NSW/ACT Club Results – 28 October 2023

NSW & ACT Golf Results - Wagga City Golf Club
Image Shows:  Wagga City Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Saturday, 28 October 2023.

ANTILL PARK: Women: Stroke: L Cribb (24) 68. Medley: Stableford White: T Broadhead (16) 39. Men: Stroke: A: L Whitelaw (3) 70 cb. K Simmonds (9) 70. B: G Dodd (17) 65. I Phillips (15) 70. C: S Kerr (19) 68. N Neary (20) 71. A Scr: J Richards (0) 73 cb. B Scr: S Pulbrook (13) 82. M Kay (21) 91 cb. C’ship: A Scr: D Anderson (2) 293. B Scr: R Anning (13) 343. C Scr: C Gibson (19) 369. A: G Langston (9) 279. B: R Carter (18) 276. C: K Ferguson (25) 287. Veteran Men: P Bale (6) 313. J Chittendon (11) 284. Jnr: C’ship: H Davies (4) 337.
ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: N Mapledoram (6) H Cilento (10) 48 cb. 4B Agg: B Buddo (20) B Koo (10) J Raper (15) B Jeffrey (13) 111 cb. A: M Sleeman (11) 40 cb. B: B Alan (18) 43. C: C Sansom (21) 41. Scr: D Morgan 35.

AVALON: Women: Stableford: S Williams (30) 37 cb.

AVONDALE: Men: Stroke: A: M Payne (8) 66. B: C Moy (16) 68. C: D Heuston (21) 67. A Scr: H Hesketh 73.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B Agg: White: T Fenwick (25) S Tse (18) 83. T Fenwick (25) 46.

BANKSTOWN: Mixed Stroke A – H Gourlay – 71 B – J Chahoud – 77 C – S Coughtry – 81.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: B Masri (20) G Scheetz (11) 93. K White (14) 42. K Hewitt (34) 42. A Scr: M De montfort 34. A: L Sanchez (6) 39. B: J Dallis (13) 39. C: Y Firdaus (20) 40.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: A: W Beaumont-Smith (3) 56. A Scr: W Beaumont-Smith (3) 59. B: S Beardmore (13) 58 cb. B Scr: S Beardmore (13) 71. C: L Leggatt (31) 60. C Scr: A Kuti (20) 83. C’ship: A: W Beaumont-Smith (4) 249. B: S Beardmore (13) 304. C: S Fessey (20) 318. Women: L Mooney (34) 57. A Scr: T Roach (13) 228. A: S Knight (20) 192. B Scr: J Sharma (24) 253. B: R Berenger (29) 199. Medal of Medallists: T Roach (13) 60.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: F Taylor (Shelly Beach) (4) 39 cb. B: R Wong (19) 39. C: C Whitson (23) 40. Scr: F Taylor (Shelly Beach) 35. Women: Div 1: L Smith (5) 34. Div 2: B Arnott (26) 34. Scr: L Smith 29. Medley: 2B: G Aberdour (21) O Fox (31) 46 cb.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: J Marr (4) 40. B: T Langhorn (20) 36 cb. C: T Stenhouse (27) 40.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A Piggott (12) 43. A: L Selems (11) 39. B: G Street (12) 38. C: A Michaelopoulos (20) 40 cb. A Scr: E Smith 34. Team: D Siely (17) G Street (12) S Pragnell (34) B Cobb (8) 95.

BEXLEY: Medley: Stroke: A: C Loukopoulos (11) 58 cb. B: M Kittos (19) 61. C: A Taylor (29) 58. Scr: A Scr: W Matthews 66 cb. B Scr: J Karaginannakis 76. C Scr: J Bond 85.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Multi: P Morgan C Miller 78. J Ray (25) 40. Women: M Rowe (29) 37. Jnr: O Cullen (14) 35.

BONDI: Mxd: Stroke C’ship: Black: A: L Furlong (7) 52. B: J Driver (9) 54. C: L Doyle (28) 58.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: C Carpis (7) 42. B: O Higgins (17) 41. C: S Forman (22) 41. A Scr: S Macaulay (1) 37.

