NSW/ACT Club Results – 11 November 2023

NSW & ACT golf results- Crescent Head Country Club
Image Shows:  Crescent Head Country Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Saturday, 11 November 2023.

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Kennedy (7) 35. Men: Stableford White: A: R Anning (12) 42. S Maney (9) 39. B: J Ducker (17) 39. P Ball (14) 36 cb. C: J Van Heeswyk (26) 43. M D’Souza (23) 41. Medley: 2B: J Van Heeswyk (26) R Walsh (20) 49.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: S Lasker (20) M Duhigg (13) 48. 4B Agg: S Lasker (20) H Xu (19) B Loo (10) M Duhigg (13) 118. A: M Harvey (2) 42. B: P Beeby (16) 41 cb. C: D Davies (25) 41. Scr: A Hughes 33 cb. Men: Stroke: C’ship: A: N Cosgrove. Div 1: K Batcheldor. B: M Watkins. C: J Elliott.

AVALON: Women: Stableford: 2B Multi: J Johnson (36) A Bowler (43) 78. J Johnson (36) 37.

AVONDALE: Medley: Stableford Scr: White: R Lee (0) 37. Men: A: B Leach (6) 40. B: S Riley (15) 38. C: T Gavaghan (22) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: J Tracey (9) 39 cb. N Wilson (12) 39. B: D Hutchinson (18) 43. G Mullen (15) 40. C: S Seen (28) 41. P Hopkins (21) 40. 2B: G Mullen (15) V Cantore (7) 48.

BARHAM: Women: Stableford: P Grant (21) 36. Men: Stroke: A: R Hicks (8) 67. B: K Gould (15) 66. C: G Hehir (26) 71.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Camilleri (12) 41. Men: A: S Robertson (10) 37 cb. B: R Regueiro (14) 39. C: K Hickson (29) 42 cb. 2B: K Hickson (29) T Perera (26) 46.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: A Wilder (2) 37 cb. B: A Lamb (17) 41. C: S Lamb (22) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: Medal Nov: A: S Warncken (5) A Piggott (11) 68 to playoff. A Scr: G Rodgers (Scr Cronulla) 71. B: G Constantine (16) 66. B Scr: M Amanovich (14) 82. C: A O’Sullivan (34) 67. C Scr: A O’Neill (19) 89. Women: R Paul (15) 74. Men: Medal Oct: B: G Contantine (17) 65. C: P Holmes (23) 74.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: C Georgas (18) G Niahos (22) 82. A: P Lee (12) 40. A Scr: W Matthews 34. B: L Zahra (13) 41. B Scr: M Shaddock (14) 26. C: P Bambridge (20) 38. C Scr: A Marvello 16.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 4B: A Lawson M Unsworth J Duke G Hull 92. Men: Par: P Morgan 37 up cb. Women: Stableford: A Fletcher 33.

BONDI: Mxd: Stableford: A: B Lainchbury (3) 37. B: C Hurrell (10) 38. C: S Fuller (15) 37. 2B Agg: C Hurrell (10) L Strobel (22) 72.

BONNIE DOON: Stableford White: A: T Hales (11) 39 cb. A Scr: G Bell 70. B: P Lowe (16) 38 cb. C: C Kambouroglu (32) 39 cb.

BRIGHTON LAKES: Par: A: D Birss (12) 3 up. A Scr: T Barnes 4 down. B: B Clarke (15) 5 up. B Scr: B Clarke 6 down. C: J McCanna (30) 5 up. C Scr: P Flanagan 9 down.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Penna (14) N Guo (9) 46. Div 2: C Bushby (15) G Tracey (20) 47 cb. Div 1 Scr: A Marsh T Hunt 39. A: N Guo (9) 41. B: M Penna (14) 38 cb. C: B Sukhaseume (16) 39. D: J Orlovic (30) 38 cb. Hole in one: V Narayan at 5th.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: M Thorn (20) 38. B: J Maas (32) 39. Men: A: N Besgrove (7) 42. A Scr: D Jansen 36. B: A Ahern (17) 40. B Scr: P Bardsley 25 cb. C: B Thorn (25) 41 cb. C Scr: R Townsend 19. 2B: P Casey (14) N Besgrove (7) 48 cb. 2B Scr: B Freemantle D Jansen 38.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: J Byun (12) D Moon (30) 138. 2B Agg Scr: J Lind P Ellison 153 cb. Medal Nov: A: P Richards (11) 70 cb. A Scr: N Katholos 75 cb. B: F Eldick (15) 67. B Scr: M Kwak 82. C: D Moon (30) 66. C Scr: T Kim 89.

