NSW/ACT Club Results – 26 October 2023

NSW/ACT Club Results – Yass Golf Club
Image Shows:  Yass Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Thursday, 26 October 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Dalrymple (16) T Slater (9) 73. Men: A: G Cruickshank (Bingara scr) 37. B: M Dalrymple (16) 38. C: M Davies (22) 38. Women: N Mallam (17) 35 cb.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: N Chae (30) 39. Div 2: J Chun (35) 36 cb.

AVONDALE: Men: Stableford: A: K Yeung (8) 38. B: C Shergill (15) 37. C: S Falster (23) 40. Scr: W Bayliss 41.

BANKSTOWN: Women’s 4BBB 1 – Y Shim & M Choi – 63 2 – S Ku & J Kim – 67. Women’s Stroke A – S Hee An – 85 (Nett ) B – K Gilson 76 (Nett ) C – M Choi – 74 (Nett ).

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford White: A: S Hodson (11) 38. B: P Gould (16) 40. C: D Bentley (21) 40.

BARNWELL PARK: Veteran: Stroke: Ambrose: G Tisdell B Howard (9) 52.

BLACKHEATH: Women: Stableford: R Lonergan (21) 37.

BRIGHTON LAKES: Par: 2B: J Clemente (34) B Te-Whiu (13) 12 up. A: J Varrica (11) 1 up. A Scr: T Pello 4 down. B: A Wren (15) 3 up. B Scr: D Tucker 7 down. C: J Clemente (34) 4 up. C Scr: G Pereira 11 down.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: P Wilson (21) C Longhurst (16) 50. 2B Scr: N Beattie A Haddad 38. A: A Haddad (2) 39. A Scr: D Cummins 30. B: C Pateman (15) 39. B Scr: J Hawkins 22 cb. C: J Lee (32) 44. C Scr: K Westerland (Macarthur Grange) 23. Hole in one: G Zografakis at 3rd.

CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke C’ship: White: J Marsden (16) 66. J Johnson (26) 69. Yellow: C Foster (25) 71. L Lambros (32) 73. Hole in one: White: V Do at 12th.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: J Heo (16) C Chong (10) 45 cb. Men: Div 1: Y Lee (17) 38. Div 2: P Shehadie (18) 37. Women: S Kim (14) 34.

CASTLE HILL: Women: Stroke: C’ship: Div 1: A Kim (18) 74 cb. Div 1 Scr: J Deen 85. Div 2: J Song (31) 75 cb. Div 2 Scr: J Thower 101. Div 3: S Fasher (37) 75 cb. Div 3 Scr: L Chan 111 cb. Div 1 Scr: J Deen 263. Nett Div 1: K Quigley (23) 216. Div 2 Scr: R Munt 308. J Kahler 312. Nett Div 2: J Song (31) 229. Div 3 Scr: L Chan 335. S Fasher 344 cb. Nett Div 3: L Chan (37) 224. Veteran: Scr: J Cannon 182. K Quigley 186. Nett: K Quigley (23) 140. Super Veteran: Scr: B Finn 192. K Cruise 196. Nett: B Finn (21) 150.

CROMER: Women: Stableford: 2B: A Willis (14) A Brimmer (45) 44. Yellow: Div 1: A Brimmer (14) 40. Scr: A Brimmer 26. Div 2: J Craig (30) 31. Medley: H Nguyen (26) 35.

CRONULLA: Men: Stableford Black: A: M Smith (13) 40. B: K Owen (19) 40. C: M Pyne (23) 43. Scr: S Brown (6) 31. Jnr: X Stark (22) 38.

EASTLAKE: Men: Stableford: Div 1: T Fisher (3) 35. Div 2: Y Jenner (23) 40. Div 1 Scr: R Saliba (17) 22 cb. Women: White: E Lacey (37) 74.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A Cameron (17) 40.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: K Callan (20) . G Joass (22) 70. A: K O’Connor (8) 35. B: K Ackroyd (15) 34. C: P Gilan (33) 41.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: C’ship: P Johnson (43) 66. S Frost (28) 68. C Kirby (32) 76. A Gollan (23) 77 cb. G Joe (15) 77.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: D Mullan (35) J Goodwin (29) 47. Men: A: K White (10) 35. B: A Dowsing (15) 39. C: D Martin (25) 41. Women: D Mullan (35) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: B Stuart (17) 38. B: T Bagley (26) 36. Stableford: B: P Burke (18) 39 cb. C: R Murray (29) 40. Veteran: Stroke: M Hibberson (13) 70 cb

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: J May (16) 36. Div 2: F Carosi (23) 35 cb.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: D Reihana (11) 39. B: G Kay (19) 40. C: A Norman (23) 35. Women: S Chapman (25) 27.

LANE COVE: Women: Stableford: R Hurford (33) 38.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: M Damrow (20) W Gillard (11) 46. 2B Scr: B Grant K Gordon 34. A: J Keaton (13) 37. B: M Damrow (20) 38. C: P Haines (35) 40.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: D Coots (11) 42. B: S Jin (16) 38. C: G Borecki (20) 39.

