NSW/ACT Club Results – 11 October 2023

NSW & ACT golf results - Tree in bloom at Bellingen Golf Club
Image Shows:  Bellingen Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Wednesday, 11 October 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B Multi: J Raper M Gasper 84. Medley: 2B Scr: T Felton D Morgan 61. Men: Team Agg: M Gasper G Moran M Haywood J Raper 115. A: R Druce (11) 40 cb. B: N Wadwell (18) 40 cb. C: P Rogers (20) 41. D: R Morris (29) 40.

AVALON: Women: Stroke: Foursome: C Gardner (26) D Hallam (42) 104.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: M Broadhurst (8) 38. B: G Ryan (16) 38 cb. C: P Newton (26) 35 cb.

BANKSTOWN: Medley Split Six Overall: D Kwon & J Lee 68. Medley Stableford A Grade: G Wood (8) 39. B Grade: R Blazley (15) 39. C Grade: J Lee (19) 42.

BAYVIEW: Men: Stableford: Team: N Williams (20) L Weynton (27) J Vescio (23) D Naylor (24) 95. A: R Fisher (12) 40. B: G Mankey (13) 40. C: R Long (22) 44 cb. Scr: B Higgins 35.

BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Oct: M Winther (32) 70. F Vercoe (26) 73. F Hanks (33) 74. A Blacka (31) 74. H Drew (42) 74. C’ship: Div 1 Scr: M Hayes (10) 171. L Ponsford (16) 189. Div 2 Scr: F Vercoe (26) 202. M Winther (32) 214. P Jones (26) 214. Div 3 Scr: J Heaver (35) 223. V Schilling (35) 236. H Drew (42) 237.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: R Robinson (22) 43. A: R Trisley (8) 41. B: R Mansfield (15) 38 cb. C: G Pardi (30) 41. Scr: B Turner 33.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: B Hinley (20) N Seaman (17) 49. 2B Scr: S Terkalis G Heffernan 38. A: K Halloran (6) 36 cb. A Scr: S Halloran 32. B: A Ferns (17) 42. B Scr: C Saras 25. C: B Cunneen (25) 38. C Scr: G Dounias 19 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: I Griffiths (9) P Rowe (17) 47. R Graham (13) 44.

BONDI: Men: Stableford: K Boden (17) 36 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford 2B: White: R Jones G Burg 46. Par: A: G Lattouf (8) 4 up. B: I McPhedran (15) 3 up cb. C: R Silverton (35) 4 up. Scr: S Lin (0) 34 up cb.

BRIGHTON LAKES: Stroke: I Picardi (36) 67.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: J Trivellato (15) R Buettner (6) 47 cb. Div 2: S Condon (18) D Condon (23) 47. Scr: D Rossek S Park 38. A: R Buettner (6) 41. B: S Jeloudev (17) 42 cb. C: C Ainley (23) 41.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: A Morrell W Kozinski W Hyndman L Newcombe 59.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B Agg: K Delaney (18) B Suraci (20) 77 cb. 4B Scr: P Higgins G Evans 73. A: R Naidu (9) 41. B: J Bates (19) 40 cb. C: P Titherington (23) 44.

CARNARVON: Women: Stroke: C’ship: Div 1: J Kirby (18) 67. Div 2: M Choi (22) 70. Div 3: M Chapman (28) 73.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: P Alexander (7) A Donald (5) 76 cb. A: P Alexander (7) 41. B: B Gilmour (17) 39. C: R Anderson (25) 42. PM 2B Agg: T Matson (13) R Brown (24) 72. PM: A: L Marcuccio (6) 40. B: T Matson (13) 40. C: M Hng (20) 39. 2B Agg Scr: C Hansen B Lambert 65.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: Medal Oct: A/Medal: C Huggins (22) 69. B: J Gould (37) 70.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: I Guy (16) G Baciu (4) 65. A: R Salvato (14) 37. B: D Gilmartin (16) 39. C: M Gallagher (24) 39. Scr: G Baciu (4) 32.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: M Maclean I Sampson 49. Scr: C Paul S Butt 37. Div 1: C Paul 42. Div 2: R Cruise 38. Div 3: M Maclean 43. Scr: J Gormly 33.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: C Faint (7) 40. B: D Drake (17) 38. C: W Wiggins (24) 40. Scr: C Faint (7) 33 cb.

