NSW/ACT Club Results – 2 November 2023

NSW & ACT golf results - Duntryleague Golf Club
Image Shows:  Duntryleague Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Thursday, 2 November 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: E Messer (22) L Cribb (20) 48. Men: White: A: T Slater (9) 39. B: B Potter (17) 40. C: J Malcolm (23) 38 cb. Women: E Messer (22) 38.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: K Tesoreiro (42) L Coetzee (54) 50. Div 1: S Kim (27) 37. Div 2: L Wilkinson (37) 41.

BANKSTOWN: Women’s 2BBB Stroke E Swibel & M Aitken 58. H Kim & D Young 60. Women’s Stroke A: H Kim (21) 68. B: M Aitken (39) 67. Gross A Grade: S An 80. Gross B Grade: R Dickson 98.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Moreau M Churcher 45. A Mcginty (33) 38.

BARNWELL PARK: Veteran: Stableford: 2B: R Buckley (30) T Wood (18) 54.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: P Calantzis (9) 37. B: K Shapiro (17) 39 cb. C: R Clark (29) 40 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: D Pease (24) 36.

BONVILLE: Medley: Stableford: A Lees (6) 37. S Adams (-1) 36.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: Div 1: C Dawson (23) J Brooks (20) 52. A: T Howard (12) 41. A Scr: S Aspinall 31. B: D Weigand (15) 41. B Scr: D Weigand 27. C: J Brooks (20) 45. C Scr: J Brooks 26.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: M Johnston (24) M Davies (25) 80. 2B Agg Scr: M Jeffree D Mulley 63. A: K Krapez (12) 40. A Scr: L Mc Laren 37. B: D Morris (19) 40 cb. B Scr: A Moyle 25. C: S Dike (28) 42. C Scr: W Pierce 21. Challenge: S Dike (28) 42.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: P Malony (16) 39 cb. S Lord (34) 39 cb. Veteran Women: Yellow: J Cotter (38) 39. L Lambros (31) 38.

CARNARVON: Medley: Stableford: Split Six: J Kim (13) A Kim (15) 72. Men: White: Div 1: P Song (12) 45. Div 2: M Sullivan (21) 38. Women: J Min (30) 39 cb.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Team: Captain’s 10 bt President’s 5. Captains: (K Williams (32) T Parish (45) 49). President’s: (S Yun (32) L Smith (37) 47).

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: S Bullen (13) 38 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: C Tomlinson (+1) 37. B: L Goodwin (19) 40. C: N Eliott (23) 37. Women: E Baldwin (24) 36.

CROMER: Women: Stroke: Medal Nov: A: V Chan (18) -1. B: C Ireland (30) -2. C: A Fong-Clark (36) -6.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B Multi: T McKeon K Owen 93. A: B Brokenshire (13) 43. B: T Holt (20) 42. C: T McKeon (22) 43. Scr: S McDonald 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: R Willis (10) 39. B: M Carew (17) 41. A Scr: D Dunne (6) 32 cb. Women: White: S Simpson (44) 41.

ELANORA: Men: Stableford: B Rolin (11) 42.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: G Clune (5) 38. Div 2: J Shanks (26) 39. Div 3: J Andersen (35) 37.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: E Karbon (34) G Woodley (15) 47. A: T Telfer (10) 36. B: G Woodley (15) 37. C: G Clarke (25) 40.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: S Armstrong (43) 69. V Hughes (21) 71 cb. G Joe (15) 71. R Rorison (30) 72.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: C Mooney (18) M Morgan (21) 49. Men: A: D Olver (12) 35. B: L Heinrich (17) 40 cb. C: I Hutton (25) 40. Women: A Garnett (17) 36.

GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: L Spitty (43) 41.

HOWLONG: Medley: Stableford: P Redhead (13) 39 cb. Veteran: A: B Bengough (13) 37 cb. B: G Williams (27) 41.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: R Hyland (16) 42. Div 2: J Collins (18) 41.

KOGARAH: Women: Stableford: 2B: W Goodwin (19) J Gannon (21).

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: T Edmonds (7) 37. B: J Gould (18) 41. C: R Mcaulay (33) 36. Women: C Riddle (19) 32.

LANE COVE: Women: Stableford: C Brown (25) 43.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: J Kennedy G Aiken 48. 2B Scr: M Cain P Homan 37. A: B Evans 41. B: G Denny 43. C: S Burnes 42.

MANLY: Mxd: Stableford White: M Buckling (13) 40 cb. Medley: 9-hole: Gold: D Stewart (37) 24.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Div 1: J Mumford (5) 40. Div 2: M O’Shannessy (36) 45.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: S Turner (11) L Pullen (10) 46. White: A: S Turner (11) 43. B: A Manning (18) 40. C: M Jackman (29) 38.

