NSW/ACT Club Results – 15 November 2023

NSW & ACT Club Results - The 6th hole at New South Wales Golf Club
Image Shows:  The 6th hole at New South Wales Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Wednesday, 15 November 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B Agg: D Scaife (22) 50. A Best (15) 50. 2B Agg Scr: A Hughes (2) P Young (5) 42. 4B Agg: L Chu Choc (13) S Aayling (15) C Munns (13) A Anderson (10) 111. A: M Daniels (9) 41. B: A Best (15) 42. C: D Browne (25) 39. D: G Jones (28) 39.

AVALON: Women: Par: A Goff (42) 3 up.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: R Humphreys (9) 35. B: G Ryan (15) 40. C: J Ewing (23) 37.

BANKSTOWN: Medley: Stableford 2B: Black: A: J Knoflack (6) 41. R Thomas (3) 38. B: J Chung (14) 39. C Blekos (16) 38. C: B Rowan (22) 39. P Volk (31) 37. Div 1: D Doherty B Rowan 47.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: C Hartwell M Coleman M Camilleri (10.16) 51.833.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: C Bletsas (12) M Sotiropoulos (1) 77. B Johnson (6) 41 cb. A: D Makovec (6) 40. B: E Kassis (17) 41 cb. C: C Harris (19 The Ridge) 39 cb. Scr: Z Mullins (+5 NSW) 39.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: I Graham (23) R Miller (21) 49. Scr: P Chiandotto K Klem 37 cb. A: A Pollock (10) 40. B: S Kyriazopoulos (14) 38. C: H Stephenson (20) 38. A Scr: D Moeke 32. B Scr: J Frew 24. C Scr: G Lee 16.

BLACKHEATH: Mxd: Stableford: 2B: K Munchow (12) S Tolhurst (9) 45.

BONDI: Men: Stableford: B Welsh (5) 39. Veteran: B Duffy (15) 38.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Farthing (34) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Hewitt (9) D Bithell (14) 78. Div 2: A Agostino (15) N Dean (22) 75 cb. Scr: M Nagy N Park 68. A: R Buettner (6) 39. B: D Bithell (14) 41. C: A Phongsavan (26) 39.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: C Kim (18) H Lee (12) 45 cb. Div 1: H Lee (12) 40. Div 2: R Forrester (20) 40. Div 3: A Kim (26) 35.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: J Hatchett (+1) 64. A Scr: J Hatchett (+1) 63. B: C Noble (13) 62. B Scr: C Noble (13) 75. C: W Robinson (34) 61. C Scr: M Reilly (20) 85. Stroke: Medal: A: Z Pagano (8) 62 cb. A Scr: Z Pagano 70. B: D Seo (15) 62. B Scr: D Seo 77. C: P Weber (25) 63. C Scr: P Weber 88. Medley: Stableford: C Walker (25) 39.

CASTLECOVE: Women: Stableford: J Stanistreet (34) 41.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: J Comer (30) 1 up. B: S Hodges (44) 1 up.

CROMER: Men: Stableford: Split Six: D Gilmartin R Richards 67. A: J Ponder (4) 38. B: T Tran (22) 43. C: G Lambert (27) 42.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: K Chung (14) S Hwang (21) 42. 2B Scr: B Karakousis (13) T Tomic (11) 23. C George (1) 38. Div 1: R Wyburd (13) 43. Div 2: C Lee (19) 42. Div 3: M Sofiak (23) 43.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: J Sheean (18) P Ryan (22) 45. P Roveto (15) 36. Veteran: 2B Multi: Gold: Div 1: G Brown (16) M Norris (5) 72. A: G Brown (16) 39. B: R Gorej (18) 34. C: L Ceniza (33) 42.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: A Mccaw (25) D Shemesh (20) 49. A: S Mcpherson (0) 39 cb. B: B O’Driscoll (15) 42. C: S Thomas (22) 43. Scr: H Holohan (0) 33 cb.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: Div 1: D Holland (11) I Corbett (26) 46 cb. A: D Holland (11) 40. B: E Mcgillicuddy (13) 40. C: R Blake (21) 39. D: I Corbett (26) 36 cb. Scr: T Tully (4) 32.

