NSW/ACT Club Results – 3 October 2023

Daily Club Golf Results Macarthur Grange Country Club
Image Shows:  Macarthur Grange Country Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Tuesday, 3 October 2023.

ASQUITH: Women: Stroke: C’ship: Div 1: M Simmons (16) 73. Div 1 Scr: J Merrick (10) 87. Div 2: R Park (23) 74 cb. Div 2 Scr: R Park (23) 97 cb. Div 3: Y Kim (32) 67. Div 3 Scr: Y Kim (32) 99. Stableford: C Goudie (48) 34.

AVALON: Men: Stroke: R Slee (19) 62.

AVONDALE: Women: Par: A: V Denny (20) 2 up. B: J Chan (29) 4 up cb. C: K Lin (34) 2 up cb.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford: Div 1: S Ryan (9) 37. Div 2: E Zardavec (21) 43. Div 3: P Dickson (25) 39.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (25) 41.

BEXLEY: Women: Stableford: W Baker (35) 37. Stroke: Matchplay: M Beattie bt P Byrne 4-3.

BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B: M Clarke (45) W Chardcharoen (14) 52. A: P Harvey (11) 39. A Scr: M Scicluna 30. B: A Walter (18) 39. B Scr: G Munsie 26. C: M Clarke (45) 43. C Scr: J Dodd 17.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: M Brooks (21) S Israel (9) 66. A: S Israel (9) 36. B: G Fannelli (17) 40 cb. C: J Kim (22) 38.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Bell (20) 38. Div 2: J Ferguson (21) 43. Div 3: J Raftery (44) 39.

CROMER: Medley: Stableford: S Gates (21) 37.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: M Pettett (25) P Beardsley (18) 46. P Beardsley (17) 40. Scr: M Hargreaves 30. Veteran: Gold: H Morris (14) 39 cb. Jnr: M Mayer (7) 32.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B Agg: S Hwang S Shin 73. Div 1: R Hannford (25) 39 cb. Div 2: S Bannerman (32) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: D Yang 37.

FORSTER TUNCURRY: Women: Stableford: Forster: A: M Brogan (24) 41. B: J Ridgway (38) 41.

GOSFORD: Women: Stroke: C’ship: A: R Krahe (18) 71. B: H Smith (32) 74 cb. C: G Harvey (41) 69.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A: J Freeman (12) 69 cb. B: T Collins (27) 71 cb. C: R Dorman (40) 71.

HOWLONG: Medley: Stableford: S Rohrich (8) 40.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: T Abel (13) 42. Div 2: N Peterson (24) 39. Women: Gold: L Case (33) 38.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: R Candy (22) 39. N Maughan (19) 37. Div 2: K Bradley (27) 42. G Berges (33) 39 cb. Div 3: D Fraser (47) 38 cb. T Phelps (40) 38 cb.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: K Hutchinson (18) 38 cb. Div 2: R Dickinson (26) 37. Div 3: P Brophy (29) 40. Div 4: J Hodgson (35) 38. A Scr: J Crichton 33.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: W Lawrence (8) 39. B: T Irving (18) 39. C: W Fleeton (23) 41. Women: L Pramana (33) 33.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Keevers (7) N Fennelly (30) 80. 2B Agg Scr: L Arthur (+1) R Hayward (2) 59. A: J Keevers (7) 37 cb. B: D Heather (13) 42. C: R McIntyre (33) 45.

LONG REEF: Men: Stableford: M Wilson (28) 40. Women: A: V Murphy (19) 40. B: L Stafford (29) 39. C: J Hensman (36) 36. Gold: L Cleary (42) 43. 9-hole: A Nielsen (43) 19.

MANLY: Women: Stableford: A: C Gordon (15) 34. B: J Reeves (30) 38. C: J Mcintyre (36) 38. 9-hole: Gold: D Dennis (40) 20.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: B Jackson (26) M Granger (18) 71 cb. K Gardner (12) 37 cb. Scr: C Dyson 29. Women: 2B Agg: G Varcoe (15) D Blake (29) 68 cb. M Coghlan (29) 39.

MONA VALE: Medley: Stableford: J Gaal (29) 45.

MOSS VALE: Men’s Stableford A Grade: C Austin (13) 38. R/U: P Maslen (4) 36. B Grade Winner: R. Targett (34) 38. J Keane (21) 37 cb. Women’s Stableford A Grade: K Delaney (13) 38. B Grade Winner: B Campbell (32) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford White: N Black (7) 36 cb.

NOWRA: Veteran: Stableford: Split Six: G Isedale (16) M Temby (Worrigee 17) 86. Women: J Levi (21) S Rigney (35) 58.

PALM BEACH: Women: Stroke: J Croydon (26) 62. Stableford: S Ferguson (36) 37 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: D Taylor (16) G Docker (14) 46. A: J Davies (12) 36. B: B Dunn (14) 38. C: G Campbell (21) 42. Scr: R Fernandes 32.

RICH RIVER: Medley: Stroke: East: N Dyson (17) 68.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Div 1: K Ward (12) 64. Div 2: L Hess (26) 69. Div 3: L Hartley (39) 71. Women: W Cope (42) 32. 9-hole: S Dainton (45) 18. Green: P Glover (46) 18.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: R Hassall (28) M King (29) 49. Div 1: J Kim (17) 33. Div 2: M King (29) 43. Div 3: B Lee (33) 37. Div 4: S Ager (42) 34. Scr: Y Lei 24.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 4B: G Herman G Gurney 46 cb. A: G Crate (6) 37 cb. B: A Fyfe (16) 41. C: N Rea (20) 41. D: C Lapa (27) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: A: M Murphy (10) 42. B: H Song (18) 44. C: L Mccabe (22) 37. Women: A: L Rasiah (18) 39. B: J Kim (28) 33. Hole in one: S Park.

TALLWOODS: Women: Stableford Green: J Beedell (33) 43. J Hicks (25) 38. 9-hole: Men: Yellow: E Taylor (20) 20. B Melick (29) 16 cb. Women: T Hamilton (28) 19 cb. A Rubner (45) 19.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: R Selley (19) 36. Div 2: C Schlipalius (28) 35. Div 3: C Ferster (28) 34. Scr: S Yassmin 18.

THE COAST: Veteran: Stableford: I Cullen (16) 39.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: S Trupkovic (12) 39 cb. B: R Walshe (21) 43 cb. C: G Windred (33) 48. Scr: S Arnold 39. Women: W Sargent (29) 36.

TOCUMWAL: Women: Stroke: Medal Oct: S Pappas (17) 71. Star Medallist: Green: S Pappas (17) 71.

TOUKLEY: Women: Par: Div 1: P Yates (19) 3 up. Div 2: M Bird (31) 3 up. Div 3: L Hough (45) 1 up.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Lim (17) 37. B: C Isaacs (23) 40. C: M Fitzsimmons (34) 33.

WARRINGAH: Women: Stableford: 2B Agg: S Dubedat (30) T Aufmanis (38) 77. A: D Garrett (25) 37. B: A Beckwith (29) 43. C: T Aufmanis (38) 41. 9-hole: L Schwab (30) 19.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: P Formosa (15) 71. B: J Hrouda (35) 68. C: K Goldberg (38) 66.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: 4B: S Sutherland (13) K Morgan (26) 51. A Robertson (33) 43.

Our Partners