ELANORA: Women: Stroke: Div 1: K Crone (15) 73 cb. Div 2: J Robinson (27) 70. Div 3: A Arcus (36) 69. Div 4: B Culbert (46) 71.

FINLEY: Men: Stableford White: L McNamara 34 cb. Women: D Pyke (24) 42.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: W Pearce (12) 43. A Scr: N Gates (+1) 36. B: P Le Rougetel (18) 42. B Scr: R Ponsonby (13) 27. C: C Murray (25) 42 cb. C Scr: J Eastham (21) 21.

FOX HILLS: Women: Stroke: G Freys (45) 71. R Cui (30) 74.

GOSFORD: Medley: Stableford 2B: White: P Whelan T Coyle 48. A: B Thomas (10) 39. B: N Lulham (18) 40 cb. C: S Thompson (21) 41. Scr: D Hemming (6) 29.

HOWLONG: Women: Stroke Yellow: A: D I’Anson (20) 64. B: F Hunt (27) 70. Stableford 9-hole: F Young (27) 21.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: C Robson C Martin G Knight S Perry 123. A: A Momsen (9) 39. A Scr: G Stone (3) 31. B: D Robinson (17) 39 cb. B Scr: S Robinson (14) 24. C: L Gardner (20) 39. C Scr: J Neads (22) 18.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: J Foulsham (12) 42. B Grade: J Montgomery (15) 43. C Grade: P Muir (25) 41 cb. 2BBB: M Walker 8 J Montgomery (15) 50. 2BBB Scratch: P Kerr J Wooster 41.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Pearsall (15) P Short (19) 45 cb. A: J Gale (10) 38 cb. B: C Ferrier (14) 39 cb. C: T Hardy (19) 38. Scr: D Gallagher 36. Veteran: C Ferrier (14) 39 cb.

LANE COVE: Men: Stableford 2B: White: R Sadler (24) J Stephenson (20) 41 cb. R Sadler (24) 37. D Cameron (27) 35.

LEONAY: Women: Stroke C’ship: Yellow: Div 1: T Gulli (26) 71. Div 2: M Mcnally (31) 70.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: S Buchan B Cronin 50. A: J Williams (13) 41. B: S Buchan (19) 42. C: P West (23) 41. Scr: J Knox 35.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: M Sotiropoulos (9) C Bletsas (16) 80. A: M Sotiropoulos (9) 44. B: P Seery (13) 38. C: J Dodd (21) 45. Scr: S Keith (5) 36.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: I Wood (25) P Judd (29) 72. M Smart (11) 37 cb.

MANLY: Men: Stableford: 2B: J Barraclough (27) P Cayzer (31) 49. A: W Crisp (0) 39 cb. B: L Dougherty (16) 41. C: J Barraclough (27) 41. Scr: W Crisp 39.

MONA VALE: Men: Stableford 2B: Black: J Wright (26) G Roney (21) 51. A: D Robinson (13) 40. B: M Doyle (16) 42 cb. C: J Polfanders (25) 41. Scr: M McInnes 36.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: T Winter (6) P Richmond (16) 47. Div 2: D Bond (32) B McNamara (21) 50. 2B Scr: S Patel C Hunt 43. A: P Richards (10) 41. B: B Pacholke (19) 42. C: D Bond (32) 43 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J O’Hare (9) 38. B: D Kolthek (14) 35 cb. C: S Segal (19) 38. Veteran: S Woolf (22) 35 cb. Mxd: 9-hole: C Roberts (18) 20.

MOSS VALE: Medley Stableford A Grade: M Hutton (8) 39. R/U: J Springett ( 12) 38. B Grade: A Hall (19) 38. cb. R/U: H McMillan (17) 38. C Grade: R Boyce (25) 36 cb. R/U: M Sharpe (20) 36. D Grade: B Wilson (32) 40. R/U: R Ramsay (27) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford 2B: White: M Parsons (15) G Suttie (36) 46. A: C Whybrow (10) 35 cb. B: G Challis (18) 44. C: L Waldron (21) 37 cb.

NELSON BAY: Men: Par: Gymea Lily,: A: G Eaton (14) 4 up. D Warder (9) 3 up. G Jennings (13) 2 up. B: J Delaney (21) 5 up. J Horgan (23) 3 up cb. K Bryars (19) 3 up cb. C: K Sanders (27) 9 up. P Sinclair (26) 2 up cb. R Baunach (28) 2 up cb. Brushbox: A: D Kirby (10) 3 up cb. J Ball (13) 3 up cb. W Finney (13) 3 up. B: R Moore (21) 5 up. P Hazer (16) 4 up. D Flatt (21) 3 up cb. C: R Gabb (33) 5 up. S Jones (29) 4 up. C Dunn (25) 3 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford 2B Agg: White: A: A Cope (22) T Buckley (10) 75. B: K Lakhani (17) D Shah (24) 70. A: B Hyland (6) 39. B: G McMillan (18) 38. C: R Newman (21) 37 cb.

