NSW/ACT Club Results – 5 November 2023

NSW/ACT Club Results – Castlecove Country Club
Image Shows:  Castlecove Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Sunday, 5 November 2023.

METROPOLITAN JNR PENNANT: Div 2: Cronulla Blue 4 bt Campbelltown 2, Cumberland 3.5 bt Liverpool 2.5, Lakeside 4.5 bt Penrith 1.5. Div 3: Pennant Hills 3 sq Castle Hill 3. Div 4: Woolooware 3 sq St Michaels 3, Cronulla White 5 bt NSW GC 1, The Coast 3 sq Moore Park 3.

BERMAGUI: Men: Stroke Medal Nov: Black: S Buckley (14) 69 cb. A: J Marr (2) 69. B: R Taylor (17) 72. C: B Leeson (25) 73.

BEXLEY: Medley: Stableford: G Bombell (13) 39.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: P Kearney (11) 41. B: T Abbott (12) 38. C: J Firdaus (23) 37. Scr: S Robinson (1) 35.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Kaiki (15) 36. L Lealamisa (9) D Kaki (15) 43. Women: Stroke: N August (28) 73.

CARNARVON: Men: Stableford 2B Agg: White: J Choi (12) Y Choi (12) 72. P Buttar (19) 39. Mxd: 2B Agg: J Lind (1) D Graham (25) 70. Women: 2B: A Cho (11) Y Choi (22) 66. A Cho (11) 35.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: 4B: H King A Robbins 49. C King P Beasley 42. 36-hole: H King A Robbins 87. Women: 4B: J Gould J Hindson 43. N Boulton M Majernik 44 cb. 36-hole: J Gould J Hindson 87.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: T Fisher (3) 40.

FINLEY: Men: Stableford White: B Beasley 40 cb. Women: T Dean 41.

FOX HILLS: Medley: Stableford: N McDonell (32) 35 cb.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: A Robinson (25) N Hull (11) 78. 2B Agg Scr: J Foss (11) R Timms (8) 52. B James (9) 38. M Foxall (19) 35 cb. A Robinson (25) 42.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: C Matthews (10) 36. M Fradd (9) 36.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: K Lim (14.1) 35.

MANLY: Men: Stableford White: S Tebbutt (16) 37 cb.

MOSS VALE: Men’s Stroke A Grade Nett: J Lewis (8) 68. B Grade Nett: N Button (16 ) 65. C Grade Nett: M Whelan (25) 63. Gross A Grade: D O’Shannessy (-1) 74. B Grade Gross: N Button (16) 81. C Grade Gross: M Whelan ( 25) 88. Stableford A Grade: J Shoudra (12) 36 R/U: K Delaney (13) 35. B Grade: A Kich (21) 41. R/U: S Shallis (21) 38.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily,: A Grace (17) 43. J Eaton (25) 40 cb.

NORTH RYDE: Men: Stroke C’ship: Black: A: J Fennell (0) 283. B Bates (8) 319. B: P Smirneos (14) 341. C: P Simmons (20) 371. Women: Div 1: M Woodley (3) 322. Div 2: M Lee (24) 400. Div 3: L Cho (30) 435. Div 4: P McManus (38) 458.

NSW: Medley: Stableford: M Lawrance (28) 37.

PYMBLE: Stableford: M Beatty (7) 38 cb.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: M Zekulich K Faulkner 70. Men: White: R Mansen (13) 41. Women: D Bartlett (28) 35.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Willis (22) S Leeson (21) 46. A Willis (22) 42. Scr: V Cheing (3) 28.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: T Kemp (11) 38. N Mills (8) 34 cb. B: J Zim (23) 41 cb. M Gaffey (19) 41. Women: G Taylor (50) 34. F Lane (35) 29.

THE LAKES: Medley: Stableford: A: M Coorey (13) 36. A Scr: P Garvan 23.

THE RIDGE: Stableford: W Josh (19) 39. 9-hole: S Walker (18) 18.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A/Medal: R Smith (6) 69. B: B Benbow (19) 73 cb. C: D McLelland (35) 72 cb. Women: Stableford: K Krick (44) 41.

TWIN CREEKS: Men: Stroke: A: T Emtage (4) 69 cb. B: W Cook (14) 71. C: M Bullock (19) 76. A Scr: J Glasheen 71. B Scr: J Williams 91. C Scr: J Julian 96. Stroke C’ship: Black: A Scr: J Glasheen 293 to playoff. B Scr: D McMillan 313. C Scr: B Rivett 344. D Scr: L Yates 353. A: T Emtage (4) 279. B: B Atkinson (7) 286. C: R Chegwyn (13) 293. D: M Bullock (23) 277. Women: Stroke: Div 1: D Borg (21) 80.

Our Partners