CASTLE HILL: Men: Stableford White: A: B Fasher (11) 41. B: J Camilleri (15) 39. C: M Molnar (28) 37 cb. Split Six: A Price T Rossi 70.

CASTLECOVE: Medley: Stroke Ambrose: White: B Trestrail (13) P Thomas (9) R Walker (9) R Whyte (12) 49.625.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: G Mitchelson (15) 3 up. Men: A: T Bryan (8) 40 up. B: M Michelson (14) 1 up cb. C: K Haddrell (19) 4 up. D: T Schlink (42) 6 up.

CROMER: Medley: Stableford: A: H Barbour (9) 39. B: G Benstead (15) 40. C: B Van Vuuren (23) 38. A Scr: C Rae (-3) 35. 2B: G Benstead (15) J Boyse (9) 49.

CRONULLA: Men: Stableford: A: C London (10) 41. B: B Flegg (20) 43. C: T Feehan (29) 42. Scr: M Osborne (0) 37.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: P Dudgeon D Cox 51. Div 1: J Barakat (11) 41. Div 2: A Storey (16) 42. Div 3: H Mitchell (27) 44. D Scr: M Dixon 32.

DUNHEVED: Men: Stroke: Foursome: A: M Patterson (17) A Norton 68. A Scr: J Pagett R Hackett 76. A: C Hardaker (13.5) C Dixon 71.5. A Scr: A Carruthers C Carruthers 76. Foursome C’ship: A: M Patterson (17) A Norton 144. A Scr: J Fearnley O Coletto 155. Medley: Stableford: 2B: W Cochran (23) D Delaney (15) 44 cb. Div 1: W Hickman (16) 40. Div 1 Scr: J Fitzgerald 36. Div 2: J Carbone (18) 38.

EASTLAKE: Men: Stroke C’ship: Black: A: M Reynolds (3) 73. A Scr: P Tunks (-2) 74. B: B Parry (8) 72. B Scr: M Hicks (8) 82. C: P Noreika (16) 69. C Scr: R Mcmahon (15) 91. D: C Crawford (28) 70. D Scr: J Kyriazis (21) 92.

ELANORA: Medley: Stableford: D Garing (10) 42.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Nov: A: R Burton (9) 65. B: J Martin (14) 62. C: B Cole (27) 61. Cup: A Scr: D Beer 68. Plate: B Scr: J Martin 76. Bowl: C Scr: B Cole 88 cb.

FINLEY: Women: Stroke: S Wood 70. Medal of Medallists: A Scr: S Pyle 84. A: S Pyle 72. Men: Stroke White: I Swain 68. Medal of Medallists: A Scr: R Daniel 76. A: R Healey 72. Jnr: Stableford: C Sutton 44.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: U Anderson (13) 37. A Scr: B Henry (4) 32. B: K Scalmer (18) 42. B Scr: P Byrnes (18) 22.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: B Skinner (24) 51. V Goundar (22) 51. B Stevenson 36. S Fulton 36. I O’Callaghan (12) 40. R Noney (14) 42 cb. M Campbell (22) 42.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B: L Cosgrove (18) 47. P Horinek (17) cb. A: T Markovski (10) 40. B: P Horinek (17) 39. C: J Sullivan (20) 40.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: C Horne (9) 64. Div 2: M Cannan (27) 64. Div 1 Scr: B Michelmore 69. Stableford: I Satur (12) 40.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A Scr: R Whyte (5) 33. A: M Stimpson (12) 39 cb. B: J Buckley (15) 39. C: H Ainsley (21) 44.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A/Medal: D Sainty (13) 67. B Scr/Medal: D Clemens (32) 70.

