NSW/ACT Club Results – 9 November 2023

NSW/ACT Club Results – Condobolin Sports Club
Image Shows:  Condobolin Sports Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Thursday, 9 November 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: M Fagan (27) D Blacker (4) 51. Men: A: P Hanley (9) 40. B: D Tindall (15) 40. C: M Fagan (27) 40. Women: K Wright (20) 34.

BANKSTOWN: Women’s Stableford 1 – S Ku – 42 2 – Y Shim – 40 3 – S Gilbert – 38. Women’s 4BBB 1 – M Choi & Y Shim – 45 cb 2 – S Gilbert & R Loveridge – 45.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: J Rogerson R Griffith 44. B Carr 37. Scr: N Katholos 32. Women: L Ritchie (15) 33 cb. M Doyle (36) 33 cb.

BARHAM: Men: Stableford: A: G Napier (9) 39 cb. B: D Blake (17) 42. C: G Hehir (27) 40.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: A: C Conder (11) 38. B: D Riley (17) 41. C: T Warner (27) 44.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: Z Needs (6) 42. B: O Hoell (21) 41. C: G Connors (31) 39.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: Div 1: U Ohman (14) S Barter (22) 48. A: G Burgess (10) 40. A Scr: T Stewart 31. B: L Vella (18) 40. B Scr: B Coupar 27. C: S West (29) 47. C Scr: S Barter 22.

CAMDEN: Men: Stableford: Team: B Ross (19) K Westerland (17) D Spriggs (13) A Robinson (27) (Macarthur Grange) 85 cb. A: R Bolton (7) 36 cb. A Scr: H Al Salemi 30. B: D Byrne (14) 39 cb. B Scr: D Spriggs (Macarthur Grange) 25. C: J Hinley (29) 46. C Scr: R Hodson 17 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: A Schofield (29) 40. M Watson (22) 39 cb. Veteran Women: Yellow: G Marsden (17) 36. B Regan (21) 35.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: S Lee (20) P Kim (18) 49 cb. Men: Div 1: S Yoo (16) 43. Div 2: C Arezo (21) 41. Women: K Roh (15) 39 cb.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Ambrose: J Deen K Quigley (7.25) 58.75. Scr: J Deen K Quigley 66.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: B Oldham (12) 5 up. P Steenbuck (24) 2 up. Women: Par: N Robinson (31) 1 up.

CROMER: Women: Stableford Ambrose: Yellow: S Pham (18) D Meyer (13) 65.25.

CRONULLA: Men: Stableford Black: A: J Wood (8) 41 cb. B: G Bell (15) 46. C: I Hodges (34) 42. Medley: Scr: J Wood (8) 33 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: Medal: G Wright (35) M Scott (21) 50. Men: Div 1: A Darmawangsa (16) 39. Div 2: Y Lu (31) 44. Scr: S Fassos (4) 31. Women: White: T Trinh (24) 42.

ELANORA: Men: Stableford: J Quille (18) 42.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Multi: K Sargent (17) G Diener (18) 75. A: D Jones (12) 39. B: G Diener (18) 37 cb. C: K Simon (33) 40.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: C Reeves (35) 37. L Reynolds (53) 35 cb. M Campion (42) 35. J Chuck (27) 33.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Multi: P Cameron (18) R Stubbs (Oatlands 24) 81. Men: A: I Annetts (12) 36. B: P Cameron (18) 40. C: B Goldschmidt (24) 38. Women: J Daly (27) 34 cb.

GOSFORD: Women: Stableford: R Robertson (18) 41.

HOWLONG: Veteran: Stableford White: A: I Charles (4) 38. B: P Smith (28) 37 cb. Medley: Stableford: A: I Williams (9) 40. B: G Campbell (45) 42.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: J Pedone (12) 40. Div 2: P Neilsen (24) 36.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: M Elsworthy (11) 38. B: M Ward (18) 42. C: B Chittick (23) 40. Women: J Bang (25) 32.

LANE COVE: Women: Stableford: J Weine (19) 38.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: M Pennefather (15) A Smith (21) 44. Scr: M Cain P Homan 36. A: P Homan (4) 40. B: L Mitchell (19) 37. C: A Brace (21) 33.

LIVERPOOL: Stableford: 2B Agg: D Marsh (3) T Hunt (6) 76. 2B Agg Scr: J Perkin J Sherson 74. A: J Perkin (+2) 41. B: D Stephen (19) 40. C: B Campion (24) 37.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: R Buxton (12) 38. Div 2: J Daniel (28) 39. Div 3: O Heiser (35) 37. Div 4: J Bellemore (44) 39. 9-hole: F Sinnott (33) 19.

MANLY: Mxd: Stableford: S Gaunt (29) 42. 9-hole: C Moult (39) 17.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B Agg: G Shipp (17) P Sultana (26) 82. Div 1: S Paul (11) 37 cb. Div 2: N Miller (34) 40.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B: White: B Murphy (11) A Buchan (18) 49. A: B Murphy (11) 40. B: J Losurdo (14) 39. C: H Van Reyk (25) 41.

