April 17, 2024

NSW/ACT Club Results – 20 September 2023

NSW/ACT Club Results – Denman Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Wednesday, 20 September 2023.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: N Wadwell (21) C Locker (9) 49. 2B Scr: L Malcolm (0) D Morgan (3) 41. Team Agg: H Bay (21) T Kim (11) L Kim (22) H Cho (18) 111. A: T Kim (11) 40. B: R Bennett (18) 40. C: N Wadwell (21) 43. D: B Sharpham (31) 34.

BALGOWLAH: Men: Stableford 2B: White: S Beaumont (39) A Masterson (51) 50.

BANKSTOWN: Medley 2BBB Multi 1 – J Coluccio & B Eggert – 82 cb 2 – A Gaudry & S Rook – 82. Medley Stableford A – S Underwood – 37 B – Z Sayers – 41 C – D Derrig – 41.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford Irish Team: White: P Skelly (19) S Ryan (10) P Nash (18) R Russell (16) 127. D Pillay (12) 40.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: 4B: A Lewis (26) J King (31) 49.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: R Loewenthal (1) . C Chapman (12) 74. A: C Chapman (12) 38. B: A Dods (16) 40 cb. C: P Dilley (22) 39. Scr: R Loewenthal 35.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Irish Team: R Pino (26) K Gilbert (22) J Rose (28) K Crapp (18) 94 cb. R Barr (27) 44 cb. A: M Sotiropoulos (9) 44. B: G Brien (14) 44. C: R Vanderhart (27) 42. A Scr: S Palonis 35.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: P Bambridge (20) . G Lee (22) 48 cb. 2B Scr: S Lorregia . C Loukopoulos 37. A: A Flood (10) 37 cb. A Scr: S Andreacchio 31. B: C Saras (13) 39. B Scr: A Watt-Smith 25. C: I Hutchinson (27) 38. C Scr: G McCoy 20 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: C Donoso (13) P Kenny (22) 51. D Gawthorpe (15) 38.

BONDI: Men: Stableford: J Sullivan (22) 39 cb.

BONNIE DOON: Stableford White: A: C Tremain (6) 42. B: S Giovannini (17) 38. C: W Spero (34) 41. A Scr: C Tremain 71.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: S L Beeby 75. S K Watson 74 cb. A A Williams 74 cb. K A Shepherd 74.

BRIGHTON LAKES: Stableford: S Moon (28) 34.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Nagy (3) . M Pearce (+2) 72. Div 2: N Williams (17) . G Stafford (11) 73 cb. Div 1 Scr: T Hunt . M Greksa 54. A: T Lamb (10) 40. B: C Busby (18) 39. C: L Rose (25) 41.

CAMDEN: Women: Stableford: 4B: M Humphrey (31) P Morrison (24) 50. Hcp: A: S Millar (17) 37. A Scr: S Millar 21. B: M Humphrey (31) 41. B Scr: M Humphrey 14. C: S Purnell (40) 37. C Scr: A Toto 7.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: G Dalzell (5) 40 cb. B: J Wheatley (13) 42. C: J Wilkie (22) 42 cb. 2B Multi: J Wheatley (13) D Wheatley (21) 81 cb.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: S Lee (24) . A Yang (29) 45. Div 1: C Pak (17) 35 cb. Div 2: A Ko (21) 37. Div 3: Y Choi (37) 36.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: J Clarke (22) M Hogg (7) 81. A: C Hansen (7) 38 cb. B: J Sandilands (16) 42. C: F Wilson (21) 39 cb. PM 2B Multi: D Nelson (19) M Thomson (+2) 67. PM: A: L Kang (9) 39. B: D Nelson (19) 39. C: J Humphreys (32) 39. 2B Scr: M Scuglia R Gair 53.