FINLEY: Men: Stableford White: J Taylor 39. Women: M Doyle 39.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: W Knight (1) 41. A Scr: N Gates (0) 35. B: D Tinson (16) 41. B Scr: B Saxby (13) 25. C: T Nardi (32) 41. C Scr: C Murray (22) 17.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Nov: Div 1: A Neumann (13) 66. Div 1 Scr: L Searle 79. Div 2: P McGuire (20) 69 cb. Div 2 Scr: J Sullivan 89.

GORDON: Men: Stableford: B Strong (22) 37 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: M Connors (11) 37 cb. B: H Ellis (15) 41. C: R Schulz (23) 45. Scr: G Drennan (3) 32.

GOULBURN: Women: Stableford Green: A: K Weir (16) 38. B: S Langbein (24) 46. Gold: M Wright (26) 40.

HOWLONG: Women: Stroke Pinehurst: Yellow: M McDonald (14) S Egan (20) 70.25.

KAREELA: Men: Stableford: Ambrose: R Perkins J Prier C Hubbard P Roth (7) 50.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: L Brown (5) 39. B Grade: G Swords (17) 46. C Grade: B Wines (32) 40. 2BBB: G Brown 24 L Brown (5) 48 cb. 2BBB Scratch: G Buchannan R Bernard 41 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Multi: White: T Hardy (19) O Matsuda (9) 73. A: M Tierney (3) 38 cb. B: B Scodeller (13) 38. C: T Hardy (19) 38. Scr: D Gallagher 36. Veteran: T Hardy (19) 38 cb.

LANE COVE: Men: Stableford 2B Agg: White: P Hofman (14) P Johnson (14) 122. W Blair (13) 39. D Cameron (26) 37.

LEONAY: Women: Stableford: 2B: K Butler (34) T Whiteside (24) 44. Div 1: G Gordon (29) 32. Div 2: K Butler (34) 37.

LIVERPOOL: Women: Stableford: C Hart (23) 37.

LONG REEF: Men: Stableford: 4B Agg: L McGrath B Grozier 83. A: L McGrath (12) 46. B: S Netttleton (14) 39. C: G Milsted (27) 40. Scr: N Sherlock (1) 70.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: P Lumb (8) H Mulholland (4) 77. A: M Curran (7) 43. B: M Bailey (15) 38. C: W Locke (21) 43. Scr: H Mulholland 33.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: P Judd (28) G Lobendahn (25) 48. R Munt (14) 41 cb.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: K Connolly (18) 37. Div 2: R Skinner (38) 33.

MONA VALE: Men: Stableford 2B Agg: White: J Hamill (19) D Holst (22) 80. 2B Scr: A Hugill S Cameron 70. J Hendriks (27) 42.

MONASH: Men: Stableford: A: D Biviano (10) 40. B: G Hendy (14) 43. C: G Coles (22) 41.

MOORE PARK: Medley: Stableford White: C Smedley (10) J Mould (12) 47 cb. Men: R Eagle (19) 42. Veteran Men: G Weinberg (22) 38.

MOSS VALE: Medley 2 Person Ambrose: S Fitzpatrick & P McLennan 61.25. R/U: O Babula & K Koutalistras 61.75. 3rd. P Maslen & R Day 62.25.

MUIRFIELD: Medley: Par: 4B: F Lee E Yu 11 up. A: B Evans (9) 4 up cb. B: M Parsons (17) 6 up. C: E Yu (29) 4 up cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: 4B: Christmas Bush: A: M Ferguson (12) 39. J Morgan (13) 38 cb. J Papworth (9) 38 cb. B: M Thornber (18) 45. R Henderson (23) 44. S Fogwill (22) 42. C: K Rogers (31) 42 cb. P Graf (32) 42. P Dee (36) 41. Gymea Lily: A: G Kerslake (15) 38 cb. P Kent (12) 38 cb. L Van Niekerk (15) 38. B: L Bartlett (19) 43. B Rarity (20) 40. J Fitzgerald (17) 39 cb. C: A Bentley (25) 40. K Mathwin (26) 38 cb. P Parry (32) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford 2B: White: M Tighe (13) C Buckingham (13) 46. Irish Team: J Kim (13) D Kim (10) D Rae (16) T Park (14) 110. A: R Wilkinson (15) 41. B: R Newman (21) 35 cb. C: J Carnemlla (29) 37.