HOWLONG: Women: Stableford: K Bingham (22) 40. Men: A: T Grubisa (8) 42. B: K Pearson (18) 42. C: H Blight (33) 43 cb.

HURSTVILLE: Men: Stroke: C’ship: A Scr: T Shaw. B Scr: T Webb. C Scr: S Hennessy. A: D Petkovski. B: T Webb. C: G Broomfield. Women: Div 1 Scr: J Lisle. Div 1: B Evans. Men: A: T Webb (12) 63. B: J Graham (14) 66. C: T Bacon (24) 65. Women: B Evans (17) 76 cb.

KAREELA: Men: Stroke: C’ship: A: C Sawyer (8) 64. A Scr: R Rayner (3) 72. B: B Harrison (15) 64. B Scr: D Faidley (13) 80. C: H Whitley (25) 62. C Scr: P Lennon (20) 87. Hole in one: R Shephard at 17th.

KILLARA: Men’s & Women’s Stableford A Grade: L Glanfield (7) 42. B Grade: M Hope (15) 38. C Grade: P Ferris (18) 39 cb. Remembrance Day Cup: A Tobin 19 R Todd (12) 48 cb. 2BBB R/U: J Walsh 32 E Thompson (19) 48. 2BBB Scratch: J Wooster V Hekimian 43. Ladies: L Stevenson (6) 34.

LAKESIDE: Men: Stroke: A: S Granger (15) 66. A Scr: J Webb (0) 71. B: A Calman (15) 68. B Scr: F Munda (13) 82. C: G Chapman (24) 68. C Scr: B Bissaker (20) 89.

LANE COVE: Men: Stableford White: C Douglas (26) 38. 2B: J Dowey (19) A Corish (9) 46.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: A Kuipers (4) 32. B: C Mcaliney (15) 29. C: D Carter (13) 30. D: D Lynch (33) 27.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: M Naaman (3) 38. B: J Khouri (13) 44. C: P Santoro (28) 40. 2B Agg Scr: M Naaman (3) B Stevanoski (14) 56. Men: 2B Agg: J Khouri (13) J Karam (19) 84.

LONG REEF: Men: Stableford: A: P Sloman (6) 42. A Scr: J Little 40. B: T Johnson (16) 43. C: C Thomas (24) 41. 2B: P Morrison H Mitchell 47. Women: J Hagan (19) 38.

LYNWOOD: Men: Stroke: C’ship: A: T Knight (11) 67. B: M Algie (15) 69. C: R Jasser (27) 64. A Scr: M Fullerton (Scr) 72. Women: A: T Steyn (22) 72. B: R Joel (25) 76.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Medal Nov: Div 1: J Riley (4) 67. Div 2: M Lane (20) 65. Div 2: M Lane (20) 65.

MANLY: Men: Stableford: A: R Guest (8) 66. B: R Mclean (18) 63. C: J Alagich (27) 66 cb. Women: Stroke: S Brown (16) 76.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Hcp: A: P Beaumont (7) 57. B: D Dolan (17) 53. C: F Mulhall (21) 56. Scr: A Scr: J Dunn 63. B Scr: S Baddeley 70. C Scr: T Sweeney 77. Men: Medal Nov: A: P Beaumont (7) 57. B: D Dolan (17) 53. C: F Mulhall (21) 56.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: T Semken (18) 36. Div 2: R Woods (33) 37. Men: A: S Edmed (12) 39 cb. A: S Edmed (12) 39 cb. B: T Bayas (17) 39. C: N Brown (23) 42. 2B: T Bayas R Webster 47.

