September 30, 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ 21 August 2023

NSW/ACT Club Results โ€“ Merriwa Golf Club

PLAY TODAY NSW/ACT Daily Club Golf Results, Monday, 21 August 2023.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Multi: White: D Croft (5) B Young (8) 83. A: D Croft (5) 40 cb. L Walker (9) 40. B: M Toomer (15) 40 cb. S Wheatley (17) 36. C: I Aiken (27) 40. P Camer (26) 38 cb.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Bolger (12) G Bender (17) 77. Div 1: T Wilkinson (10) 39. Div 2: J Kim (18) 41. Div 3: B Mackenzie (23) 38.

AVONDALE: Men: Stableford: 2B: A: K Druce S Druce 47. B: J Metcalf R Marwaha 45 cb. White: A: S Druce (5) 40 cb. B: K Druce (-1) 40. Women: A: N Rowe (34) 38. B: V Frame (45) 37. Medley: 12-hole: A: M Love (31) 28. B: A Rayner (37) 24.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: J Piper (14) 34.

BLACKHEATH: Women: Stableford: 9-hole: P Honeysett (29) 19.

BWDVGC at The Springs: Veteran: Stableford: White: Div 1: B Dokter (33) 38.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S Maeng (23) T Tochikawa (23) 48 cb. 2B Scr: S Han J Yang (Muirfield) 33 cb. Men: A: S Han (10) 39. B: M Nasso (14) 39. C: G Pearson (22) 39 cb. Women: R Han (27) 41.

CROMER: Women: Stableford: 4B: H Maloney H Sellinger 42. A: M Koopman (23) 36. B: H Maloney (32) 34. Medley: C Zilverschoon (45) 33.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: G McKenzie (32) K Mildwater (16) 48. Div 1: C Stephandellis (13) 40. Div 2: D Seol (26) 39. Women: P Johnston (25) 42.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Laing (19) C Williams (24) 66. C Williams (24) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: P White (14) 36. B: M Fleming (41) 38.

GOSFORD: Medley: Stableford White: G Thompson (13) 38.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: C Jones (3) 17.

KILLARA: Men: Stableford: L De Carvahlo (15) 38 cb. Women: Green: G Bannan (41) 34 cb.

KOGARAH: Stableford Veteran Men: White: A Cross (15) 42.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: Yellow: A: D Arnold (10) J Johnston (25) 70. 2B Scr: D Wrigley P Blazek 46. White: A: D Arnold (10) 33. B: K Mitchell (14) 38. C: J Johnston (25) 37. Women: A: C Mathias (23) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: S Youn (9) 36. B: M Dennehy (19) 40. C: D Kelly (35) 45.

LONG REEF: Men: Stableford: A: M Cleary (12) 43. B: C Darby (17) 41. C: J Pysar (21) 39. Medley: M Cleary (12) 43. Women: D Kirby (32) 36. Medley: Scr: J Knox (2) 34.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: J Berry (16) 42. D Donnelly (15) 37. C Fazio (17) 37. Scr: C Van Twest (7) 29.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: J Wills (14) 39.

MANLY: Women: Stableford: White: D Ford (24) 38. Medley: 9-hole: V Gregory (33) 21

MONASH: Snr Stableford: 2B: D Evins (34) H Young (20) 48. D Evins (34) 39 cb. I James (18) 39. H Young (20) 38.

MOSS VALE: Medley Stableford Overall Winner: D Chandler (14) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: B Pickworth (21) K Corkery (32) 45 cb. C Hwang (26) 39 cb. W Cunninghame (9) 39.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: S Smith (14) P Westcott (19) 50. A: G Rogerson (8) 40. B: P Nowland (19) 37. C: C Bryant (22) 35.

NSW: Women: Stableford: C Langford (27) 38.

PENNANT HILLS: Stableford: 3B: P Singh (21) P Punia (23) P Gooding (28) 89. Men: P Cook (27) 42. Hole in one: P Cook at 16th. Women: Stableford: A: H McDonald (28) 43. B: L Maguire (36) 44.

PENRITH: Medley: Stableford: L Roberts (27) 45. Women: S Yasuda-Hines (5) 35.

RIVERWOOD: Veteran: Stroke: Medal Aug: J Karam (15) 74. P Paoli (24) 69.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Belnick (19) H Bear (23) 48 cb. White: A: J Hepner (13) 40. B: J Walker (19) 41. C: S Frith (25) 42 cb. Green: M Cowley (21) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Lee (24) J Park (19) 49. A: S Lee (11) 41. B: Y Kim (16) 40. C: J Lee (24) 42.

SUPER SNR PENNANT: Div 3: Campbelltown 5 bt Antill Park 3, Springwood 4.5 bt Wallacia 3.5. Div 5: The Lakes 6 bt Bonnie Doon 2, Bankstown 7 bt Brighton Lakes 1, Carnarvon 5.5 bt Ryde Parramatta 2.5. Div 6: Shelly Beach 6.5 bt Toukley 1.5, Magenta Shores 7 bt Kooindah 1, Gosford 4 drew Breakers 4. Div 7: Pacific Dunes 5 bt Horizons 3, Muree 6.5 bt Tanilba Bay 1.5, Maitland 6 bt Charlestown 2. Div 8: Shortland Waters 6 bt Nelson Bay 2, Merewether 4 drew Newcastle 4, Waratah 7 bt Toronto 1.

TALLWOODS: Veteran: Stableford 4B: White: F Teodoruk S Murphy 44. S Stephens B Colvin 43. Veteran Men: A: F Teodoruk (11) 38. B Collyer (16) 37 cb. B: B Munroe (26) 40. S Tait (37) 35 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: D Lucas (11) 35. B: S Seeto (18) 34. C: B Peterson (23) 38.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Foursome: Div 1: L Thomsen M Thomsen (3.5) 77.5. Div 2: A Newnham K Kennerley (23.5) 71.5. Div 1 Scr: L Thomsen M Thomsen 81. Div 2 Scr: A Newnham K Kennerley 95. Stableford: G Tunstall (32) 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: S Darwen (22) T Salonen (16) 46. A: D Reed (11) 41. B: T Salonen (16) 37. C: N Tse (23) 38.

WALLACIA: Men: Stableford White: R Luckman (26) 40.

Our Partners