BONVILLE: Medley: Stableford: I Williams (12) 38. M Morrall (13) 36 cb. N Trezise (0) 36 cb. R Williams (2) 36.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Yeates (10) 42. A Scr: G Nardo 36. B: K Skourou (19) 47. B Scr: K Skourou 28. C: D Signey (43) 47. C Scr: S Saba 23. L Dayes (17) M Marett (19) D Signey (43) M Riall (17) 143.

CAMDEN: Women: Stroke: A: K Hunt (6) 71. A Scr: K Hunt 77. B: P Dilucchio (22) 72. B Scr: P Dilucchio 94. C: M Poulton (33) 73. C Scr: M Poulton 106. Men: Stroke Black: A: S Hungerford (8) 66. A Scr: M Bell 72. B: P Hyeronimus (16) 69 cb. B Scr: F Cahill 84. C: K Graham (24) 68. C Scr: N Lindsay 90. Jnr: Stroke: Z Bell (14) 73 cb.

CARNARVON: Men: Stroke: Cup: J Freeman (Fox Hills) 72. D Kim (17) 68. 2B Agg: Medal: S Sahazad (5) M Farhad (8) 144.

CASTLE HILL: Men: Par: A: N Heanes (1) 3 up cb. B: C Hwang (13) sq. C: S Grima (21) 1 up.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: Y Meehan (22) 39. B: M Majernik (40) 38. Men: A: J Molivitch (8) 38. B: J Clausen (10) 39. C: C Bowden (18) 39. D: S Morey (21) 40.

CONCORD: Medley: Stableford: A: R Shah (10) 40. B: J Carroll (19) 45. C: B Daglish (35) 41. P Macourt (11) L WATERSON (20) 49. Medley: 2B Scr: C Harvey B Phillips 42.

CROMER: Medley: Stableford: A: K Landers (11) 43. A Scr: C Rae 65. B: N Carne (19) 42 cb. C: G Green (29) 41. Split Six: J Arcus J Thomas 67.

CRONULLA: Men: Stableford: A: M Duff (11) 43. B: B McConnell (17) 45. C: J Symes (21) 41 cb. Scr: W Marsh (4) 34.

CUMBERLAND: Men: Stableford: A Welsh (1) 36. Div 1: L Mcsweeney (6) 38. Div 2: K Lee (14) 39. Div 3: N Pandya (23) 39. 2B: P Takla (4) E Saab (17) 43. 2B Scr: S Nam (16) K Park (15) 23.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: L O’Dwyer (8) 42. B: B Giannopoulos (14) 39 cb. C: S Thomas (21) 41. A Scr: C Hicks (0) 35.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: J Lochtenberg (29) 47. 4B: J Donnan (23) J Lochtenberg (29) 50.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: S Wilson (2) 37. A: S Wilson (2) 39. B: G Cusack (18) 38. C: R Bickley (24) 41. D: M Hammond (28) 40. 2B: R Bickley (24) C Bickley (35) 48.

FINLEY: Men: Par White: M Newton 4 up cb. Women: Par: S Simpson 2 up cb.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: P Richards (10) 42. A Scr: R Dormor (-1) 35. B: R Ellery (20) 39. B Scr: J Callen (21) 19 cb.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: M Rajca (5) 66. A Scr: D Falcon 71. B: M Kandel (19) 65. B Scr: G Sami 79. C: S Singh (29) 65. C Scr: M Simmonds 88 cb.

GOSFORD: Jnr: Stroke C’ship: Black: A Scr: C Moran (23) 395. A: L Binns (39) 263. Snr A Scr: T Cosentino (8) 320. A: R Brien (10) 284. Men: A Scr: M Coombs (1) 296. B Scr: M Sheppard (8) 314. C Scr: J Cromer (13) 331. D Scr: D Winslade (19) 360. MM: A: J Dawkins (8) 68. B: D Kidd (17) 68. C: L Dempsey (25) 64. A Scr: M Coombs (1) 73. B Scr: K Price (13) 83. C Scr: L Dempsey (25) 89.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A Toohey (25) 35 cb. B: K Green (30) 37.

HOWLONG: Men: Stableford: R Bingham/Parkinson 64. Mxd: J Trevethan/Tyrell-Miller 62.