MONA VALE: Men: Stroke Medal: Black: A Radford (1) 68. Stableford A: M Story (12) 38. B: B Porra (16) 42. C: J Reilly (22) 45. 2B: M Burge (21) J Reilly (22) 49. Scr: B Porra 28.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: A Griffiths (4) 40. B: S Marshall (12) 40 cb. C: N Menheneott (19) 39 cb. Scr: M Hooper (2) 32. Women: Stableford: M Garner (28) 39 cb.

MOSS VALE: Men’s Championship Club Champion: D O’Shannesy ( +1) 304. R/U P Maslen ( 4) 311. B Grade:: H Hedley 350, R/U’ps W Todd 351. J Stone 351. C Grade: J Leighton J Leighton 370. R/U G Warner 387. A Reserve: D Hussey 329. R/U P Richards 330. Senior: P Maslen 311. Nett A Grade: S Nagle: (12)B Grade: J Taylor (17) 285. C Grade: J Leighton (20) 290.: November Monthly Medal; A Grade Gross: C Camphin (5) 73. B Grade: J Baxter (14) 81. C Grade: J Keane (21) 93. October Monthly Medal Playoff A Grade: B Smith (8) 79. B Grade: M Wallace (14) 90. C Grade: L Banfield (30) 111. Medley Stableford: A Grade: C Henry (19) 36. B Grade: E Jeffrey 921) 35..

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: M Yarham (10) 40. B: A Jung (16) 38. C: T Jacob (21) 36. A AHart (10) 33.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: M Sartori (40) 41. Men: Stroke Black: A: S McKenzie (9) 68. B: J Perry (18) 63. C: T Wilkins (37) 67.

NELSON BAY: Veteran: Stableford: J Bannerman 21. M Gardener 20. Men: Brushbox: A: C Drake (10) 38. J Taylor (13) 37 cb. C Mawson (11) 37 cb. B: P Elliott (18) 44. N Lembcke (16) 38. M Fisher (19) 37 cb. C: M Baker (24) 39. L Williams (29) 35 cb. D Hurley (30) 35. Gymea Lily,: A: P Collard (10) 40. C Mackenzie (9) 39 cb. D Plimmer (14) 39 cb. B: P Fagan (21) 41 cb. N Russell (18) 41. G Kerslake (16) 40. C: F O’Malley (44) 45. K Humphreys (24) 42. B Hedges (28) 39.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford Green: M Geary (31) 45. Men: White: A: H Deitz (4) 41. B: J Peters (14) 42. C: P Livingstone (32) 41.

OATLANDS: Stableford: J Hawach (7) 42. A: P Zann (9) 39. B: D Gleeson (8) 41. C: G Downes (19) 41.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: S Butler (10) 40 cb. B: P Russell (14) 40 cb. C: C Rowston (20) 42. Team: A Sawyer (16) P Prior (18) G Lee (17) E Ingram (31) 53 cb.

PENRITH: Men: Stroke Ambrose: White: P Sutherland (9) G Sutherland J Lyes D Briffa 54 cb. Scr: J Gadd M Organ B Gadd B Gadd 56.

RANDWICK: Men: Hole in one: P Smith at 11th. Stableford: 2B Multi: L Pelosi (22) N 25 93. A: C Fprwrd (6) 40. B: R Mckiernan (16) 38. C: N Elizondo (25) 40. A Scr: R Fernandes 34. A: C Fprwrd (6) 40. B: R Mckiernan (16) 38. C: N Elizondo (25) 40. A Scr: R Fernandes 34.

RICH RIVER: Women: Stableford West: Green: D Morden (18) 37.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Walker (18) W Cliffe (26) 46. Men: Stableford White: A: P Stewart (9) 37. B: A Singh (14) 39. C: S Grieve (21) 39. Green: M Cowley (19) 38. Women: Stableford: J McArthur (32) 39. Men: Scr: C Roles (1) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: W Joe (5) 68. A Scr: M Dane 70. B: G Smith (17) 69. B Scr: B Guthrie 84. C: B Wheelhouse (19) 69. C Scr: E Sze 89. D: A Rochester (32) 69. D Scr: W Williamson 98. Medley: Stableford: R Wadsworth (15) 41.

