April 24, 2024

NSW/ACT Club Results – 4 October 2023

NSW/ACT Club Results – Mangrove Mountain Memorial Club and Golf Course
Image Shows:  Mangrove Mountain Memorial Club and Golf Course

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Wednesday, 4 October 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: T Wilkinson G Moran 49. 2B Scr: D Morgan B Silwal 41. 4B: N Payne P Goldman B Mckenzie N Mcdonald 117. A: B Silwal (6) 41. B: J Geem (14) 42. C: P Goldman (21) 40. D: G Shortis (29) 44.

AVALON: Women: Stableford: W Sinnott (35) 37. Veteran: Trophy: W Sinnott (35) 37.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: B McPherson (15) J McPherson (33) 49. A: S McPhail (9) 38. B: B McPherson (15) 41. C: P Newton (26) 39.

BANKSTOWN: Medley Stableford A: W Terruzi (5) 40. R Hore (4) 38 cb. B: D Barril (13) 41. R Robertson (17) 38. C: S Wood (19) 40. L Le Bas (22) 35. Medley 2BBB Stableford J Hennesey & G Hilzinger 47. L Wever & C Druce 46 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: G Bannon (23) 52. Scr: M Camilleri (13) 74. Medal: A: C Mackay (23) 58. B: M Foord (26) 60. C: J McClean (33) 56.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: B Dwyer (20) K McGinley (34) 51. A: M Alfonso (10) 41. B: S Atwa (14) 41. C: P Trew (30) 41. Scr: P Byrne 35.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: P McInnes (16) G Braid (24) 48 cb. S Doran (5) 43. A: G Morris (7) 40. B: P Kachoyan (16) 41 cb. C: L Ling (19) 40 cb. Scr: J Domazetovski 32 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: K Hartman (28) S Van (14) 46 cb. 2B Scr: K Klem J Atanasovski 37. A: P Aroney (8) 39. A Scr: S Lorregia 31. B: G Snowden (13) 40. B Scr: L Martin 24 cb. C: S Flood (20) 38. C Scr: J Dunne 17.

BLACKHEATH: Men: Stableford: S Tolhurst (10) 40.

BONDI: Men: Stableford: V Dainer (30) 38.

BONNIE DOON: Medley: Stableford 2B Multi: White: H Ando S Boutcher 80. A: S Dougan-Jones (6) 39. B: T Abbott (15) 43. C: T Maystorovich (21) 41. Scr: M Bown (0) 34.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par: E Kruger (53) 6 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: N Park (1) S Park (7) 46. Div 2: W Brooking (26) J Rampling (31) 52. 2B Scr: M Nagy R McIvor 40. A: B Chin (9) 42. B: G Cheetham (14) 41. C: W Brooking (26) 42.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B: P Duong (14) M Ringor (24) 50. 4B Scr: K Thomas B Senior 37 cb. A: G Bedford (8) 41. B: P Duong (14) 37 cb. C: M Ringor (24) 43. Hole in one: B Quine at 12th.

CARNARVON: Women: Stableford: Irish Team: J Min (29) M Park (21) M Lee (23) A Cho (24) 89. Div 1: H Lee (10) 38. Div 2: J Kirby (19) 41. Div 3: S Hogan (34) 38 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: M Phelan (20) Z Pagano (5) 48 cb. A: A Kim (8) 38 cb. B: B Gilmour (16) 40. C: M Phelan (20) 40 cb. PM 2B: D McClean (6) R Lambert (7) 49. PM: A: D McClean (6) 42. B: G Vette (18) 40. C: B Grime (25) 44. 2B Scr: D McClean R Lambert 42. Hole in one: H Jamieson at 2nd.

CONCORD: Medley: Stableford 2B: White: M Secivanovic (10) J Thompson (6) 47. 2B Scr: B Phillips J Kim 40. A: M Edgtton (11) 41 cb. B: J Stenhouse (14) 42. C: J Curnow (23) 42 cb.

CROMER: Men: Stableford: 2B: R Brimmer (18) M Geister (15) 78. Medley: A: M Bonnici (4) 41. B: R Brimmer (18) 42. C: D Chapman (27) 24. Scr: M Bonnici (4) 37. Hole in one: T Clear at 15th.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: D Timmins (14) 39. B: M Wade (25) 39 cb. C: A Pryke (30) 39. D: K Irwin (44) 43. Scr: L Quilliam 34. Gold: R Francis (44) 41.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: C Serrao (27) A Thurlow (18) 50. 2B Scr: D Sheather (+1) T Tomic (11) 38. C George (2) 35. Div 1: P Dawson (15) 37. Div 2: W Hollis (17) 40. Div 3: G Van der Hout (35) 43.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Barber (13) S Hopwood (20) 73. T Jones (27) 40. Veteran: Stroke C’ship: Yellow: Div 1: L Hayes (16) 68. Div 2: F Harvey (21) 65. Div 3: C Bain (35) 66.