HURSTVILLE: Men: Stroke: A: J Lee (11) 72 cb. B: S McCulloch (16) 66. C: G Broomfield (19) 66. Women: B Evans (18) 72.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: G Brown C Ow 49. A: R Chapman (8) 40. J Woolley (6) 39 cb. B: W Headlam (15) 43. G Turnbull (17) 39 cb. C: R Perkins (20) 40 cb. S Crane (23) 40.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: S Wishart (8) 44. B Grade: S Waller (17) 40. C Grade: A Tobin (22) 44. 2BBB: S Coffey 15 G Tisley (24) 49. 2BBB Scratch: M Ward S Magarey 38.

KOGARAH: Medley: Stroke: P Turner (10) 64. A Scr: T Corr 27. Men: C’ship: A: P Cooper 233. B: J Boulton 210. C: D Tompkins 223. Salver: A: G Harnwell 204 cb. B: B Scodeller 202. C: R Smith 204.

LAKESIDE: Men: Stableford: 4B: C Abutaa (10) L Arthur (1) C Hagipantelis (19) R Hayward (5) 92. 4B Scr: M Brinkworth (3) D Hawkins (4) C Dowling (4) J Choma (5) 76. A: M Johnson-Garcia (3) 41. B: R Warby (16) 40. C: B Bissaker (31) 38.

LEONAY: Men: Stroke: A: A Kuipers (5) 65. A Scr: A Kuipers 70. B: D Mallard (20) 62. B Scr: S White 77. C: J Fahey (27) 64. C Scr: J Fahey 91.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: M Brown (9) 68. A Scr: S Mcgee (2) 71. B: E Alberici (17) 68. B Scr: G Zoabi (16) 85. C: B Hoang-Ngo (27) 70. C Scr: F Logam (20) 90.

LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: N Thorowgood D Bowyer 49. Men: A Scr: C Wu 41. A: C Galloway (9) 41. B: G Bourke (16) 39. C: P Skiffington (25) 37. Women: J Brown (14) 36.

LYNWOOD: Women: Stableford: A O’Connor (36) 39. Stableford Gold: Div 1: G Hay (13) 33. Div 2: F Mildren (36) 37. Men: Black: A: D Johnston (11) 41. B: G McCracken (17) 43. C: D Gunek (22) 44. A Scr: T Farrar (Scr) 36. White: C Noonan (19) 42.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Div 1 Scr: M Lindley (8) 68. Div 2: P Morrow (20) 66. Hole in one: I Mcleod at 6th.

MANLY: Mxd: Stableford: A: C Bernhardt (3) 40 cb. B: J Pankhurst (14) 41. C: T Scarrabelotti (36) 42. 2B: T Scarrabelotti W Crisp 50.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Skinner (15) M Studdert (9) 76 cb. Hcp: Y Kim (16) 41. 2B Agg Scr: T Shaw D Cremin 64. Scr: J Dunn 33 cb.

MASSEY PARK: Men: Stableford: Div 1: P Kup-ferroth (15) 38. Div 2: J Manning (33) 38.

MONA VALE: Medley: Stableford: A: J Blythe (14) 39. B: T Blackie (17) 37 cb. C: J Press (30) 35 cb. A Scr: S Alfbinski (0) 35. Hole in one: P Burge at 17th.

MONASH: Men: Stroke C’ship qlfrs: Black: A Scr: S Patel (0) 73. A: A Tse (5) 72. B: P Hickman (8) 70 cb. C: N Glover (14) 69. D: C Rutherford (24) 68. Mxd: Stableford Hcp: White: D Sloman (7) 34.

MOORE PARK: Medley: Stableford: 4B: C Lazzari (16) M Bulloch (15) 47. Men: Stableford White: B Sanderson (15) 41 cb. Women: Stableford: G Finke (19) 38.