SEFTON: Men: Stableford: A: P Kingi (9) 36. B: J Livingstone (15) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: C Mumberson (6) 40. B: M Brown (15) 40. C: F Blackwell (22) 43. Women: A: J Harrold (22) 37. Men: 2B: R Carpenter D Kidd 50. Women: M McClean 46.

ST MICHAELS: Men: Stableford Scr: White: D Loumanis 36. A: K Walther (3) 36. B: C Duffy (15) 37. C: P Khoury (20) 39. Gold: Gold: J Nicholas (16) 34. Women: Stableford: W Gower (15) 41. Men: Stableford 2B: White: T King (27) A Sullivan (19) 46. 2B Scr: M Nicholas (10) D Loumanis (+2) 40. 2B: Gold: Gold: A Spencer (16) D Milne (28) 43.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: G Harris (7) 40. B: Y Lee (13) 39. C: J Koo (26) 40. A Scr: H Kim (3) 35. 2B: C Lavery (18) Y Lee (13) 47. Trophy: J Koo (26) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: R Balcomb (6) 38 cb. B: C Dunn (15) 40. C: M Aufderheide (22) 40. A Scr: D Gillard 34 cb.

THE COAST: Stableford: A: J Swaysland (7) 39. B: M Millican (13) 42. C: X Hutchinson (30) 43. A Scr: J Swaysland (7) 33.

THE LAKES: Stableford: Trophy: B Mylecharane (19) 38. S Lang (12) 44 cb. 4B: G Katz (15) B Ghosh (26) 50. 4B Scr: S Sapsford A Marafioti 36 cb. 9-hole: K Lasky (12) 18.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: R Huy (14) 40. B: G Hanns (20) 38 cb. Women: A: J Penny (20) 43. B: P Richardson (25) 32 cb.

TOUKLEY: Men: Stroke: Gold Medal: G Shelton (20) 70. A: D McMurray (8) 69 cb. A Scr: R Luke 76. B: N Holman (13) 69. B Scr: N Holman 82. C: M Elwell (20) 66. C Scr: M Elwell 88. Women: Stableford: C Walters (23) 35.

TWIN CREEKS: Women: Stableford: S Yoo (20) 35 cb. Men: A: S Joo (7) 43. B: W Oh (16) 38 cb. C: S Anderson (23) 42. A Scr: M Pearce 41. Women: Div 1: S Yoo (20) 35 cb. Medley: Split Six: D Williamson (12) I McLean (10) 69 cb. 2B Scr: M Pearce T Emtage 43.

WALLACIA: Men: Par 2B: White: R Tangye (13) N Hoppe 12 up cb. 2B Scr: J Mansfield A Howell 3 up. A: J Mansfield (7) 8 up. B: R Tangye (13) 4 up. C: G Bentley (21) 1 up. Women: Stableford Yellow: S Owen (16) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford: Shield: S Bullock (21) 37. Trophy: G Campbell (15) 41. A: J Toro (6) 39. B: N Knox (16) 40. C: M Curtis (27) 39. 2B: J Toro (6) C Baxter (27) 47 cb. 2B Scr: N Dowler (9) C Macmillan (5) 37.

WINDSOR: Medley: Stroke Cup: Black: A Scr: D Miller (1) 72. A: D Miller (1) 71 cb. Stroke: B: J Hishcock (18) 67. C: K Munusamy (27) 63.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: D Beuganey (16) B Wolford (20) 77. Div 1: J Greenaway (1) 39. Div 2: D Beuganey (16) 39 cb. Div 3: P Bracken (21) 36. Div 1: J Greenaway (1) 39.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: T Nott (15) 42. A: T Hilder (9) 41. C: B Riordan (22) 41. Scr: J Hallinan (38).

WYONG: Men: Stroke Ambrose: White: R Conley (16) A Tammekend (20) 60.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: G Lee (17) 40. B: S Jaques (28) 39. Murray: A: I Hancock (13) 39. B: P Heather (23) 37. Women: A: K Rourke (24) 41. B: K Geary (27) 38.

Our Partners