ELANORA: Women: Stroke: Div 1: S Brown (18) 71. Div 2: J Duthie (23) 66. Div 3: P Williams (33) 68. Div 4: M Allerdice (49) 78.

EVERGLADES: Men: Stableford: A Scr: S Bennett (1) 34. A: D Phillips (9) 39 cb. B: R Phillips (13) 42. C: J Marsh (20) 42. D: S Brooks (31) 44.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: B Bell (11) 39. A Scr: R Dormor (-1) 38. B: G Parker (16) 41. B Scr: A White (15) 25 cb. C: D Leonard (20) 41. C Scr: A Hansen (21) 17.

FOX HILLS: Women: Stroke: Medal of Medallists: Div 1: S Donovan (19) 74. Div 2: C Sparrow (32) 73. Div 3: D Winterbottom (41) 109. R Cui (30) 69.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: A Lancaster (38) A Neumann (12) 82. Div 1: A Neumann (12) 41. Div 2: A Lancaster (38) 41. Composite: 9-hole: A Neumann (12) 16.

GORDON: Men: Stableford: I Murrray (21) 41.

GOSFORD: Medley: Stableford 2B: White: P Way T Consentino 77. A: G Fitch (11) 39. B: D Small (15) 41. C: W Gray (28) 44. Scr: S Hardgrave (8) 31.

GOULBURN: Women: Stroke: Medal of Medallists: A: C Smith (15) 69. B: A Croker (25) 71. Gold: H McAleer (24) 76.

KAREELA: Men: Stableford: A: P Galvin (11) 42. A Scr: G Stone (4) 35. B: P Beardsley (23) 40. B Scr: C Irwin (13) 24. C: J O’Brien (23) 40. C Scr: P Talbot (24) 19.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: J Wooster +1 41 B Grade: C Henson (15) 39 C Grade R Gordon (20) 41 cb 2BBB: C Henson 15 J L’Estrange (13) 50 2BBB Scratch: J Wooster A Lamble 44 Hole in One: 14th David D’Cruz.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: T La Vite (30) R Stephens (16) 47. A: D Gallagher (0) 40. B: T Dixon (15) 40 cb. C: T La Vite (30) 38 cb. Scr: M Gannon 36. Veteran: T Dixon (15) 40 cb.

LEONAY: Women: Stroke: C’ship: Div 1: J Sutcliffe (18) 68. Div 2: P Manning (34) 70.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: L Manning (27) 39.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: G Black P Nichols 47. A: M Mcknee (13) 41. A Scr: C Wu 35. B: K Compton (14) 40. C: W Akhurst (26) 40.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: S Wilson (11) 41. A Gates (19) 39. W Maike (14) 37. A Scr: Z Hayes (3) 31. B: B Gerial (27) 45. F Elliot (26) 33. B Bailey (23) 32. B Scr: A Holden (20) 14. Women: A Pedersen (29) 34. T Lindsay (27) 30.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: C Kerr (16) R Bryant (33) 48. A: P Niess (11) 36. B: D Nieass (16) 38. C: R Bryant (33) 39.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: G Brisley (27) J Riley (3) 49. G Brisley (27) 42.

MANLY: Men: Stableford: 2B: S Arnold (27) R Edenborough (22) 48. A: M Clancy (11) 38 cb. B: B Vaughan (17) 42. C: B Pfafflin (23) 40. Scr: E Blake 31.

MONA VALE: Men: Stableford: A: L Bulgin (14) 40. B: J Dinter (16) 42 cb. C: B Miller (23) 41. Scr: S McCameron (1) 38. Hole in one: T Noldus at 6th.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Marrett (20) L Grose (8) 48. Div 2: B Rosenthal (16) H Savitz (35) 49. 2B Scr: S Dyne (6) S Patel (1) 38. A: M Cotie (11) 39 cb. B: G Mascarenhas (15) 39 cb. C: H Savitz (35) 43.

MOORE PARK: Men: Stroke Medal Oct: White: A: C McKegg (7) 68. B: J Hart (15) 67. C: S Woolf (22) 70. Veteran Men: A Golombick (15) 71 cb.

MOSS VALE: Medley Par A Grade: P Tancred. (8) +3. B Grade: G Hutchinson. (13) +1. C Grade: G Bond. (54) +6. Hole in One: D. LEAPER. (5) at 11th.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: G Pavey P Fawcus 49. A: B Kim (12) 40 cb. B: D Williams (18) 38 cb. C: G Chung (33) 43. Scr: D Murray (6) 34.