CROMER: Medley: Stableford: Irish Team: A George R Brimmer M Geister B Clemens 84 cb. A: R Graham (12) 38. B: B Clausen (18) 39. C: M Johnson (28) 41. A Scr: J Ponder (3) 32.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: L Steege (17) 34 cb. B: S Geraghty (23) 40. C: L Baldock (28) 38. D: C McGree (37) 38. Scr: J Thuge (12) 19 cb. Gold: M Titmuss (39) 38.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: A Scr: G Hyde A Maroun 37. A: C Pangilinan R Elegado 50. Div 1: D Beasley 41. Div 2: P Pisani 42. Div 3: D Lancett 40. A Scr: G Hyde 32.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: O Holland (17) R Davies (27) 75. T Jones (28) 40. Veteran: Gold: A: E Williams (39) C Bain (35) 74. G Rousell (27) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: A Giallussi (11) 39. B: J Reddy (16) 43. C: T Bartone (29) 37.

ELANORA: Women: Par: Hcp: A: M Booker (17) 2 down. B: N Wyrill (27) 2 up. C: A Tobias (32) 3 up. D: M Allerdice (45) 3 down.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: T Tully (8) 38. B: A Locke (18) 40. C: M Gage (19) 41 cb. D: B Chant (25) 41 cb. A Scr: T Tully 30.

FINLEY: Men: Stableford White: L McNamara 38 cb. Women: Stableford: A Freestone (44) 43.

FORSTER TUNCURRY: Men: Stableford Forster: White: A: C Mannion (11) 43. A Scr: N Gates (+1) 35 cb. B: M Stone (15) 41. B Scr: M Burcher (14) 26 cb. C: L Borg (20) 45. C Scr: P Le Rougetel (21) 23.

FOX HILLS: Women: Stableford: L Nethercote (34) 42.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Multi: A: R Afiouni (20) R Jones (32) 91. Div 1: S Taranto (15) 36 cb. Div 2: B Pearce (31) 43.

GOSFORD: Medley: Stableford White: A: M Sissons (7) 37 cb. B: G Kingsmill (14) 37 cb. C: B Lydement (21) 41. A Scr: M Sissons (7) 30.

GOULBURN: Women: Stableford Green: Div 1: D Bodel (16) 40. Div 2: K Neely (34) 41. Gold: H McAleer (24) 33.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: C O’Keefe (18) 37 cb. B: F Hunt (28) 40 cb.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: A Smith J Byrne 52 cb. A: G Townsend (10) 35 cb. A Scr: C Elton (7) 26. B: L Parsons (17) 42. B Scr: C Irwin (13) 26 cb. C: G Brennan (27) 43 cb. C Scr: W Foster (21) 21.

KILLARA: Men’s Stableford A Grade: 1 S Loomes (8) 38 B Grade: 1 A Harrison (17) 41 C Grade: 1 H Burnett (25) 42 Scratch: 1 P Kerr 34.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: P Short (19) M King (29) 47. A: J Perivolaris (11) 41. B: G Vouris (16) 38 cb. C: N Feyn (27) 41 cb. A Scr: B Nagi 37. Veteran: N Feyn (27) 41 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: Irish Team: M Varvaressos R Carroll D Quinn C Sparkes 121. A: S McGeady (11) 40. B: C Roberge (14) 39. C: R Carroll (21) 42. A Scr: J Knox 35.

LYNWOOD: Medley: Par White: A: R Fletcher (+1) 3 up. S Punj (12) sq. D Donnelly (14) sq. A Scr: J Hendry (5) 30 up. B: T Finniss (24) 4 up. P May (23) 3 up. S Adams (25) sq. B Scr: B Robertson (23) 20 up. E Merlino (18) sq. R Keyvar (35) 1 down.

MANLY: Men: Stableford: 2B Agg: E Elvy (23) A Dakers (7) 50. A: A Dakers (7) 41. B: M Jordan (13) 37 cb. C: M Day (33) 40. A Scr: C Connolly 30.

MONA VALE: Men: Stableford: A: S Whitmore (9) 39. B: D Sinclair (18) 41. C: M Clough (22) 38 cb. A Scr: M McInnes (0) 37.

