NSW/ACT Club Results – 10 October 2023

Daily Club Golf Results - Murwillumbah Golf Club
Image Shows:  Murwillumbah Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Tuesday, 10 October 2023.

ASQUITH: Women: Stroke: C’ship: Div 1: A Lee (20) 69. Div 1 Scr: J Merrick (10) 81. Div 2: C Baines (28) 70. Div 2 Scr: N Chae (22) 94. Div 3: Y Kim (31) 72. Div 3 Scr: Y Kim (31) 103. 54-hole C’ship: Div 1 Scr: J Merrick (10) 246. Div 2 Scr: W Lim (22) 292. Div 3 Scr: Y Kim (31) 317. Stableford: M Youdale (35) 38.

AVALON: Men: Stableford: C Clark (30) 36.

AVONDALE: Women: Stroke: Div 1: M Garra (19) 69. Div 2: M Docker (21) 69. Div 3: J Jones (37) 73.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Stableford S Dougall & M Aitken 45. G Munsie & P Heaslip 41. Medley Stableford P Lovegrove (20) 38 cb. T Le (23) 38. Z Sayers (11) 37.

BEXLEY: Women: Stroke: Scr: L Moles 80.

BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B Multi: C Mineham (22) M Burns (17) 81. A: G Nohokau (11) 36. A Scr: B Clements 29. B: M Burns (17) 39. B Scr: M Burns 24. C: C Mineham (22) 42. C Scr: R Benson 20.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Pike (25) K Lynch (28) 52. A: W Lee (9) 40. B: J Heo (17) 42. C: J Park (27) 42.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: A Cunningham (18) I Moon (12) 75. G Emanuel (16) 42 cb.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: B Oldham (14) 37. Div 1: B Tatt (5) 36. B: B Favaro (18) 39. Div 2: P Hassall (21) 37. C: M Stephan (32) 41. Div 3: G Hocking (32) 40.

CROMER: Medley: Stableford: S Moore (9) 37.

CUMBERLAND: Women: Stroke: Div 1: D Nam (17) 73. Div 1 Scr: S Lee 89. Div 2: J Jung (23) 75. Div 2 Scr: S Lee 98. Stableford: T Hilton (20) 38. Div 3: S Lee (43) 38. Div 3 Scr: S Choi 5.

EASTLAKE: Medley: Stableford: M Tsang (9) 41.

FORSTER TUNCURRY: Women: Stroke: Forster: A: S Stokes 65 cb. A Scr: L Farrar (14) 81. B: K Tatton 65 cb. B Scr: S McRobert (22) 88. C: J Jackson 64. C Scr: C Byrne (28) 93.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: G Hannell (37) D Newling (27) 48. A: D Bisram (11) 37. B: T Taylor (18) 37 cb. C: G Watts (30) 41.

GOSFORD: Women: Stroke: A: H Potter (11) 69. B: M Carmichael (24) 69. C: M Mcgann (34) 74.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A Scott (24) 39 cb. B: T Sattler (31) 36. C: M Stokes (40) 38 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: L Stevens (14) 40. B: P Morton (18) 44. C: P Marshall (33) 39 cb.

HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B Agg: White: S Hardiman (0) N Thompson (20) 89. Men: Div 1: S Paskoski (11) 40 cb. Div 2: N Thompson (20) 40 cb. Women: Gold: L Case (32) 43.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: D Lawrence (9) 41. B: I Davies (17) 42. C: R Hutchings (21) 45. Women: C Riddle (19) 37.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: T Wanta (24) H Theunissen (19) 51. 2B Scr: L Arthur (+1) R Hayward (3) 40 cb. A: R Allison (3) 40. B: C Brennan (19) 42. C: T Wanta (24) 41.

LONG REEF: Women: Stroke: C’ship: A: H O’connell (20) 66. B: K Whitford (27) 68. C: P Rousel (44) 71. Scr: E Thurlow 82. Stableford: 9-hole: H Cregan (37) 22.

MANLY: Women: Stableford: A: J O’hagan (14) 41 cb. B: T Madden (28) 38. C: K Hedley (36) 40. 9-hole: Gold: L Darnell (38) 18.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: B Jackson (26) A Romeika (14) 50. M Bourchier (23) 36 cb. Scr: D Jones 29. Women: 2B: J Winter (31) D Blake (29) 48. W Troy (34) 44.

MONA VALE: Snr Stroke: Vardon: A Hugill 72 cb. Medley: Stableford: J Kirk (38) 37 cb.

MONASH: Women: Stableford: 2B: J Park (24) Y Kim (19) 48. A: Y Kim (19) 44. B: F Asahina (22) 40. C: L Reiss (34) 37.