NELSON BAY: Men: Stableford: Gymea Lily: A: M Pride (12) 42. C Mawson (13) 40. J Morgan (15) 39. B: L Van Niekerk (17) 40. D Monin (23) 39 cb. R Cox (19) 39. C: K Humphreys (24) 42. J Hourigan (27) 38 cb. J O’Shea (28) 38. Christmas Bush: A: G Jennings (12) 39. T Short (11) 38 cb. H Payne (7) 38. B: J Linton (21) 39. G Brown (22) 38. M Fisher (19) 37 cb. C: D Jones (38) 40. B Scott (24) 37 cb. P Kelly (27) 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: F Jaafar (10) G Steer (13) 40. A: G Steer (10) 40. B: G Boyer (20) 37. C: M Flaherty (24) 42.

NOWRA: Men: Stableford: A: S Robertson (11) 39. B: P Marynowski (18) 38.

NSW: Men: Stableford: 2B: R Harris (12) M Yetman (14) 47. 2B Scr: B Evans (33) Z Mullins (0) 39. A: Z Mullins (0) 39. B: A Watson (17) 38. C: R Verlander (22) 38 cb. Gold: A Penklis (34) 33.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: B Mees (15) R Hekeik (19) 48 cb. A: D Yates (5) 39. B: B Mees (15) 40 cb. C: C Davis (20) 41. D: A Novakovic (27) 38. Scr: C Kim (-1) 36.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: R Fellows (14) G Martin (33) 48. A: G Wilson (7) 42. B: D Nair (18) 40. C: J Goggin (24) 41. Scr: R Richards 37.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: B Ellison (15) T Ellison (24) 50. 2B Scr: T Newcombe D Eller 41. Hcp: A: P Rashleigh (11) 41. B: G Johnson (17) 41. C: P Johnston (26) 38.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: M Moore (29) P Amundsen (24) 51. A Orr (13) 41.

RANDWICK: Women: Par: Div 1: M Neeson (12) 5 up. Div 2: D Atkinson (24) 4 up. Div 3: J Flitcroft (30) 6 up. Div 4: J Bolliger (43) 8 up.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: C Brown (45) A Brown (38) 78. A: N Cheng (11) 40. B: K Ko (11) 40. C: B Pang (21) 40. D: C Brown (45) 41. Scr: A Middleton (5) 33.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: V Tai (38) K Yiu (12) 50. 2B Scr: M Reeve (+5) A Hawtree (6) 44. A: J Choi (7) 41. B: I Marinic (15) 42. C: V Tai (38) 44.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: J McLeod (9) 35 cb. W Duckett (15) 35. B: B Melick (36) 40. H McLeod (30) 39 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: A Edwards (11) 39. B: C FreemanN (18) 42. C: R Smallwood (25) 43.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A Bertrams (17) P Laird (17) 47. Scr: B Davis H Hing 33.

THE COAST: Stableford: 2B: D Salim (34) T Arvanitakis (13) 47. A: S Proctor (15) 41. B: J Fox (24) 42. Scr: R Youkhana (6) 29.

THE LAKES: Men: Stableford: 4B: J Ganderton O Zerbst 46. E Salerno (22) 38. 4B: D Moore M Henley 49. K Vincent (36) 41. Hole in one: B Barnes at 9th.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: H Pearce (38) E Kirkland (4) 51. 4B Scr: C Mahon M Goddard 35. A: P Hennessy (11) 39 cb. B: M Bemet (14) 40. C: P Peddar (23) 41. D: H Pearce (38) 49.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: G Sandstrom (11) M Pich (7) 47. 2B Scr: J Tolomeo P Borg 44. A: G Sandstrom (11) 40. B: D Stein (13) 37. C: M Nicol (22) 40. Scr: D Eun 37. Hole in one: B Hodges at 2nd.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Giannasca (21) R Egger (21) 50 cb. 2B Scr: C Adreano A Iwato 35. A: P Silkman (11) 39. A Scr: C Andreano 31. B: T Bewley (16) 44. B Scr: T Bewley 28. C: X Chen (21) 42 cb. C Scr: I Morrey 23. Stroke: Medal: R Delatt 64.

WALLACIA: Women: Par: D Chant (18) 5 up.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: I Redfern G Dossetor 74 cb. A: G Britton (9) 39. B: P Van Phao (18) 37 cb. C: G Underhill (23) 39. D: T Gocher (24) 42. 9-hole: G Benbow (7) 18 cb.

WINDSOR: Medley: Par: 2B: B Condon J White 12 up. 2B Scr: D Milgate M Watson 2 down. A: G Chapman (7) sq. B: G Tumahai (17) 6 up. C: T Walker (23) 5 up cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: S McManus (20) S Crestani (25) 80. A: M Beare (18) 43. B: T Lee (22) 42. Scr: K Rugless 33.

WYONG: Men: Stableford 2B: White: T Mellon A Daniel 50. A: A Daniel (12) 41. B: M Osborne (14) 41. C: E Rodgers (21) 45.

Our Partners