NOWRA: Men: Stableford: A: G Wrightson (11) 41. B: C Armstrong (18) 42.

NSW: PGA LEGENDS PRO-AM (par 72): Final: 69: S Allan. 70: S Barr. 72: S Laycock B Burns. 73: S Conran B Wearne B Chant M Peterson T Elliott M Harwood L Tinkler. 74: G Stinson D McKenzie M Ecob. 75: R Gilkey M Lott N Lane B Jackson A Revai. 76: D Sipson A Summers D Van Raalte S Beament J Onions C Taylor R Backwell P Fowler. 77: A Le Vesconte T Price J Wade S Tooman J Norris. 78: A Cooper L Bates N Robb G Wall E Walters. 79: G Nicholas C Smedley A Henwood G Kenny. 80: M King D Diaz P Gow. 81: T Mezera R Mitchell P Jones D Bransdon. 82: S Aisbett M Holden. 83: T Collier C Hunt D Hill. 84: A Welsford M Graham S Ford. 85: P Parker. 87: D Fearns. 88: R Baglin. 89: M Boulton. RTD: T Power S Treisman P O’Malley.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: T Monaghan (12) P Rehayem (14) 47. A: T Monaghan (12) 39 cb. B: J Park (13) 40. C: J Lewis (21) 36 cb. D: F Hutchinson (29) 39. Scr: M Teply (8) 32 cb.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B Agg: J Goggin (22) K Pike (20) 79. A: P Murphy (11) 40. B: G Brice (14) 41. C: J Goggin (22) 41. Scr: B Saw 35.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: E Dodds (19) B Kidd (14) 48. 2B Scr: N Pellow A Sloane 40 cb. Men: A: A Kavana (12) 42. B: C Rowe (13) 43. C: T Walden (36) 42.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: D Dammers (32) P Veith (20) 50. J Grygiel (30) 40.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: C Weller (15) 37. Div 2: S Wales (25) 41. Div 3: A Sharpe (29) 39. Div 4: N Runow (38) 45.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: H Huang (11) 70. A Scr: A Middleton (5) 79. B: J Koo (14) 68. B Scr: R Jeong (17) 87. C: B Suen (23) 69. C Scr: P Besgrove (19) 90. D: W Williamson (26) 71. D Scr: G Miller (24) 98.

TALLWOODS: Men: Stableford 4B: White: B Richards D Bullock 45, D Clarke R Glover 44. D Bullock (18) 40. M Dwyer (21) 37.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: C McNamara (10) 36 cb. B: G Schinck (15) 39. C: G Mott (21) 37 cb. D: L Deering (29) 37 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: N Cowan (43) T Duxbury (25) 51. 4B Scr: R Oliver N Miller 39. A: D Johnson (11) 42. B: A Zacka (16) 46. C: J Levy (21) 44. D: N Cowan (43) 41.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: L Gregory (8) K Gregory (19) 48. A: M Pich (6) 43 cb. B: N Murray (18) 38. C: K Gregory (19) 43. Scr: N Abdul (-3) 46.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A: K Lam (16) S Gardner (20) 49. A Scr: A Sutton G Harkness 39. A: R Taylor (9) 40. A Scr: A Sutton 39. B: X Chen (16) 41. B Scr: I Martin 27. C: S Gardnier (20) 45. C Scr: S Gardnier 26. Hole in one: G Weber at 13th.

WALLACIA: Women: Stableford Yellow: S Owen (15) 36.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: I Gallacher A Peacock 47. P Williams (19) 40. A: N Knox (13) 35. B: A Peacock (17) 39. D: M Morentin (36) 38 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: G Herne (15) 38. B: I Jenkinson (18) 42. C: D Stewart (27) 38. Scr: K Rugless 36.

WYONG: Stableford: Invit Team: J Allen L Moore M Morrison G Lunn 96. Men: A: S Galloway (11) 45. B: P Eves (18) 39. C: G Lunn (20) 47.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Split Six: Murray: C Tytler (35) J Lawrence (30) 67.

Our Partners