NSW/ACT Club Results – 30 October 2023

NSW/ACT Club Results – Tanilba Bay Golf Club
Image Shows:  Tanilba Bay Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Monday, 30 October 2023.

METROPOLITAN ENCOURAGE SHIELD: Div 5: Muirfield 4 bt Lynwood 2, Oatlands 4 bt Castle Hill 2.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Peters (5) P Teale (27) 75. A: D Peters (5) 40. T Willingham (6) 38. B: B Dodd (16) 37 cb. G Richards (18) 37. C: G Hatton (24) 38. L McCormack (20) 37 cb.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: D Grove (18) J Lumby (23) 48 cb. Div 1: L Zhang (11) 40 cb. Div 2: B Geary (18) 39. Div 3: J Scott (25) 40.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: A: D Wilson D Samter 45. 2B: P Wilkinson E Doutreband 44 cb. A: M Mason (25) 40. B: W Byres (14) 39 cb. Scr: A Bowman. Women: A: K Papadatos (35) 40. B: S Whatmough (37) 36. Medley: 12-hole: A: V Frame (43) 30. B: K Druce (42) 27.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Overall: J Dent & M Munro 46. Medley Stableford A Grade: W Wong (12) 40. B Grade: R Hawke (15) 42. C Grade: J Dent (27) 42.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: M Tunchon (21) 39 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: B Tangkunboriboon (10) 41. M Mulder (13) 40 cb. Scr: A Arnold (1) 36.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: J Acocks (33) 38.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: P Padmanabhan (25) R Padmanabhan (28) 47. Men: A: P Scuglia (7) 39 cb. B: J Sandilands (14) 38. C: R Tegel (33) 41. Women: J Yoo (16) 41.

CROMER: Women: Stableford: A: L McNeil (18) 37. B: J Keller (27) 40.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: G Dean (20) Y Wowk (24) 47. Div 1: P Spears (14) 39. Div 2: Y Wowk (24) 42.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: J Hanson (18) D Fuller (17) 39. P Barker (19) 48.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: A Flemming (16) 40. Div 2: T Laurent (27) 40. Scr: J Edge (3) 31 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: N Young (31) 21.

KILLARA: Men: Stableford: A MacBean (15) 40 cb. Women: G Bannan (37) 40.

KOGARAH: Stableford Veteran Men: White: D Horton (7) 37.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: S Baranowski (36) F Keith (20) 46. 2B Scr: G Daines B Clements 35. Men: A: J Kennedy (13) 42. B: J Schneider (17) 38. C: B Tormay (22) 37. Women: J Linfoot (35) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: P Ashton (12) 41. B: R Allen (18) 37. C: J Sheils (45) 34.

LONG REEF: Men: Stableford: A: J Seed (13) 38. B: D Freedman (16) 38. C: J Cranfield (32) 40. Scr: G Cranfield (3) 31. Women: J Reitzer (23) 37.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: D Wright (19) 40. G McNicholl (18) 36.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: J Wu (26) 47.

MANLY: Medley: Stableford White: A Tunny (3) 41. Women: 9-hole: J Wall (43) 20 cb.

MONA VALE: Medley: Stableford Yellow: A Vickers (23) 43 cb.

MONASH: Snr Stableford: 2B: D Evins (33) H Young (19) 45. White: D Evins (33) 41. S Gray (23) 39. W Lightfoot (20) 36.

MOSS VALE: Medley Stableford Overall: M Groll (18) 41. R/U: G Windeyer (9) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: I Thompson (19) W Bridgwood (22) 47. T Brown (26) 37 cb.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: P Burge (30) P Bertoni (15) 46. A: F Wong (17) 37 cb. B: C Bryant (22) 38. C: J Gannon (31) 33. Stroke: G Goodhue (7) 67. C’ship: A: R Shuttleworth (4) 149. B: B Smith (16) 172. C: A Jenkins (25) 189.

NSW: Women: Stableford: N Incoll (22) 38.

OATLANDS: Women: Stableford: A: D Goss (22) 38. B: K Davidson (34) 38. C: K Wong (38) 36 cb. Men: L Hong (8) 37.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: T Pankhurst (31) W Limberger (17) B Corderoy (35) 87. W Limberger (17) 39. Women: R Scott (23) 38.

PENRITH: Medley: Stableford: Gold: T Stafford (18) 42 cb. Women: Y Park (27) 42.

RIVERWOOD: Veteran: Stableford A res: White: P Saunders (6) 36. B res: B Jones (29) 34.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: J Allaway (18) J Hapner (14) 79. White: Div 1: R Kitchen (9) 38. Div 2: J Hapner (14) 41. Div 3: T Mountstephens (20) 37. Green: R Li (24) 36.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: N O’Brien (21) 41. Women: K Black (25) 46.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Hwang (35) D Jeong (25) 54. A: B Armstrong (-1) 37. B: V Barilla (17) 38. C: A Hwang (35) 43.

TALLWOODS: Stableford Veteran Men: White: A: T Kemp (11) 38. F Teodoruk (10) 35. B: D Bullock (19) 38. D Gordon (21) 38 cb. C: B Livermore (22) 37. J New (28) 32 cb.

TERREY HILLS: Stableford: C Chen (31) 42.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Div 1: C Kim (2) 72. Div 2: C Stanton (24) 73. Div 3: J Salmon (32) 76. Scr: A Rathbone 73. 36-hole: A Rathbone 148. Hcp: J Emery (25) 150. C’ship qlfrs: A Rathbone L Thomsen C Kim H McNeill M Thomsen S Little J Carrigan. A res: V Jellis K Crone N Pines A Mirams J Sanna J Wise S Lee S Yassmin. Bronze: J Emery C Fryer B Keating F Guth E Kaiwa R Fitch M Robinson F Lomax. Bronze 2: J Salmon K Stephens A Levine C Jebken A Lim S Brown P Duchen A King.

THE RIDGE: Stableford: A: J Weeks (15) 41. B: A Bartley (GenY 17) 41. Veteran: W Spruce (6) 40 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: B Cartwright (25) V Bartlett (29) 49. A: P Bull (8) 37. B: R Pearce (17) 41. C: K Park (26) 41.

WALLACIA: Men: Stableford White: P Cahill (14) 41.

Our Partners