MOSS VALE: Women’s Stableford Overall: R Ivey (50) 34. R/U: A Paterson (38) 33. Women’s Stroke A Grade: J Sultana (16) 71 C/B. B Grade: D Pine (23) 71. Gross A Grade: C Irish (9) 82. Gross B Grade: M Grady (23) 94 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Black (7) C Clark (24) 74. N Black (7) 39. Women: 9-hole: A Woo (26) 20.

MURRAY DOWNS: Mxd: Par: J Dowling (12) 3 up.

NELSON BAY: Women: Stroke: Gymea Lily: A: W Latta (24) 66. R Fitzgerald (21) 68. S Dunn (21) 72. B: M Good (31) 70 cb. E Flanagan (33) 70 cb. E Pfennigwerth (31) 70. C: R Buchanan (37) 69 cb. C Ledingham (35) 69. P Townsend (40) 72. Stableford 9-hole: Christmas Bush: G Fryar (45) 24. S Kertesz (41) 18. S Barnes (52) 17 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Captain’s Trophy: S Gordon (25) S Chim (18) 47. President’s Trophy: T Perkins (31) L Taylor (17) 48. Div 1: J Fischer (35) 41. Div 2: J Flaherty (21) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D O’Keeffe (26) P Walkaden (19) 47. B Avvenevole (13) 40. Black: G Murray (16) 39.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal Oct: A: P Done (16) 41. B: J Pratt (20) 40. C: R Brown (29) 40. Women: Medal: A: J Brown (26) 42. B: M McLean (34) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: I Jones (18) E Huber (17) 74. A: J Davies (12) 40. B: W Dayment (13) 40. C: I Jones (18) 42. Scr: P Cox 35. Hole in one: G Haines at 13th.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: H Hilderbrand (26) 34. Div 2: M Farrell (25) 35. Div 3: J Grant (38) 37. 9-hole: S McCaughey (45) 23. Green: M Breden (45) 17.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: L Fitzerald (12) M Sinnott (16) 45. Div 1: K Peck (21) 34. Div 2: J Kwon (25) 36. Div 3: S Yang (35) 35. Div 4: L Camp (40) 37. Scr: S Park 22.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: R Sundstrom M Curnow 78. A: K Gardiner (10) 39. B: C Houghton (17) 37. C: J Arthur (24) 37. D: S Gregory (27) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: C Kim (5) 34. B: J Lee (18) 40. C: J Jang (52) 40. Women: A: A Yoon (23) 37. B: S Park (24) 35. C: J Kim (26) 38. Medley: 9-hole: C Collie (7) 20.

TALLWOODS: Women: Stroke Green: K Aldham (32) 67 cb. H Roslaniec (33) 67 cb. Stableford 9-hole: Yellow: Men: P Wilson (18) 13 cb. T McMahon (30) 13 cb. Women: M Wilson (49) 19. E Polikevics (44) 18.

THE COAST: Stableford: 2B: D: R Sharland (17) B Perry (14) 48. A: P Bonomy (4) 39. B: B McPhee (28) 41. Scr: P Bonomy (4) 35. Veteran: A White (2) 36.

THE LAKES: Women: Stroke: Medal Oct: Div 1: L Clemnow (21) 74. Div 1 Scr: E White 88. Div 2: S Gobble (29) 74. Div 2 Scr: C Ong 100. Men: Stableford: S Furby (28) 41. 9-hole: J Yap (45) 18. M Velkou (32) 20.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: J Cain (GenY 9) D James (1) 98. Men: A: J Cain (GenY 9) 45. B: R Greentree (Cronulla 21) 42. C: S Hodgson (23) 40 cb. Scr: S Arnold 44. Women: D McGregor (30) 35 cb.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: J Humble (24) 39. Div 2: S Emerton (31) 41. Div 3: B Bjorkbom (40) 38.

WAKEHURST: Women: Stroke: A: H Suh (21) 67. B: M Leggett (26) 67. C: R Neighbour (35) 67. Stableford: A: A Dodd (20) 37. B: J Ludvik (32) 41.

WARRINGAH: Women: Stroke: Gold Medal: J Gribble (19) 73. Stableford: Div 1: O Yoon (19) 35 cb. Div 2: K White (33) 37. Div 3: N O’Regan (39) 38 cb. 9-hole: B Chant (43) 18.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: P Formosa (16) 70. B: T Goulding (29) 74. C: K Goldberg (37) 66.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Div 1: D Timmins (13) 72. Div 1 Scr: L Nowak 87. Div 2: K Morgan (25) 70 cb. Div 2 Scr: S Tafener 96. Div 3: K Anderson (35) 68. Div 3 Scr: K Smi8t 102. Div 4: J Borland (43) 72. Div 4 Scr: D Flaherty 112.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: O Walsh (10) 38. B: G Da Costa (15) 37 cb. C: N Whitehill (23) 40. D: D Ferguson (31) 42. Murray: A: L Scerri (4) 38. B: S O’Sullivan (20) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: Blue: D Fotia (16) 28. Red: S Williamson (10) 36.

Our Partners