MONA VALE: Women: Stableford: A: G Kim (23) 39 cb. B: K Adam (32) 41 cb. C: N Cregan (35) 37.

MOORE PARK: Men: Stableford White: T Phonsawat (11) 37. Women: G Finke (19) 39.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: K Hayward (9) 39. B Grade: J Taylor (16) 39. C Grade: J Wormleaton (22) 41 cb. D Grade: R Deen (30) 35.

MUIRFIELD: Women: Stableford: A: J Yoo (19) 40. B: A Kim (29) 44. C: S Cho (34) 34.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: Div 1: P Bethune (12) 42. Div 2: K Domaille (17) 43. Div 3: H Downes (34) 39.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: W Heapy (23) 41. B: A Hutchinson (22) 36. C: M Reisch (19) 34 cb. Veteran: 9-hole: A: K Grice 21. B: R Souter 19.

NORTH RYDE: Women: Stableford: T Kim (28) 35. A Han (30) 36.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Coleman R Mann 47 cb. 2B Scr: P Skurrie D Illingworth 36 cb. Men: A: D Stickland (7) 40. B: E Macrides (16) 41. C: D Culkin (26) 38. Women: L Hulme-Jones (25) 43. Medley: Black: R Mann (22) 38 cb.

NOWRA: Women: Stableford: 2B: S Balzer (28) L Ashton (40) 53.

OATLANDS: Women: Stableford: A: J Wong (21) 37. B: M Kelly (24) 36. C: J Leeds-Roberts (35) 38.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: J Miller (36) 42. 9-hole: K Wratten (43) 19 cb.

PENRITH: Women: Par: Div 1: J Berg (11) 1 up. Div 2: L Cochrane (28) 6 up. Div 3: C Kenny (30) 4 up cb.

RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: M Kanrada (10) 52. Div 2: G Pacitti (17) 57.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: C Dwyer (14) 40. B: B Armstrong (16) 40. B Crawford (26) 39.

ROSEVILLE: Men: Par: 2B: P Arnold (13) J Alles (18) 12 up. White: A: B Timmony (12) 5 up. B: J Screen (18) 3 up. C: S Campbell (20) 7 up. Green: T Lotz (21) 5 up. Scr: White: L Cheung (4) 3 down.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: N Hodgkinson N McLeod 50. A: J Hart (1) 39. B: N Hodgkinson (16) 44. C: M Hemsworth (20) 42. D: L Han (30) 41.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: J Byrnes (23) J Morrison (20) 75. 2B Agg Scr: B Clementson (+5) J Clementson (11) 40. A: B McGhee (5) 40. B: R Milunsky (15) 39. C: J Pollock (24) 39. Scr: O Janschek 37. Visitor: D McRae (9) 35. Women: C Shin (+5) 32. Men: 2B Agg: Gold: Gold: E Karp (27) P Burton (13) 64. E Karp (27) 34.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: J Colvin (30) 30. J Gosling (22) 29 cb. Div 2: J Gould (32) 37 cb. K Aldham (36) 37.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: I Moore (18) 38.

THE COAST: Women: Stableford: C McDonald (28) 41. Veteran: M Cross (17) 43.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: F Kidenya (4) 39 cb. B: C Johnson (Russell Vale 18) 46. C: G Papadopoulos (SGA 32) 42. Women: K Turner (34) 39. Scr: M Vormister 30 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Burrows (26) 39. B: M Wilson (32) 35.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: K Murray (20) B Hazell (13) 49. 2B Scr: S Blundell S Coleman 38. A: S Blundell (7) 40. B: P Bower (14) 41. C: P Lockyer (34) 43. Veteran: B Hazell (13) 43. Super Veteran: G McMillen (13) 43.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: T Yoon (16) 38 cb. 9-hole: R Bunting (26) 24.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: M Padden G Rodgers 50. Div 2: C Lee R Lee 48. Div 3: K Rooke J Monaghan 47. R Newman (15) 40. H Pitt (37) 38.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Canadian Foursome: M Crichton K Lobb (18.375) 73.625.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Oct: Black: C Fripp (22) 66. Div 1: K Stevenson (10) 69. B Clark (13) 70. M Liddy (9) 71 cb. Div 2: L Beal (20) 69. J Mason (22) 70. N Themsen (18) 71. Div 3: W Magill (31) 69. C Williams (26) 70. L Elliott (25) 72.

WYONG: Women: Stableford: A: B Holloway (21) 39. B: K Ridsdale (30) 37. C: L Holtkamp (52) 41.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A: R Harris (13) 71. B: M Campling (25) 72. Lake: A: T Clarke (13) 70 cb. B: R Allen (18) 69. C: F Exton (23) 68.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: Blue: N Coleman (7) 30. Red: C Rosser (12) 35.

Our Partners