MOSS VALE: Women’s Stroke Winner: K Delaney (13) 71 cb. R/U: C Irish (10) 71. Men’s Championship A Grade: S Winsor (7) 67 C/B. R/U: P Cunich (6) 67. B Grade: J Flockton (17) 66. R/U: R Green (18) 68. C Grade: L Cole (21) 68. R/U: M Cummings (38) 71. Gross: A Grade: P Cunich (60) 73. B Grade: J Flockton (17) 83. C Grade: L Cole (21) 89.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: A: C Harvey (8) 64. A Scr: C Harvey (8) 72. B: S Crowshaw (13) 66 cb. B Scr: S Crowshaw (13) 79. C: P Purcell (25) 67. C Scr: L Waldron (23) 91 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily,: A: S Phegan (9) 38. P Gibson (7) 37 cb. B: K Mcelwain (16) 42. M Penman (16) 41. C: W Strong (25) 38. B Stimpson (24) 32. Brushbox: A: V Massaioli (13) 39. C Gascoigne (11) 38. W Macaskill (7) 37 cb. B: R Totman (17) 43. T Hammond (17) 38 cb. M Hoare (17) 38 cb. C: R Worthington (27) 35 cb. B Stamper (26) 35 cb. G Fynn (41) 35.

NORTH RYDE: Men: Stroke Hcp: Black: A: D Blyth (11) 67. B: D Whiteman (17) 64. C: T Sellars (23) 68 cb. A Scr: J Fennel (0) 69.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: J Widdowson (10) 42. A Scr: H Deitz (4) 34. B: T Meek (15) 39. C: T Johnson (21) 44. Women: Green: K McVeity (21) 36. Medley: White: M Phillips 46.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: M Russell J Lenehan (6) 62 cb.

OATLANDS: Stroke: A: I Priest (5) 66. B: S Bowry (18) 69. C: H Kim (25) 66. D: J Barclay (29) 71 cb. A Scr: B Hooper 72.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: M Newman (11) 38 cb. B: P Johnston (13) 41. C: A Mason (20) 39.

PENRITH: Mxd: Stroke: Hcp: A: G Plevey (12) 64. B: A Bond (17) 66. C: B Donough (36) 56. Scr: A Scr: J Scott (2) 70. B Scr: P Tunchon (13) 80. C Scr: M Sajowitz (21) 90. Jnr: Bowl: B Gadd (5) 68.

PYMBLE: Women: Stableford: C Adamsas (10) 39. A: P Foxlee (9) 42. B: C Hinwood (17) 42 cb. C: R Geddes (27) 41. 2B: K Oakey R Klemt 48. 2B Scr: H Waddington N Waddington 44.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: R Wynyard (14) C Booth (22) 50. A: T Fernandes (7) 39. B: R Wynyard (14) 41. C: D Bourke (20) 42. Scr: R Fernandes 31.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: D Beange (7) 39. B: P Fischer (14) 41. C: P O’hanlen (26) 38. Medley: Stableford: 2B: J Murray D Beange 47. Women: A Austin (25) 41. Men: Stableford Green: T Satill (23) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: S Park (5) 66. A Scr: M Dane 69. B: S Spackman (15) 67. B Scr: D Totaro 83. C: B Edwards (23) 68. C Scr: M Taylor 91. D: J Oh (24) 67. D Scr: P Barba 92. Medley: Stableford: C Han (6) 41.

SEFTON: Men: Stroke: A: D Kassis (10) 54. B: E Odishoo (15) 55 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: R Edwards (7) 43. B: N Waller (16) 39. C: K Slape (34) 41. Women: F Smith (19) 38 cb. Men: 2B: K Slape J Tracey 48. Women: A Fenwick F Smith 47.

ST MICHAELS: Men: Stableford Scr: White: M Hammond 38. A: M Cuenca (8) 40. B: S Miller (10) 37. C: J Novak (17) 43. Gold: Gold: D Milne (28) 39. Women: Stableford: P Pitsawong (7) 32. Men: Stableford 2B: White: V Zappia (29) T Ferguson (19) 46. 2B Scr: D Dewey (0) T Harbutt (2) 40. 2B: Gold: Gold: G Russell (24) A Clarkson (5) 45.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: S Nashaar (1) 43. B: J Erian (15) 39. C: E Lee (31) 42. A Scr: S Nashaar (1) 42. 2B Agg: E Lee (31) W Hwang (8) 77.