LONG REEF: Women: Stroke: C’ship: Div 1: J Jansson bt K Smith 5-4. Div 2: D Montgomerie bt D Hankey 2-1. Div 3: L Mackenzie bt S Dewell 2-1.

MANLY: Mxd: Stableford: G Feros (31) 43.

MASSEY PARK: Medley: Stableford 2B: White: B Frauenfelder (28) T Speering (5) 47. A: A Dooley (8) 40 cb. B: P O’Connell (19) 39. C: B Frauenfelder (28) 44. Scr: A Oman 36.

MONA VALE: Women: Par: Team: J Tucker (41) P Jarvis (27) K Tattersall (26) A Laracy (28) 14 up. Stroke: C’ship: A: P Gilliland bt C Fleming 1up. B: H Stead bt E Jones 7-6. C: L Winder bt A Mackrill 5-3.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Davis (32) 36. Women: B Luna (17) 40.

MOSS VALE: Women’s Championship A Grade: M Grady (22) 75. B Grade: P Kull (25)73. Gross Stableford Grade A: J Sultana (16) 24. B Grade: C Norrie (25) 15. Stableford: L Sutherland: 54) 41. Medley Stableford: A Grade: K Hayward (10) 39. B Grade: G Antaw: (19) 41. C Grade: L Kelly: (22) 41. D Grade: R Deen (30) 38.

MUIRFIELD: Veteran Medley: Stroke: C’ship: Div 1: L Saunders (19) 73. Scr: A Coulter (15) 91. Div 2: L Brooks (27) 68. Div 3: L Thompson (34) 68.

MURRAY DOWNS: Men: Par: Div 1: J Tripodi (15) 3 up. Div 2: R Munro (18) 3 up.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: L Kniepp (27) 37. B: J Fischer (31) 34.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Glenwright M Vandervaere 67. 2B Scr: E Yi D Illingworth 37. Men: White: A: M Erichsen (8) 38. B: E Yi (14) 37. C: T Oldham (25) 41. Medley: Black: D Petley (22) 33 cb. Women: H Harlow (22) 39.

NSW: Women: Stableford: 9-hole: J Holman (31) 14.

PALM BEACH: Men: Stableford: J Cahill (28) 38.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: L Roberts (22) 38. 9-hole: N Cutler (37) 18.

PENRITH: Women: Stableford: Div 1: V Hall (12) 35. Div 2: P Tunchon (29) 32. Div 3: K Hill (35) 36.

PYMBLE: Women: Stroke: C’ship: Div 1: K Cant. Div 2: P Von Behr. Div 3: A Beaumont. Div 4: K Onishi. Div 5: K Sinclair.

RICH RIVER: Men: Stroke: West: A: S Smith (12) 69. B: B Miles (15) 69. C: B Mcpherson (28) 69.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Sambrook D Owen 47. White: A: D Chan (3) 36. B: D Byrnes (17) 40. C: P Schutz (21) 37. Green: G Timmony (18) 38. Scr: D Chan 33.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: C Hughes (17) D James (10) 47. 2B Scr: S Beck (8) B Blakemore (6) 37. A: B Blakemore (6) 37. B: C Hughes (17) 41. C: M Thomber (29) 40. Visitor: K Ng (16) 36. Scr: J Scruse 31. Women: J McDade (18) 29.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: D Christian (0) 32. B: H Ju (19) 37. C: R Cervantes (21) 38. Women: Stroke: A: D Song (14) 63. B: J Lee (36) 76. A: J Kim (28) 34. B: H Nam (41) 38.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: S Holt (21) 38.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Wardrobe (17) A Hudson (15) 81. Men: A: R Dodd (8) 39. B: G Vickers (22) 40. C: H Reus (28) 36. Women: A Smith (26) 37 cb. Scr: S Gibson 36.

WAKEHURST: Women: Stableford: J Lim (16) 34.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Gibbons (5) S Blundell (8) 45. 2B Scr: D Osborne J Mansfield 36. A: M Berg (10) 39. B: T Brady (17) 37. C: B Walker (24) 36 cb. Veteran: B Gibbons (5) 37 cb. Super Veteran: N O’Neil (20) 39 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford 9-hole: White: C Richmond (23) 18 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: R Garnsey W McDougal 47. Div 2: K Tanner P Dover 46. Div 3: P Gillham P Banting 42. R Bell (18) 36. . Red: J Koorey (33) 37.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: C Sulman (44) 28.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: J Sach (11) 40. I Cockburn (14) 39. K Cole (11) 38. Div 2: G Dwyer (19) 36. L Berghofer (22) 35. P Conlon (19) 34. Div 3: J Mason (24) 42. C Williams (27) 40. W Magill (31) 39.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: O Walsh (9) 39. B: G Sleeman (17) 38. C: S Ambrose (27) 41. Lake: A: N Hawke (12) 40. B: J McGuinness (23) 38. C: J Jolley (24) 36 cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole Ambrose: Blue: R Hocking T Hackett (4.75) 28.25. Red: D Fotia S Williamson (5.75) 35.25.

Our Partners