MONASH: Men: Stableford: A: D Bateup (7) 40 cb. B: B Kabalan (18) 41. C: D Brett (33) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: P Matthews (15) 43. Veteran Men: A Arnott (20) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford 4B: White: B Lynne (24) R Read (14) 49. A: G Willard (5) 39 cb. B: C Huang (19) 41 cb. C: I Crangle (23) 39 cb.

NELSON BAY: Men: Stroke: Brushbox: A: H Payne (7) 72. M Moussa (12) 73 cb. B: R Connor (23) 69. D Thornton (21) 71 cb. C: P Arnold (32) 68. J Saunders (28) 69. Stableford: Gymea Lily,: A: D Kirby (10) 38. G Kerslake (15) 37 cb. B: K Wright (17) 37. J Linton (22) 36. C: G Cavanagh (29) 40. D Evans (35) 39.

NOWRA: Men: Stableford: A: J Lenehan (15) 36. B: G Simek (19) 37.

NSW: Men: Stableford: 2B: R Crawford (15) R Moss (31) 45. 2B Scr: Z Mullins S Sara 37 cb. A: C Williams (11) 39. B: D Spilstead (18) 34. C: B Clennar (21) 37. Gold: A Penklis (32) 33.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: T Monaghan A Peterson 46 cb. A: S Cook (7) 39. B: A Peterson (15) 40 cb. C: L Bestford (19) 39. Scr: C Fong (5) 32 cb.

PENNANT HILLS: Stableford: 2B: J Rogers (34) J Wall (33) 48. Div 1: J Neville-Towle (15) 40. Div 2: M Rowan (29) 42. Scr: G Naylor 36.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Everson (32) G Sayer (7) 48. 2B Scr: M Urquart-Eastwood (Glenmore) B Clements 39. A: T Knight (9) 38 cb. B: R Woldhuis (15 Lynwood) 45. C: E Dodds (23) 41.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: M Robertson J O’Brien 48. B Miller (24) 41.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: H Elisseou (22) 39. Div 2: D Goodsell (30) 37.

RICH RIVER: Women: Stroke Foursome C’ship: West: Green: C Eddy A Docking 186. Hcp: J Kirkman L De Ravin 148.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: F Robinson (25) M Fancey (30) 47. A: M Drury (13) 39. B: F Robinson (25) 40. C: G Elder (39) 37.

SAFETY BEACH: Men: Stableford White: Div 1: G Walker (25) 40. Div 2: N Michener (31) 39. Div 3: T Keighran (17) 38 cb. Div 4: G Rankin (20) 38. Div 5: R Thompson (14) 37 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: J Roumanous (8) C Sarkis (4) 72. 2B Scr: J Roumanous (8) C Sarkis (4) 61. A: G Hough (9) 39. B: Y Kim (14) 36. C: B Gavin (23) 36.

TALLWOODS: Men: Stableford White: B White (15) 40. B Griffin (27) 37.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B Agg: N Dunn (6) B Phillis (17) 72. 2B Scr: A Revai S Jagot 67. A Birdsall (25) 39.

THE LAKES: Medley: Stableford: D Mahony (21) 45. Scr: E Harvey (+3) 35. M Alch (29) 41. Scr: L Ou (2) 34. 9-hole: M Wiener (15) 17.

TOCUMWAL: Men: Par Black: A: A Clement (12) sq. B: S Eddy (15) 3 up. C: E Brown (24) 1 up. D: R Hehir (27) 2 up. Green: L Redfern (26) 7 down.

TOUKLEY: Men: Stableford: A: C Tonelli (4) 42. B: G Lothian (15) 40. C: E Papesch (19) 45. D: M Duffy (26) 39.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B Multi: P Langan R Girvan 82. A: R Newman (17) 40. B: S Misdale (18) 37. C: G Evans (26) 37.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: D Tinworth (12) 40. B: R Foden (20) 43. C: N Saunders (27) 42. Scr: D De Traubenberg 34.

WYONG: Men: Stableford White: A: B Hearne (7) 38. B: B Irvine (17) 39. C: A Gallagher (23) 37.

Our Partners