THE COAST: Stroke Medal Nov: White: B: K Hartmann (14) 67. C: B McPhee (24) 67. Stroke: A: W Smyth (9) 66. Women: Stableford: M Grant (20) 39.

THE LAKES: Stableford: S Bonner (14) 39. Scr: R Vandersluis 32. PM: K Mcgrath (36) 40. Scr: S Beck 30. 9-hole: J Davis (26) 19. M Stubbs (21) 15.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: G Sandstrom (9) 43. B: C Short (14) 44. C: T Walsh (34) 44 cb. 2B Multi: A Doyle (19) J Rickert (32) 84. 9-hole: B Winnell (14) 19.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: B Molnar (2) 37. B: S Molnar (18) 40. C: S Penney (27) 38. Women: A: M Murphy (14) 43. B: R Seymour (26) 39 cb.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: A Cooke (10) J Lewis (19) G Ensor (10) G Royal (11) 89. Men: A: G Royal (11) 40. B: J McCurdy (14) 42. C: R Najduch (21) 38 cb. Women: O Arneil (30) 37.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Medal Oct: Black: A: W Vassallo (6) 67. A Scr: J Tolomeo (0) 72. B: J Earl (11) 67 cb. B Scr: D Quirk (8) 75. C: C Tolomeo (14) 66 cb. C Scr: R Chegwyn (13) 79. D: B Lasam (19) 66 cb. D Scr: D Leet (21) 87. Women: Green: S Han (13) 71.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: M Payne (12) 36. B: S Batten (13) 41. C: P Smith (23) 43. Stroke: A: L Naude (9) -4. A Scr: J Zietsman 76. B: C Cardwell (14) 2. B Scr: C Cardwell 88. C: R Smith (23) -6. C Scr: A Prescott 87. Women: Stableford: R Charnell (11) 36.

WALLACIA: Men: Stroke: C’ship qlfrs: A: S Blundell (10) 67. A Scr: C Holmes 75 cb. B: P Piccoli (18) 70. B Scr: J Casis 87. C: G Koteff (21) 70 cb. C Scr: B Hegarty 89.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: J Benbow (8) 41. B: T Halpin (17) 41. C: A Finn (19) 41. D: D Meakins (26) 41. Trophy: J Benbow (8) 41 cb. Scr: J Benbow (8) 33. 2B: I Massey (34) N Winterton (25) 47 cb.

WINDSOR: Men: Stroke C’ship: Black: A Scr: D Farrugia 313. B Scr: J Muscat 353. C Scr: M Egar 378. A: C Brown (6) 290. B: C Stein (19) 288. C: M Edgar (22) 290 cb. Medal Nov: A: M Butler (12) 69. B: J Bailey (21) 67. C: A Mason-Clark (22) 66. Medal Oct: C: N Pitt (23) 76. Medley: A: M Butler (12) 69. B: J Bailey (21) 67. C: C Reed (28) 66.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: A: P Garvan (7) 67 cb. B: M Schnabl (16) 67 cb. C: A Freeman (23) 65. Stableford: Div 1: G Hinksman (17) 34. Div 2: M Barrett (23) 39. Div 3: J Murray (25) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stroke C’ship: Black: A: J Hallinan 278. T Vella 294. B: V Ying 314. D Gray 315. C: P Cox 341. D Council 350. D: M Kerr 372. K Wright 382. Stroke: Snr: M Rugless 298. M Hurly 301. Jnr: A Jackson R Lancaster 156 to playoff. Cup: P Cox (16) 277. Men: Trophy: B Leer (12) 65 cb. Medal Nov: A: B Leer (12) 65 cb. A Scr: J Hallinan 69. B: P Cox 65. B Scr: S Jahshan 82. C: P Batty (27) 67. C Scr: T Smith 92.

WYONG: Men: Par White: A: D Ford (3) 1 up. B: M Edwards (17) 2 up. C: P Ball (19) 6 up. P Ball (19) P Stannard (8) 8 up.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: A Skewes (8) 37. B: W Studd (19) 38. Lake: A: J Wilson (8) 40. B: M Gibbons (28) 41 cb. Women: A: J Kent (18) 37. B: C Spinks (33) 37.h

Our Partners