NOWRA: Men: Stableford: J Graham (Carnavan 14) 39. Scr: C Grimditch (18) 38.

NSW: Men: Stableford: 2B: J Caldwell (26) J Edmond (20) 48. 2B Scr: R Johnston (20) B Herring (2) 35. A: D McMicking (8) 37. B: V Topper (15) 42. C: J Edmond (26) 43. Gold: M Messis (30) 32. Women: L Buckley (17) 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: M Stannard (10) 40. B: C Lumb (14) 38. C: R Granger (19) 37.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: D Nair (17) M Farhart (11) 47. A: P Henry (11) 38. B: A Taylor (13) 41. C: M Kevin (20) 39. Scr: G Naylor 33.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: D Harper (27) M Andrews (15) 48. R Davies (16) 40 cb.

RANDWICK: Women: Stableford: Split Six: S Wales (24) J Waller (33) C Laing (39) G Kouvelis (25) 92.

RICH RIVER: Women: Stroke Medal Oct: East: Green: A/Medal: A Docking (17) 67. B: C Kelly (24) 69. C: T Barnes (31) 69.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: P Zhang (13) 70. A Scr: A Middleton 78. B: N Apps (14) 68. B Scr: J Song 84. C: C Williams (23) 67. C Scr: P Stephenson 87. D: G Watts (33) 74. D Scr: H Lu 98. Medley: Stableford: L Hutton (25) 41.

SAFETY BEACH: Men: Stableford White: Div 1: R Treweek (14) 42. Div 2: M Van zweeden (5) 41. Div 3: T Hunt (22) 40 cb. Div 4: P Ford (14) 40 cb. Div 5: G King (23) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford White: B Eschbach (12) 41. P Edwards (38) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: D Dagg (11) 41. B: M Kim (15) 42. C: A Baxter (20) 42.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: Trophy: I Schlipalius (20) N Falloon (14) 9 up. Scr: S Jagot G Patterson 3 up.

THE COAST: Stableford: 2B: D: M Jadwat (9) M Shearer (5) 49. A: P Kham (9) 42. B: S McAllister (25) 43. Scr: G Kennedy (5) 35.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: M Sissian D O’Dowd 44. Men: I Dickins (19) 38. Women: A Zelinsky (35) 40.

TOCUMWAL: Men: Par: A: C Holdsworth (12) 5 up. B: D Myers (13) 4 up. C: F Rossborough (21) 5 up. D: R Ellis (26) 1 up.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: B Henry (29) A Pomeroy (25) 83. 2B Agg Scr: G Pearce K Phillips 63. A: M Hall (9) 42. B: R Spencer (15) 41 cb. C: B Montgomery (22) 39 cb. D: B Henry (29) 42.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Multi: I McLean (11) K Loh (14) 93. 2B Scr: J Tolomeo P Borg 68. A: I McLean (11) 41. B: M Chow (16) 40. C: R Reinecke (28) 38. Scr: J Tolomeo 36 cb.

WALLACIA: Women: Stroke: C’ship: Div 1: V Witton (27) 72. Div 1 Scr: J Berg 91. Div 2: R Murdoch (33) 72. Div 2 Scr: D Chant 105. Hole in one: J Berg at 14th.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: T Howells (32) D Ponsford (27) 46. A: A Gale (6) 38. B: P Zemanek (15) 37. C: G Greedy (23) 36. D: D Ponsford (27) 41. 9-hole: R Woods (16) 21.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: B Micallef J Shim 46. Scr: G Chapman A Jurd 34. A: M Watson (8) 36. B: J Muscat (14) 38. C: K Lo (31) 38.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: D Counsel (15) 43. B: M Kerr (20) 43. C: C Purnell (23) 42. Scr: K Rugless 37.

WYONG: Men: Stableford Team: White: R Vignes K Currey C Reynolds M Walker 92. A: A Glavina (11) 38. B: T Newcombe (16) 39. C: P Thorne (31) 44.

Our Partners