April 18, 2024

NSW/ACT Club Results – 6 November 2023

NSW & ACT golf results - Binnaway Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Monday, 6 November 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: K Goff (35) D Goff (28) 47. A: C Mott (10) 40. D Peters (5) 38. B: M Medlin (16) 37 cb. G Dawkins (17) 37. C: D Goff (28) 42. C Toms (19) 37 cb.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: B Hua (15) J Qiu (18) 49 cb. Div 1: B Hua (15) 44. Div 2: B Talbot (21) 42. Div 3: I Cowell (26) 34 cb.

BANKSTOWN: Medley Stableford A: V D’Ortona (12) 37. J Parva (9) 36. B: J Kirgan (14) 40. L Lever (16) 16. C: D Hayward (19) 40. P Lee (34) 36.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: T Zabakly (13) 42.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: P Brueckner (22) 48. Scr: S Mills (5) 34 cb.

BWDVGC at Gosford: Veteran: Stableford 2B: White: D Shipley (34) W Butts (15) 47 cb. Div 1: P Baker (18) 41. Div 2: D Shipley (34) 38.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: J Toal (28) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: C Williams J Dow 49. Men: A: M Hogg (7) 38. B: J Zavaglia (15) 39 cb. C: R Salkeld (24) 42. Women: C Williams (41) 42.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: M Majernik (41) 37. Men: A: J Hrdina (14) 39. B: G Boyer (16) 36.

CROMER: Women: Stableford: A: R Doolan (23) 39. B: M Naylor (28) 40.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Enoka R Wilson 50. Men: T Kwak 45. Women: S Lee 41.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: D Putland (17) E Horvath (13) 46. D Putland (17) 44.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B: Q Fry M Ritchie 50. Div 1: M Peebles (5) 39 cb. Div 2: Q Fry (31) 45.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: A: J Allan (16) 19 cb. B: J Brundell (29) 18 cb.

KILLARA: Men: Stableford: P Grimble (11) 38 cb. Women: K Elgie (26) 40.

KOGARAH: Stableford Veteran Men: White: C Zeritis (13) 40 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: B Marshall G Shaw 43. 2B Scr: D Wrigley M Brennan 30. Men: A: J Kennedy 39. B: R Grandemange 38. C: G Shaw 36. Women: C Mathias 36.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: Z Sayers (12) 38. B: S Kim (17) 35. C: B Crawley (22) 38.

LONG REEF: Men: Stableford: A: C Wu (-3) 40. B: P Korbel (15) 36. C: G Carlton (22) 41. Scr: C Wu (-3) 43. Women: M Sanderson (14) 37.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: B Kohnerts (17) 44. B: G Anderson (20) 40.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: J Hong (+3) 37.

MANLY: Medley: Stableford: M Pike (28) 40. Women: 9-hole: Yellow: J Wall (42) 21.

MONA VALE: Medley: Stableford Yellow: L Spray (18) 38.

MONASH: Snr Stableford: 2B: P Butterworth (15) J Kabalan (18) 45. P Butterworth (15) 39. S Gray (23) 38. J Kabalan (18) 35 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: O Murray (16) B Woolford (21) 46 cb. B Woolford (21) 42.

OATLANDS: Men: Stableford: J Karam (5) 37. Women: A: S Oh (+6) 35. B: J Davey (26) 37 cb. C: S Sun (37) 33.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: W Limberger (16) L Banks (27) G Lee (18) 87. R Fellows (14) 41. Women: 3B: C Grier (23) K Workman (21) A Stubbs (31) 84. A Stubbs (31) 37 cb. 9-hole: A Booker (38) 19.

PENRITH: Men: Stableford Hcp: Gold: K Peacock (20) 43.

RIVERWOOD: Veteran: Stroke: Medal: A res: G Novak (20) 71. B res: B Jones (28) 72.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: B Timmony P Sambrook 50. A: R Plummer (9) 41. B: H Pindar (19) 38. C: G Pasfield (29) 39. Green: D Macleod (26) 38.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: Medal: A: S Bomba (11) 40. B: G Callo (17) 43. C: E Ziehlke (26) 43. White: J Lindsay (38) 41. 9-hole: S Marsden (9) 22.

TALLWOODS: Stableford Veteran Men: White: A: W Byrnes (15) 41. W Duckett (15) 38. B: D Brett (16) 40. P Stephenson (20) 39. C: P Edwards (37) 37. C Arellano (29) 35.

THE AUSTRALIAN: Stroke: C’ship: M Thomsen bt H McNeill 2-1. L Thomsen bt J Carrigan 6-5. C Kim bt S Little 2up. A res: V Jellis bt S Yassmin 6-5. J Sanna bt A Mirams 6-4. K Crone bt S Lee 5-4. N Pines bt J Wise 20th. Bronze: F Lomax bt J Emery 2up. E Kaiwa bt F Guth 19th. C Fryer bt M Robinson 19th. R Fitch bt B Keating 2up. Bronze 2: J Salmon bt A King 4-3. C Jebken bt A Lim 5-4. K Stephens bt P Duchen 4-2. A Levine bt S Brown 5-3. Women: Stableford: Div 1: E Kennedy (6) 37. Div 2: A Newnham (25) 35 cb. Div 3: A Coyne (31) 33. Scr: E Kennedy 31.

THE RIDGE: Stableford: A: S Shafranski (8) 42. B: Isemonger (Randwick 24) 46. Veteran: G Heise (19) 42.

TOCUMWAL: Medley: Stableford: J Hough (6) 40. H Storer (13) 36.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: D Brassett (27) J Giannasca (22) 46. A: T Nakoji (11) 43. B: D Strachan (18) 38. C: P Toohey (32) 38.

WALLACIA: Men: Stableford White: T Buckler (23) 39.

Our Partners