (14) R Evans (27) 48. Murray: K Skrobalak (30) R Glare (22) 48. Women: S Walsh (36) A Johnson (33) 47.

Our Partners