NSW/ACT Club Results – 13 November 2023

NSW/ACT Club Results – Glenmore Heritage Valley Golf Club
Image Shows:  Glenmore Heritage Valley Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Monday, 13 November 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Laidler (11) I Aiken (25) 50. A: M Kilgannon (11) 39 cb. C Jaeger (4) 37 cb. B: G Liddle (17) 41. R Shepherd (18) 40. C: I Aiken (25) 44. M Harrison (21) 42.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: V Tai (32) K Yiu (12) 47. Div 1: J Nelson (5) 39. Div 2: D Linaker (18) 41. Div 3: D Langdon (31) 43.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: A: M May B Dorney 51. B: T Fletcher D Roberts 48. A: B Dorney (36) 42. B: T Fletcher (14) 40 cb. Scr: M Paterson. Women: A: J Jones (34) 45. B: S Zammit (41) 43. Medley: 12-hole: A: K Cunningham (45) 30. B: T Poole (45) 24.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Driver W Wong 45 cb. A: W Wong (12) 39 cb. J Driver (12) 39. B: M Nagle (15) 36. M Moore (17) 35 cb. C: P Kemp (21) 40. B Rowan (21) 38.

BLACKHEATH: Mxd: Stroke: Veteran Men: S Mays (12) 65. Veteran Women: C Osborne (29) 67. Women: Stableford: 9-hole: A Morris (29) 18.

BONVILLE: Medley: Stableford: I Isles (23) 32.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: P Chesher (13) 43.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S De Kauwe (24) G Nicholls (34) 48. 2B Scr: S Hutton M Foley 34 cb. Men: A: P Dickson (8) 38 cb. B: M Pilkington (15) 41. C: K Kahler (29) 40. Women: J Lee (24) 40.

CROMER: Women: Stableford: A: R Doolan (22) 34. B: B O’Hagan (29) 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Richmond (25) M Wykes (24) 50. C Thomas (22) 41. Women: J Lavercombe (23) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Multi: White: W Purcell (5) A Barnes (4) 72. S Cooper (22) 41.

GOSFORD: Medley: Stableford White: R Pearce (23) 37 cb.

KILLARA: Men: Stableford: J McNally (26) 41. Women: C Hunt (39) 41.

KOGARAH: Stableford Veteran Men: White: I Rowley (22) 41.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: M Damrow (19) P Manning (31) 47. 2B Scr: L Mccoll B Mcdaid 30. Men: A: L Mccoll (11) 38. B: B Mcdaid (17) 37. C: R Jones (30) 35. Women: M Mcnally (28) 38.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: J H Park (12) 34. Y J Lee (19) 40. G Lee (21) 43.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: M Layt (24) 44.

MONA VALE: Medley: Stableford: P Goodwin (25) 36.

MONASH: Snr Stableford 2B: White: I Trakman (37) M Gordon (33) 43. K Gadsby (23) 38. I Trakman (37) 36 cb. R Jones (24) 36.

MOSS VALE: Medley Stableford Overall: R Lavender (13) 39. R/U: D Prince (16) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: N Kim (18) E Song (30) 48. T Grew (29) 42.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: P Patel (19) D Shah (24) 47. A: T Edgoose (14) 41. B: R Traeger (23) 29. C: P Burge (28) 37.

OATLANDS: Men: Stableford: J Park (17) 40. Women: A: D Pearse (21) 46. B: P Fallance (26) 36 cb. C: M Juchau (44) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: B Wright (17) T Holfert (17) R Walker (18) 85. Men: S Cooper (22) 41. Women: S Garrigan (39) 41. 9-hole: C Cocks (44) 18. A Booker (39) 21.

PENRITH: Medley: Stableford: Gold: E Dodds (19) 44. Women: V Lawless (17) 41.

RIVERWOOD: Veteran: Stableford 2B Multi: White: G Mustow (34) B Thompson (18) 65. I Reeves (27) 35.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Bell J Jabour 49. White: A: R Plummer (9) 44. B: M Tafe (16) 44. C: I Collins (26) 40. Green: D Macleod (27) 39.

TALLWOODS: Veteran: Stableford 2B Agg: White: D Frith B Shields 74 to playoff. D Gordon K McMahon 67. D Frith (10) 39. J Pearson (12) 38.

THE AUSTRALIAN: Stableford: Div 1: A Mirams (16) 36. Div 2: C Schlipalius (28) 37. Div 3: J Sammons (34) 36. Scr: E Kennedy 28. Women: Stroke: C’ship: A Rathbone bt M Thomsen 6-4. L Thomsen bt C Kim 8-7. A res: J Sanna bt V Jellis 1up. K Crone bt N Pines 3-2. Bronze: E Kaiwa bt F Lomax 4-2. C Fryer bt R Fitch 5-4. Bronze 2: C Jebken bt J Salmon 2up. K Stephens bt A Levine 21st.

THE RIDGE: Veteran: Stableford: D Cameron (17) 40. A: P Loo (14) 43. B: P Goddard (17) 41.

TOUKLEY: Men: Stableford: G Cutts (15) 41. Women: R Sewell (42) 40.

WALLACIA: Men: Stableford White: G Stewart (16) 37 cb.

Our Partners