MONA VALE: Women: Stableford: 2B: C Cave K Tattersall 49.

MOORE PARK: Men: Stableford White: M Pan (17) 38 cb. Women: T Russell (45) 37.

MUIRFIELD: Women: Stableford: 4B Agg: A Kim (19) I Lee (34) 73. Div 1: K Yuh (14) 36. Div 2: V Quarmby (24) 34. Div 3: I Lee (34) 38 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Gold: Div 1: D Rogers (11) 37. Div 2: T McEwan (18) 42. Div 3: R O’Brien (21) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: Christmas Bush: J Townsend (24) 38. P Campbell (15) 36. Women: A: A Milne (33) 42. T Wasilewicz (32) 41. A Hutchinson (24) 40. B: E Jackson (35) 43 cb. P Norman (41) 43. D Herbert (52) 41.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: R Hanlon (28) 36. B: E Sheppard (31) 33.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: W Alder P Skurrie 79. 2B Scr: W Alder P Skurrie 42. Men: White: A: W Alder (6) 44. B: H Egan (19) 41. C: N Hillyard (23) 39 cb. Women: Green: B Lewis (17) 41. Medley: Black: R Del-Grande (18) 36.

NOWRA: Women: Stroke: Ambrose: L Weatherill C Ison K Norwood (16.33) 62.67.

OATLANDS: Women: Stableford: A: A Walkerden (14) 37. B: C Kim (28) 35. C: K Wong (38) 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: 9-hole: M Bynon (30) 19.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: Cup: A: L Gyzen (9) 82. B: C Lawrence (25) 94 cb. Stableford: K Workman (21) 36. 9-hole: H Durham (45) 18.

PENRITH: Women: Stableford: J Nash (31) 39.

RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: T Mulligan (14) 55. Div 2: E Huber (18) 54.

RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: S Trigwell (10) 40. B: B Morton (14) 39. C: J Paterson (21) 37.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 4B: J Mahony (25) P McKillop (25) M Pieterse (21) E Tang (26) 96. White: A: P Arnold (13) 40. B: J Jabour (16) 41. C: B Olivier (21) 37. Scr: D Chan (2) 30. Green: R Gesterkamp (25) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: E Nelson B Taaffe 67. A: R Sundstrom (10) 39. B: M Mabey (13) 39. C: B Taaffe (23) 40. D: P Mahoney (33) 38 cb.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: I Timewell (20) M Ousley (34) 47. 2B Scr: A Radevski (+2) D Shneier (2) 43. A: J Serhan (2) 38. B: H Mortensen (12) 40. C: I Timewell (20) 40. Scr: A Radevski 38. Visitor: N Mustafiz (16) 39. Women: J McDade (20) 22. Men: 2B: Gold: J Morrison (20) K Magnay (21) 42. D Milne (29) 38.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: D Hunter (8) 41. B: J Chon (19) 41. C: M Caleite (25) 38. Women: A: H Jang (16) 41. B: J Kim (28) 37. C: S Yang (47) 41.

TALLWOODS: Women: Stableford: A: R Murray (18) 33 cb. J Puxty (19) 33. B: J Colvin (30) 41. J Gould (32) 38. 9-hole: G Matley (49) 24. T Hamilton (27) 18.

THE COAST: Women: Stableford: M Crichton (22) 34. Veteran: J Perkins (22) 39.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: B Allcock (12) A Allcock (16) 71. Men: A: D Cook (9) 38 cb. B: B Lloyd (16) 39 cb. C: R Weatherby (23) 38. Women: A Smith (25) 36.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: A Dodd (19) 41. B: L Burrows (25) 35. C: R Taylor (34) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Evans (10) C Goff (32) 46. J Mansfield (7) 39 cb. Veteran: T Zammit (22) 36 cb. Super Veteran: R Shackley (23) 43.

WINDSOR: Men: Stableford: 2B: S Wall (20) K Norris (23) 45. Mxd: P McMahon (30) T McMahon (26) 43 cb. Women: M Vinton (32) B Simcock (45) 42 cb. Veteran Men: H Wick (22) 37 cb. Veteran Women: C Lee (37) 36.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: K Lobb (30) 40.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal of Medallists: Black: Div 1: B Clark (12) 69 cb. A Steeden (12) 69. C Brigstock (6) 70 cb. Div 2: L Beal (20) 65. C Burgess (16) 70. K Bailey (19) 71 cb. Div 3: D Johnson (26) 67. V Speechley (28) 69. G Sinclair (24) 70. Hole in one: K Stevenson at 17th.

WYONG: Women: Stroke: Ambrose: C Parker (28) E Rae (27) E Ford (17) C Ford (23) 63.125.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: R Minette (15) 23. Red: G Burgess (9) 16.

Our Partners